Gowin spróbuje rozhuśtać i rozbić PiS ?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Gowin znów jest przeciw. Tym razem w sprawie ustawy o aptekach”...”Wicepremier Jarosław Gowin w kontrze do ustawy o aptekach. Mimo, że jest jednym z najważniejszych członków rządu i obozu rządzacego, staje wbrew zmianom w ustawie, która wśród wielu budzi kontrowersje, ale połączyła w głosowaniach posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. To nie pierwszy pomysł rządu wobec, którego, wicepremier Gowin, stoi w opozycji. Ostatni swój sprzeciw, Jarosław Gowin, wyraził w stacji TVN24, która kontestuje wszelkie działania rządu i większości parlamentarnej, a jej agresywna i jednostronna retoryka niemal codziennie wspiera narrację opozycji. O wątpliwościach Jarosława Gowina, media związane z opozycją, piszą często jako pierwsze, a negatywne wobec rządu wypowiedzi Gowina, całymi dniami, „żyją” w mediach znanych z niechęci wobec rządu.”...”Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą; może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie święta - własność prywatną.(…)To tak, jakby właścicielem stacji tv mógłby być tylko dziennikarz, a posłem - politologpowiedział w programie „Jeden na jeden” wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.”...”Sprawa ustawy o aptekach to jednak niejedyny obszar w ramach, którego wicepremier Gowin wyrażał swoje zdanie odrębne. **W listopadzie, wicepremier, zgłosił liczne poprawki do pomysłów ustawy o komisji weryfikacyjnej. I znów platformą medialną, na której pojawił się ten „news” stał się związany z agresywną retoryką antyrządową, portal onet.pl.Premier Jarosław Gowin w ramach konsultacji wystosował odpowiedź na pismo Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 7 listopada br., w sprawie „projektu ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich wydanych z naruszeniem prawa”, ponieważ jego zdaniem, niezależnie od słusznych intencji projektodawców, mających na celu ochronę interesu publicznego, wątpliwości wzbudzają proponowane rozwiązania szczegółowe.”...”Wicepremier miał też inny pogląd na reformę samorządową, szczególnie w kwestii dwukadencyjności wójtów i burmistrzów. O jego sprzeciwie, jako pierwszy, napisał z kolei dziennik „Fakt”, należący do szwajcarsko-niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer, którego redakcje (m.in. „Fakt”, „Onet”, „Newsweek”) wściekle atakują rządowe pomysły i wylewają wiadra pomyj na głowy najważniejszych ludzi w państwie. Dwukadencyjność upadła, a wicepremier nie krył satysfakcji z tego powodu. „...(źródło )(link is external)

marzec 2015 Jarosław Gowin: Szanse Andrzeja Dudy są coraz większe, a koalicjantem zjednoczonej prawicy w Sejmie będzie partia Kukiza. „Mam poczucie, że idzie przełom!”.....”Gdy spotykam się z ludźmi, to mam poczucie, że idzie przełom. Panuje przekonanie, że ta ekipa się wyczerpała, a zjednoczona prawica naprawdę może rządzić!...”W tych sondażach nie jest uwzględniona partia naszego przyszłego koalicjanta - Pawła Kukiza. To może być czarny koń wyborów, on już dziś śmiało wkracza na podium. (…) Gdy przekroczy 5% w wyborach prezydenckich, to jego „pospolite ruszenie” i cała obywatelska armia weźmie szturmem parlament i stanie się dla nas partnerem...”Na początku myślałem, że wielkim sukcesem będzie wejście Andrzeja Dudy do II tury. Dziś sytuacja jest dużo, dużo lepsza - duża w tym zasługa Dudy i jego sztabu. Ale to nie tylko zadanie dla Andrzeja Dudy - musimy się otwierać szerzej, to nie może być tylko koalicja czterech partii centroprawicowych...”To charakterystyczne, że po tej fali euforii na twarzach polityków Platformy, że udało się ustrzelić Andrzeja Dudę, pojawiło się zafrasowanie. Rykoszetem uderzono w prezydenta Komorowskiego. (…) Jeżeli by się potwierdziły informacje, że jeden z synów Komorowskiego jest prokurentem firmy oskarżonego o przestępstwa w SKOK Wołomin, to byłoby to nowe światło w tej aferze ...(więcej )

marzec 2015 Gowin mówi w wywiadzie........o koalicji Korwina Mikke , narodowców i Kukiza , którzy według niego razem mogą przekroczyć 5 procent głosów . Taka koalicja według niego spędza sen z oczy Platformy i lewactwa, ponieważ ta koalicja weszłaby w koalicję parlamentarną i rządowa z Kaczyńskim. ...(więcej )

