Kłamstwo wołyńskie marszałka Terleckiego

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Przedwczoraj pisowski (wice)marszałek sejmu, Ryszard Terlecki skłamał twierdząc, że na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej miała miejsce bratobójcza wojna.

Nie ludobójstwo, nawet nie rzeź polskiej ludności cywilnej, a bratobójcza wojna.

Ot, wychodzi na to, że polskie niemowlaki i ciężarne kobiety walczyły przeciwko uzbrojonym po zęby sotniom UPA.

Dlaczego skłamał, ktoś naiwny zapyta?
Odpowiedź jest tak oczywista i banalna, że aż głupio ją tu przytaczać:

Terlecki kłamie, bo mu wolno.

A wolno mu, bo jest politykiem i to funkcyjnym – szarża wicemarszałka sejmu i to z partii rządzącej, oprócz standardowego immunitetu gwarantuje w kwestii kłamania (i nie tylko kłamania) bezkarność.

Ale jest i inna odpowiedź – otóż wicemarszałek Terlecki wychował się w specyficznej rodzinie:

jego tatuś przez 33 lata (słownie: TRZYDZIEŚCI TRZY LATA) był płatnym kapusiem bezpieki,

z czego oprócz pieniędzy, czerpał dużo bardziej atrakcyjne korzyści, jak choćby coroczne wyjazdy na Zachód (co za Gomułki było absolutnym wyjątkiem), i co gwarantowało i jemu i jego rodzinie (w tym przyszłemu wicemarszałkowi Terleckiemu) życie na poziomie  niedostępnym dla przyzwoitych Polaków.

Owszem, w czasie tych wyjazdów zagranicznych tatuś Terlecki szpiclował emigracyjnych działaczy, ale przecież gdyby nie kapował on – kapowałby ktoś inny, więc o co ten cały giewałt?

Wicemarszałek Terlecki wychował się więc w domu, w którym sprawdziła się recepta na życie, że kłamstwo popłaca.

A jak mówi stare, ludowe przysłowie: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość wicemarszałek trąci.

No, może coś pokręciłem, ale ja nie jestem Prezes Kaczyński, żeby cytatami bezbłędnie i w dowolnej chwili szczelać.

Wczoraj, jako potomek ocalałych kresowian, byłem na wołyńskiej demonstracji przed sejmem i nie wyszedł do nas żaden z pisowskich posłów, ale nie straconego, bo wszystkich nas dokładnie sfilmowała pisowska milicja (nie poprawiać – policja, to była przed wojną).

To zrozumiałe, bo mieć wyłożonych jak na talerzu tylu ruskich agentów i trolli Putina, że posłużę się typologią charakterystyczną dla komercyjnie niepokornych (moje!) dziennikarzy z około pisowskiego środowiska Gazety Polskiej i nie sfilmować, to byłoby klasyczne zaniechanie obowiązków służbowych.

]]>]]>

]]>]]>

]]>]]>

 

W tym kontekście dziwi mnie bardzo fakt, iż pisowska telewizja w zamieszczonej w głównym wydaniu Wiadomości relacji ze wspomnianej demonstracji, posłużyła się jedynie kilkoma zdjęciami – no ja bardzo przepraszam, ale telewizja to obrazki ruchome, a nie zwykłe fotki, chyba, że szefostwo programów informacyjnych telewizji za przeproszeniem publicznej, technologicznie zacofane ?

Ale pal sześć zacofanie – tu z brakiem koordynacji ewidentnym do czynienia mamy!

Skoro pisowska telewizja nie potrafi skorzystać z materiałów filmowych nakręconych przez pisowską milicję, to jak z koordynacją całej wschodniej flanki NATO będzie?!

]]>]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (18 głosów)

Komentarze

Jak widać śmierć pozostaje w ukryciu

A zbrodniarze są godni nazwy ulic

Czy w polityce mamy tylko żuli?

