Duda zdradził robotników , potem oszuka Kukiza

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Joanna Ćwiek „Zdaniem politologa Rafała Chwedoruka (także z UW) rozgrywki Dudy mają na celu osłabienie pozycji szefa rządu. – Stąd jego zbliżenie do Komorowskiego, Schetyny i tej części PO, która walczy o jednomandatowe okręgi wyborcze  (JOW) – mówi. – Do niedawna miałem wątpliwości, czy Duda chce być związkowcem czy politykiem. Poruszenie sprawy JOW to jasny sygnał, że coraz śmielej zwraca się w tym drugim kierunku. „....(źródło )
 
Mariusz Wis „Piotr Duda,przewodniczący Solidarności, w TVN24, (19.10.2013 r. "Kropka nad i") opowiedział sięza wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, gdyż jak stwierdziłordynacja proporcjonalna jest złym rozwiązaniem dla Polski.Pełna zgoda. Podpisuję się pod tymi słowami. Ale,między wierszami szef Solidarności napomknął, żemożna zrobić system mieszanyi tu mojej zgody nie ma. Dlaczego?Otóż, profesjonaliści zajmujący się systemami wyborczymi, ze względu na powyborcze skutki polityczne,ordynacje mieszane klasyfikują jako mutacje systemu proporcjonalnego. Piotr Duda, nie może tego wiedzieć, no bo skąd. „...(więcej )
 
„Wyborcza „We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.
Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego”.....(więcej)
 
-----
Mój komentarz
 
Platforma Oburzonych zapomniał w swoich postulatach reformy systemu politycznego obok jow i silnego referendum o systemie prezydenckim . Dopiero wtedy moglibyśmy mówić o zrębach ustroju republikańskiego. System prezydencki jest popierany przez samego Kaczyńskiego. Biorąc pod uwagę poparcie PiS dal instytucji referendum znalazłaby się silna podstawa do współpracy. Kto wie czy przy reformie całego systemu Kaczyński nie poprały w pakiecie jow, tym bardziej ,że już jest za systemem mieszanym. Platforma również zaczyna popierać ten niemiecki i model .
 
Nomenklaturze drugiej komuny udało się wyrwać kły Solidarności i odciąć ja od korzeni . Pierwsza Solidarność była organizacją polityczna, której celem było obalenie systemu .Postulaty ekonomiczne i socjalne były w gruncie rzeczy drugorzędne. Teraz Tusk zrealizował swój cel , który jasno wyłożył w czasie swoje prowokacji , a było nim odpolitycznienie związku , jego odideowienie, od pozbawieni podstaw etycznych . Tusk zrobił to rękami Dudy .Teraz związek to jednie walka o koryto. Jak związkowcy dostaną pełne , to niż już ich i będzie obchodziło. Ćwiek pisze o włączeniu się Dudy do rozgrywek wewnątrz Platformy. Duda nie bez powodu ciągle atakuje Kaczyńskiego. Zmora II Komuny, czyli sojusz PiS i Solidarności Duda rozbija , nas szkodę robotników , których elity przerobią na kastę pozbawionych praw roboli socjalistycznego państwa
 
Warto zwrócić uwagę na ewentualne rezygnacje Dudy z poparcia jow na rzecz odmiany systemu proporcjonalnego jakim jest system mieszany . Dzięki systemowi mieszanemu zaszło w Niemczech coś co Fedyszak Radziejowska nazywa „kartelem elit” ( więcej )
 
Poparcie przez Dudę systemu mieszanego będzie oznaczało zdradzenie Kukiza , który jednoznacznie opowiada się za systemem angielskim .
 
Video "Platforma Oburzonych" - prof. Andrzej Czachor - ordynacja PROP a JOW
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Jan Rokita w tekście pod tytule „ Polityka ni uznaje tolerancji „ „Polityczny spryt sięgnął tak daleko, że używana publicznie retoryka pochwały dla tolerancji formułowana jest tak, aby przeciwnikowi przypisać nieprzezwyciężalne namiętności szału, wściekłości i gniewu. Pośród niezliczonych świadectw takiego używania retoryki tolerancji, a nawet przyjaźni ostatnim była mowa premiera podczas rocznicowego zjazdu „Solidarności” „...”Donalda Tuska jest on aktywistyczny, czynny i bardziej wyrafinowany. Zwłaszcza dlatego, że potrafi także przywdziewać kostium tolerancji. „…”Do zdobycia i zachowania władzy potrzebne są posłuszne zastępy dworzan i żołnierzy, a podstęp i spryt są cenione tu znacznie bardziej niźli wiedza albo honor. „...(więcej )
 
