Wojciechowski oskarża Andrzeja Dudę o kunktatorstwo

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Kurski: . Jeżeli ktoś chciał wysłać wojsko, to chciał to zrobić Radosław Sikorski. Kiedy Donald Tusk na początku 2014 roku zwołał ponadpartyjne posiedzenie w swojej kancelarii po agresji Putina, to Sikorski zaproponował, że jedną z opcji jest zawarcie sojuszu dwustronnego Polski i Ukrainy. To oznaczałoby, że dziś polscy chłopcy ginęliby w Donbasie - przekonywał w "Kontrwywiadzie RMF FM" Jacek Kurski. „..(źródło ) Prezydent Litwy: „Jeżeli nie pomożemy, sprzedamy samych siebie. Dlatego dostarczamy Ukrainie broń”....”Uraina musi być w stanie się bronić, jeżeli zostaje otwarcie zaatakowana. Dlatego Litwa dostarcza Kijowi także broń - mówi prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w rozmowie z „Deutsche Welle”......”Chcemy wspierać Ukrainę wszystkimi możliwymi sposobami. Zagrożenie istnieje także na naszej granicy z obwodem kaliningradzkim. Codziennie rejestrujemy ruchy wojsk. Jest to realne zagrożenie. Nie możemy oczekiwać od kraju, że nie będzie się bronił, jeżeli zostaje otwarcie zaatakowany i wojna bezpośrednio dotyka także jego ludność „...”Oddajemy Ukrainie do dyspozycji wszystkie środki niezbędne do obrony – wszystkie środki, jakimi dysponuje też Litwa „...”Nie stanie się to jutro czy w przyszłym tygodniu. Giną nie tylko żołnierze, ale też ludność cywilna. Musimy znaleźć rozwiązanie. Nikt nie chce wojny w Europie. Ale nie możemy pozwalać agresorom, by zachowywali się wobec nas w ten sposób. Jeżeli nie pomożemy Ukrainie, sprzedamy nie tylko Ukrainę, ale też samych siebie „...”I apeluje do Ukraińców, by się nie bali. Brońcie się wszystkimi możliwymi sposobami. To wasz kraj. A my jesteśmy z wami”...(źródło ) Janusz Wojciechowski „ Wielka Litwa i mała Polska . Mała Polska musi w sprawach Ukrainy siedzieć cicho „....”Przeczytajcie (cytuje za portalem wpolityce.pl), co o sytuacji na Ukrainie mówi prezydent wielkiej Litwy. „...”„…Ukraina musi być w stanie się bronić, jeżeli zostaje otwarcie zaatakowana. Dlatego Litwa dostarcza Kijowowi także broń - mówi prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w rozmowie z „Deutsche Welle”.

Według niej mamy obecnie do czynienia z rosyjską agresją na Ukrainie – i to na europejskiej ziemi.Jak twierdzi, Litwa dostarcza Ukrainie broń defensywną. Oddajemy Ukrainie do dyspozycji wszystkie środki niezbędne do obrony – wszystkie środki, jakimi dysponuje też Litwa. I zaznacza, że Litwę chroni wola polityczna i gotowość społeczeństwa do obrony.

Jako pierwszy kraj NATO utworzyliśmy już siły szybkiego reagowania, jeszcze zanim utworzyło je dla naszego wsparcia NATO. Znamy naszych sąsiadów. Nie ufamy im, zwłaszcza przywództwu na Kremlu. Wiemy, że musimy być gotowi do obrony.Nikt nie chce wojny w Europie. Ale nie możemy pozwalać agresorom, by zachowywali się wobec nas w ten sposób. Jeżeli nie pomożemy Ukrainie, sprzedamy nie tylko Ukrainę, ale też samych siebie.Litwa jest wielka, może sobie na to pozwolić. Wielka Litwa może otwarcie przyznać, że dostarcza broń dla Ukrainy. Wielka Litwa może otwarcie powiedzieć, że nie ufa władzom na Kremlu. Wielka Litwa może deklarować, że musi być gotowa do obrony. Co innego mała Polska.