Gowin: zmiana konstytucji jest niezbędna. "Formuła Senatu kompletnie nie ma sensu"
...”Zdecydowanie popieram inicjatywę prezydenta, by przeprowadzić referendum ws. zmian w konstytucji, poprzedzone szeroką społeczną dyskusją. Moim zdaniem zmiana konstytucji jest niezbędna - podkreślił w czwartek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin...(źródło )(link is external)

Jednocześnie Gowin dodał, że niezbyt wiele wie na temat pomysłu prezydenta. Ale - jak dodał - to nie znaczy, że należy go odrzucić. - Przeciwnie obóz polityczny, który jest zapleczem prezydentury Andrzeja Dudy powinien udzielić jednoznacznego poparcia tej propozycji - podkreślił.Wicepremier zaznaczył, że projekt referendum jest autorskim projektem prezydenta Dudy. Jak dodał, spodziewa się, że w najbliższych tygodniach Andrzej Duda przedstawi mapę drogową w dochodzenia do tego referendum. - Mam na myśli pewien pomysł, jak doprowadzić do referendum, jakie środowiska zaprosić do współudziału w pracach nad koncepcją, nad konkretnymi rozwiązaniami. W tym sensie mapa drogowa jest niezbędna - wyjaśnił wicepremier.”...(źródło )(link is external)
"To już gra na nowe rozdanie, na rozbicie". Ciekawa analiza o co chodzi ekipie Sakiewicza”...”wPolityce.pl: W ostatnich kilkunastu dniach Tomasz Sakiewicz i publicyści z jego medialnego imperium zaatakowali prezydenta Andrzeja Dudę, premier Beatę Szydło, prezesa TVP Jacka Kurskiego, redaktora naczelnego „Do Rzeczy” Pawła Lisickiego, braci Karnowskich i inne osoby, które poparły decyzje Jarosława Kaczyńskiego porządkujące tzw. „sprawę Misiewicza”. Jak to się czyta w Prawie i Sprawiedliwości? O co tu chodzi? „...”Mówi pan o niedawnym tekście Piotra Lisiewicza, który w „Gazecie Polskiej” napisał: „Pora napisać to jasno - nikt, kto dziś angażuje się w osłabianie Antoniego Macierewicza nie ma szans na udział w przyszłej sukcesji po Jarosławie Kaczyńskim. A każdy, kto robi to, zawierając taktyczne sojusze, z czasem będzie musiał zniknąć z obozu niepodległościowego. To wynika z owego upodmiotowienia „pisowskiego ludu”. Po prostu dynamika oddolnych procesów zachodzących w naszym obozie go z niego wypchnie. Stanie się niewygodny nawet dla własnych kolegów z powodu ciążącego na nim odium”. Po raz pierwszy padło hasło „sukcesji”. ...”To znaczy? Co jest testowane?
Jak daleko można się posunąć w ujawnianiu siły własnego środowiska politycznego. Jak bardzo otwarcie można kwestionować decyzje Jarosława Kaczyńskiego. Kto naprawdę decyduje o karierach i awansach, kto ma siłę karania, a kto już jej nie ma.
I jaki wynik?
Środowisko Tomasza Sakiewicza objawiło się jako zaskakująco silne, mające sprecyzowane plany polityczne, przywództwo, struktury ..(więcej )

