Kontrodezwa

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

W nawiązaniu do lewackiej "odezwy" do Polaków  http://niezalezna.pl/90180-kuriozalna-odezwa-do-polakow-nazwiska-autorow-wszystko-wyjasniaja, Komitet Wielkopolskiej Prawicy wydał własną odezwę: 

"Stop postępującej lewackiej anarchizacji Polski.

Niemal dokładnie rok temu, 12 grudnia 2015r, po przegranych przez siebie wyborach prezydenckich i parlamentarnych, środowiska lewicowe i lewicowo-liberalne po raz pierwszy zamanifestowały swój jawny sprzeciw wobec podjętej w wolnej elekcji decyzji polskiego społeczeństwa o powierzeniu urzędu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie oraz władzy w parlamencie - Zjednoczonej Prawicy.

Dziś już wiemy, że rok funkcjonowania tych sił wraz z ich poplecznikami w roli opozycji to przede wszystkim czas metodycznego niszczenia Polski, jej stosunków z sąsiadami i wizerunku na świecie, czas donosów na własne państwo do instytucji międzynarodowych, nieskrywanych nadziei na obniżenie notowań Polski przez agencje ratingowe czy też torpedowania działań władz polskich służących odzyskaniu suwerenności w ramach zawładniętej przez liberalną lewicę Unii Europejskiej. Poprzednia władza przejęła media publiczne i przekształciła je w prorządową tubę która nie wahała się kłamać i manipulować.

To jednak także czas odzyskiwania dla Polaków, podporządkowanych dotąd partyjnym interesom koalicji PO-PSL, niemal wszystkich publicznych instytucji: służby cywilnej, prokuratury, służb specjalnych czy wojska. To czas wyrywania naszej Ojczyzny z zachłannych objęć poprzedniej władzy, która nie tylko próbowała ją całkowicie zawłaszczyć ale w dodatku zdradziła ją 10.04.2010r. rzucając Jej godność i honor w smoleńskie błoto.

Dziś społeczeństwo polskie jest, jak nigdy dotąd, dotkliwie podzielone. Odczuwamy przede wszystkim gniew z powodu poczynań lewicowoliberalnego establishmentu, tzw. opozycji totalnej, większości rządzących w samorządach koalicji, władz sądowniczych oraz samorządu adwokatury, jak również celebryckiego establishmentu świata kultury niewzruszenie przekonanego o absolutnej wyższości preferowanego przez siebie światopogladu lewicowo-liberalnego. Siły te nieustannie próbują za wszelką cenę metodycznie unicestwiać to, co udało się naprawić i wypracować przez ostatni rok. Niszczą też nas jako społeczeństwo – stawiając jednych przeciwko drugim, próbując nas podzielić i skłócić, z najniższych pobudek - dla własnych, partykularnych celów polityczno-ideologicznych. Niestrudzenie wmawiają nam oczywiście, że to dla dobra polskiej demokracji, „zapominając” zaznaczyć, że w istocie chodzi im jedynie o przywrócenie przez nikogo nie kwestionowanego absolutnego prymatu jej lewackoliberalnej wersji.

To czas wyrywania naszej Ojczyzny z lepkich macek ancien regimu, który nie tylko próbował ją całkowicie zawłaszczyć ale w dodatku zdradził ją 10.04.2010r. rzucając Jej godność i honor w smoleńskie błoto.

Wściekłe i metodyczne próby torpedowania przygotowanych przez obóz Zjednoczonej Prawicy ustaw, naprawiających patologiczną spuściznę rządów koalicji PO-PSL mają tylko jeden cel: odzyskanie za wszelką cenę utraconej przez te środowiska władzy kosztem dobra obywateli. Opozycja totalna próbuje nadal dostępnymi jej siłami i sposobami systematycznie rujnować polską kulturę, spowalniać rozwój gospodarki, przeprowadzać zamach na prawa obywatelskie, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do wolnego, demokratycznego wyboru władzy. Właśnie przystępuje do montowania tzw. „społecznego sprzeciwu” wobec oczekiwanych przez Polaków reform: reformy likwidującej petryfikowany przez jej rządy gigantyczny chaos w polskiej oświacie, reformy służb specjalnych, sądownictwa etc.

Bezwzględne wykorzystywanie tak ważkiej i dramatycznej w dziejach Polski rocznicy wprowadzenia przez waszych ideowych antenatów stanu wojennego jest miarą waszego cynizmu i waszej podłości.

Dlatego wzywamy wszystkich – obywatelki i obywateli, nauczycieli, rodziców, pracowników służby zdrowia, górników, rolników, przedsiębiorców, twórców i dziennikarzy, sędziów, prokuratorów, policjantów i wojskowych, a także organizacje pozarządowe, partie polityczne i samorządy, organizacje związkowe, samorządy zawodowe – by się temu wspólnie przeciwstawili.