Mała Polska musi w sprawach Ukrainy siedzieć cicho. W małej Polsce kandydat na prezydenta nie może nawet teoretycznie rozważać o wysłaniu broni ani  tym bardziej o wysłaniu wojsk na Ukrainę.W małej Polsce premier zbiera z podwórka dzieci, zamyka drzwi i siedzi cicho. Mała Polska nie zabiera głosu w sprawie Ukrainy. Na konferencji w Monachium prezydent wielkiej Litwy gra tam na scenie pierwsze skrzypce, a minister spraw zagranicznych małej Polski siedzi na widowni  i  dyskretnie oklaskuje… Mała Polska nie może samodzielnie przeprowadzić badania okoliczności śmierci własnego prezydenta, musi to za nią zrobić Władimir Putin…”...(źródło ) Konrad Piasecki „ Nie, ale nie mówimy o siłach NATO. Wczoraj Zbigniew Bujak siedział na tym miejscu i mówiłby: fantastycznie, gdyby polscy żołnierze walczyli w Doniecku. Pan by to powtórzył czy nie? 

Andrzej Duda „Wie pan, pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się było nad nią dobrze zastanowić”. ….(więcej )„Komorowski w wywiadzie dla TVP Info odniósł się do wypowiedzi doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Jimmy'ego Cartera Zbigniewa Brzezińskiego, który w czasie środowego przesłuchania przed Komisją Sił Zbrojnych Senatu USA powiedział, że kraje zachodnie powinny dostarczyć Ukrainie broń o charakterze "obronnym", aby uczynić rosyjską interwencję w tym kraju bardziej kosztowną,  „...”Prezydent był pytany także o wypowiedź kandydata PiS Andrzeja Dudy. W środę w RMF FM b. opozycjonista Zbigniew Bujak zadeklarował, że byłby za tym, aby posłać polskich żołnierzy na Ukrainę. Dzień później Duda, pytany o tę wypowiedź, odpowiedział: "Jesteśmy członkiem NATO i uważam, że powinniśmy to respektować, jeżeli to zostanie uzgodnione w obrębie NATO i jakieś siły NATO zostaną wysłane...". Dopytywany o osobistą opinię, Duda odparł: "Pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć; to jest bardzo poważna decyzja, trzeba by się nad nią dobrze zastanowić". 

