NSZZ Solidarność zamknęła Trybunał (Nie)Sprawiedliwości Europejskiej...

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

NSZZ "Solidarność" zamknęła dziś w ramach zabezpieczenia Trybunał (Nie)Sprawiedliwości Europejskiej. 

Przewodniczący NSZZ Solidarność Kopalni Węgla Brunatnego Turów Wojciech Ilnicki tłumaczył, że protestujący mają zamiar wręczyć petycję i postanowienie o zamknięciu Trybunału.

- "Jak nas chcą zamknąć, to my zamykamy TSUE. Krajowy zjazd delegatów NSZZ Solidarność przez uprawnienia nadane przez przewodniczącego i komisję krajową podjął decyzję o zabezpieczeniu przez zamknięcie TSUE. Podjął tę decyzję jednoosobowo, bo krajowy zjazd delegatów dał takie pełnomocnictwo przewodniczącemu Piotrowi Dudzie".

Co ciekawe, samo TSUE pozytywnie odniosło się do tej inicjatywy i zamknęło swoją siedzibę otaczając ją nawet prewencyjnie drutem kolczastym. To się nazywa wyjście naprzeciw obywatelom...

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

PS.

Oczywiście kwestia w ustach Piotra Dudy jest już moim dopiskiem. Ale akcja "S" przyniosła rzeczywiście skutek w postaci otoczenia TSUE zasiekami z drutu kolczastego. Można powiedzieć, że sami się zamknęli w kręgu umocnień. Dlaczego? Bo zdają sobie sprawę z tego, że to co robią jest niegodziwe i niezgodne z wolą obywateli. Bo wiedzą, że przekraczają swoje kompetencje. Przecież oni tego nie robią przypadkiem. To zaplanowana akcja, której aktorzy muszą sobie zdawać sprawę ze scenariusza, jaki realizują. I z tego również, że ze sprawiedliwością i traktatami nie ma on nic wspólnego. Szczególnie ważne jest natomiast, żeby wiedzieli, iż i inni o tym wiedzą i, że nie pozostawią tego w cieniu niedomówień, ale wywalą im w twarz. I co, że zamknięcie TSUE przez "S" nie jest umocowane w jej kompetencjach? Jest równie silnie umocowane, jak w kompetencjach TSUE jest umocowane prawo do ingerowania w sądy niepodległego państwa czy zamykanie jednoosobowo ogromnego zakładu przemysłowego. 

Może każdy z nas powinien wysłać do TSUE swoją decyzję zamykającą ich w ramach kroków tymczasowych? Np.:

"Ja, Maciej1965 podejmuję decyzję o podjęciu wobec łamiącego unijne traktaty TSUE w Luksemburgu decyzji o jego tymczasowym zamknięciu w ramach środków zabezpieczających do czasu podjęcia przeze mnie decyzji, czy uznaję tą instytucję za uprawnioną do pozatraktatowego ingerowania moje osobiste bezpieczeństwo energetyczne.

Postanowienie wydaję na mocy takich samych uprawnień i traktatów, na mocy których TSUE wtrąca się w przepisy dotyczące powoływania sędziów w moim kraju - Rzeczpospolitej Polskiej. 

Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, a jej niewykonanie skutkuje karą w wysokości 500 tyś Euro dziennie na rzecz Schroniska dla zwierząt "Oplerek".

W sprawie niniejszej decyzji nie przewiduje się wyższej instancji odwoławczej."

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

"Solidarnością" nie będą sobie gęby wycierać, bo w swoim przemówieniu von der Leyen wspominała o Janie Pawle II i Wałęsie. Łatwo sobie przypiąć obrazek do klapy, trudniej żyć zgodnie z tym, co na obrazku.

Vote up!
23
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1633827

Tak trzymać! TSUE kompromituje się na oczach nie tylko Polaków ale właściwie wszystkich myślących, uczciwych ludzi. No to za druty własnej smuty! Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Vote up!
16
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633839

i co na to Wielki Donaldino Tusku ?

czy już zwołuje miliony na odsiecz ?

pozdrowienia sobotnie  :)

Vote up!
11
Vote down!
0

gość z drogi

#1633841

kłaniam się Wam nisko i dziękuję, ze pokazaliście Europie ,co znaczy słowo  Solidarność,

Sercem i duszą byłam z Wami, jak za dawnych lat 

Dziękuję  i kolejny raz powtarzam ,jestem dumna,ze Jestem Polką ,Jestem dumna,że mój stary znaczek SOLIDARNOŚC wciąż istnieje i leży na honorowym miejscu ,w naszym domu

stary Solidanościowiec z Ziemi Sląsko-Dąbrowskiej :)

Trzymajcie się Przyjaciółki i Przyjaciele,

zdrowie niestety nie pozwoliło, by być z Wami ,jak za dawnych lat , ale modlitwy pobiegły  z Wami i za WAS

Zofia

Vote up!
15
Vote down!
0

gość z drogi

#1633843