2015 Michał Gąsior „ Wokół senatora PiS Grzegorza Biereckiego zawiązała się grupa, która ma plan obalenia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Są w niej m.in. rzecznik Adam Hofman i europoseł Ryszard Czarnecki. Chcą wystawić twórcę SKOK-ów w prawyborach prezydenckich, a potem przejąć kontrolę nad finansami partii – donosi „Newsweek”. „...”Z informacji tygodnika wynika, że doniesienia o intrydze dotarły już do biura prezesa Kaczyńskiego. Plan spiskowców ma być taki: najpierw senator Bierecki wystartuje w prawyborach prezydenckich w PiS, potem przejmie kontrolę nad finansami partii i uzależni ją od SKOK-ów, a w końcu sam zostanie prezesem. „..”Kluczowymi sojusznikami Biereckiego są Ryszard Czarnecki i Adam Hofman. Pierwszy pomagał tworzyć Polską Unię Kredytową, brytyjską odnogę SKOK-ów. Przyjaźń z drugim zawiązała się podczas wspólnych podróży na posiedzenia Rady Europy.
Nie bez powodu to właśnie Czarnecki zaproponował, by kandydata PiS w wyborach prezydenckich wyłoniły prawybory. „Plan jest taki. Rysiek najpierw wystartuje, a potem się wycofa i przekaże swoje poparcie Biereckiemu” – mówi „Newsweekowi” jeden ze współpracowników prezesa Kaczyńskiego. „. (więcej )

Paweł Kalisz „kstrawertyczny Antoni Macierewicz, milczący Mariusz Kamiński i wracający z politycznego niebytu Zbigniew Ziobro – wszyscy na pozór mają wspólny cel. Gdy jednak przyjrzeć się ich wzajemnym relacjom, widać, że są gotowi na walkę o władzę. Zdaniem Michała Krzymowskiego z "Newsweeka", rzucą się sobie do gardeł zaraz po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.
Z tekstu Krzymowskiego wynika, że najsilniejszą pozycję ma Antoni Macierewicz. Jest jednym z nielicznych, którzy mają bezpośredni dostęp do Jarosława Kaczyńskiego i jest przez niego traktowany po partnersku. Wpływ na to ma zapewne to, w jaki sposób od lat zajmuje się sprawą katastrofy smoleńskiej. „."ego przeciwieństwem jest Mariusz Kamiński. Zawsze milczący, jakby wycofany, na posiedzeniach siedzi, obserwuje i słucha. Ateista, którego celem jest umieszczenie jak największej ilości ludzi ze służb we wszystkich dużych spółkach – pisze dziennikarz "Newsweeka".
Politycznie nawrócony Zbigniew Ziobro nie cieszy się pełnym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego – taki obraz wyłania się z tekstu w "Newsweeku". Z tej trójki teoretycznie Ziobro ma najmniejsze wpływy, ale to on ośmieszył Macierewicza, przywracając do służby zwolnionych przez ministra obrony narodowej prokuratorów wojskowych. Jednego z nich nawet awansował. (więcej )

List Gowina i Ziobry do Kaczyńskiego
Warszawa, 12 lipca 2014
Szanowny Pan Prezes Jarosław Kaczyński
Szanowni Uczestnicy Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych
Szanowny Panie Prezesie, Szanowni Państwo,

Polska znalazła się w stanie głębokiego kryzysu. 3 miliony Polaków wyemigrowało. Liczba urodzeń spadła do katastrofalnie niskiego poziomu. Gospodarka od lat dotknięta jest stagnacją. Mamy dwucyfrowe bezrobocie. Polacy zarabiają średnio 4 razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej. Jednocześnie rośnie skala korupcji, a opinia publiczna ciągle dowiaduje się o nowych aferach. Za ten fatalny stan rzeczy odpowiada rząd Donalda Tuska. Odsunięcie od władzy obecnej koalicji rządowej to pilna racja stanu. Jesteśmy przekonani, że dokonać tego może tylko zjednoczony obóz środowisk prawicowych i patriotycznych. Dlatego z uznaniem przyjmujemy inicjatywę zorganizowania dzisiejszej Konwencji.
Reprezentowane przez nas partie gotowe są włączyć się w budowę koalicji, która odsunie od władzy szkodzący Polsce i Polakom rząd PO-PSL.

