Kaczyński i Duda wciągnęli Kukiza do wielkiej rozgrywki

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Klub Kukiz'15: Prezydent stanął ponad interesem partyjnym”...”Zdaniem polityków klubu Kukiz'15 proponując, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów „prezydent Andrzej Duda stanął ponad interesem partyjnym”. Według Pawła Kukiza prezydent uwzględnił uwagi klubu zgłoszone podczas poniedziałkowego spotkania.
Lider ruchu Paweł Kukiz na konferencji prasowej podziękował prezydentowi za jego inicjatywę. Jak mówił, prezydent w ten sposób uwzględnił uwagi klubu zgłoszone podczas poniedziałkowego spotkania przez niego i wicemarszałka Stanisława Tyszkę.- Kukiz'15 jest zwolennikiem wybierania KRS przez obywateli, ale jeśli potraktować Sejm jako pośrednika, to z całą pewnością propozycja większości kwalifikowanej przy wyborze KRS demokratyzuje państwo - uznał Paweł Kukiz.
Według Pawła Kukiza wymiar sprawiedliwości należy podporządkować obywatelom, a nie partii, która wygrywa wybory. W jego ocenie w tym duchu zmierza propozycja prezydenta.- Pan prezydent stanął ponad interesem partyjnym - mówił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.”...(źródło)(link is external)

Prezydent Andrzej Dudy spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował po spotkaniu prezydenta z marszałkami, że zapadły ważne ustalenia.
Andrzej Duda oświadczył, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak zapowiedział, proponuje, by członków KRS Sejm wybierał większością 3/5 głosów. Prezydent dodał, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym w jej obecnym kształcie, jeśli Sejm nie uchwali jego projektu ustawy ws. KRS.
Krzysztof Szczerski po spotkaniu Andrzeja Dudy z marszałkami Sejmu i Senatu, że prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie. „...(źródło)(link is external)

Już po wygłoszeniu oświadczenia przez prezydenta, jego treść na antenie TVP Info komentował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".- Prezydent ewidentnie chce pokazać, że ma istotny głos w tej debacie, która odbyła się wokół sądu. Chce pokazać też, że nie jest tylko prezydentem jednej partii i robi pewien gest, do części przynajmniej opozycji, można się nawet domyślić, do której, bo trudno założyć, że Platforma, czy Nowoczesna będą chcieli jakiekolwiek kompromisy zawierać, ale w przypadku PSL, czy Kukiza, to jest dla nich konkretna propozycja – podkreślił Tomasz Sakiewicz, który zwrócił uwagę, że teraz opozycja będzie się musiał zdecydować. - Czy idzie na totalną negację jakiejkolwiek reformy, która jest pożądana społecznie, czy będzie się chciała włączyć, mając możliwość własnego głosu przy wyborze sędziów.- I ten ruch stawia w nie lada kłopocie opozycję, bo trudno będzie im twierdzić, że jedna partia przejmuje władzę - dodaje.Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" przewiduje, że ustawa mająca doprowadzić do reformy sądownictwa i tak wejdzie w życie.- Będzie efektem kompromisu pomiędzy kilkoma ośrodkami, czyli większością sejmową, prezydentem i częścią opozycji – zaznacza.Jak będzie reakcja ugrupowań parlamentarnych, zwłaszcza opozycyjnych?- Część opozycji włączy się w próby kompromisu, bo byłoby bardzo dziwne, gdyby mając możliwość jakąkolwiek współdecydowania, zupełnie ją odrzucą – wyjaśnia redaktor Sakiewicz. - PiS będzie musiał się z tym jakoś pogodzić, dlatego że trudno żeby odrzucił poprawkę prezydenta. Po pierwsze jest to niemożliwe w tej chwili technicznie, bo PiS nie ma tylu głosów, a po drugie nie będzie chciał iść na tarcie. Być może ta propozycja jest uzgodniona z PiS-em, ale prezydent ostatnio bardzo chce pokazywać, że ma samodzielny głos, więc tego możemy się nawet nie dowiedzieć.”...(źródło )(link is external)

-----------
Mój komentarz
Nie sądzę, aby Duda zrobił coś takiego bez zgody Kaczyńskiego Wydaje mi się, że gra ruch Dudy rozpoczął prawdziwa grę, do której Kaczyński przygotowywał się od lat. Do zmiany ustroju Polski, do likwidacji kolonialnej konstytucji. Do wprowadzenia ustroju prezydenckiego. A do tego potrzeba nie 60 procent głosów jak przy wyborze sędziów SN , ale 66 procent.

Opozycja nie ma pojęcia, co się wokół dzieje i dalej odstawia cyrk .Schetyna ciągle broni ustawy o SN , a Kaczyński już rozpoczął grę o konstytucje. Do której potrzebuje dogadać się z Kukizem .
Kaczyński zacznie z Kukizem uzgadniać skład SN,Duda powoli zacznie wciągać ludzi Kukiza do kancelarii. Wcześniej koalicje samorządowe.

Przy okazji już teraz Kaczyński wciągnął Kukiza do koalicji i pomocy w zniszczeniu postsowieckiego sadownictwa. Nikt już nie będzie mówił o monopartii i grze wszyscy przeciw jednemu .

Film Komentarz Tygodnia: Komedia w sejmie i pod sejmem
Film Marian Kowalski (Idź pod prąd) "PREZYDENT dał PALIWO polityczne WROGOM Polski" 18.07.17 Minęła 20
Marek Mojsiewicz
Zapraszam do subskrypcji mojego bloga ( tutaj )
Zapraszam do odwiedzenia strony „ Różne Takie „
Zapraszam do odwiedzenia strony powieści Pas Kuipera http://paskuipera.pl 
Kupno ebooka ' Pas Kuipera” w formie przedpłaty w cenie 29 zł Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 wraz z e-mailem na którym ma być wyłana
Darowizny na rzecz bloga Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o boginiKali3 Nienależynerwosolu pić na oko 4 O rzeźbie NiosącegoŚwiatło 5 Impreza u Starskiego „ 6 Tych filmów już się oglądać nie da 7.Mutant 8 Anne Vanderbilt „ 9 Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)