PO przeciwko immunitetowi parlamentarnemu!

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Posłowie PO odlecieli!

Grzegorz Schetyna złożył właśnie następujące oświadczenie:

"Składamy wniosek o nowelizację Kodeksu karnego, w którym ci wszyscy, którzy będą wspierać Jarosława Kaczyńskiego i tych, którzy będą głosować dzisiaj za odebraniem polskim sądom niezawisłości i niezależności - wszyscy za to zapłacą. Zapłacą wolnej Polsce, zapłacą prawnie. A Jarosław Kaczyński, jako prezes ugrupowania, które w systemowy sposób łamie prawo i niszczy polską niezależność i niszczy polską wolność, zostanie oskarżony przez nas o sprawstwo kierownicze tej zbrodni."

PO postanowiła wpisać do kodeksu karnego sankcje dla posłów za realizowanie ich konstytucyjnych praw i obowiązków! Chce karać posłów za uchwalanie ustaw większością głosów! Chce postawić poza prawem stanowienie prawa! 

W zasadzie, po uchwaleniu powyższego prawa, (na szczęście pomysł PO jest równie abstrakcyjny, jak interwencja UFO w obronie TK), pierwszymi skazanymi powinni być parlamentarzyści, którzy je uchwalili. Bo takie prawo uderza w zapisany w Konstytucji immunitet parlamentarny. Ten sam, za którym kryją się teraz posłowie pijaczkowie złapani na jeździe "pod wpływem", czy posłowie złodzieje i łapówkarze. A immunitet ten ustanowiono właśnie po to, żeby posłowie mogli bezpiecznie prowadzić działalność publiczną i parlamentarną, nie obawiając się konsekwencji prawnej za taką właśnie działalność. Pomijając absurdalność uchwalanych często w przeszłości ustaw, nie można parlamentarzystów szantażować przyszłą odpowiedzialnością karną za legalne stanowienie prawa! 

PO właśnie łamie Konstytucję i szykuje zamach stanu. Boją się odpowiedzialności karnej za liczne przekręty gospodarcze. Dlatego nie dziwi ich opór przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Ale powinni pamiętać, że to dzięki immunitetowi nikt nie ściga ich za podwyższenie wieku emerytalnego, niszczenie armii, czy kradzież naszych składek z OFE. 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

... tam gdzie słońce nie dochodzi...

Już się boje Szreka widelca i jego gróźb, dziś ze strachu nie będę mógł w nocy spać hi hi hi.

To ostatnie POdrygi POlszewików, kły wybite, to teraz tylko POmyje wylewają i plują.

Czas ubeckich ścierw POlitycznych i tych w togach, dobiega końca.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1544632

W dodatku te matołki nie rozumieją, że prawo nie działa wstecz. Ich projekt wprost łamie Konstytucję.

Art. 42 ust. 1 Konstytucji  "Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia"

hahahha..

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

WL

#1544638

W ferworze pisania wyleciało mi z głowy :-) Przypuszczam, że gdyby ktoś chciał postawić Schetynę przed sądem za uchwalanie prawa znoszącego immunitet poselski, to po pierwsze powołałby się na tenże immunitet, a po drugie na zasadę "lex retro non agit". Bo ich ustawa, zgodnie z platformerską logiką dotyczyć ma wyłącznie PiS-u.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1544645

Głupek gębą się podciera

Trudno zgadnąć co jest lepsze

Gęba czy zdumione wieprze

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1544642

bronią w Sejmie tych, którym służyli od 1989 roku.

A więc całej postbolszewickiej mafią w PRL-bis i jej kryminalnymi okolicami, jaką zorganizowała tajna sowiecka agentura w PRL. To w dużej części są ludzie, którzy od bolszewickiego cyrku sowieckiego agenta Kiszczaka - zwanego “okrągłym stołem” - całkowicie bezkarnie rabowali Polskę i Polaków.

A teraz ci mafiozi marzą wyłącznie o tym, jak to stwierdziła towarzyszka Holland: “żeby było, jak było”. Szkoda, że prezydent Duda wymyślił sobie, iż pomoże tej mafii. Prawdopodobnie musieli mu to podpowiedzieć jacyś doradcy marzący o robieniu karier poprzez niszczenie zmian dokonywanych przez PiS.

Jednak, ta postbolszewicka i mafijna swołocz robiąca taki chamski cyrk w Sejmie nie chce rozmów, lecz usiłuje doprowadzić do zamieszek. M.in. przez wyjątkowo chamskie słowne atakowanie posłów PiS i polskiego patrioty J. Kaczyńskiego, także w Sejmie.

A ostatnio doszły do tego fizyczne ataki na posłów PiS w Sejmie...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544649

że ich trzeba jednak słuchać bo sami dają recepty jak z nimi postępować i jakim językiem do nich przemawiać aby zrozumieli.
Zapewne są jakieś paragrafy (a jak nie ma to jak najszybciej powinny powstać) za celowe blokowanie funkcjonowania konstytucyjnych organów państwa - tylko je konsekwentnie stosować plus zasada "zero tolerancji" i bardzo szybko będzie spokój.

No i mówmy sobie szczerze, takie bydło to do demokracji trzeba dopiero wychować i przyuczyć, a dobry bat w ich przypadku to najlepszy środek wychowawczy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1544672

Ciekawe, pewnie już nie pamiętają co odwalali przez te osiem lat swoich rządów, a bardziej co rozkradali. Ja już wole stary dobry PiS od tych złodzieji - nie ma nic gorszego niż PO-wska zaraza.

Ja bym im zafundował wakacje w Mielnie - jak by tu przyjechali to by zobaczyli co to znaczy prawdziwe życie.

Pozdrawiam wszystkich
nie-tak-bardzo-Nowoczesny Rychu z Mielna
http://www.mielno.com/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1544699