Jednocześnie uważamy, że zwycięstwo prawicy jest możliwe po spełnieniu całego szeregu warunków. Oprócz podstawowego, jakim jest zjednoczenie sił partii i środowisk prawicowych, niezbędne jest przedstawienie nowej oferty programowej, skierowanej zwłaszcza do młodych wyborców. Jesteśmy przekonani, że bardzo wielu Polaków gotowych jest udzielić poparcia obozowi zjednoczonej prawicy, jeżeli dostrzegą w jego programie realne propozycje poprawy sytuacji gospodarczej, zapewnienia godnego życia polskim rodzinom i przywrócenia elementarnej uczciwości w życiu publicznym.
Wśród różnorakich propozycji za szczególne istotne uznajemy:
- likwidację podatku PIT , dzięki czemu każdy pracujący Polak zarabiać będzie o 20% więcej (towarzyszyć temu musi ograniczenie rozrzutnych wydatków publicznych).
- przygotowanie pakietu wsparcia dla mikro i małych polskich firm, w ramach, którego podstawowym elementem będzie wprowadzenie obniżonej składki na ZUS, powiązanej ze zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Kwota obciążeń dla osoby fizycznej prowadzącej działalności gospodarczą nie powinna przekraczać 400 zł miesięcznie.
- szczególne wsparcie dla młodych Polaków zamierzających rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu, między innymi poprzez wprowadzenie dwuletniego zwolnienia z konieczności ponoszenia jakichkolwiek danin publicznych.
- wprowadzenie rozwiązań ograniczających ekspansję zagranicznych sieci handlowych między innymi poprzez opodatkowanie osiąganego przez nie obrotu.
- przywrócenie w obrocie gospodarczym zasady , że wszystko, co nie jest zakazane, jest dozwolone oraz kontynuację działań deregulacyjnych.
- jak najszybsze wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.
- zmianę polityki na rzecz rodzin poprzez uznanie, że wsparcie państwa powinno koncentrować się na dzieciach, niezależnie od ich liczby w rodzinie i niezależnie od formalnego charakteru związku, w jakim pozostają rodzice. W wymiarze praktycznym postulujemy wprowadzenie bonu wychowawczego na każde dziecko w wysokości 500 zł miesięcznie.
- wsparcie dla młodych Polaków przy zakupie własnego domu i mieszkania. Pomoc finansową w tym zakresie powinna być skierowana bezpośrednio do nich, a nie do banków czy deweloperów .
- wdrożenie zmian w systemie ochrony zdrowia, które premiować będą efektywną, szybką i skuteczną pomoc pacjentom.
- wprowadzenie zmian w sądownictwie i szerzej w wymiarze sprawiedliwości, których efektem będzie skrócenie i uproszczenie procedur , ale przede wszystkim przywrócenie służebnej roli wymiaru sprawiedliwości wobec obywatela.
- zdecydowaną walkę z przestępczością i korupcją.
Wymienione propozycje to tylko przykłady działań, do których powinny zobowiązać się przed wyborcami partie polskiej prawicy i środowiska patriotyczne.
Jeszcze raz deklarujemy gotowość przyłączenia się do wszelkich działań, które przywrócą Polakom nadzieję na godne życie i sprawiedliwe państwo.
Życząc Uczestnikom Konwencji twórczych obrad, kierujemy przyjacielskie pozdrowienia.
Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro
Prezes Polski Razem Prezes Solidarnej Polski
. (więcej )
---------
Ważne

http://naszeblogi.pl/46413-walka-frakcji-o-schede-po-kaczynskim-czas-ich-wziac-za-morde

http://naszeblogi.pl/46247-kaczynski-powinien-dostac-uprawnienia-jak-erdogan

-----------
Mój komentarz

Nie udało się Gowinowi , bo Kukiz nie został koalicjantem Kaczyńskiego i nie dało się mieszać w składzie rządu . Ale teraz,kiedy frakcje w PiS powoli biorą się za łby Gowin będzie mógł włączyć się do walk frakcyjnych i mieć wpływ na rekonstrukcję rządu /A kto wie co wymyśli do wyborów. Może jakiś rozłam w PiS, szczucie Dudy na Kaczyńskiego, włączenie do gry Kukiza itp .