 
Łkasz Warzecha” Oto ordynacją jednomandatową zajął się ostatnio Instytut Spraw Publicznych – think-tank bardzo bliski partii rządzącej, realizujący w ostatnich latach programy badawcze, oparte w większości na postulatach z nurtu liberalno-lewicowego i politycznej poprawności („równe szanse”, parytety, imigranci itp.„...” Analizę poświęconą JOW-om napisał dla ISP dr Radosław Markowski, socjolog znany ze sprzyjania partii rządzącej i ataków na opozycję. Analiza krytykuje ideę wprowadzenia JOW-ów „.....”Na stronach instytutu można m.in. znaleźć raport, traktujący całkiem poważnie propozycję obniżenia wieku wyborczego do 16 lat (jeszcze z 2010 r.), co – jak wiadomo – postuluje ostatnio Janusz Palikot „...(więcej)
 
 
 
Duda „ "Poparcie dla PiS rośnie w sondażach, ale niech ta partia nie zapomina, że to także zasługa Solidarności. Bez Solidarności nie byłoby nic" „....”"W tym dniu, w sobotę, my nie byliśmy na marszu w sprawie poparcia Prawa i Sprawiedliwości. Odsunąć władzę, a nie w stu procentach popierać Prawo i Sprawiedliwość i Solidarną Polskę. Naprawdę, panie redaktorze, to był marsz w sprawie obrony telewizji Trwam i postulatów Solidarności „...(więcej )
 
 
Michał Gąsior „Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność", zapowiedział na antenie RMF FM, że związkowcy nie będą uczestniczyć w marszu organizowanym przez PiS 13 grudnia. – Ale trzymam kciuki, kibicuję PiS-owi – stwierdził. „....”Pytany o marsz w rocznicę stanu wojennego, Duda zaznaczył, że tego dnia ma w Gdańsku spotkanie z ambasadorem Stanów Zjednoczonych. Nie odpowiedział jednak, czy jest przeciwnikiem organizowania manifestacji właśnie 13 grudnia. – Każdy marsz przeciwko temu rządowi jest wskazany – zaznaczył, ale dodał: "Solidarność" ten smutny dla Polaków dzień spędzi we własny sposób. „....(źródło )
 
„ Piotr Duda „Dla mnie, dla przewodniczącego i wszystkich członków Solidarności, którzy tam byli. A że PiS mówi, że to była ich demonstracja... No przepraszam, gdyby nie członkowie Solidarności i sympatycy Radia Maryja, telewizji Trwam, no ta PiS-owska demonstracja i Solidarnej Polski nie wyglądałaby tak okazale, jak to faktycznie było". „....”"najbardziej cieszy" się z tego, że spadają notowania Platformy Obywatelskiej. Spadek notowań tłumaczy: "Tu chodzi o to, że myśmy ostrzegali Platformę Obywatelską i PSL, że jeżeli będą próbować działać antypracowniczo i ta ich polityka antypracownicza doprowadziła do tego, że dzisiaj PSL szuka jakiegoś wsparcia wśród PiS-u, a Platforma jest na drugim miejscu w sondażach. Będzie tylko jeszcze gorzej. Po przegłosowaniu ustawy 67 mówiliśmy im, że jest to ich śmierć polityczna i tak się niestety dzieje. Może nie niestety. Niech się tak dzieje, powiem tak „...(więcej )
 
 
 
Zdaniem Piechocińskiego Piotr Duda wyrasta dziś na nowego lidera prawicy.Jestem przekonany, że ta ostatnia konferencja z Jarosławem Kaczyńskim była symboliczna, bo widzieliśmy starego lidera prawicy i nowego lidera prawicy, który się zaktywizuje szczególnie po upadku misji prof. Glińskiego, a stało się to w piątek'...(źródło )
Duda „ Solidarnośćto nie jest związek lewicowy ani prawicowy,jest to związek chrześcijańsko-pracowniczy „...(więcej )
 
„PiS jest gotowe do współpracy z Platformą Oburzonych, jak wynika z deklaracji Adama Hofmana. Nie przeszkadza mu nawet, że szef nowo powstałego ruchu obywatelskiego do prezesa PiS mówi "Kaczor". „....”Przyznaje wprost, że jego zdaniem możliwy jest teraz scenariusz, żeby PiS poszło ręka w rękę z Platformą Oburzonych. Jesteśmy bardzo gotowi współpracować z Pawłem Kukizem i z przewodniczącym Dudą, żeby zebrać podpisy pod tym referendum (w sprawie przyjęcia w Polsce euro przypis red.) i wspólnie będziemy wyrażać różne poglądy - mówi Adam Hofman.
Poseł PiS dopytywany przy tym, czy nie przeszkadza mu, że Paweł Kukiz, jeden z szefów Platformy oburzonych mówi o prezesie "Kaczor", zaprzecza: No, ale wie pan, ja myślę, że prezes, znając jego poczucie humoru, na pewno się za takie słowa nie obraża.”....(źródło)
 