"Jeśli pretendent do roli zwierzchnika sił zbrojnych się na poważnie zastanawia i rozważa tego rodzaju scenariusze jak wysłanie żołnierzy polskich na wojnę rosyjsko-ukraińską, to jest tyle samo niepoważne, jak groźne. Warto rozważać scenariusze, które mogą pomóc Ukrainie, nie szkodząc Polsce" - komentował Komorowski. W jego ocenie rozważanie takich scenariuszy na pewno nie pomaga Ukrainie.”.. ...(więcej )Arkady Rzegocki „Polska to nadzieja dla wszystkich małych krajów" -  prezydenta Estonii, Toomas Hendrik Ilves wezwał  ostatnio Polskę do odegrania większej roli w UE i NATO, do wzięcia na siebie roli przywódczej w regionie. „....”Polacy są jedynym dużym narodem, który miał te same doświadczenia historyczne co inne państwa Europy Środkowej i Wschodniej. Lepiej widzą  zagrożenia, powinni więc wziąć na siebie odpowiedzialność za cały region leżący od stuleci miedzy „młotem (czasem sierpem) a kowadłem". „.....”Fakt, że znacząca część Polaków nie uznaje III RP za własne państwo wskazuje na istnienie jakiegoś ważnego mankamentu, istotnego braku. „....”Skąd ten – nazwijmy rzecz wprost – krzyk rozpaczy przywódcy Estonii?  Ilves nie ukrywa, że jego wystąpienie miało ośmielić (dosłownie) polskie elity i społeczeństwo do prowadzenia bardziej ambitnej polityki. „.....”Dla „Frondy" prezydent Węgier Viktor Orbán stwierdził: „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej, to wtedy głośno mówię do siebie: No wreszcie!". …...”Od lat 90. wyrażane były podobne oczekiwania kierowane przez m.in. pełniących najwyższe stanowiska Węgrów, Rumunów, Chorwatów czy Słowaków. „... (więcej )Paweł Kukiz „ Modle się za Ukrainę „...”Modlę się za Was codziennie, Bracia i Siostry na Majdanie. Modlę za Waszą Ojczyznę, za wolność, za zwycięstwo. Wiem, że Duch Święty jest z Wami. Bo czułem Go całym sobą, tam – przy 94 krzyżach pod Czarną Barykadą. „....”Pierwszy był Serhij Nihojan, Ormianin – tak jak ks. Isakowicz-Zaleski. A po nim następny, kolejny i dalej. Polegli od kuli, od pałek, na śmierć skatowani. '….”Dziewięćdziesiąt cztery krzyże przy Czarnej Barykadzie, berkut naprzeciw mszę zagłusza: „Vstavai strana ogromnaja” z głośników walą. Bardziej niż pałą boli. Chłopcy z barykad świece palą. W skupieniu, nabożnie, bez zbędnych gestów, zamknięci w sobie.Gardło mi ściska. Klęczę w zwojach drutów, w spalonych oponach, błagam Cię, Panie: zmiłuj się nad nimi. A łzy te same co za Dziewięciu z Wujka.

– Jesteś Polakiem? – zapytał chłopak z Prawego Sektora. – Nie płacz. Bardzo Wam dziękuję! Dużo złego było na Wołyniu. Przepraszam. „. ...(więcej )Bujak „Ukraina chce dzisiaj ekspertów, oficerów, bo buduje armię, prowadzi wojnę. Byłbym za tym, żeby takich oficerów im posłać. Byłoby fantastycznie, gdyby polscy żołnierze walczyli w Doniecku. Wtedy pokazujemy, że budujemy głęboki, trwały, strategiczny sojusz, który będzie gwarantem bezpieczeństwa nie tylko naszego, ale i  Europy - powiedział w "Kontrwywiadzie RMF FM" Zbigniew Bujak. „ ….(więcej ) Wtedy kiedy Sikorski, Tusk i, mówię to z żalem, prezydent Bronisław Komorowski, łasili się do Putina, stanowisko PiS było takie samo jak dziś - uprawiać politykę realistyczną, jak prezydent Kaczyński - powiedział poseł PiS Joachim Brudziński w "Kropce nad i" w TVN24. „...(źródło ) Die Welt”: „Putin zaakceptuje linię demarkacyjną na polskiej granicy”. Niemiecki dziennik nie dodał, na której granicy…”.Szef niemieckiej dyplomacji Steinmeier pozwolił sobie wręcz na uszczypliwość pod adresem Amerykanów, stwierdzając, że Niemcy są tak uparte, „bo mają lekkie rozeznanie w tym regionie”, co implikuje, że Amerykanie nie mają pojęcia o sytuacji w Europie”. Steinmeier wszedł jednak na dość śliski teren — podkreśla „Die Welt”. Bo jakby nie było, wielu czołowych polityków z Polski i krajów bałtyckich, którzy są bliżej konfliktu (i których w minionych latach Niemcy nie zawsze brali na serio, kiedy ostrzegali przed Rosją), także opowiadało się za dostawami broni na Ukrainę.

Również przewodniczący amerykańskiej Komisji Sił Zbrojnych, senator John McCain ponowił żądanie dostaw broni.Twierdzenie, że nie ma rozwiązania militarnego, to truizm

— powiedział McCain.Jak długo Putin chce wobec swojego narodu twierdzić, że nie ma żadnej wojny, pytał. Z tego właśnie względu należy dostarczyć Ukrainie systemy obrony, by podwyższyć koszty dla Rosji— podkreślał amerykański senator.

