Warzecha Duda „zlikwiduje „ Kaczyńskiego ?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Duda „ Solidarnośćto nie jest związek lewicowy ani prawicowy,jest to związek chrześcijańsko-pracowniczy „...(więcej )
 
Rado Ziemkiewicz ; PiS to paranoja”..... „A skoro zarówno pisowcy jak i platformersi ujadają na "oburzonych", to znaczy, że warto tą inicjatywę obserwować- przekonywał Ziemkiewicz. Z takim postawieniem sprawy nie zgodził się Tomasz Terlikowski, który słusznie zauważył, że mainstream wróży Pawłowi Kukizowi świetlaną przyszłość polityczną: "Pod warunkiem, że wstąpi do PO" - poprawił Terlikowskiego Ziemkiewicz. Szef Frondy nie zgodził się z tezą Ziemkiewicza. Według niego władza znowu na motorówce może przywieść zbawcę narodu polskiego. „....(źródło )
 
Warzecha „Dobry charyzmatyczny mówca, wyrazista osobowość. Gdyby szef „Solidarności” Piotr Duda zechciał spróbować 
swoich sił w polityce, 
byłby poważnym konkurentem 
przede wszystkim 
dla Jarosława 
Kaczyńskiego 
 „...”Owszem, Piotr Duda bywał luźnym sojusznikiem PiS, ale nie da się go kontrolować. Nie orbituje tuż obok prezesa jak niegdyś Janusz Śniadek. Gra własną grę. Ma tę przewagę nad PiS, że nigdy nie pozwolił sobie na zbyt bliskie wizerunkowe powiązanie z tym ugrupowaniem, a zwłaszcza jego liderem, którego w polskiej polityce wyróżnia pokaźny negatywny elektorat. „....”Demokracja bezpośrednia”...”Szczególnie ten ostatni punkt jest godny uwagi, bo pokazuje, że przynajmniej część wyborców dostrzega fasadowość demokratycznych mechanizmów i pragnie zaradzić temu, stawiając na demokrację bezpośrednią.„....”Społeczna lewica „....”Jeśli PiS chciałoby za pomocą „projektu Gliński” i innych działań sięgnąć do centrum, projekt Dudy będzie tutaj poważnym rywalem. Trudno sobie wyobrazić, aby środowiska, które ściągnął na spotkanie w Gdańsku lider „Solidarności”, zgodziły się zgromadzić pod egidą PiS. A to one właśnie stanowią przyczółek na terytorium lemingów, wyjściową placówkę do walki o centrum i potencjalnie najbardziej mogą osłabić rządzącą partię. „....”Ponadto jest to ruch sprzeciwu wobec obecnej władzy, i to sprzeciwu w znacznej części pochodzącego – jak w przypadku najbardziej znanej, poza Piotrem Dudą, osoby w Platformie Oburzonych, czyli Pawła Kukiza – spośród kręgów byłych lub przynajmniej potencjalnych zwolenników PO „....(źródło )
 
Rok 2011 „Wyborcza „We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego”.....(więcej)
 
Mariusz Wis „Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w TVN24, (19.10.2013 r. "Kropka nad i") opowiedział się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, gdyż jak stwierdził ordynacja proporcjonalna jest złym rozwiązaniem dla Polski.Pełna zgoda. Podpisuję się pod tymi słowami. Ale, między wierszami szef Solidarności napomknął, że można zrobić system mieszanyi tu mojej zgody nie ma. Dlaczego?Otóż, profesjonaliści zajmujący się systemami wyborczymi, ze względu na powyborcze skutki polityczne, ordynacje mieszane klasyfikują jako mutacje systemu proporcjonalnego. Piotr Duda, nie może tego wiedzieć, no bo skąd.”...(źródło)
 
--------
Mój komentarz
 
Divide et impera . Dziel i rządź. To najstarsza technika inżynierii władzy. Nie dopuszczaj do połączenia sił przeciwników, podziel wroga , szczuj ich nawzajem . I tak osłabiony obóz przeciwników II Komuny dobij .
 
Przypomnę . PJN , Solidarna Polska . Próby osłabienia Kaczyńskiego nic nie dały. Obóz Patriotyczny rósł coraz bardziej w siłę. W sytuacji politycznej wojny domowej , której stawką jest przewrót ideologiczny i ustanowienie przez lewaków politycznej poprawności religia państwową II Komuny podział w obozie Polaków będzie miał katastrofalne skutki.
 
