Czy TSUE samo się zawiesi?...

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

TSUE w swoim tymczasowym zabezpieczeniu nakazał zawieszenie działalności polskiej Izby Dyscyplinarnej w stosunku do sędziów. Komu nakazał? Ponoć państwu polskiemu. Tylko jak organy państwowe mogą teraz zawiesić czy odsunąć od orzekania sędziów, nie łamiąc zasady nieusuwalności i niezawisłości sędziowskiej? TSUE każe nam złamać prawo europejskie i polskie! Co więcej uzurpatorzy z TSUE wkraczają w zakres działalności państwa, której nie nie udostępniają im żadne traktaty, powołując się na ogólnikowe frazesy o zgodności polskiego sądownictwa z wartościami europejskimi. 

Kuriozalne jest uzasadnienie, iż: "nowy system środków dyscyplinarnych nie zapewnia niezależności i bezstronności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, w skład której wchodzą wyłącznie sędziowie wybrani przez Krajową Radę Sądownictwa, którą z kolei powołuje Sejm w procedurze o charakterze politycznym".  Jest to szczególnie idiotyczny argument wobec sposobu powoływania samych sędziów TSUE: "Sędziowie i rzecznicy generalni są mianowani za wspólnym porozumieniem przez rządy krajów UE na odnawialną sześcioletnią kadencję". 

Ponieważ sędziowie TSUE są powoływani przez rządy, czyli organy jak najbardziej polityczne, a sędziowie ID są powoływani przez sędziów z KRS, których wcześniej zatwierdzają rzeczywiście politycy, To kto jest w rzeczywistości powoływany bardziej bezpośrednio przez gremia polityczne?

Postępując za argumentacją TSUE, należy stwierdzić, że pośrednio równolegle do żądania zawieszenia naszej Izby Dyscyplinarnej przez analogię wezwali do zawieszenia działalności TSUE! Czyli dokonali samozawieszenia. Ot, lewacka logika...

I jeszcze najnowsza wiadomość. Pani Gersdorf w te pędy zażądała od Izby Dyscyplinarnej zaniechania jakichkolwiek działań i przekazania wszystkich akt (w tym spraw zakończonych) odpowiedniej izbie SN, która przejmie obowiązki ID. I znowu kompromitacja. Bo chyba pierwsza prezes powinna potrafić czytać ze zrozumieniem! TSUE uzurpując sobie prawo do ingerowania w polski system prawny, ograniczyło się jedynie do oceny działań ID wobec sędziów. Nie zakwestionowało natomiast prawa ID do sądzenia adwokatów i prokuratorów. Tak więc żądanie pani Gersdorf wykracza poza "wyrok"  TSUE! Więc albo pani pierwsza prezes uzurpuje sobie prawo do rozszerzania orzeczeń TSUE, albo zwyczajnie nie opanowała sztuki czytania ze zrozumieniem prostego testu...

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

i tyle w temacie.Ta cala organizacja wymyslona przez komuszkow wszelkiej masci i pochodzenia ma sie nijak do naszego panstwa i systemu prawnego jaki obowiazuje.Nie bardzo rozumie tsue srue i inne jakies tam organizacje i zzrzeszenia dzialajace pod szmaciana agenda tzw junii jewrpoejskiej.Przeciez tamtejsza cholota dziala na korzysc dawnego zsrr a obecnie rosji pod dowodztwem putina i spolki gru.Nie widze mozliwosci abym mial postepowac wedlug wskazuwek tej zboczonej organizacji i przestrzegac norm jakie to goowno uchwala a jesli beda tego wymagaly nasze prounijne wadze to zdecyduje sie na na lamanie wszelkich zasad az zamkna mnie w anclu,gdzie beda musialy utrzymac mnie przy zyciu i zdrowiu podczas tej przymusowej  kwarantanny odizolowania od mysle zdrowego spoleczenstwa polskiego.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1625548

... w tej sytuacji polski rząd powinien  zaprzestać jakiegokolwiek dialogu z organem nie mającym nic wspólnego z wartosciami jakie powinien reprezentować. Odtąd, jedyną odpowiedzią powinny być kartki z kopią odnośnych artykułów traktau oraz Protokołu Brytyjskiego. Nie ch najpierw nauczą sie jakie prawo obowiązuje w Unii. Wchodzenie z nimi w jakikolwiek dyskurs jest bezcelowe z uwagi na rażąco bezprawne działanie TSUE. Niech się rząd nie lęka! To jest Polska, nasz kraj, nasz rząd! W końcu "lewacka czapa" mądrali nie jest jakimś nad-rządem, ale umową którą dobrowolnie podpisali w imieniu narodu. I to naród ma prawo i obowiązek domagać się respektowania umowy. A w umowie nie ma nadzoru TSUE nad naszymi sędziami.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1625565