Niektórzy politycy z Europy wschodniej zarzucali po cichu Angeli Merkel, że kieruje się błędną logiką.Czasami pojawiało się nawet (w Monachium) ponure stwierdzenie, że Putin zaakceptuje tylko linię demarkacyjną wzdłuż polskiej granicy

Swoje poparcie dla kandydatury Andrzeja Dudy na najważniejsze stanowisko w kraju zadeklarowała także wielkopolska Solidarność. – Na posiedzeniu 9 lutego 2015 r. Prezydium Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” podjęło decyzję o udzieleniu poparcia Andrzejowi Dudzie, kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – poinformowała Barbara Napieralska, sekretarz zarządu. – Rozpoczynamy akcję zbierania podpisów pod tą kandydaturą– dodała Napieralska. „...(źródło ) Energetyka jądrowa Chiny „ Rozwój energetyki jądrowej może odegrać ogromną rolę w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych i powstrzymaniu ocieplania klimatu.Do takiego wniosku doszli autorzy raportu przygotowanego przez amerykańską IEA (Agencja Informacji Energetycznej) oraz Agencję Energii Nuklearnej (NEA). Od katastrofy w japońskiej Fokushimie, w 2010 r produkcja prądu z atomu spadła w ciągu trzech tal o 10 proc., Japończycy zamknęli 48 reaktorów.Energetyka jądrowa pozostaje jednak wciąż drugim największym źródłem czystej energii na świecie. W ostatnim roku ruszyła budowa 72 nowych reaktorów, co jest najlepszym wynikiem od ćwierćwiecza. W 2050 r elektrownie jądrowe dostarczają 17 proc. światowego prądu, co będzie miało ogromne znaczenie dla obniżenia wpływu efektu cieplarnianego.”...”Chiny planują w ciągu najbliższych pięciu lat osiągnąć 58 GW ze swoich elektrowni atomowych. W 2014 r dostarczyły one 17 GW. W budowie są już reaktory o mocy 30 GW. Do 2050 r z atomu Chiny będą uzyskiwały 250 GW. „...(źródło ) Jarosław Gowin, Marek Jurek „Polska mówi: sprawdzam”....”Unijna dyplomacja może być dźwignią do realizacji polskiej racji stanu. Jej uruchomienie wymaga jednak dużej politycznej biegłości. Może to zrealizować tylko dobry rząd  „....”Nowa Komisja Europejska zapowiedziała kontynuację starych błędów. Przede wszystkim wzmacnianie unifikacji walutowej, najważniejszego źródła dzisiejszego, nie tylko ekonomicznego, kryzysu. Przywódcy UE ciągle mówią o permanentnej potrzebie aktualizacji traktatów, ale działają tak, jakby rewizji podlegać mogły jedynie traktatowe prawa państw, nie zaś orientacje raz przyjęte w dominującym nurcie polityki unijnej.

Równie wyraźnie widać to w zapowiedzi przyjęcia horyzontalnej dyrektywy antydyskryminacyjnej, która ma m.in. wzmocnić poparcie Unii dla postulatów politycznego ruchu homoseksualnego. I wreszcie w kontynuacji „normandzkiej" polityki wobec Rosji, w której rozmowy zastępują reakcje.

