Pawłowicz groźna dla "obozu postępu"

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Świadczy o tym ogrom internetowego hejtu i kubły pomyj wylewane na głowę posłanki w wiodących mediach. Widać, że agentura usilnie pracuje nad wizerunkiem pani profesor, realizując polecenie gen. Kiszczaka z 1990 roku ("naszych politycznych przeciwników medialnie wdepczemy w ziemię").Tym samym Krystyna Pawłowicz dołączyła do grona najbardziej zwalczanych Polaków – Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego i o. Tadeusza Rydzyka. Trzeba przyznać, że sowieci mają naprawdę dobre rozeznanie w sile "przeciwników politycznych". Wielka wiedza prawnicza, precyzja wypowiedzi, "szybkość procesora" w połączeniu z odwagą, wyrazistością i poczuciem humoru, stanowią o wielkiej sile argumentacji i skuteczności oddziaływania na słuchaczy. Z tych względów poznańskie spotkanie prof. Pawłowicz w księgarni Sursum Corda było "zaszczycone" obecnością ekipy TVN i profesjonalnych prowokatorów – "miłośników demokracji i wolności słowa". Słuchacze nie dali się jednak sprowokować do działań gwałtownych, niwecząc nadzieję redaktorów TVN na "bombowy" materiał.

W szumie medialnym wokół Trybunału Konstytucyjnego zapomnieliśmy, co było powodem obecnego pata konstytucyjnego. Była to kuriozalna ustawa zgłoszona formalnie przez prezydenta Komorowskiego, lecz pisana w pośpiechu przez sędziów TK w sytuacji, gdy wiadomo było, że nastąpi zmiana władzy. Ówczesny Sejm "przyklepał" ustawę, skutecznie uniemożliwiając rządzenie następnej ekipie. Wybrano także "awansem" pięciu swoich sędziów na 9- letnie kadencje...
"Obrońcy demokracji"- łącznie z Komisją Wenecką- "nie zauważyli" w tym niczego niestosownego.

Prof. Pawłowicz bardzo klarownie tłumaczy genezę i istotę sporu o Trybunał Konstytucyjny:

]]>www.youtube.com/watch?v=nU8F_j3eNcw]]>

W kolejnej części swego wystąpienia posłanka mówi o Komisji Weneckiej, nieroztropnie poproszonej o analizę prawną przez min. Waszczykowskiego. Komisja rażąco przekroczyła swoje kompetencje, angażując się w spór polityczny w naszym kraju. Stanowisko komisji łatwo bylo przewidzieć, znając skrajną lewicowość wszystkich unijnych i europejskich instytucji.

]]>www.youtube.com/watch?v=r7NQ6PJ1Ow4]]>

Powyższe dwa fragmenty relacji ze spotkania są najistotniejsze - powinniśmy poznać argumentację fachowca. Ale warto zobaczyć także część czwartą:

]]>www.youtube.com/watch?v=QcKGKZvJgzA]]>
("Co dalej z Trybunałem Konstytucyjnym?"), a także początek spotkania z zapisem wspomnianej "zadymy":
]]>www.youtube.com/watch?v=KZL0Xx9RCLs]]>

Prof. Pawłowicz bardzo różni się od innych polityków, którzy z założenia "znają się na wszystkim". Na pytania z zagadnień, które nie są jej specjalnością (np.o Ukrainie, czy obronności) nie wypowiadala się, przyznając, że nie ma wiedzy na te tematy.

Polacy nie obronili swojego pierwszego demokratycznie wybranego rządu Jana Olszewskiego przed agenturalnymi puczystami i postkomuną. Obecnie potężne siły (krajowe i zagraniczne) dysponujące wielkimi środkami, mobilizowane są, aby powtórzyć manewr z 1992 roku. Węgrzy w podobnej sytuacji w 2011 roku udaremnili próbę puczu, wychodząc na ulicę w obronie rządu. Gigantyczna manifestacja (500 tys.) przekonała unijnych decydentów o faktycznym poparciu dla rządu Orbana, i zniechęciła puczystów. Nie mamy szans na manifestację w podobnej skali 10 kwietnia – musiało by nas być 1.600 tysięcy. Jesteśmy "obdarowani" znacznie potężniejszą agenturą niż Węgrzy. Efektem mrówczej pracy tej agentury są głębokie podziały polskiego społeczeństwa. W niespełna 10 - milionowych Węgrzech 2 mln uczestniczy w Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę, w Polsce jedynie 130 tysięcy. Czy uda nam się obronić rząd, który dba o interesy Polski i Polaków?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (20 głosów)

Komentarze

który przybliża postać Pani Profesor Pawłowicz.