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1516128

Każde kłamstwo jest podłością i zawsze przynosi ujmę temu, który je świadomie szerzy, lecz takie kłamstwo jak wołyńskie nie znajduje zwykle właściwych słów, by je w pełni wyrazić, ono zawsze zostawia niezatarty ślad w człowieku, w historii narodu i w kulturze. Jeśli takie słowa rzeczywiście padły, imć Terlecki staje się zakałą polskiego parlamentu.

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1516140

Jeśli takie słowa rzeczywiście padły publicznie, to wypowiedź Ryszarda Terleckiego jest bez dwóch zdań kompromitująca dla jego własnej osoby, ale także dla PiS-u, jako ugrupowania, które mieni się być patriotycznym! Wystąpienie imć Terleckiego jest antypolskie bowiem szerzy patologiczne kłamstwo wołyńskie i absolutnie nie może być traktowane poważnie w naszym kraju. Wszystkie dostępne dokumenty jasno i b. dokładnie wskazują jaki był przebieg rzezi wołyńskiej, jak i całego ludobójstwa na Wołyniu i Kresach. W tym znaczeniu podłość postępku imć Terleckiego jest bezdyskusyjna, a zło którego się dopuścił ten niecny przez swoje czyny polityk, tym większe im wyższy sprawuje urząd. Nie ma i nie będzie przyzwolenia społecznego dla tego typu absurdalnych, nie mających pokrycia w faktach postaw, wypowiedzi i politycznych wystąpień.

Można zrozumieć cel banderowców, którzy za wszelką cenę pragną ukryć bezmiar okrucieństwa, którego dopuścili sie na niewinnych, ubogich mieszkańcach polskich Kresów, chowając się za obrzydliwą propagandą o konflikcie polsko - ukraińskim, jeśli jednak powtarza to Polak, który jeszcze mieni sie być patriotą no to mamy polityczne szambo, albo jak kto woli piekło, które kłamstwem jest wybrukowane. Każdego kto z jakichkolwiek powodów ma jeszcze jakiekolwiek watpliwości, odsyłam do dokumentów Armii Krajowej (AK), Batalionów Chłopskich (BCH), do setek opracowań i tysięcy relacji naocznych świadków.

Na koniec nadmienię, że jeśli imć Terlecki przypija w kielichu swojej podłości do pojedyńczych odruchów zemsty, zdarzającej się tu i ówdzie po stronie polskiej, to zachęcam by zatrzymał (tak tylko dla przykładu) swojego, dajmy na to najstarszego syna, na oczach którego zgwałcono matkę, młodsze siostry, a braciom odrąbano głowy, innych detali bohaterstwa rezunów w komentarzu nie przywołuję. Niech zatem imć Terlecki przemówi mu na gorąco do rozsądku, by się potem przy różnych okazjach nie mścił i jeśli mu się to uda, to chwała mu za to! Niech idzie zatem teraz spiesznie, jeszcze do zagród w prawie 3 tysiacach wsi i kolonii na Wołyniu i na całych Kresach, będzie wtedy prawdziwym apostołem prawdy i miłości. Zakładając naturalnie, że za pierwszym, lepszym, leśnym zakrętem banderowcy z miłosierdzia nie odrąbią mu od razy jego mądrej łepetyny.

Vote up!
9
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1516141

co znaczy "Jeśli takie słowa rzeczywiście padły publicznie"? 

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ryszard-terlecki-pis-mowi-o-bratobojczej-wojnie-na-wolyniu-i-w-malopolsce-wschodniej

Vote up!
5
Vote down!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1516145

Terlecki podobnie jak Kuchciński, Sellin czy Kostrzewski chcieli w tej fundamentalnej sprawie zachować się jak politycy a zachowali sie podle...dobrze,że Michał Dworczyk wymusił na senacie uchwałę o ludobójstwie, może to mało ale zawsze cos z honoru udało sie uratować...

Vote up!
11
Vote down!
0

Yagon 12

#1516144

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... wam coś płaci za te smętne kawałki o Banderowcach - czy to tak z czystej głupoty?

(Uzupełnię, że moja rodzina też ma swoje słuszne i b. głębokie pretensje do Ukraińców, nie w związku z Wołyniem, tylko z kampanią '39, co jednak nie czyni mnie agentem Moskwy. Kury szczać wyprowadzać, a nie politykę komentować!)