Jak do tej pory polityczne kierownictwo UE nie rozważa naprawdę adekwatnych odpowiedzi na wzrost zagrożenia naszego bezpieczeństwa na Wschodzie. Wszystko to nie świadczy o solidarności i zdolności do realistycznej promocji praw i bezpieczeństwa państw, które Unię Europejską zawarły. „....”Musi również zacząć pozytywnie myśleć o zachowaniu przemysłu, którym jeszcze w Polsce (i w innych krajach, które przeżyły dominację sowiecką) dysponujemy. O tym właśnie 13 stycznia mówił w Parlamencie Europejskim Andrzej Duda, gdy wzywał przewodniczących Rady i Komisji Europejskiej do włączenia w plan Junckera unowocześnienia i obrony polskich kopalń węglowych. „....”w interesie Polski jest pozostanie Wielkiej Brytanii w UE. Unia bez Wielkiej Brytanii uległaby dalszej deformacji, nie tylko geograficznej. Oddaliłaby się od naszej wizji współpracy samodzielnych państw, stając się strukturą, w której coraz trudniej byłoby realizować nasze interesy. „....”W tej kadencji Komisji Europejskiej prawdopodobnie zostanie podpisana umowa o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi (TTIP). To także jeden z celów strategicznych administracji Baracka Obamy. „...”Co to może oznaczać dla Polski? Z jednej strony to dostęp do tanich towarów, z drugiej jednak – radykalna różnica kosztów energii oraz gazu jako surowca – co jest podstawowym powodem różnicy cen – staje się barierą dla polskiego przemysłu. Polska chemia może się znaleźć w niezwykle trudnym położeniu. TTIP to szansa na nowe inwestycje, ale także ryzyko nadmiernych traktatowych przywilejów dla zagranicznych inwestorów przy ograniczonej kontroli polskiego prawa. Polska powinna więc aktywnie uczestniczyć w prowadzonych rozmowach, aby finalne porozumienie było także naszym sukcesem. „...”Najważniejsze wyzwania dla UE zależą przede wszystkim od rozwoju wypadków w głównych stolicach państw członkowskich: w Berlinie, Londynie, Rzymie, Madrycie, ale także pogrążonych w kryzysie Atenach. Jeżeli nie będziemy kształtować Europy opartej na zasadach partnerskiej solidarności, jutro możemy się znaleźć w Unii geograficznie węższej i (co gorsza) znacznie trudniejszej dla realizacji naszych interesów. „....(źródło ) Bartosz Węglarczyk „ Nie Barack Obama, nie Władimir Putin, lecz niemiecka kanclerz stała się w ostatnich miesiącach najbardziej wpływowym politykiem świata. „...”Europa i Ameryka żyją dziś dwoma, rozwijającymi się równolegle kryzysami. Jeden toczy się w korytarzach brukselskiej biurokracji, drugi - na polach daleko na wschodzie kontynentu. Oba mają zasadnicze znaczenie dla zachodniej cywilizacji. W obu karty dziś rozdaje, a przynajmniej tasuje, Angela Merkel. „...”To, że nic w europejskiej polityce wobec Aten i Moskwy nie może się zdarzyć bez jej zgody, wiemy od dawna. Ale teraz nawet żadna inicjatywa nie może się pojawić bez jej błogosławieństwa. Angela Merkel wręcz fizycznie przejęła dowodzenie obiema wielkimi operacjami - to ona pojechała do Kijowa i Moskwy, to jej ludzie rozmawiają z nowym greckim premierem.I to ona wreszcie poleciała do Waszyngtonu, by w imieniu Unii prosić prezydenta Baracka Obamę o nieeskalowanie kryzysu na Ukrainie. Nie wiemy, czy przekonała Amerykanów do niewysyłania broni Ukraińcom, ale wiemy, że o tym, co i jak dziś mówi Europa, decyduje Angela Merkel.Szkoda, że w tych obu debatach nie słychać głosu Polski. Z wielu względów - także niezależnych od nas - Warszawa została całkowicie odsunięta od negocjacji w kryzysie ukraińskim.”...(źródło ) Z wejściem życie ustawy zapobiegającej napływowi obcego kapitału, zagrażającego bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu resort skarbu chce zdążyć jeszcze w I półroczu 2015 r. – deklaruje minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński w rozmowie z Jackiem Ziarno. „..”W MSP specjalny zespół prowadzi prace nad projektem ustawy zapobiegającej napływowi obcego kapitału, zagrażającego bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu. W niektórych przypadkach zakup lub sprzedaż akcji i udziałów strategicznych dla kraju firm będzie wymagać aprobaty ministra skarbu państwa „...”Przykład Grupy Azoty, które obroniliśmy przed wrogim przejęciem dzięki skutecznie przeprowadzonej konsolidacji pokazuje, że potrzebujemy skutecznych narzędzi dla ochrony interesów naszych spółek, rynku i gospodarki. Azoty to spółka o ogromnym znaczeniu dla rynku pracy, łącznie zatrudnia ok. 14 tys. pracowników i osiąga 10 mld zł przychodów rocznie. Jako największy odbiorca gazu w Polsce ma niebagatelne znaczenie w kwestii naszego bezpieczeństwa energetycznego.  „...(źródło ) -------------