Miałam możliwość wysłuchać wykładu wygłoszonego przez nią, właśnie dotyczącego problemów dotyczących TK, ale także związanych z prawodawstwem unijnym, nasza Konstytucją i utratą przez Polskę - państwa członkowskie UE suwerenności na rzecz struktur unijnych itd.

Po wysłuchaniu tego wykłądu nabrałam przekonania, że Pani Pawłowićz jest osobą doskonale zorientowaną w przepisach prawnych krajowych i unijnych, nie manipuluje ich treścią tak jak to czynią np. kodziarze, czy sedziowie trybunalscy. Stwierdzenia, które wygłaszała były poparrte licznymi cytatami i odnisieniami do konkretnych aktów prawnych, wszystko logiczne, poprate konkretami  i możliwe do zweryfikowania.

W sumie stałam się jej fanką, bo trudno jej nie podziwiać za wiedzę, profesjonalizm i zaangażowanie.

Sądzę, że właśnie z ww. powodów stała się jedną z bardziej znienawidzonych przez "oderwanych od koryta" - "zwolenników demokracji". Cóż, najbardziej nienawidzi się tych, którzy potrafią obnażyć słabości, błędy i nieuczciwość strony przeciwnej.

"Chapeau bas" Pani Profesor - tak trzymać jesteśmy z Panią, proszę nie przejmować się bandą cwanych, agresywnych tchórzy,  konformistów i układowiczów, bo to nie są Polacy, tylko mieszkańcy Polski.

 

Vote up!
17
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1510160

"" Grasja "" wspanialy komentarz i wspanialy Artykul "" Leopolda " POZDRAWIAM WAS z ogroma zyczliwoscia .Polka na Obczyznie

Ps.Pani Posel Pawlowicz jest takze na Facebook .Czytam takze tam komentarze ,ale jest tam przewazajaca wiekszosc kometarzy , tych tak zwanych "" zwolennikow demokracji "" i  ""cwaniakow burzycieli "",czytajac te komentarze serce zamiera ile glupoty i nienawisci jest w tych ludziach,a nie jest ich malo .

 

Vote up!
3
Vote down!
0

DZIECKO POLSKIE

#1510206

Potrzeba nam mądrych i odwaznych posłów, ale są w Polsce ludzie, którzy daja mandaty taqkim ludziom jak Schetyna i ferajna, Petru ze swoim haremem. Obudzą się gdy bedzie za późno a nasze wnukiu będą znowuz "wybijac sie na niepodległość". Czas wreszcie skończyc z tym antypolskim badziewiem.

Vote up!
12
Vote down!
0

Skorpion48

#1510166

Czekam na zamach stanu w Polsce. Chcę wiedzieć czy warto było pracować dla Polski. Chcę wiedzieć czy zmarnowałem swoje życie. Chcę wiedzieć czy Polacy dorośli do tego aby być wolnym narodem! Powtarzałem i powtarzam za słowami piosenki "Czerwone Maki na Monte Cassino", "...bo wolność krzyżami się mierzy...". Chciałbym wiedzieć ilu jest wśród "patriotów" tych co chcieliby dostać wolność za czapkę śliwek i popalić. Kiedy dwa lub trzy lata temu na "blog-n-roll" naisałem o owych "krzyżach" to okazało się, że przytłaczająca większość tam komentujących preferowała jenak czapkę i śliwki. Obawiam się, że niewiele się od tamtego czasu zmieniło.

Vote up!
8
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1510167

Szanowny Jurandzie,

Niech żywi nie tracą nadziei!  ... jeszcze Polska nie umarła kiedy my żyjemy. Myślę, że przed nami, Polakami droga ściele się ciernista, ale?  Ale potrafili Polacy zebrać się "do kupy", pretensje/żale schować w przysłowiową kieszeń i zrealizować marzenia przodków, wszak w naszej nieodległej przeszłości trudniej bywało i jak mówią ludzie w Małej Polsce - dali my radę. Jednym słowem będzie dobrze, bo źle, a wręcz tragicznie już było.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Janina otęska

#1510213

Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie dla Superstacji mówił o sytuacji politycznej w Polsce.

W Polsce po 1989 roku przyjęto, że tak naprawdę prawa ma jedna część społeczeństwa, a ta druga o innych poglądach, innych opcjach praw nie ma. W każdym razie, w żadnym wypadku nie ma prawa rządzić, a przez dłuższy czas przecież właściwie głoszono, że nie ma prawa być opozycją

— mówił prezes PiS.

Dodał, że w imię walki z dużą częścią społeczeństwa rozpętano przemysł nienawiści.