Polsce potrzebny jest powrót do ustroju republikańskiego , czyli systemu prezydenckiego, jow , silnej instytucji referendum , ale także , o czym mało kto wie do wyboru sędziów i prokuratorów przez obywateli . Polacy mają we krwi wolność i tylko ustrój republikański jest dla nich naturalnym systemem politycznym i społecznym .
 
Lewactwo jednak zrobi wszystko , aby do tego nie dopuścić . Mamy j lewicową konstytucję , która jest pożywka dla rozwoju lewactwa , dla terroryzowania Polaków przez hunwejbinów politycznej poprawności .
 
W tej sytuacji tak jak na wojnie ,a euro socjaliści prowadzą wojnę totalną przeciwko Polakom muszą oni być zjednoczeni , mieć jednego przywódcę. Dlatego system wodza naczelnego , „namiestnika państwa” jaki funkcjonuje w Obozie Patriotycznym jest jedyną rozwiązaniem na jego stabilizację i polityczna jedność , oraz daje szansę na jeśli nie zniszczenie II Komuny, to na przetrwanie socjalistycznej okupacji .
 
Duda nie nadaje się na przywódce. Jest zbyt kiepsko wykształcony , nie ma jasnej wizji politycznej, ani szerszych horyzontów . Ma charyzmę , ale i chore ambicje . Tern koktail to idealna pożywka dla manipulacji. Tutaj warto w kontekście manipulacji zwróci uwagę na intelektualne braki Dudy w zrozumieniu niuansów dotyczących jow , co podniósł Mariusz Wis
 
Warto zwrócić uwagę na słowa Terlikowskiego ,że władza znowu przywiezie Polakom zbawcę na motorówce. I tym zbawcą może być Duda .
 
Propagowanie i dążenie do wprowadzenia jow i instytucji silnego referendum jest politycznym obowiązkiem każdego republikanina. Obawiam się że lewacy użyją , zamanipulują Dudę do walki z Kaczyńskim. A drobne potyczki przeistoczą się w zażartą walkę . O tym ,że Duda jest gotów do kolaboracji z II Komuną były jego umizgi do esbecji , czyli Wałęsy , do oligarchii II Komuny, czyli Komorowskiego i Tuska . Duda zwalcza istotny fundament Obozu patriotycznego jakim jest kult polityczny Lecha Kaczyńskiego , nie mówiąc już o kwestionowaniu polskiego przywództwa Jarosława Kaczyńskiego .
 
Najpilniejszym zadaniem Obozu Patriotycznego jest doprowadzenie do wymiany Dudy na stanowisku szefa Solidarności na kogoś , kto będzie gwarantem ,że lewacy nie zaczną manipulować i sterować Solidarnością .i milionami polskich robotników .
Video Prezydent Lech Kaczyński - "Bez odwagi nie ma zwycięstwa"
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
"Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił na czwartek, 21 marca do Pałacu Prezydenckiego przewodniczącego NSZZ +Solidarność+ Piotra Dudę. Szef Solidarności w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomirem Rybickim poprosił o przesunięcie terminu spotkania do czasu, aż uzyska szerszy mandat do rozmowy z prezydentem od członków inicjatywy Platforma Oburzonych" - powiedziała PAP Joanna Trzaska-Wieczorek. „...(źródło )
 
 
Duda „ "Poparcie dla PiS rośnie w sondażach, ale niech ta partia nie zapomina, że to także zasługa Solidarności. Bez Solidarności nie byłoby nic" „....”"W tym dniu, w sobotę, my nie byliśmy na marszu w sprawie poparcia Prawa i Sprawiedliwości. Odsunąć władzę, a nie w stu procentach popierać Prawo i Sprawiedliwość i Solidarną Polskę. Naprawdę, panie redaktorze, to był marsz w sprawie obrony telewizji Trwam i postulatów Solidarności. „...(więcej )
 
„ Piotr Duda „Dla mnie, dla przewodniczącego i wszystkich członków Solidarności, którzy tam byli. A że PiS mówi, że to była ich demonstracja... No przepraszam, gdyby nie członkowie Solidarności i sympatycy Radia Maryja, telewizji Trwam, no ta PiS-owska demonstracja i Solidarnej Polski nie wyglądałaby tak okazale, jak to faktycznie było". „ ….(więcej )
 