Ważne Janusz Wojciechowski „ Wielka Litwa może otwarcie przyznać, że dostarcza broń dla Ukrainy. Wielka Litwa może otwarcie powiedzieć, że nie ufa władzom na Kremlu. Wielka Litwa może deklarować, że musi być gotowa do obrony. Co innego mała Polska.Mała Polska musi w sprawach Ukrainy siedzieć cicho. W małej Polsce kandydat na prezydenta nie może nawet teoretycznie rozważać o wysłaniu broni ani  tym bardziej o wysłaniu wojsk na Ukrainę.„Lech Kaczyński opowiedział się za Europą współpracy, wolną od dominacji państw. W takiej Europie Polska i Ukraina mogłyby być jednym z ważniejszych sojuszy dużych państw. Jego zdaniem, nasza współpraca powinny dotyczyć gospodarki, kultury, a przede wszystkim kwestii politycznych. Polski prezydent ponownie zadeklarował poparcie dla unijnych i NATO-wskich aspiracji Ukrainy.” ...(więcej)Bujak „Polska na granicy zdrady”....” Czym jest bierność polskiego rządu, polskiej armii wobec Ukrainy? Czy tylko brakiem wyobraźni, polityczną ignorancją, decyzyjną impotencją? Tak czy inaczej, to polityczny błąd  „...”Wizytując obóz internowania w Szczypiornie 15 maja 1921 r., marszałek Józef Piłsudski wygłosił do ukraińskich oficerów słynne: „Ja was przepraszam, panowie. Ja was bardzo przepraszam".