Nakręcano spiralę złości, niechęci i nienawiści, taką która już się z niczym nie liczyła. Wszelkie świętości, wszystkie granice zostały przekroczone

— mówił były premier.

Dodał, że „to oczywiście oddziaływało na tę najgorsza część społeczeństwa”.

W każdym społeczeństwie jest taki element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny i powtarzam – tutaj się niczym nie różnimy od innych. No i ten element, ta część społeczeństwa nie może być nigdy traktowana jako całość. No bo to nasi wrogowie bardzo często próbują sprowadzić Polaków do tego

— tłumaczy.

I dodaje, że dochodzi w Polsce do manipulacji społeczeństwem.

Odnosząc się do czasów wojny, gdzie przecież była ta podła część społeczeństwa, taki margines. Dzisiaj próbuje się ich przedstawiać jako, jakby reprezentację społeczeństwa, jako grupę reprezentatywną

— zaznacza.

Jarosław Kaczyński wskazuje, że ta część społeczeństwa jest dziś na tyle silna, że może dużo zrobić.

Oni są wystarczająco liczni, żeby mogli, np. w internecie, bardzo dużo zrobić. Tym bardziej, że powtarzam, ta kultura, która jest dzisiaj forsowana i te sygnały, które idą o tzw. tutaj trzeba użyć wielkiego cudzysłowu – elit – zachęcają do tego. To jest bardzo smutne i, można powiedzieć, żałosne, ale tak jest

— kwituje Jarosław Kaczyński.

Cała rozmowa ma zostać wyemitowana w piątek.

autor: Zespół wPolityce.pl

Cytowane za: http://wpolityce.pl/polityka/286823-jaroslaw-kaczynski-dla-superstacji-w-polsce-przyjeto-ze-prawa-ma-jedna-czesc-spoleczenstwa-a-ta-druga-praw-nie-ma

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1510172

Najbardziej wstrząsające ogromem chamstwa są hejty celebrytów rodem z PRL (choć chciało by się powiedzieć - z piekła rodem).
Krystyna Janda: "Przypuszczam, że ta kobieta ma klimakterium w ostrym stadium. Ja to znam - uderzenia gorąca, nieopanowane ruchy.Tylko ja na to biorę plastry. Jeżeli na Polskę ma wpływać klimakterium Krystyny Pawłowicz, to ja przepraszam, ja zwyczajnie zaczynam się bać"
Krystyna Kofta: "Jadła czy żarła na sali sejmowej? Raczej żarła. Pal sześć jedzenie. To był popęd głodu. W psychologii znane jest zjawisko przeniesienia popędu. Głównie z niezaspokojenia seksualnego na głód jedzenia.Często się to zdarza mężczyznom, jeszcze częściej kobietom, bo wiadomo, mężczyzna zna techniki samozaspokojenia. Może lepiej, że posłanka czegoś takiegho nie stosuje, bo przy tym braku hamulców byłoby możliwe, że nagle zobaczylibyśmy rękę posłanki pod pulpitem..."
Takie mamy elity. Niejeden menel mógłyby czuć się zażenowany...

Vote up!
7
Vote down!
0

Leopold

#1510175

Jak mawiał mój śp. Kolega "a trzniać to!" Psy szczekają, ale karawana idzie dalej. Należy mieć w dużym poważaniu tego typu wypowiedzi. Człek używający szarych komórek, ale własnych! potrafi oddzielić przysłowiowe ziarno od plew i robić swoje mając na celu li tylko dobro wspólne, któremu na imię Rzeczpospolita Polska. 

Vote up!
4
Vote down!
0

Janina otęska

#1510216

To miłe, ale celem wpisu była zachęta do obejrzenia prof. Pawłowicz na YouTube. Fragmenty jej wystąpienia są b. skoncentrowane (same najistotniejsze treści z 2,5 - godzinnego wystąpienia). Niestety materiał musiałem podzielic aż na 4 części. To wskutek dziwnego działania p. Artura T. - jednego z administratorów PomnikaSmolensk. Dopatrzył się naruszenia swoich praw autorskich do materiału wyjściowego, z którego zrobiłem film. W tej sytuacji YouTube ogranicza karnie długość filmów na koncie "naruszającym prawa". Obojętnie czy p. T. cierpi na przerost ambicji, czy jest trollem uplasowanym na niepodległościowym portalu (historia zna takie przypadki) - skutek jest jeden - szkodzenie sprawie. "Ochrona praw autorskich" nie powinna chronić internautów przed wiedzą. Szczegóły tej bulwersującej sprawy:
http://niepoprawni.pl/blog/leopold/prawa-autorskie-vs-prawo-do-informacji

Vote up!
3
Vote down!
-2

Leopold

#1510239