Audyt oczami opozycji - wersja PSL

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Posłowie opozycji, których 8-letnich (nie)rządów dotyczył przedstawiony wczoraj audyt, mogą się czuć nim nieco przytłoczeni. Nietrudno się domyślić, że nie zgodzą się z zawartymi w nim tezami i faktami, bo nikt nie chce dobrowolnie kłaść głowy w otwór gilotyny. Ale sposób obrony bywa komiczny. Pomijając pójście w zaparte czy wypominanie rządowi rzekomej zemsty politycznej (według nich PiS potrafi tylko nienawistnie dzielić Polaków), potrafią uderzać w ton - "nieważne co było, ważne są obecne problemy" - zapominając, kto jest tych problemów autorem.

Podobnie zareagował szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Komentując audyt, po porcji tradycyjnych już ataków na PiS, na zakończenie rzucił zdaniem: "...Rolnicy pisali w trakcie przemówienia ministra Jurgiela, że audyt audytem, a świnie w skupie najtańsze od lat. To jest problem i tym się trzeba zająć." Szkoda, że nie zastanowił się nad kontekstem swojej wypowiedzi, szczególnie, że wielu porównuje wrzask opozycji do głosu świń odrywanych od koryta. W końcu to na pewno podniosło podaż trzody, która nie wie, co z sobą zrobić. Nie wiem, jak inni, ale ja miałem takie skojarzenie od razu...

Zapewne kolejne wypowiedzi byłych rządzących z PO-PSL związane z audytem, pozwolą na dalsze rysunki satyryczne. W końcu ostatnio nawet Jan Pietrzak wypowiedział się, iż obecna opozycja zapewnia mu nieprzerwane źródło materiałów do programów kabaretowych.

Tekst WK-K za GW - niestety w chwili tworzenia rysunku, gdzie indziej tego nie znalazłem, a usłyszałem tylko przelotnie w radiu. Zresztą warto sobie poczytać, co jeszcze wygadywał ten polityk.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

koryto dla swoich kolesi to od zawsze fundament programu "zielonej zarazy"...cóż się dziwić,że kwiczą...?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1513131

- kajdany rdzewieją, pasiaki butwieją, szubienice się rozsychają. W sumie nic nowego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1513132