Dramatyczne słowa Józefa Piłsudskiego z 15 maja 1921r. Powinny być przestrogą dla obecnego establishmentu rządzącego naszym krajem.”....”Dla mnie, jako Polaka, współtwórcy „Solidarności", odmowa pomocy wojskowej Ukraińcom w ich walce o wolność, to żenująca sytuacja. Solidarnościowa tradycja, czyli „Posłanie do narodów Europy Środkowej i Wschodniej" zobowiązuje, wielowiekowa wspólnota losów też. W takim momencie przypominają się bowiem pamiętne słowa marszałka Piłsudskiego, przepraszającego Ukraińców za zdradę.Uważam, że dzisiaj znaleźliśmy się w podobnej sytuacji. Odmawiając pomocy wojskowej Ukrainie, dopuszczamy się swoistej zdrady. Tym razem jednak nie znajduje ona żadnego usprawiedliwienia. Wtedy i Ukraińcy, i my byliśmy w równie dramatycznym położeniu. Dobrze, że choć jeden z naszych narodów wyszedł z bolszewickiej zawieruchy z własnym państwem. Mogliśmy przecież polec razem. Nasi ukraińscy przyjaciele są w stanie zrozumieć tamtą zdradę. . ….(więcej ) Zbigniew Bujak „ Jestem zwolennikiem bardzo dalekiego zaangażowania się. Uważam, że jeżeli sformowaliśmy już brygadę ukraińsko-polsko-litewską, to pytam dlaczego ta brygada nie jest teraz tam na wschodzie. Po to ją przecież formułujemy. „...”Jak sąsiad prowadzi wojnę z naszym wspólnym, śmiertelnym wrogiem, to trzeba temu sąsiadowi pomóc. Sprzedaż broni Ukrainie to wkład we wspólne bezpieczeństwo. „...”My przecież wiemy mniej więcej jak Rosjanie od wieków prowadzą wojnę i za każdym razem tam, gdzie czują silny opór, tam stają się ostrożni, a nawet potrafią się wycofać. My nie zostawiajmy Ukraińców samych „. ….(więcej ) Macierewicz „Lech Kaczyński, mimo problemów, z jakimi musiał się borykać, był samodzielnym politykiem i skutecznie bronił suwerenności państwa. I dlatego uważam, że był najwybitniejszym polskim prezydentem. „....”Moim zdaniem Lech Kaczyński był najwybitniejszym prezydentem w dziejach Polski. Największym sukcesem jego prezydentury było zbudowanie sojuszu państw i narodów Europy Środkowej. …..(więcej) Kurski: . Jeżeli ktoś chciał wysłać wojsko, to chciał to zrobić Radosław Sikorski. Kiedy Donald Tusk na początku 2014 roku zwołał ponadpartyjne posiedzenie w swojej kancelarii po agresji Putina, to Sikorski zaproponował, że jedną z opcji jest zawarcie sojuszu dwustronnego Polski i Ukrainy. To oznaczałoby, że dziś polscy chłopcy ginęliby w Donbasie - przekonywał w "Kontrwywiadzie RMF FM" Jacek Kurski. „..(źródło ) Dzisiaj „ Andrzej Duda podkreślił, że Unia Europejska powinna za wszelką cenę pomóc Ukrainie i dążyć do zachowania integralności terytorialnej tego kraju. Przypomniał, że chodzi nie tylko o Donbas, w którym trwają walki, ale także o Krym, który Rosja już zajęła.„Z ogromnym niepokojem przyjmuję niektóre głosy, które tutaj padają, które mówią niemalże wprost: trzeba się z Rosją dogadać za wszelką cenę, bo to kwestia interesów gospodarczych. Podkreślam jeszcze raz - nie ma takich interesów gospodarczych, które pozwoliłyby nam jako uczciwym ludziom sprzedać Ukrainę. Te negocjacje, które dzisiaj się toczą, w których tak naprawdę nie uczestniczy cała UE, tylko uczestniczą w nich Niemcy i Francja, jako żywo myślę, że niektórym przypominają nie tyle formułę normandzką, co kiedyś formułę jałtańską”....”„Gdzie jest pan przewodniczący Donald Tusk? Jaki jest mandat negocjacyjny pani Merkel i pana Hollande’a? Co mają wynegocjować i jakie są założenia? To mnie bardzo interesuje, bo jako Polak nie zgadzam się na sprzedawanie państwa ukraińskiego w zamian za jakieś mętne interesy gospodarcze” …..”„Dzisiaj nie wolno się zgadzać na to, aby Rosja połykała Ukrainę w kawałkach. To jest nasza odpowiedzialność - odpowiedzialność za integralność państw europejskich i integralność granic. Jeżeli zatrzymamy ten proces, będzie to sukces Europy. Jeżeli Europa zgodzi się na zgniły kompromis, będzie to porażka” „...(źródło ) 