Jeśli Kaczyński straci realną władzę , to los Polski będzie przesądzony. Chłopczykom na Wiejskiej w głowach się poprzewracało. Wystarczyło im dać trochę władzy, aby zaczęło się im wydawać,że są kimś , że coś naprawdę potrafią. Powtarzam jak mantrę . W Polsce musi powstać silny ośrodek polityczny tak skonstruowany i umocowany , aby był odporny na takie tandetne gierki . Prymitywne, przewidywalne , a jednak skrajnie niebezpieczne dla Polski . Kaczyński powinien utrzymać silną władze nad wszystkimi ośrodkami władzy w Polsce . Ale co potem ? Duda, który ma szanse kiedyś an sukcesje po Kaczyńskim musi tak zmienić konstytucję,aby stworzyć silny ośrodek władzy prezydenckiej , bo inaczej nie da sobie rady z ochlokratami z Sejmu .Najlepszym wzorem jest zakres władzy Erdogana . Większość macherów , przywódców koterii będzie stworzeniu takiej konstytucji przeciwna. Bo to oznaczałoby koniec ich marzeń o władzy

Marek Mojsiewicz
film IDY MARCOWE
film Liberum Veto. Historia Polski w 5 minut.

osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj(link is external)(link is external)) Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści Pas Kuipera”
Rozdział drugi . Rozdział trzeci
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o boginiKali3 Nienależynerwosolu pić na oko 4 O rzeźbie NiosącegoŚwiatło 5 Impreza u Starskiego „ 6 Tych filmów już się oglądać nie da 7.Mutant 8 Anne Vanderbilt „ 9 Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:7)

Komentarze

Wyjście J.Gowina z PO to była zagrywka służb specjalnych.

(...)- To miało być aksamitne rozstanie. Gowin miał wyjść z partii wraz z grupą swoich posłów. A w zamian za to Tusk miał zagwarantować mu, że ze swoimi ludźmi będzie startował z list PSL. Gowin się nie zgodził - mówi nam nasz informator o propozycji, którą premier miał złożyć ministrowi sprawiedliwości miesiąc temu, tuż po aferze w sprawie związków partnerskich.(...)

http://www.polskatimes.pl/artykul/767545,tusk-rozpoczal-wewnetrzna-ofensywe-w-po-postawil-gowinowi-ultimatum,id,t.html
Co takiego się stało w styczniu i lutym 2013 roku, że Gowin "poczuł się źle" w partii PO z Tuskiem na czele.

To był okres po rozpoczęciu II-giej kadencji B.H.Obamy na stanowisku prezydenta USA i po odrzuceniu przez Putina oferty Obamy na II-gi etap polityki resetu z Rosją, który B.H.Obama zapowiedział na spotkaniu z prezydentem Rosji Miedwiediewem na szczycie nuklearnym w 2012 roku(roku kampanii wyborczej w USA) w Seulu.

To pociągnięcie Putina(odrzucenie oferty Obamy) oznaczało zwrot w polityce USA wobec Rosji z polityki resetu na politykę konfrontacji, a to z kolei powodowało konieczność zmiany ekipy sprawującej władzę w Polsce z opcji rosyjsko-pruskiej na opcję amerykańsko-izraelską.

W lipcu 2013 roku rozpoczęto nagrania nagrania polityków PO w warszawskich restauracjach, w czerwcu 2014 uruchomiono na ich podstawie aferę podsłuchową by w 2015 roku umożliwić PIS-owi podwójne zwycięstwo w wyborach.

Wyjście Gowina z PO było potrzebne, by jako bezpiecznik służb mógł wejść do koalicji z PIS-em i w razie niesterowalności PIS-u, posłużyć służbom(CIA) do dyscyplinowania PIS-u z groźbą utraty większości w Sejmie(schemat przećwiczony w latach 2005-2007).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1539980

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

pnć sbcy rbą gmbt. Mż Gwn tż sbk?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1540345