 
 
 
„Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn zarzucił we wtorek m.in. Niemcom, że dążą do hegemonii w strefie euro oraz postępują wbrew zasadzie europejskiej solidarności, próbując dyktować Cyprowi sposób rozwijania gospodarki. „....”"Niemcy nie mają prawa decydować o modelu gospodarczym innych państw w strefie euro. Nie może być tak, że inne kraje są tłamszone pod pozorem kwestii technicznych i finansowych" - powiedział Asselborn w rozmowie z Reuterem.Podkreślił, że duże gospodarki unijne - Niemcy, Francja i Wielka Brytania - nie mogą uzurpować sobie prawa do bycia znaczącymi centrami finansowymi i zakazywać tego innym krajom. Jest to "wbrew zasadom rynku wewnętrznego i europejskiej solidarności" oraz świadczy o dążeniu tych państw do hegemonii, co jest "niesłuszne i nieeuropejskie" ….”Niemcy powinny też pamiętać, że najbardziej ze wszystkich państw eurolandu korzystają na kryzysie w strefie euro - zaznaczył minister - ponieważ skłania on inwestorów do lokowania kapitału w bezpiecznych obligacjach niemieckich, co obniża ich oprocentowanie. Podobnie jak Cypr, Luksemburg ma duży sektor usług finansowych, a także stosunkowo liberalne przepisy podatkowe i regulacyjne, co od dawna jest krytykowane przez Francję i Niemcy.......”ceniły też, że kryzys w strefie euro zniszczył cypryjski "model biznesowy" oparty na niskich podatkach i przyciąganiu zagranicznego kapitału. „...(źródło )
 
 
„21 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające w Rybniku. Po śmierci senatora PO Antoniego Motyczki o mandat z okręgu 73 ubiega się m.in. Bolesław Piecha z PiS, kandydat RAŚ Paweł Polok, lokalny polityk PO Mirosław Duży. Ten ostatni przejął m.in. hasło wyborcze Motyczki: "Senator blisko ludzi". Jak wyliczył lokalny portal rybnik.com.pl w kwietniu wygrać może kandydat, który osiągnie zaledwie 3 tysiące głosów. W ostatnich wyborach tego typu (w Pile w 2011) frekwencja wynosiła  6,31% a okręgu 73 uprawnionych do głosowania jest 247 tysięcy ludzi. Przy 8 kandydatach otrzymujemy liczbę 3 tysięcy głosów potrzebnych do zwycięstwa. (link do wyliczenia). PiS ma zorganizować od 12 do 14 kwietnia wyjazdowe posiedzenie klubu w Rybniku.”....”Przy tej okazji JKM pochwalił się internetową mobilizacją jego zwolenników: przekroczeniem 100 tysięcy fanów na FB (Ruch Palikota ma ponad 80 tysięcy, Platforma - 27 tysięcy, PiS - 17 tysięcy), 50 milionami wejść na jego bloga a także prawie 30 tysiącami fanów KNP na FB.  „...(źródło)  
 
Poparcie przez Dudę systemu mieszanego będzie oznaczało zdradzenie Kukiza , który jednoznacznie opowiada się za systemem angielskim .
 
Video "Platforma Oburzonych" - prof. Andrzej Czachor - ordynacja PROP a JOW
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Do póki nie uwłaszczymy skradzionych majątków i firm przez okrągłostołowców, nie przeprowadzimy lustracji (10lat wykluczenia dla wszystkich TW) do póty każdy inny pomysł skończy w rynsztoku, a Polska razem z nim.

Przede wszystkim potrzebujemy prawdy, nazwania po imieniu wszystkiego co wydarzyło się w polskiej historii najnowszej. Kto zdrajca i morderca, a kto bohater. Muszą powstać książki szkolne, które będą tę prawdę zawierać. Społeczeństwo musi przejrzeć na oczy, musi znać prawdę.

A najważniejsze to musi pojawić się nowa elita bogaczy, biznesmenów, którzy szanują Polskę, bo dorobili się, albo dorobią uczciwie, dzięki temu, że ta Polska będzie uczciwa. Obecnie większość bogaczy to dawna nomenklatura, albo cwaniacy, którzy w tej zawierusze pookrągłostołowej połapali się komu płacić, a komu nie i szybko się dorobili. Jeśli taki człowiek będzie miał możliwość wygrać wybory dzięki JOW to ja dziękuję.

Najpierw prawda, porządek ze złodziejstwem, potem reformy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#347704