"Putin zabił wam prezydenta"

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Z taką opinią mogli zetknąć się ci spośród nas, co mają znajomych, przyjaciół lub krewnych w Rosji. Skąd taka wiedza w rosyjskim społeczeństwie?
Przecież premier Putin to szanowany międzynarodowo mąż stanu i demokratycznie wybrany polityk.
Niektórzy może pamiętają jego deklaracje, że powiesi za jaja prezydenta Gruzji.
Takie słowa może nie były dyplomatyczne, ale mógł być to tylko mało wyrafinowany żart. Pamiętamy także komentarz Putina na wiadomość, że prezydent Kaczyński zawetuje umowę gazową. „Ten problem zostanie wkrótce rozwiązany” – to z kolei uznaliśmy jako zapowiedź przyszłych negocjacji.
Lud rosyjski ma inną wiedzę w genach.
Ci spośród nas (starszaki), co uczyli się rosyjskiego z pewnością pamiętają bajki („skazki”) rosyjskie o pewnym typowym scenariuszu: „…u niewo byli try syna, dwoje umnych, a tretij Iwan duraczok”. Zawsze okazywało się, że „duraczok” był najmądrzejszy.
Tak więc liczne komisje, setki ekspertów, tomy akt, eksperymenty śledcze, analizy itp. mogą nie być tak trafne jak intuicja „Iwana duraczoka”.
Nie lekceważmy mądrości ludu.

Brak głosów

Komentarze

Vote up!
0
Vote down!
-1
#173946

Jak długo płatna banda pachołków cara będzie przy korycie?Jak długo będą mogli nadal bezkarnie robić zamachy ,dokonywać skrytobójczych mordów,kpić i drwić z rodaków?Kiedy skończą się ich fałszerstwa wyborcze?Niech nikt nie liczy na pomoc ze zgniłego,zdemoralizowanego zachodu,oni są zesrani przed carem i jego siepaczami ,zbrodniarzem ,bezpośrednim zleceniodawcą mordu,ludobójstwa na 96 Polakach w upozorowanej katastrofie lotniczej,czyli zestrzeleniu pociskiem(termobarycznym) samolotu.Na cara potrzeba Ignaca!Na targowiczan ,płatnych zdrajców,pachołków cara wystarczy trybunał,wysoki Sąd Kryminalny,czyli insurekcja na wzór kościuszkowskiej.

Vote up!
1
Vote down!
0
#173960

 Rosjanie znaja lepiej Putina niz my i lepiej wiedza, czego mozna po nim oczekiwac, tak samo jak my znamy lepiej Tuska niz Rosjanie. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#173961

powiedziałem (bez głębszej refleksji nad tym) że to pewnie ruscy ten samolot strącili to ona (też bez chwili zawahania) potwierdziła że tak mogło być.
A inny Rosjanin z którym mam kontakt opowiadał o Putinie (nie pamietam o co chodziło) ale poruszył kwestie "zamachów" czeczeńskich w Moskwie i porównał to do naszej "katastrofy".

Aha, ta znajoma tłumaczyła że Rosjanie mają tak że co innego mówią, co innego mówią do swoich a co innego do obcych a co innego jeszcze myślą - tak że nie wiem czy jej wierzyć

Remek.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Remek

#173966

nigdy dość przyzwoitości i honoru

też tak sądzę po moich kontaktach z nimi,w dużej części fałszywi ,a może raczej infantylni i patrzący za bardzo na swój interes i osobę, ale są i szczere dusze z tym ,że ich za mało,tak jak u nas coraz mniej.

Vote up!
0
Vote down!
-1

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#173985

wpisów, ze to typowa sowiecka robota!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-1

antysalon

#173968

Po prostu nawet wśród Rosjan zdarzają się jednostki niezsowietyzowane. A przynajmniej nie na tyle, by nie mieć odwagi widzieć pewne rzeczy.

Abstrahując od tematu, ale tylko trochę: czy czyta Pan Andrieja Nawrozowa?

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

Vote up!
1
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#173980

i zalkoholizowanej tłuszczy, jest tylu trzeźwych i antyputinowskich obywateli, to co ten bandyta robi w Rosji?. Dlaczego go wybierają, wiedząc kim jest?. Dlaczego już szykuje się do powrotu, tym razem dożywotniego, na Kreml?. Oby żył krótko!. To tylko fatalnie świadczy, o tej post stalinowskiej masie....Nie mogą i nie potrafią żyć bez dyktatora, donosów, skrytobójstwa i michy z rozdzielnika!.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#173995

Xenia
Mam na myśli naród, nie przywódców. Teraz już prawie niczym. Też tak myślimy i robimy jak oni. Też jesteśmy załgani i kłamliwi. I tchórzliwi.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Xenia

#173997

[quote=Xenia]Xenia
Mam na myśli naród, nie przywódców. Teraz już prawie niczym. Też tak myślimy i robimy jak oni. Też jesteśmy załgani i kłamliwi. I tchórzliwi.

