Sensacja? Samochód co sam chodzi?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Co prawda nazwa samochód ( sam chodzi) to polska wersja nazwy auto. Ale auto (w odniesieniu do pojazdu) znaczy to samo. Wkrótce obowiazywać bedzie nazwa :

"Autonomous"

Autonomous cars (no human backup) - czyli "Samochód autonomiczny (brak wsparcia człowieka).

To nie auto elektryczne i nie produkowane ani przez Google ani przez Elona Muska.

Autonomiczne pojazdy jeżdżące bez udziału człowieka zostaną poddane testowi na drogach publicznych  już w przyszłym roku, co będzie pierwszą próbą samodzielnego pojazdu bez kierowcy.

Producent elektroniki samochodowej i  części samochodowych Delphi oraz francuska firma transportowa Transdev zamierzają użyć autonomicznych taksówek i minibusów do przewozu pasażerów po drogach we Francji.

Tak Europa może być światowym pionierem w rewolucji samochodowej.

Firmy poinformowały, że zamierzają połączyć technologię samozapłonu Delphi z wiedzą firmy Transdev o operacjach związanych z mobilnością. Transdev prowadzi usługi Transportowe (pociągi, autobusy, promy) i inne usługi transportowe w 19 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Dwie auto taksówki Renault Zoe (on-demand) na żądanie, będą uruchomione w Rouen w Normandii, a  wahadłowy miniautobus będzie kursował między stacją kolejową a kampusem w uniwersyteckiej dzielnicy Paryża-Saclay. Obydwa systemy z ludźmi na pokładzie rozpoczną pracę w tym roku, w pełni autonomicznie będą gotowe do akcji już w 2018 roku. Od początku samochody nie będą miały kierownicy ani pedałów, a obsługujący ludzie będą obecni wyłączniepo to aby komunikować się z pasażerami, powiedział Leriche, dyrektor wykonawczy grupy Transdev.


Ludzie w centrum dyspozytorskim nadal w razie konieczności będą mogli przejąć kontrolę nad pojazdami, powiedział Glen De Vos, szef firmy Delphi Corp. "Jesteśmy przekonani, że jeśli będą musieli interweniować, będą mogli to zrobić", powiedział.

Podobne testy firmy planują w Ameryce Północnej i poszukiwane są lokalizacje, powiedział De Vos.

Pełną sprawność operacyjną systemów planuje się osiągnąć we Francji w 2019 roku, na początku w Paryżu.

Transdev przeprowadził sondaże wśród potencjalnych użytkowników i ponad 90 % jest zainteresowane nową usługą. "Nie boją się faktu, że nie ma kierowcy",.

Link do filmu:

]]>http://cbsloc.al/2seVYu0]]>

Bryant Walker Smith, profesor prawa z Uniwersytetu  South Carolina,  obserwujący nowinki samochodowe , powiedział, że projekt Delphi-Transdev będzie jednym z pierwszych, który przewiezie pasażerów na drogach bez udziału kierowców. Podobne projekty testowane są w Kalifornii i Holandii.

Fuzja Delfi - Transdev powstała niecały miesiąc po tym, jak Delphi z siedzibą w Wielkiej Brytanii połączyło się z BMW, Intel i Mobileye również w celu opracowania autonomicznych pojazdów. Delphi, firma działająca w USA na obrzeżach Detroit, tworzy platformę komputerową, która łączy informacje z czujników, kamer i komputerów.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ns trwcy mją sttną sznsę n lddyzm.
Vote up!
0
Vote down!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541885

      Na fotce Toyota Landcruzer z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Witam Około 30 lat temu jechałem pociągiem z Warszawy do Poznania. W przedziale było już dwóch pasażerów, oraz mnóstwo sprzętu elektronicznego. Panowie byli pracownikami Poznańskiego Polmotu i wracali z delegacji z Japonii. (nie wiem jak im się udało tyle bagażu zabrać na samolot). Wracali przez Moskwę. Na tej delegacji byli w Toyocie. Zademonstrowano im już tam wtedy taki samochód co mógł jeździć bez kierowcy. Jeździł ale tylko po jednej, czy też kilku ulicach. Japończycy już wtedy byli gotowi do zwiększenia jego zasięgu. Potrzebne do tego było wdrożenie systemu satelitarnego. Na Pytanie kiedy wejdzie do produkcji. Powiedzieli jak nas konkurencja zmusi na razie te co produkujemy dobrze się sprzedają.. Będziemy wdrażali poszczególne części tego systemu. Nie kłamali, stopniowo zaczęły się pojawiać samochody potrafiące samodzielnie zaparkować, GPS, automatycznie zachowujące odległość na autostradzie itp. itd.

Polmot zaczął wtedy sprzedawać Toyoty w Polsce.. Znajomi szykowali się do otworzenia pierwszej stacji obsługi Toyoty (na wschód od Łaby), w Radości pod Warszawą. Pokazali mi kwestionariusz jaki dostali do wypełnienia. Jeden z punktów brzmiał: Czy w najdalszym kątku najdalszego zakątka, najdalszego pomieszczenia twojego warsztatu jest kurz. Jeśli jest wstaw -, jeśli nie ma wstaw +.

Miłego dnia.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1541928