Vote up!
2
Vote down!
-6

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1516156

Jeśli mamy poważnie dyskutować, to udowodnij logicznie, że "kawałki o Banderowcach" są "smętne" i/lub "głupie".

Nie wyobrażam sobie, jak miałabym rozmawiać z ludźmi, którzy przeżyli tamto piekło, próbując im udowodnić, że mówią coś co jest "smętne" i "głupie". I nie rozmawiamy o emocjach, mowa jest o faktach, o doświadczeniu. Czy da się to "doświadczenie" skomentować "politycznie", lub "bardziej politycznie"?

Ja nie umiem!

Wyobraź sobie taki (nie najbardziej tragiczny) obraz: matka - Ukrainka, ojciec z rodziny mieszanej - syn Polki i Ukraińca, po 39 wrócił z wojny, uciekł Moskalom, teraz - ukrywa się - przed Niemcami. Kilkoro drobnych dzieci, najmłodszy synek - nieco ponad 2 lata. Ukraińcy napadają wieś. Wiedzą, że ojca (który zadeklarował się jako Polak) nie ma, że są małe dzieci. Matka ukrywa całą rodzinę i zakopuje się sama głęboko w sianie, w stodole. Dzieci usłyszały, że mają być cicho. Ukrainiec, bosakiem, uderza, miejsce przy miejscu, w siano. Nie zdążyli spalić wsi - nadeszła pomoc - straż obywatelska z Chodaczkowa Wielkiego. NB dzięki tej straży ocaleli zasadniczo wszyscy mieszkańcy Chodaczkowa, chociaż wieś całkowicie zrujnował wielokrotnie przesuwający się, w dwu kierunkach, front. A wracając do matki - do końca życia (zmarła przedwcześnie) cierpiała z powodu depresji i napadów lęku. Najmłodszy synek doznał głębokiej rany ze złamaniem podudzia (nie pisnął!), do końca życia cierpiał na zapalenie kości. Przeżyli, byli świadkami, już nie żyją. Oczywiście ojciec też nie żyje od kilkunastu lat, teraz - żyją wnuki.  Jak tym ludziom powiedziałbyś, że "smęcą", czy są "niepolityczni". Jedyna rzecz, która nasuwa mi się w chwili obecnej to - mamy w Polsce plan uhonorowania ludzi, upamiętnienia tego ludobójstwa poprzez godną ustawę, nie mniej - potrzeba nam w Polsce spokoju i większej, niż posiadamy, siły politycznej oraz militarnej. Przewidujemy, że osiągniemy to za trzy lata. Obecnie nasza sytuacja jest całkowicie niestabilna, a tzw. totalna opozycja walczy o destabilizację Ojczyzny. W chwili obecnej przyjęliśmy uchwałę, ustawa - to kwestia trzech lat.

Nie śmiałabym, w żaden sposób, obrażać tych, którzy domagają się prawdy, pamięci, szacunku, sprawiedliwości. Wiem - to dużo, ale - czy na to nie zasługujemy?

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1516159

słuchaj no ty, anonimie bez twarzy, imienia i nazwiska - nie bluzgaj, nie ubliżaj, bo jeszcze nie wiadomo kto, komu i za co tu płaci.
A swoją drogą - to znamienne, że słowo "banderowcy" napisałeś wbrew zasadom ortografii przez duże "B".
Kiepsko się maskujesz, anonimie.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1516160

nooo...  pałki się posypały -  widać, że banderowskie trolle wzięły się do roboty. 
 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1516173

......W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS, Ryszard Terlecki nazwał rzeź wołyńską „bratobójczą wojną na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej”. Publicznie skrytykował go za to poseł Robert Winnicki.......

