Andrzej Tokarski: Czego nas uczy Powstanie Warszawskie?

Obrazek użytkownika Lotna
Kraj

Czego nas uczy Powstanie Warszawskie

 

Postaram się krótko i treściwie: Uczy szacunku i oddawania Chwały Bohaterom i tym Poległym i Tym Martwym – to jest poza dyskusją. Cześć i Chwała!

 

Poza tym nauka dla młodzieży i dla ich rodziców: jeżeli widzicie że ktoś rozbraja armię, dekapituje struktury dowodzenia - i równocześnie opowiada na prawo i lewo jak dba i wzmacnia potencjał bojowy, usprawnia dowodzenie i jest największym w świecie polskim patriotą jakiego dotąd świat nie widział – oraz

– rozbroiwszy armię i zdekapitowawszy struktury dowódcze, dokonuje masowego powołania pod broń niedoświadczonej naiwnej i pełnej dobrych chęci młodzieży, rozdania im broni niewiadomej przydatności do użycia w warunkach bojowych, podbudowuje swe działania tanią i bezgranicznie infantylną propagandą – pokonacie każdego, kto stanie na swej drodze...

 

…. to wtedy pamiętajcie: tak właśnie wyglądało przygotowanie do rozpętania Powstania Warszawskiego – po propagandowym przygotowaniu nastrojów zostało dokonane programowe rozbrojenie powstańców przez odgórnie narzucone przez dowództwo AK wycofanie ciężkiego uzbrojenia z Warszawy do Puszczy Kampinoskiej. A później mające znamiona celowego działania spalenie części struktur powstańczych, skutkujące aresztowaniem niektórych przyszłych powstańców, oraz przepadkiem ich uzbrojenia.

 

A potem, na koniec - na siłę na chama zmuszono lokalne dowództwo do rozpętania bezprzykładnej bezsensownej rzezi i zagłady całego miasta. Brali w tym udział gen Okulicki – nie bez podstaw uważany za sowieckiego agenta, oraz niejaki Monter. Kto nimi kierował i realizacją jakiego planu się motywował – patriotyczni historycy wam tego nie powiedzą.

 

Więc teraz, gdy wciskają wam natrętnie ten wzorzec pan Macierewicz, czy pan Duda, czy pan Morawiecki, czy sam pan Kaczyński – pamiętajcie!!! : są na świecie i w kraju siły którym bardzo zależy na znaczącej redukcji Narodu Polskiego. Zrobią w tym celu wszystko i nie wstrzymają się z każdym kłamstwem i każdą zdradą – gdyż takie pojęcia w ich języku nie istnieją.

 

Gdy są tacy chętni szafować życiem młodych ludzi – to dać im po Grocie w łapę, kilka paczek amunicji do kieszeni – i – na Specnaz, panowie politycy, na Specnaz – na pierwszą linię. Pokażcie jak się ginie za Ojczyznę.

 

A my – popatrzymy, czy przypadkiem szeregi wroga nie rozstąpią się przed nimi, jak – Morze Czerwone przed Mojżeszem (a może Morze Martwe – czujne Umysły Obcisłe mnie na pewno poprawią).

 

Trzeba umieć powiedzieć natrętnym propagandzistom tragicznej martyrologii: won, spadać na bambus, bujajcie się na gałęziach. Ojczyźnie jesteśmy potrzebni – ale żywi. Nie martwi.

 

Dziękuję za uwagę

źródlo: ]]>http://att.neon24.pl/post/144892,czego-nas-uczy-powstanie-warszawskie]]>

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (14 głosów)

Komentarze

Jeśli ktoś robi z siebie kretynkę to tylko ....

Vote up!
8
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1569953

Za chwilę kolejne ksero uLotnej ??
Powiem tak do autora tekstu A.T

"próżno repliki byś sie tu spodziewał
nie dam ci prztyczka nie dam klapsa
nie powiem nawet pies cie jebał
bo to mezalians byłby dla psa".
..

 

Ścierwojady z Neonu
Łączcie się

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1569956

to ponowne wklejenie wpisu przypomina mi zachowanie gówniary z wielokrotnie obsikanymi majtkami
żenada

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1569967

typowa neonowa sowiecka agentura.

nawet polska martylologia im się nie podoba a na grobach poległych będą uprawiać swą żenadną propagandę. w tym jednak tak głupią, że może trafić tylko do prymitywów czyli normalnego sowieckiego targetu.

oj boli to wzmacnianie armii, boli prawda o ruskich, boli własny strach przed polskimi buntownikami...

są powody dla których nawet ruscy wstrzymywali się z pacyfikacją Polski. jest sporo zachowanych tekstów typu "to Polacy, z nimi tak się nie uda, będą walczyć"

Vote up!
4
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1570005

skad my to znamy

Scierwa nie ludzie na tym portalu

scierwa

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1570013

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pdbny kmntrz zmścłm bk w tkśc Zyg Dlskg. Gdzn W Ngdy węcj wjny

#1569825

t jszcz nn spjrzn n pwstn.

Wjn jst dmną mężczyzn , n hrcrzy dzc.

Czy ktś chc zrbć n pwstn&hllp;.jk n hlksc?

90% plków żyj n krdyt, n m nc swjg. Knn rmntyczny wcsk sę nm w szkłch mdch... Plkm ptrzb prcy d pdstw.

Czy czk ns ls Sprty?

https://glr.tv/rtcl/8ywJXcjP2wc73YBfjX8YWXLBq

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1570016

jprd - co za szok, co za zaskoczenie

tego by się nikt nie spodziewał

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1570018

To nie powód do euforii

Okulicki zdradził Sosnkowskiego

I sprawił rzeź Narodu Polskiego

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1570021