75. rocznica Krwawej Niedzieli apogeum Rzezi Wołyńskiej

Obrazek użytkownika MoherJ
Historia

Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie zaprasza na uroczyste obchody 75. rocznicy Krwawej Niedzieli apogeum Rzezi Wołyńskiej.

Program Uroczystości:

8 lipca 2018 r. kościół pw. Królowej Różańca Świętego godz. 10.30. Msza Św. w intencji duchowieństwa wołyńskiego i ludności cywilnej - ofiar ludobójstwa banderowskiego na Kresach.

- Po nabożeństwie przed pomnikiem pomordowanych duchownych wspólna modlitwa, apel pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

11 lipca 2018 r. Cmentarz Komunalny w Dzierżoniowie przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach.

Godz. 16.30: apel pamięci, modlitwa w intencji ofiar ludobójstwa, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy.

Zarząd Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

.....nie żyją, że Oni już więcej nie przemówią. A Oni owi Męczennicy Wołynia i Kresów żyją! I już od 75 lat ewangelizują swoje wołyńskie rodziny, naród Polski, mieszkańców Wołynia i Ukrainy, Europy i Bóg jeden jeszcze tylko wie, ile innych zakątków świata całego. Ewangelizują swoją niewinną śmiercią, swoim męczeństwem, swoją ofiarą z najcenniejszego życia. Tymczasem Ich oprawcy z OUN-UPA i SS-Galizien tarzają się wiecznym błocie, wiecznej hańby okrutnego ludobójstwa, oświnieni gównem, które sami pod siebie narobili. I nic nie pomoże perfidne, ohydne kłamstwo Cerkwi grecko-katolickiej, czy władz rządowych samej, współczesnej Ukrainy, jakoby ich watażkowie: Bandera, Szuchewycz, Diaczenko i inni, to niby są bohatyry, gdyż to gówno prawda jest. Bywa także, iż niekiedy milczy się na to i tamto i wtedy mówimy zwykle za prawanem, choćby owo: tys prawda. Kiedy jednak stajemy w obliczu męczeńskiej ofiary z życia, a tu mamy dziesiątki tysięcy takich aktów na Wołyniu i Kresach, to wtedy bez wahania możemy powiedzieć: święto prawda! Dziękuję Kazimierzu i pozdrawiam b. serdecznie.

Vote up!
8
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1567610

Tylko w lipcu 1943 roku ukraińscy nacjonaliści napadli ponad 500 miejscowości, zabijając w okrutny sposób kilkanaście tysięcy Polaków.
Wieczna Pamięć Pomordowanym Polakom przez ukraińskich nacjonalistów!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1567614

A rząd pierdzieli się z Ukraińcami tak jak matka z synkiem łobuzem. A to nie łobuz to bandyta W każdym razie część.

Vote up!
6
Vote down!
0

Zakamarnik

#1567617

Tę rocznicę należy przypominać stale, by pamięć o Nich nigdy nie zgasła...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1567637

Jeśli zapomnimy o nich, Ty Boże na Niebie, zapomnij o nas!

Wieczna pamięć i Chwała niewinnym polskim ofiarom bestialskiego ludobójstwa na Wołyniu i Wschodniej Galicji, hańba i pogarda dla nikczemnych zbrodniarzy ukraińskich z OUN, UPA, ukraińskich sąsiadów, ukraińskich popów, namawiających do ludobójstwa i wyświęcających narzędzia zbrodni na ołtarzach oraz tym którzy uznają i popierają kult zbrodniarzy banderowskich!!!

Vote up!
2
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1567931

 

Dlaczego Ukraińcy kłamią w sprawie rzezi wołyńskich?

https://www.tygodnikprzeglad.pl/bez-poczucia-winy/

Vote up!
1
Vote down!
0
#1567935