 
Wczoraj Kuchciński, Sellin, Kostrzewski.
Dzisiaj Terlecki - vice !
PiS nam dryfuje, bredzą posłowie !
Wicie ? Rozumicie ?
Bo ja tak jakby coraz już mniej. 
Za łgarstwem nie nadążam.
Bo ja rozumiem PRAWO - tak !
i także SPRAWIEDLIWOŚĆ !
Ale Terlecki, czy musisz łgać ?!
https://youtu.be/ZlzmXYdKY8w
 
Won z Sejmu !
 
Na Boską Miłość..........
Vote up!
7
Vote down!
0
#1516177

znaczenie słów.

Na Wołyniu było BRATOBÓJSTWO (Kain zabił Abla).

Wojnę bratobójczą, choć rozpętaną przez Ukraińców, mieliśmy np. w 1918 gdy napadli nas Ukraińcy, czy Czesi, a my -walczyliśmy o swoje, podobnie w 1920 - z Moskalami, czyli z "braćmi". Btw: przyjaciół wybieramy sami, a bracia są "takiesyny", jakimi się urodzili!

Pzdr

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1516196

 

 

Szanowna Pani,

ja najmocniej przepraszam, ale nie ma zgody:
Terleckiemu nic się nie pomieszało - to jest profesor( !) historyk do tego, b. szef Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie (!), generalnie cwana gapa, ktora doskonale wie co, kiedy i do kogo powiedzieć.

A teraz w PiSie opłaca się mówić, że upominanie się o pamięć 200 tys. wymordowanych Rodaków (fakt - dla pisowskich inteligentów wołyńscy, prości chłopi to byli "Polacy gorszego sortu") to:
- "godzenie w sojusz z Ukrainą" (strategiczny sojusz, dodam)
- "bycie ruskim agentem" (to ks. Isakowicz-Zaleski wprost Prezesowi Kaczyńskiemu na tej demonstracji wygarnął)
- "szczucie, niezrozumienie ukraińskiej wrażliwosci, niezrozumienie , że Ukraińcy potrzebują bohaterów, a że ich nie mają, to wybrali" UPA (to słynny dr Targalski, oczywiście z bardzo porządnej, stalinowskiej rodziny).

A rzecz w tym, iż
relacje z Ukrainą muszą (nie powinny - MUSZĄ) być oparte na PRAWDZIE.
Bez prawdy będzie to gnić, a banderowska zaraza 13 km za Przemyślem będzie kwitła, aż się na nas wyleje.
Oczywiste, że rząd dbający o polską rację stanu winien twardo ustalić warunki brzegowe:
"OK, będą dostawy przez jedyną drożną granicę (a Rumunia i Węgry nie puszczą niczego) pod warunkiem, ze uznacie, iż banderyzm jak hitleryzm i stalinizm to ideologia ludobójcza.
Nie - to bijcie się z Putinem sami,"
Zaraz by się uspokoili, bo nasza granica dla nich jest jak "droga życia"
Nam potrzebny sojusz z ukraińskimi patriotami a nie z antypolską dziczą.

No, ale o tym, kogo mamy wybrać sobie na sojusznika decyduje "brzydka ambasada z Pięknej ulicy" (moje)

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1516198

gdzie notorycznie bronił rosjan a ujadał na Polaków aż w końcu został usunięty, teraz jak widać, wyżwa się tu.

Kto mu płaci za ujadanie Na Ukrainę? Wiadomo, Putin, Soros, Makrela, tym samym ujada na Polaków.

Kto  nie rozumie, że to było 72 lata temu, teraz młodzi Ukraińcy nawet nie wiedzą o co chodzi jak u nas nie znają historii Żołnierzy Wyklętych. Ustanowiony Dzień 11 lipca, i uważam, że to wszystko, a nie jątrzyć i skłócać Polaków z Ukrainą, to jest tylko potrzebne Putinowi i Merkel, jak widać dobrze im to wychodzi, bo przygłupy w rodzaju autora tego wpisu nie rozumieją, że Ukraina teraz broni Polski oddzielając nas od kacapskich onuc. Widać autor tego bloga pan Ewaryst też zalicza się do pożytecznych idiotów Putina. Na dodatek całą szopkę robią podczas szczytu przed sejmem judząc i szczuąjc polityków obcych państw na Polskę licząc, że to się uda. Otóż NIE udały się wrzaski, a wami powinna się wreszcie zająć ziemia Polska, i uwolnić Polaków kochających swój kraj od takich szumowin z KOD, .Nowoczesnej, PSL, PO raz na zawsze. I syjonistów nienawidzących Ukrainy, Polaków, USA. Urządził pan hucpę, plujesz pan na Polaków i jeszcze masz czelność się użalać? 

