fałszywa opozycja

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Bez pewnego rozeznania mechanizmów naszej transformacji ustrojowej trudno jest dokonać właściwych wyborów politycznych. Wydarzenia sprzed 30 lat wciąż wpływają na nasze życie, dlatego warto zrozumieć istotę wówczas zachodzących procesów.

„Prawda została już ustalona i żadne fakty jej nie zmienią“ – to słynne zdanie znanej dziennikarki odnosiło się do katastrofy smoleńskiej, ale identyczny pogląd...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Podobnie było i tym razem. W sondzie zagłosowało 7821 osób. Na pierwszym miejscu znalazło się PiS z wynikiem 57 proc. Drugie miejsce zajęła Nowoczesna, na którą chęć głosowania wyraziło 19 proc. Natomiast na trzecim miejscu znalazły się ex aequo Platforma Obywatelska i Kukiz'15 – po 12 proc.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

- tak brytyjski sowietolog Christopher Story nazwał „upadek komunizmu”.

Po inwazji na Czechosłowację (1968) włodarze Kremla doszli do wniosku,

że bez gruntownych przeobrażeń nie da się sprostać konkurencji Zachodu.

W tym celu zamierzano odrzucić zużyty wehikuł ideologiczny (marksizm)

i zmienić niewydajny system gospodarczy przechodząc na gospodarkę rynkową.

Polska została wytypowana na „...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Po inwazji na Czechosłowację (1968) ludzie KGB rządzący komunistycznym imperium zrozumieli, że bez gruntownych przeobrażeń nie da się sprostać konkurencji Zachodu.
W tym celu zamierzano odrzucić zużyty wehikuł ideologiczny (marksizm) i zmienić niewydajny system gospodarczy przechodząc na gospodarkę rynkową.
Polska została wytypowana na „laboratorium pierestrojki” i tu miał się rozpocząć proces „...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Do bólu obiektywny, znakomicie udokumentowany, wszechstronnie ukazujący kasus Wałęsy, film, który „wyciekł” z TVN- był z pewnością wyciekiem kontrolowanym.

Poza nowym wątkiem współpracy „Bolka” z wywiadem wojskowym podczas odbywanej przez niego zasadniczej służby wojskowej, wszystkie ukazane fakty znamy już od lat z książki Cenckiewicza i Gontarczyka „SB, a Lech Wałęsa”.
Pamiętamy wściekłą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Nawet ludzie średnio obeznani z sowieckimi służbami specjalnymi wiedzą, że oprócz agentów-śpiochów aktywizowanych po 5 czy 10 latach stosowano także

tzw. „wydmuszki” czy „matrioszki” – ludzi podstawionych wykorzystującymi dane osobowe zmarłych (częto zamordowanych)

.Wydmuszką był prawdopodobnie Bierut, a może i Jaruzelski. Czy taką „matrioszką” był dziadek marszłka Komorowskiego jak utrzymuje...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Bonifratrzy to „dobrzy bracia”, ale łacińskie tłumaczenie nazwiska ministra Boniego nie przystaje do osoby, a nawet byłoby uragowiskiem.

Choć Boni „zaistniał w przestrzeni publicznej” (jak się teraz mówi) już w 1980r jako znany działacz związkowy, na oficjalnych stronach internetowych tego ministra nie ma ani słowa o jego solidarnościowym rodowodzie. Po prostu w 1989 r narodził się polityk („w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

przydatne do prostowania dusz błądzących o mózgach porażonych przez michnikoidy. Możliwe do wydrukowania w formie obustronnej ulotki w formacie A4.

Nie bądź lemingiem! Myśl! Czytaj Gazetę Polską!

Wierząc PO i Komorowskiemu pozostajecie „w głównym nurcie”, jak większość Polaków postrzegających świat przez medialne okulary.

Dobrze jest jednak pamiętać, że PO została...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Wiele lat upłynęło, zanim zorientowaliśmy się, że Urban i Michnik grają w jednej drużynie.

Znacznie szybciej odkryliśmy powinowactwa polityka „niezależnego” Cimoszewicza (kojarzonego z lewicą ze względu na członkostwo w PZPR i tatę oficera UB) z żarliwym „antykomunistą” Sikorskim.

W programie M.Olejnik (TW ”Stokrotka”) Władźka Cimoszko stwierdził, że najważniejszą rzeczą dla Polski jest pozbycie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

MOTTO: „Spokojnie, towarzysze, scenariusz okrągłego stołu napisała partia, a jego realizacja przebiega niezmiennie na warunkach przez nas dyktowanych” (Cz.Kiszczak)

Chciałbym się upomnieć o pamięć postaci, której nieefektowna i nie rzucająca się w oczy działalność wywarła przemożny wpływ na najnowszą historię.
Nie ma ci on doktoratów honoris causa, nie jest honorowym obywatelem miast, nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

MOTTO

„Przygotowywanie fałszywej opozycji, podczas wprowadzania
kontrolowanej demokratyzacji, która będzie wykorzystana do wytworzenia
sprzyjających warunków dla ujednolicenia działań z socjaldemokratami,
wolnymi związkami zawodowymi i katolikami”.

( wg.A.Golicyna- z wytycznych o nowej polityce KGB)

Wśród świadomych obywateli dosyć powszechnie akceptowany jest pogląd, że w ciągu długich lat...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Wiadomość z Rzeczpospolitej :   ”Bogdan Borusewicz i Siergiej Mironow rozmawiali wczoraj w Moskwie o zacieśnieniu współpracy izb wyższych parlamentów Polski i Rosji, przede wszystkim o zaplanowanym na maj tego roku II Forum Regionów Polski i Rosji”(...).                                              
W Tok FM podano także opinię Mironowa, że z Senatem Polski współpracuje się znakomicie – lepiej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

 

Zdawałem sobie (...) sprawę z tego, ze najwyższych stanowisk jako Żyd objąć albo nie powinienem, albo nie mógłbym. Zresztą nie zależało mi, by ustawić się w pierwszych rzędach. (...) Faktyczne posiadanie władzy nie musi wcale iść w parze z eksponowaniem własnej osoby. (...) Zależało mi, żeby wnieść swój wkład, wycisnąć piętno na tym skomplikowanym tworze władzy, jaki się kształtował, ale bez...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Danz
Historia

Gdyby zapytać historyków, czy Lew Dawidowicz Trocki był członkiem „demokratycznej opozycji”, a Nikołaj Iwanowicz Bucharin należał do ludzi walczących z komunizmem, łatwo domyślać się odpowiedzi przeczącej.

 Podobnie, pytanie o antykomunizm Wiktora Czernowa ,Andreja Żdanowa czy Lwa Borysowicza Kamieniewa należałoby uznać za bezsensowne, ponieważ wszyscy wymienieni należeli do szerokiego „nurtu”...

0
Brak głosów