Dokładnie, kiedyś zastanawiałam się,dlaczego naród rosyjski się nie przeciwstawiał, dlaczego większość łykała te kłamstwa i wierzyła w potęgę matuszki. Myślałam z dumą o Polakach, że my jednak się nie daliśmy. Ale teraz mam ochotę śmiać się z własnej głupoty. Jesteśmy tacy sami. Też większość łyka to medialne gówno i nawet nie mruży oczu, nawet nie ma odruchów wymiotnych. Przerażające.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#174042

KGB-owska dzicz.
Najbezczelniej jak można. Zabić, ukryć dowody i zwalić winę na innych.
To się im sprawdza od stuleci.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#174010

Raport Milera - konferencja prasowa potwierdziły:
1. bezprawnie zgodził się Tusk na procedowanie wg konwencji Chikagowskiej. To nie był lot pasażerski tylko specjalny- wojskowy. Polska nie ma się gdzie odwołać!
2. zanik zasilania na wysokości 15m nad ziemią.
3. bałagan w resortach tajnych służb i niedostępność materiałów przekazanych przez USA.

Z przebiegu przygotowań do wyjazdu polskiej delegacji można odnieść wrażenie, że tak się ona zakończy.
Zostawienie całego śledztwa w rękach Rosjan, odmowa pomocy ze strony NATO jest poszlaką, która może potwierdzać współudział strony polskiej.
Groźby karalne padały z ust znakomitych przedstawicieli PO: Sikorskiego, Palikota, Niesiołowskiego a także dziwna zapowiedź Komorowskiego "...Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni...."

I jeszcze to:
http://niezalezna.pl/13942-niezaleznapl-ujawnia-matactwa-ws-daty-raportu

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#174016

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/amerykanie-maja-wszystkie-rozmowy-oni-znaja-prawde,1,4808246,wiadomosc.html

"Amerykanie mają wszystkie rozmowy. Oni znają prawdę"
wczoraj, 21:05 Jacek Nizinkiewicz / Onet.pl
Gen. Sławomir Petelicki, fot. Waldemar Kompała / Agencja Gazeta
Gen. Sławomir Petelicki, fot. Waldemar Kompała / Agencja Gazeta

- Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji - powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki.

Z generałem Sławomirem Petelickim – organizatorem i dwukrotnym dowódca Jednostki Wojskowej GROM - rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz: Jest Pan usatysfakcjonowany wyjaśnieniami wniosku polskiej komisji dotyczące przyczyn katastrofy Smoleńskiej?

Gen. Sławomir Petelicki: Nie spodziewałem się tego, że dzisiejsza prezentacja ministra Millera będzie kolejną kompromitacja tego rządu i to tego tak przerażającą.

- Co Pana przeraziło?

- Przerażające jest to, że nie było żadnych dążeń do poprawy bardzo złej i groźnej sytuacji i ukarania za to bardzo ważnych ludzi, tylko mieliśmy do czynienia z szukaniem kozłów ofiarnych możliwe najniżej i ochroną tzw. "swoich".

- Ale jak to? Bogdan Klich podał się do dymisji? Jacy tzw. "swoi" są chronieni?

- O tym, że będzie poświęcony Bogdan Klich mówiłem panu wczoraj , czyli to nie jest nic nowego, ale nie spodziewałem się, że w taki dziecinny sposób minister Miller będzie chronił ministra Janickiego i gen. Janickiego. Rozpoczęcie konferencji stwierdzeniem, że dysponentem samoloty była kancelaria prezydenta jest mówieniem nieprawdy. Wszyscy pamiętają jak minister Arabski odmawiał samolotu prezydentowi Kaczyńskiemu.

- Jakie ma Pan zastrzeżenia do konferencji komisji Millera?

- Minister Miller stwierdził, ze wśród komisji nie ma ludzi, którzy są sędziami w własnej sprawie, a jednocześnie stwierdzono brak odpowiedniego szkolenia w 36. pułku i to że system świetlny na lotnisku w Smoleńsku był niesprawny i niekompletny. A za to, żeby sprawdzić, czy miejsce do którego udaje się prezydent i najważniejsi generałowie odpowiada BOR, służba kontrwywiadu wojskowego i żandarmeria wojskowa. BOR nie podlega MON tylko ministrowi Millerowi. Zaś kontrolę w 36. pułku specjalnym przeprowadzał w 2008 r. siedzący w czasie prezentacji obok ministra Millera pułkownik. Czy to możliwe, żeby minister Miller nie znał opublikowanego w prasie pisma szefa BOR-u gen. Janickiego do śp. dowódcy wojsk lotniczych gen. Błasika, w którym Janicki wyraża pretensje o zbyt rygorystyczne przestrzeganie przepisów? Mogę się z panem założyć panie redaktorze, że gen. Janickiemu włos z głowy nie spadnie.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#174021

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wlodeusz@interia.pl nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jeszcze przez trzy miesiące. Potem spadnie cała głowa, łącznie z owłosieniem. Ziobro i Macierewicz, przepuszczą go przez maszynkę prawdomówności i dobrych intencji. Jako jeden z wierzchołków, zbrodniczego trójkąta z Grasiem i Arabskim /a raczej żydowskim/, będą osądzeni i skazani. Wiem, że nie będzie to banicja, do ambasady w Ułan Bator!. Zbrodnia nie popłaca!.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#174186

Szef FSB w Twerze popełnił samobójstwo, ale nie wiadomo, z jakiego powodu mógł targnąć się na swoje życie Tajemnicza śmierć Moriewa

www.naszdziennik.pl/index.php

Pozdrawiam PS

Vote up!
1
Vote down!
0
#179503