Polityka? Tylko dla wybranych...

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

27.06.2019

   Dobrze pamiętam czasy komuny  kiedy to stygmatyzowano opozycjonistów i osoby publiczne nie płynące oficjalnym rynsztokiem atakiem "uprawiania polityki". Narzuconym było, że polityka jest wyłącznie domeną jedynej partii - komunistycznej PZPR. To miała być jedyna wylęgarnia polityków. Pod nadzorem Sowietów. Część ludzi pośledniejszego autoramentu nawet to przyjmowała bo tak grzmiały wszystkie oficjalne media, różne egzekutywy i towarzysze na najwyższych szczeblach władzy.

   Ta retoryka nie zanikła i jest podtrzymywana przez całe opozycyjne lewactwo, począwszy od PO. Ostrze takiej agresji jest kierowane wobec wszystkich, którzy nie są z nimi i przez nich sterowani.

   Tymczasem polityka to roztropna troska o dobro wspólne, do czego wszyscy mamy pełne prawo a wiele organizacji i rzeczywistych autorytetów - obowiązek. Łącznie - a może przede wszystkim - duchowni. Niestety, wielu kapłanów kuli się przed takim "zarzutem", by nie być stygmatyzowanymi. Tymczasem  ich zadaniem musi być także roztropna troska o dobro wspólne, czyli...polityka. Taką drogą szedł sam Jezus Chrystus a moralność katolicka jest nierozerwalnym  elementem nauki Kościoła. Kapłani, obudźcie się! Przestańcie trwać w okopach komunistycznej stygmatyzacji sprzed półwiecza!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

POdobno Basia Nowacka ma być jedną z twarzy i lokomotyw wyborczych KO .

 No to o wynik wyborów możemy być spokojni bo Basia na drugie imię ma POrażka,  Unia Pracy , SLD , Palikociarnia , Inicjatywa Polska

To tylko niektóre sukcesy Basi

Przylepiło się gówno do statku i krzyczy PŁYNIEMY

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1595803

Jest to  jednak statek pełen samych nieczystości...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1596255

Patrzę na tych 3 pajaców i nie mogę się nadziwić, jakim cudem udało się wmówić ludziom, że to jest jakaś patriotyczna, narodowa formacja walcząca o polski dobrobyt, suwerenność i siłę... 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1595858

A pajace mogą być - co najwyżej - politykierami...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1596254