Procedura kontroli praworządności...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

"Komisja Europejska wprowadza pierwszy etap procedury nadzoru praworządności w Polsce, czyli zbieranie informacji o sytuacji w naszym kraju. Dziś po debacie komisarzy wystąpił wiceszef KE Frans Timmermans, zwolennik wprowadzenia kontroli unijnej. - Koncentrowaliśmy się głównie na Trybunale Konstytucyjnym. Komisja przeprowadzi wstępną ocenę praworządności - powiedział wiceszef KE." (]]>za Niezalezna.pl]]>).

A może Komisja Europejska ma rację? Jeśli przeanalizujemy ostatnie działania TK i jego prezesa, a szczególnie:

- kwestionowanie przepisów Konstytucji zobowiązujących TK do orzekania zgodnie z ustawą,

- wypowiedzi o odmowie orzekania zgodnie z ustawą o TK,

- odmowa dopuszczenia do orzekania zaprzysiężonych przez Prezydenta sędziów,

- zaangażowanie części sędziów najpierw w pisanie niekonstytucyjnej ustawy o TK, a następnie orzekanie o jej konstytucyjności (dodatkowo w niepełnym składzie),

- udzielanie się prezesa TK w mediach (w tym komentowanie spraw, które TK ma dopiero rozstrzygać) i udział w nagonce na reformę TK.

Przecież to jawne łamanie praworządności! Rzeczywiście KE powinna zająć się TK i przypomnieć mu, jaka jest jego rola w państwie prawa. A na pewno nie jest to rola kreatora prawa - tą funkcję posiada Sejm RP.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Rząd obecnego "króla Europy", Donalda Tuska stał za inwigilowaniem dziennikarzy i wieloma aferami finansowymi. Tym też powinna zająć się KE w ramach procedury kontroli praworządności.

Vote up!
3
Vote down!
0

M-)

#1504786

KE to juz tylko komedia europejska...zajmuje sie wirtualna rzeczywistością, szuka "haków" na rzad polski w codziennie na zachodzie cierpia prości ludzie atakowani, okradani i poniżani przez "imigrantów"...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1504812

Vote up!
4
Vote down!
0
#1504851