Mariusz Wis „Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w TVN24, (19.10.2013 r. "Kropka nad i") opowiedział się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, gdyż jak stwierdził ordynacja proporcjonalna jest złym rozwiązaniem dla Polski.”..”Otóż, profesjonaliści zajmujący się systemami wyborczymi, ze względu na powyborcze skutki polityczne, ordynacje mieszane klasyfikują jako mutacje systemu proporcjonalnego. Piotr Duda, nie może tego wiedzieć, no bo skąd. Ani nie jest badaczem systemów wyborczych, ani zarówno on, jak i nikt w Polsce nie doświadczał skutków pomieszczania w jednych wyborach dwóch, kompletnie nieprzystających w swych celach systemów: proporcjonalnego, gdzie wybiera się partie i większościowego w JOW, gdzie wybiera się konkretnego z krwi i kości reprezentanta wyborców a nie partii. Taki system pół na pół działa w Niemczech. Polega on na tym, że połowa posłów wybierana jest w głosowaniu na partie, a połowa w okręgach jednomandatowych. 
Otóż Niemcy w wyborach dysponują 2 głosami. Głos drugi oddają na partie, a pierwszy na kandydata w okręgu jednomandatowym. Z pozoru całkiem do rzeczy: można wybrać partie i dodatkowo człowieka. A jak jest w rzeczywistości? Wyborca niemiecki, przy urnie, w obydwu przypadkach głosuje na partie. W głosie na partie wybiera oczywiście partie, a przy kandydatach w okręgu jednomandatowym szuka symbolu partyjnego i stawia przy nim krzyżyk wyborczy. Partie partie uber alles. Tak czyni (wg badań niemieckich) 90% wyborców. „...”Jeżeli Piotr Duda z Solidarnością i Paweł Kukiz z Ruchem na rzecz JOW, zaczną rosnąć w siłę polityczną, domagając się zmiany ordynacji wyborczej na JOW, przewiduję, że przestraszone partie sejmowe czym prędzej ustanowią tzw. ordynację mieszaną, aby wszystko w polityce pozostało po staremu. Dowody, proszę bardzo. Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk zaproponował Polsce (grudzień 2009) ordynację mieszaną. Szczegółów na razie nie znamy, być może PO zechce skorzystać z pomysłu PiS, autorstwa Ludwika Dorna, który przedstawiając swój projekt w Sejmie w 2007 r. odwoływał się do wzoru niemieckiego, czyli ordynacji pół na pół. Janusz Palikot, gdy 2 października 2011 r. w Sali Kongresowej zapowiedział ustanowienie JOW, dostał na stojąco burzę oklasków. Teraz w swoim programie ma pomysł, na wzór PO, ordynację mieszaną. Dobrze wie, że w JOW mogłoby go w ogóle nie być w Sejmie, gdyż w tym systemie wygrywa tylko jeden, ten który uzyska największe poparcie w okręgu. Żaden poseł Palikota, nawet on sam, nie miał najlepszego wyniku w okręgu „......(źródło)
 
Piotr Duda „Krótko mówiąc, stosują zasadę: kto ma władzę, ten ma rację „....”A rok po debacie emerytalnej mamy ekonomistów, którzy przebąkują, że właściwie to trzeba będzie pracować do 72 czy 75 lat... „.....”W Polsce można odnieść wrażenie, że do UE w 2004 r. weszli na pewno politycy, establishment, ludzie z pieniędzmi. Ale z pewnością nie pozostali. Naprawdę już czas najwyższy, żeby wszyscy Polacy znaleźli się we Wspólnocie. Niech pan premier Tusk, zapatrzony w Niemcy i kanclerz Merkel, zapyta, jakie tam mają umowy na czas określony, ile trwają, czy Niemców dotyka problem umów śmieciowych. „.....”Chcemy zagospodarować inicjatywy obywatelskie, które powstały dlatego, że system III RP ich skrzywdził. Proszę sobie wyobrazić, że w 2012 r. obywatele w różnego rodzaju inicjatywach zebrali prawie 5 mln podpisów. I to zostało gdzieś odłożone albo wręcz wrzucone do kosza. Platforma to miejsce dla tych, którzy nie mogą przebić się przez system. System zabrał im demokrację, bo sami nie mogą decydować w wielu ważnych sprawach na szczeblu ogólnopolskim czy lokalnym. Chcemy jako „Solidarność" to odblokować. A najlepszą drogą będzie zmiana ustawy o referendach. Żebyśmy po zebraniu np. miliona podpisów mieli referendum stanowiące dla prawa i żeby ono się odbyło, a nie trafiało w niebyt. „.....(źródło )
 
 
 
