Jak osiągnięto marketingowy sukces PO

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Komuniści starannie przygotowali się do „przekazania władzy w ręce opozycji”.

W lutym 1989 r. gen. Kiszczak tak nauczał swój personel:

"SB może i powinna kreować różne stowarzyszenia, kluby, czy nawet partie polityczne, głęboko infiltrować istniejące. Gremia kierownicze tych organizacji, na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na szczeblach podstawowych, muszą być przez nas operacyjnie opanowane. Musimy sobie zapewnić operacyjne możliwości oddziaływania na te organizacje, kreowania ich działalności i polityki”

Wkrótce po „Okrągłym Stole” scena polityczna była gotowa. Wygenerowano partie polityczne pokrywające całe spektrum poglądów. Od katolików „etosiarzy” po postępowych lewicowców – każdy mógł znaleźć sobie miłą mu opcję. Jedynie Porozumienie Centrum J. Kaczyńskiego powstało bez inspiracji „zielonych ludzików” i jako takie podlegało zmasowanym atakom mediów.

Platforma Obywatelska powstała po klęsce projektu Unii Wolności. Zanim przystąpiono do tworzenia partii grupa jej twórców – ekspertów w mundurach, musiała sobie odpowiedzieć na pytanie na jaką partię zagłosują Polacy. Ustalono, że partia musi być nowoczesna, europejska, nie komunistyczna (ale nie antykomunistyczna),”centrowo-prawicowo-liberalna”, ideologicznie na tyle niekonkretna, że możliwa do zaakceptowania przez wszystkich, co są „za, a nawet przeciw”.

W demokracji „telewizyjnej” (większość ludzi zawdzięcza swoje poglądy telewizji) najważniejszy był jednak wizerunek „frontmenów” medialnych partii. Musieli to być ludzie młodzi o miłych gębach, wyposażeni w dobre garnitury i drogie zegarki (gęby faktycznie sterujący formacją „macherów z zaplecza” nie musiały już być tak ładne). Donald Tusk okazał się idealnym kandydatem na lidera i przyczynił się w sposób decydujący do powodzenia przedsięwzięcia.

Trzeba przyznać, że wojskowe służby wykazały się znakomitą intuicją inwestując w Tuska. Odkrywcą, mentorem, czy wręcz twórcą przyszłego „prezydenta Europy” był Wiktor Kubiak – szwedzki biznesmen (?), impresario, ale przede wszystkim agent „wojskówki”. Jego skromny grób na warszawskim cmentarzu żydowskim ma się nijak do oszałamiających sukcesów wychowanka. Dzieło przerosło mistrza. Nie sposób pojąć dlaczego Polacy dwukrotnie powierzyli władzę facetowi dla którego „polskość to nienormalność”. Złowrogi wpływ Tuska na historię Polski, a nawet Europy jest obecnie trudny do oszacowania. Stosunkowo niewielka afera Rywina (17 mln $) w 2005 roku dosłownie zmiotła rządzącą formację polityczną. Trudna do ogarnięcia ilość afer (niektórzy szacują ją na ok. 1000), wielomiliardowe przekręty nie mają żadnego wpływu na postrzeganie PO. Niezmiennie głosuje na tę partię 100% celebrytów, 100% więźniów, a także milionowe rzesze obywateli aspirujących do bycia „rozumnymi”. Do dobrego tonu należy bezkrytyczne popieranie tej formacji, co jest źródłem dobrego samopoczucia i formą nobilitacji towarzyskiej. Dzięki Platformie Polska pięknieje, mamy stadiony i autostrady, multikina i aquaparki, galerie handlowe i banki, montownie i hurtownie. Ponadto nikt się już z nas w Europie nie śmieje. Trzeba przyznać, że reżyserzy naszej historii mają znakomitych ekspertów – socjologów.

Sukces PO był tak znaczny, że skłonił jej twórców do skopiowania projektu. Największa partia na Litwie - Partia Pracy była dokładną kopią Platformy Obywatelskiej.

Warto prześledzić okoliczności jej powstania. Założył ją milioner - biznesmen rosyjskiego pochodzenia Wiktor Uspaskich, który pojawił się na Litwie w latach 90-tych (nie znał litewskiego). Wkrótce został „charyzmatycznym” merem Wilna i najpopularniejszym politykiem litewskim. Przypadkowo wyszło na jaw, że jest rosyjskim agentem. Po dekonspiracji Uspaskich ewakuował się do Rosji, ale partia założona przez niego pozostała i dobrze funkcjonowała aż do roku 2013, gdy wykryto wielkie przekręty finansowe. Uspaskich został skazany na 4 lata, ale obecnie jest...litewskim eurodeputowanym i ma immunitet.

PO nie ma immunitetu, ale trudno sobie wyobrazić aferę, która doprowadziłaby do jej upadku.                     

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Świetna analiza, ale jakie wnioski ?

