93. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem. Chwała tym, którzy walczyli o prawdę na czele z Antonim Macierewiczem - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, zwracając się do obecnych przed Pałacem Prezydenckim, w 93. miesięcznicę smoleńską.
Prosił również o zaufanie: Nasza droga naprawy RP, dobrej zmiany, czasem ze względu na okoliczności jest kręta, ale to, o co was dzisiaj proszę (…) to zaufanie. Ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku, że nie ulegnie najmniejszej zmianie, że dojdziemy do celu i będziemy mieli naprawdę niepodległą, godną, silną Polskę - mówił podczas miesięcznicy.

"Być wiernym i trwać. Przez osiem lat naszej walki o prawdę o tragedii nad Smoleńskiem to jedyny sposób i jedyna droga, by nie zwątpić, by nie dać się zakrzyczeć wszystkim, dla których to, co robiliśmy, było cierniem w oku" - czytamy w apelu Klubów "Gazety Polskiej", który został odczytany podczas obchodów 93. miesięcznicy tragedii smoleńskiej.
W deszczowe styczniowe popołudnie zebraliśmy się jak zwykle przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych w Dzierżoniowie by wspomnieć i modlić się za ofiary smoleńskiej tragedii. Od tamtej strasznej soboty w 2010 roku minęło już siedem i pół roku. Jesteśmy już blisko wyjaśnienia okoliczności i przebiegu katastrofy.
Przewodniczący Klubu GP Janusz Maniecki w swoim wystąpieniu powiedział, że jest przekonany, że dymisja Antoniego Macierewicza, nie wpłynie w żaden sposób na prace komisji smoleńskiej. – Pan Macierewicz jest bardzo zaangażowany w sprawę Smoleńska, jest duszą tych wszystkich działań - podkreślił. Już dzisiaj podkomisja podała nowe ustalenia: "...podano, tego dnia podczas posiedzenia plenarnego podkomisji Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym Podkomisji stwierdził, że: lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej; istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła. - Wnioski te zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego - napisano w komunikacie". Powiedział również, że należy spokojnie poczekać na raport komisji, który mamy poznać w ósmą rocznicę katastrofy.

Osobiście nadal mam duże zaufanie do PJK i AM, którzy moim zdaniem dla dobra Polski przyjęli optymalne rozwiązanie rekonstruując rząd a to, że Antoni Macierewicz został szefem podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską jest dla mnie gwarancją na rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Wierzę, że 10 kwietnia poznamy prawdę.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)