Joanna Bojańczyk „Bo wszędzie jest sex”.... „Obecne natężenie seksualizacji kultury jest bez precedensu. Celem życia ma być rozrywka i zabawa, a seks i zmiana partnerów stanowią jej najważniejszą część. Dziewczynki boją się, że jeśli nie włączą się w ten proces, zostaną odrzucone. Wpisując się w wąskie standardy atrakcyjności fizycznej, dokonują samouprzedmiotowienia. „....”Przyzwyczajamy się do tego od dzieciństwa – mówi profesor psychologii Eileen Zurbriggen z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz, która przyjechała do Warszawy na konferencję „Seksualizacja kobiet i dziewcząt we współczesnej kulturze” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Na konferencji, która odbyła się w środę w Sejmie, przedstawiono dwa dokumenty o seksualizacji: jeden autorstwa Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego APA pt. „Sexualization of Girls”. Drugi raport nosi nazwę „Letting children be children” („Pozwolić dzieciom być dziećmi”) i został przygotowany przez brytyjską organizację Mothers’ Union na zlecenie Ministerstwa Edukacji Wielkiej Brytanii. W roku 2011 z rozkazu królowej Elżbiety II przedstawiono go parlamentowi.Oba badania jednoznacznie wskazują, że seksualizacja kultury i mediów zagraża prawidłowemu rozwojowi młodzieży, prowadzi do osłabienia więzi międzyludzkich i rozpadu rodziny.”.....”Do kilkustronicowego materiału pozowały trzy sześcioletnie modelki. W mocnym makijażu, obwieszone biżuterią, w wieczorowych toaletach, ustawione w sugestywnych pozach. Zdjęcie jednej z nich na skórze tygrysa przypomina fotki króliczków playboya w rezydencji Hugh Hefnera. Czytelnicy „Vogue’a” byli pomysłem zachwyceni. Innego zdania były środowiska psychologów, pedagogów. Zaprotestowały portale rodziców. Francuska doktor medycyny Elisabeth Pino, członek komitetu redakcyjnego pisma „Medycyna i dziecko”, rozesłała list do lekarzy, w którym zawiadamiała, że „Vogue” przekroczył granicę. „.....”Widziałam te zdjęcia. Są szokujące – mówi profesor Zurbriggen. – A czy zna pani program „Toddlers and Tiaras” amerykańskiej telewizji TLC? – pyta. – To konkurs piękności dla dziewczynek, w którym czterolatki występują w pełnym makijażu, na obcasach, w dorosłych fryzurach, obwieszone biżuterią. „....”22 proc. dziewcząt i 26 proc. chłopców w wieku od 9 do 16 lat podało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy mieli styczność z seksualnymi obrazami w Internecie lub poza nim. 8 proc. widziało seksualne obrazy, w których występowała nagość, 6 proc. widziało narządy płciowe, 2 proc. było świadkami przemocy.Badacze wykazują, że wczesne zetknięcie się dzieci z takimi materiałami może spowodować samouprzedmiotowienie. Polega ono na traktowaniu swego ciała wyłącznie jako przedmiotu zainteresowania innych. Takie osoby przez całe życie będą miały trudności z życiem osobistym i budowaniem relacji.'.....”Naukowcy ostrzegają przed inną, podstępną konsekwencją. Nazywają to dezintegracją świadomości. Oznacza ona osłabioną aktywność umysłową i fizyczną. Przeprowadzono doświadczenie: studentki poproszono o przymierzenie i ocenę swetra oraz kostiumu kąpielowego. Miały na to 10 minut i w tym czasie musiały rozwiązać test matematyczny. Okazało się, że dziewczyny, które przymierzały kostium, miały wyniki znacznie gorsze od tych, które przymierzały swetry. Powstaje pytanie: czy seksualizacja może mieć wpływ na to, że w szkole średniej dziewczynki rezygnują z uczenia się matematyki na wyższym poziomie? „.....(źródło )
 
„Premier Australii Julia Gillard złożyła w czwartek w parlamencie w Canberrze oficjalne przeprosiny tysiącom matek, którym australijski rząd w latach 1950-1970 odebrał dzieci i zmusił je do oddania ich do adopcjiPrzemówienia wysłuchało około 800 osób. Na wielu twarzach pojawiły się łzy."Dziś parlament w imieniu narodu australijskiego bierze odpowiedzialność i przeprasza za politykę i praktyki, które doprowadziły do rozdzielenia matek od potomstwa, co wywołało trwające całe życie ból i cierpienie" - powiedziała Gillard.”...(źródło )
Video Prezydent Lech Kaczyński - "Bez odwagi nie ma zwycięstwa"
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów