Wybory samorządowe 2018 Mityng Zjednoczonej Prawicy Dzierżoniowa

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Te wybory do władz lokalnych będą wyjątkowe i jakże różne od poprzednich, bo stawką w nich będzie to, czy Dobra Zmiana obejmie w nich rządzone przez siły będące do nas w opozycji na szczeblu centralnym województwa, miasta, powiaty i gminy. Odwołując się do hasła wyborczego Porozumienia Centrum sprzed 25 lat trzeba zakrzyknąć jak najgłośniej "Polsko lokalna, czas na zmiany" - napisał Jarosław Kaczyński w liście do Klubów Gazety Polskiej.

Dobra zmiana dla Polski Dobra zmiana dla Dzierżoniowa #CzasNaZmiany #CzasNaDzierżoniów - pod tymi hasłami rozpoczął się mityng wyborczy kandydatów do samorządu Zjednoczonej Prawicy w powiecie dzierżoniowskim. Mityng rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego i przywitaniem znamienitych gości, wspierających kandydatów do samorządu w osobach; minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, posła na Sejm VIII kadencji Wojciecha Murdzka oraz Romana Gabrowskiego, prezesa zarządu Tauron Ekoenergia. Wśród zaproszonych gości i kandydatów na radnych znaleźli się również: Zuzanna Bielawska burmistrz Piławy Górnej pretendująca do ponownego objęcia funkcji burmistrza, Irena Bukalska przewodnicząca Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego - kandydatka do Rady Miasta, Kazimierz M. Janeczko Akcja Katolicka - kandydat do Rady Powiatu, Roman Kowalczyk PiS - kandydat do Rady Miasta, Jarosław Kresa ORP - kandydat na burmistrza Dzierżoniowa, Janusz Maniecki przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II - kandydat do Rady Powiatu, Piotr Pieszczoch Akcja Katolicka - kandydat do Rady Miasta, Kazimierz Szabat PiS - kandydat do Rady Miasta, Ireneusz Wagnerowski przewodniczący ORP - kandydat do Rady Miasta oraz Zbigniew Zeń pełnomocnik PiS na Dzierżoniów - kandydat do Rady Miasta.

Występując minister Anna Zalewska omówiła przebieg reformy oświaty, stwierdziła, że jest wdrażana bez kłopotów głównie dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządami. 500+ zdecydowanie poprawił sytuację materialną rodzin wielodzietnych a 300+ pozwolił rodzicom na zakup niezbędnego wyposażenia ucznia do szkoły - powiedziała minister. Przedstawiła również najbliższe plany zmian w oświacie, szczególnie podkreśliła poprawę statusu finansowego nauczycieli poprzez min. znaczne podwyżki wynagrodzeń i zmianę w systemie awansu. Natomiast poseł Wojciech Murdzek zapoznał zebranych z programem samorządowym dla Dolnego Śląska, zawierający się w w następujących działaniach: 1. Koordynacji Leczenia Nowotworów dla Dolnego Śląska. 2. Odrzańska Droga Wodna - budowa nowych I stopni wodnych na Odrze, przywrócenie żeglowności na rzece. 3. Przebudowa i modernizacja dworców kolejowych na Dolnym Śląsku. 4. Przebudowa autostrady A4 na zachód od I Wrocławia, budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław - Kłodzko oraz dokończenie S3 na odcinku od granicy z województwem lubuskim do granicy z Czechami. 5. Program eMobilności dla dolnośląskich gmin. Nowoczesny elektryczny tabor na ulicach miast.

Minister i poseł życzyli kandydatom Zjednoczonej Prawicy zwycięstwa w wyborach i przejęcia władzy, nie dla własnych zysków i splendoru, ale w poczuciu obowiązku pracy dla dobra wspólnego mieszkańców miast i sołectw powiatu. Czas na zmiany w Dzierżoniowie, czas na zmiany w powiecie dzierżoniowskim.

Po krótkim przedstawieniu się kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych (program dla miasta i powiatu zostanie przedstawiony przez kandydatów w trakcie kampanii wyborczej), nastąpiła część artystyczna w której wystąpiło trio smyczkowe (część Orkiestry Kameralnej z Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod dyrekcją Jana Płonki), wykonując utwory patriotyczne.

Szanowni Państwo, zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze tak jak dzisiaj stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie i miastu, Waszej pracowitości i ofiarności. Dzierżoniów zawdzięcza Wam bardzo wiele. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej ojczyzny - powiedział na zakończenie mityngu dyrektor Biura Poselskiego PiS, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II Janusz Maniecki, kandydat na radnego do Rady Powiatu.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

ten "Mityng"?

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1572371

Mityng to zorganizowane spotkanie w miejscu publicznym dla wielu (lub bardzo wielu) osób, zwykle mające charakter otwarty i cel polityczny, społeczny itp.

Vote up!
3
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1572372

  Witam! Wybory samorządowe nie przyniosą niestety oczekiwanych Zmian. Oczywiście PIS wygra w większości województw, lecz niestety powiaty i gminy to osobna bajka, przynajmniej na południu Polski. To zabetonowany układ zależnych powiązań, synekur, kolesiostwa, wręcz betonowy mafijny układ towarzyszy. Prym wiedzie PSL. To szpitale, szkoły, czyli nauczyciele, oraz prawie każdy urząd państwowy. W tej chwili rzucono wielką kiełbasę wyborczą remontując lokalne drogi, chodniki skwery itp. Jedynym rozsądnym posunięciem, powinno być głośne hasło społeczne " wszyscy głosujemy na PIS", jako wiodącą partię Dobrej Zmiany, której rząd jako jedyny działa na rzecz społeczeństwa Polskiego. Oczywiście nadal pełna mobilizacja pilnowania urn wyborczych i liczenia głosów, żeby nie było ponownych cudów nad urną.. Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1572374

z naszą wolą!!!

Ale co się w Polsce dzieje - chciałabym zaalarmować i zapytać dlaczego brak jest jednakowych standardów, jednakowych zasad jeśli chodzi o kary za obrażanie czyichś uczuć, wiary ... w Polsce!!!

Za obrażanie Polski, Polaków, naszej tradycji, naszej wiary w naszym kraju przez inne, goszczone u nas nacje, w tym ukraińców, chazarów, muzułmanów, czy niemców - innych jawnych wrogów Polski, którzy robią to nagminnie, nachalnie i całkowicie bezkarnie - ich się za to nie karze, a dlaczego oni mogą bezkarnie pluć na Polskę i Polaków - na kraj i naród, z którego gościny korzystają??? Czy to jest uczciwe, czy to jest w porządku, czy to jest w końcu zgodne z polskim prawem???

Natomiast dla tych, którzy przez chazarów pomówieni są o antysemityzm (chociaż jedynymi semitami teraz są Palestyńczycy, niszczeni i mordowani przez tych chazarów) zatem za rzekomy antychazaryzm wymierzono kuriozalny wyrok 8 lat i to się dzieje w Polsce, rodzinnym kraju Polaków - polskie władze akceptują prawo faworyzujące nachalnych i agresywnych nachodźców  chazarskich, ukraińskich, muzułmańskich, czy niemieckich - to ma być sprawiedliwość???

Panie Ministrze Ziobro, co Pan powie na ten temat???

A Pan, Panie Premierze - może dzieło chrystianizacji w Europie zacząłby Pan od tych niewychowanych, agresywnych, wewnętrznych wrogów Polski i Polaków, nauczywszy ich najpierw kultury osobistej i przyzwoitego zachowania w Polskim, Gościnnym Domu!!!

A jeśli owi agresywni goście są niereformowalni, to proszę ich stąd wyrzucić - bo to my Polacy płacimy tu podatki, to my Polacy składamy się na wszystko, z czego korzystają owi niewychowani goście, także na Wasze pensje i to nam Polakom jesteście winni ochronę, opiekę i uczciwość, to o zapewnienie naszego bezpieczeństwa, o zaspokojenie naszych potrzeb i oczekiwań powinniście dbać!!! 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1572381

Te wybory można i trzeba wygrać, nigdy jeszcze nie było takiej szansy dla prawicy, oczywiście Dolny Śląsk to od dawna domena PO-sitwy ale kiedy jeśli nie teraz...?

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1572467