---------- 

Mój komentarzAndrzej Duda ma ogromne szanse na zostanie prezydentem. Jest politykiem obdarzonym charyzmą , co udowodnił na konwencji ( http://naszeblogi.pl/52602-komorowski-jest-skonczony-duda-przemawial-jak-maz-stanu ) i ( http://naszeblogi.pl/52624-przekaz-dudy-ide-po-wladze-chwyce-ich-za-gardlo ) . A to oznacza ,że jego stosunek do Ukrainy , czy do jakichkolwiek spraw , będzie miał, a raczej już ma bardzo dużą wagę . Jego poglądy zaczynają odciskać się na poglądach setek tysięcy ludzi. Dlatego każdą swoją wypowiedź powinien długo ważyć .Wojciechowski z żalem pisząc o „małej „ Polsce jako przykład podaje między innymi postawę Dudy (W małej Polsce kandydat na prezydenta nie może nawet teoretycznie rozważać o wysłaniu broni ani  tym bardziej o wysłaniu wojsk na Ukrainę. ) Ja też uważam ,że Duda postąpił w sprawie wysłania broni i żołnierzy na Ukrainę w sposób kunktatorski , który jeśli będzie podtrzymywany zaszkodzi polskiej racji stanu na Wschodzie .Kurski bezmyślnie tylko dolewa oliwy do ognia próbując jeszcze bardziej usztywnić stanowisko Dudy .To jest lekcja dla Dudy . Kilka nieopatrznych słów , spowodowanych być może silna presją ze strony reżimowych mediów , które  wypowiedział jako sprostowanie będzie teraz ciążyło przez kilak miesięcy na stosunku całego PiS do kwestii wsparcia Ukrainy.Bo Polsce jest potrzebny sojusz polityczny i wojskowy z Ukrainą . Ukraina jest dla Polski tak naprawdę jedynym naturalnym , strategicznym sojusznikiem . I mamy w teju chwili historyczną szansę aby taki sojusz urzeczywistnić. I Polska nie może zmarnować tej szansyvideo Andrzej Duda: jestem przekonany, że wygram wybory (10.02.2015)

video Szeremietiew o spotkaniu Putina z Poroszenko, Merkel, Hollande'em, ws. Ukrainy 

Marek Mojsiewicz 

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz Twitter 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „ Nie należynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza u Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra o łapówkach „ 

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 


Serdecznie dziękuję za pierwsze trzy darowizny w wysokości 200 złotych , 100 złotych i 30 złotych. Wpłynęły kolejne darowizny . 50 zł, 15 zł , 30 zł 30 zł ,30 zł 30 zł . Postaram się zrobić oddzielną stronę . Wszystkim Państwu jeszcze raz dziękuję.  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:5)

Komentarze

potrzebny nam jest jak dżuma albo cholera.

Nam potrzebny jest Lwów.

Bierzmy przyklad z Żydów - oni uwazaja, ze Birkenau, Treblinka i inne miejsca gdzie spoczywaja kosci Żydow

to ich terytoria.

Cmentarz Łyczakowski z grobami Orląt, to jest Polska, zabrana nam przez ukraińcow z łaski tzw. aliantów.

Gdybyśmy byli suwerennym panstwem upomnielibysmy sie o kresy, tak jak Niemcy nie stracili nadziei na Prusy i Dolny Ślask.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

cui bono

#1465294

zatacza coraz szersze kregi. A zaczelo sie to moim zdaniem od momentu slynnych tasm, czyli spisku kelnerow. Juz wtedy zamiescilem notke, ze najprawdopodobniej stoi za tym Rosja. Dzisiaj jest bardzo widoczne. Polska polityka zagraniczna na kierunku wschodnim, ale tez i europejskim nie istnieje. Sami oddalismy inicjatywe Niemcom godzac sie na pozycje slugusa i potakiwacza i chlopca do bicia przez Rosje. 

Najgorsze jest to iz rezygnacja z naszego aktywnego wsparcia Ukrainy w jej nierownej walce z rosyjskim najezdzca moze dla nas sie zle skonczyc. Myslenie, ze za brak zaangazowania w rosyjska awanture na Ukrainie ona da nam spokoj jest naiwnoscia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1465296

tej kompromitacji. I proszę nie myślec, że to złosliwość z mojej strony, bo ja także wolałbym p.Dude za prezydenta

niz obecnego. Ale jak sie tlumaczy na angielski (obecnie jezyk dyplomacji) nazwisko Duda?

Zdaje się, że niefortunnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

cui bono

#1465307

tłumaczy znacznie gorzej niz myslałem, albo ktoś mnie chce zniechęcic do głosowania na p.Dudę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#1465414