5+

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1473593

Witam! W pelni sie  zgadzam z Panskimi wywodamI Lecz ta Mafia POpelnila kardynalny blad! Tym bledem bylo zalozenie, ze moga calkowicie bezkarnie zniewolic i upodlic narod proponujac glodowe swiadczenia,bezrobocie,emigracje,chore lecznictwo,wrecz totalna biede!  Jak pokazuje historia Polakow nie da sie zniewolic! Po wielkim sukcesie,jakim bylo expoze Pana dr.Andrzeja Dudy, narodowi zdjeto rozowe okulary, aby dojrzec otaczajaca rzeczywistosc! Rowniez wielkim wplywem byla agresja Rosji na Ukraine! Dlatego jestem zdecydowanie przekonany,ze koniec tej Sitwy jest bardzo bliski! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1473602

Obawiam się, że błędna diagnoza i przesadny optymizm. Po pierwsze - nie zniewolić, ale ogłupić, po drugie - nic nie wskazuje na "zdjęcie różowych okularów", nadzieje powielane są w tych samych, wcale tak znacząco nie rosnących środowiskach.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1473676

to tylko słowo pisane nie majace zasadniczego widzenia rzeczywistości.Powolutku wszystko się załamuje ale ruchów w społeczenstwie jakos nie mogę dostrzec,które by mówiły o zmianach nastawienia politycznego.To wszystko uwazam za pobozne zyczenia.Wybory juz za miesiąc ale tu całkowita stagnacja i tylko coraz więcej ludzi w niby tanich sklepach typu biedronka,ale taniość tam jest pojęciem względnym.Dalej społeczenstwo z małymi wyjątkami nosi rózowe okulary i wszystko widzi na różowo.Myslę ze to potrwa dość długo.Wszystko w Polsce jest iluzoryczne i tu podam przykład z dziedziny obronności,który mówi o zwiększeniu wydatków na wojsko i obronnośc.Ja zapytam w jakim celu,ponieważ przemysłu nie posiadamy handlu praktycznie tez nie wiec co mamy bronic?Obcy kapitał ? Niemieckie montownie na naszym terenie.Jakieś komuszo-żydowskie pralnie?Piepsze niech bronia się sami ze swoimi  urzedaskami polskimi,od których uzyskali pozwollenie na działalnośc w tym kraju.Społeczenstwo zostało sprowadzone do roli zwykłych automatów do roboty,więc jaka róznica czy będzie dalej automatem roboczym dla nowego pana czy dla obecnego?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1473697

Witam! Doskonale rozumiem Panskie rozczarowanie! Niestety nie mozemy byc bierni! Biernosc wzmaga agresje! Przy zachowawczej postawie,sowiety do drzwi zalomoca! Ja nie bede siedzial w katku i patrzal, jak gwalca zone morduja moje dzieci! Nie ma spolecznego! przyzwolenia na dalsze rzady tej mafii! Juz raz Polska powstawala z ruin, podniesie sie jeszcze raz! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1473703

Całkowicie się zgadzam z zawartą opinią tyczącą obronnosci i mówiąca o biernej postawie,która wzmaga lub wyzwala agresję.Jest to prawda ale nalezy spojrzec na to z perspektywy ogólneo-społecznej.Kazdy ma to w dupie i walczy o swoje,natomiast bronienie rodziny jest podstawowym obowiązkiem kazdego z nas,lecz jestesmy tak rozwarstwieni społecznie ze nie jest to do osiagniecia zbiorowej obrony rodziny,podwórka ulicy lub innego jakiegos terytorium,które mogło by się znalezć w polu zagrozenia bandyckiego napadu.Mowa o bierności jest przestrogą ale tą bierność widać na co dzien wszędzie.Nie ma zadnych zasad,uprzejmości,natomiast jest zdziczenie i bylejakość połączona z hamstwem.Przykłady idą z góry chociażby sawicki i jego określenie rolników jako frajerzy,więc społeczenstwo się upodabnia do tego rodzaju zachowań.Ja napisałem że nie mam zamiaru walczyć z kim kolwiek jako agresorem tylko dlatego że jako polak nie widzę abym mieszkał w kraju nazywanym Polska,a jedynie obszarem administrowanym przez osoby posługujące się językiem polskim.Stąd moje widzenie potrzeby obronności jest takie a nie inne.Wartości narodowe prawie nie istnieją,księża poszukują pieniędzy zamiast głosić słowo patriotyczne,w dawnych salach katechetycznych działają hurtownie,drukarnie i inne formy działalnosci gospodarczej.To wszystko jest postawione do góry nogami.W politycznych zagadnieniach zabrnelismy w slepy zaułek z którego chyba juz nie ma odwrotu,gospodarczo jesteśmy dalej niz bylismy zaraz po wojnie z bandytami niemieckimi pod dowództwem adolfa hitlera.Według mnie pomimo tego że praktycznie w Polsce rządził kreml poprzez swoich namiestników osadzonych w Polsce to jednak ci namiestnicy bardziej bronili tego kraju niż obecny samozwanczy establiszment polityczny z bolkiem na czele.Wszyscy powoli ale skutecznie rozdzielali Polske i Polaków a efekty mamy w postaci zakazów i nakazów wydawanych w jewrpejskiej pejsatej brukseli.To po  prostu koniec bajki.Jedyna mozliwość zatrzymania tego to .........................................!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1473878