Jak widać V Kolumna dalej w akcji.

Bez odpowiedzi.

Vote up!
7
Vote down!
-5

Xenia

#1516199

1. anonimie bez twarzy, imienia i nazwiska - ile byś nie łgał, ile byś nie pluł, prawdy nie zakłamiesz.

2. grożenie śmiercią "wami powinna się wreszcie zająć ziemia Polska, i uwolnić Polaków kochających swój kraj od takich szumowin" jest nawet w 3RP karane, więc uważaj.

3. weź sobie jakieś polskie pseudo, a nie ukrańskie.

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1516203

pana Ewarysta zabolała, i to porządnie, bo co kacapy potrafią? Tylko straszyć.

Vote up!
5
Vote down!
-6

Xenia

#1516205

....zmultiplikowany trollu nie zaśmiecaj portalu swoimi bredniami.

Jak żyję nie widziałam tak wrednej gnidy.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1516209

temat - ten sam: tatuś pana Terleckiego.

 

co prawda - rodziców się nie wybiera, ale.... coś w głowie, a może w genach - zostaje. Pan Olgierd Terlecki przez 35 lat uprawiał prostytucję. Gorszą, niż wszystkie "córy Koryntu" razem wzięte. I tu można zastanowić sie nad głębokim sensem staropolskiego słowa: s.k.u.r.w.y.s.y.n.

http://www.rp.pl/artykul/943400-Olgierd-Terlecki-czyli-Lachowicz.html#ap-2 (link is external)

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1516154#comment-1516154

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 

co prawda - rodziców się nie wybiera, ale.... coś w głowie, a może w genach - zostaje. Pan Olgierd Terlecki przez 35 lat uprawiał prostytucję. Gorszą, niż wszystkie "córy Koryntu" razem wzięte. I tu można zastanowić sie nad głębokim sensem staropolskiego słowa: s.k.u.r.w.y.s.y.n.

http://www.rp.pl/artykul/943400-Olgierd-Terlecki-czyli-Lachowicz.html#ap-2 (link is external)

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1516154#comment-1516154

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1516211

wszystkie trolle putinowskie wyrzucone z Naszeblogi.pl przeszły na ten portal, a szkoda, bo kiedyś był to porządny portal, patriotyczny. Teraz KODziarze odsunięci od koryt wyją niemiłosiernie, kwik rolega się na cały świat wieprzów usuniętych od kasy państwowej. Judzą, szczują za Sorosa, Szechtera i Putina judaszowskie srebrniki przeciwko Polsce.

Nie wstyd wam trolle kacapskie? To, że wjechaliście do Polski na ruskich i szwabskich czołgach nie upoważnia was do plucia 24g/dobę na Polaków bo żrecie chleb za nasze pieniądze, polskich podatników, poszli won z polskich portali kacapy.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Xenia

#1516230

neobanderowska chołota

 

banderowski rezun 

to jest dla ciebie patriota...

po tym się rozpoznaje

neobanderowska chołota!...

 

PS Oczywiście przez duże  "B"!

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1516235

Jak tak kochasz swoich Banderowskich przyjaciół, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś się zapisała do jakiejś sotni i walczyła z kacapami.

Bo dla mnie Ukraina dołączyła do Niemiec i Sowietów jako kraje ludobójcze obywateli Polskich.

A martyrologia Polska to nie tylko Katyń czy Oświęcim, to również Wołyń i podobne miejsca.

Jakby ktoś pozabijał twoich bliskich, a potem pluł na twoje groby i je znieważał, to też byś go umieściła w gronie swoich przyjaciół.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1516248