Dziś nadeszła chwila, by zakomunikować tzw. opozycji totalnej: nie chcemy burd i zamieszek, nie wyprowadzamy ludzi na ulice, by z wami walczyć, choć moglibyśmy to uczynić już dawno temu. Pragniemy w spokoju reformować zrujnowaną przez was we wszystkich niemal sferach Jej funkcjonowania Ojczyznę. Ale jednocześnie lojalnie uprzedzamy: jeśli spróbujecie odzyskać za wszelką cenę utraconą w wyniku demokratycznych wyborów władzę, wpływy i aktywa, destabilizując sytuację w Polsce poprzez wyprowadzenie swych zwolenników na ulice, to bez chwili wahania staniemy naprzeciwko was. Nie policja, nie służby specjalne, nie wojsko ale my, Polacy, zwolennicy Dobrej Zmiany czyli wyrwania Polski z waszych lepkich i zdradzieckich macek!

Pokażemy, że nie zgadzamy się na niszczenie przez was Polski. Zaprotestujmy przeciwko waszej, pełnej arogancji i buty postawie. Pokażemy, że potrafimy być razem w walce o wolną i suwerenną Polskę. I nie pozwolimy wam na odzyskanie utraconej w wolnej elekcji władzy za pomocą szczucia nas przeciwko sobie, dążenia za wszelką cenę do konfrontacji, prób buntowania ludzi przeciwko legalnej władzy zabiegającej o przywrócenie Polsce i Polakom odebranej przez was godności i własności. Nie będziemy się bezczynnie przypatrywać waszym niecnym i podstępnym knowaniom, których w swej nieprzebranej bucie i arogancji nie próbujecie już nawet ukrywać.

Nie oddamy wam polskiej wolności i suwerenności. Nie oddamy kultury, edukacji, praw pracowniczych, samorządów, organizacji pozarządowych, mediów, gospodarki, byście je ponownie bezkarnie niszczyli i zawłaszczali, narzucając swą „jedynie słuszną” ideologię.

Dość kompromitowania Polski na arenie międzynarodowej! Dość formatowania na swój obraz i podobieństwo polskiej wolności i demokracji! Dość waszej bezczelności, nieprzebranej pychy i arogancji! Dość totalitarnej lewacko-liberalnej uzurpacji! Dość tego szaleństwa!

No pasaran!"       

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Ciekawe ile emerytury straci mąż "słynnej" tramwajarki, której to brak prądu zatrzymał tramwaj

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1527195

No coz, obecna opozycja stara sie jak moze i postepuje dokladnie tak jak powinna ze wzgledu na swoj sklad i cele.

Pytanie: co na to bedacy u wladzy PiS? Czy tez postepuje dokladnie tak jak powinien aby sluzyc interesom wiekszosci Polakow?

Odezwa wzywajaca do obalenia rzadu bylaby zgodna z Konstytucja gdyby opozycja samemu zorganizowala referendum, ktorego wyniki dawalyby jej jednoznacznie wiekszosciowe poparcie w narodzie. Ale tak nie jest. W takiej sytuacji list jest wyrazna zdrada stanu i jego sygnatariusze musza zostac tak potraktowani i skazani zgodznie z wlasciwymi paragrafami bo takie jest prawo. Jesli wladza tak nie postapi to sama zlamie prawo. Tyle, ze PiS nie jest gotowy do rozwiazania silowego i chyba nigdy nie bedzie.

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1527212

Odezwa jest ważna ale ważniejsze jest działanie - marsz, protest, ruch...tylko wtedy PO-sitwa zrozumie,że i na ulicach miast nie ma czego szukać...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1527214

Towarzysza pułkownika Mazgułę zdegradować do stopnia szeregowego, za jawne nawoływanie do obalenia prawowitego rządu, pani Szydło i postawienie go przed sądem, tak jak Petru, Schetynę i Kijowskiego.

To jest zdrada i czas by PIS przeciął ten węzeł gordyjski z tymi zdrajcami, jak i z TK, by Polska zaczęła normalnie funkcjonować.

A POzostawinie tych żydo-komuchów bez kary, tylko ich ośmiela do działań przeciw Polsce. Już raz tym zdrajcą udało się obalić rząd pana premiera Olszewskiego, czy ma być POwtórka z rozrywki.

Więc żadnej litości dla zdrajców, nie ma zmiłuj się, panowie i panie z PIS-u.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1527224

99,99% ubeków i zomowców ochraniało papieża, pilnowało bazy PESEL, nadzorowało sprzątaczki i zajmowało się parkiem samochodowym.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1527242

Pod listem podpisali się między innymi: były prezydent Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk, Krystyna Janda, Sławomir Broniarz, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Marta Lampert, płk Adam Mazguła, Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna, aktor Krzysztof Pieczyński oraz Aleksander Smolar.

„Art. 127. kk § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”. Nadszedł czas, by się zastanowić, czy działanie niektórych ludzi nie wypełnia znamion czynu określonego w art. 127 kodeksu karnego, czyli przygotowań do zamachu stanu. Czy nawoływanie Władysława Frasyniuka, Jerzego Stępnia, Ewy Kopacz, Grzegorza Schetyny, Bolesława Wałęsy i innych do użycia przemocy, wyjścia na ulicę i walki z legalnie wybraną władzą podlega pod cytowany artykuł, czy nie? A co nam przypominają jego słowa, kiedy mówi: „Podnieśmy się z kolan, ludzie, świat nam zapewni bezpieczeństwo”? Co miał na myśli ulubieniec wszystkich rządów po roku 1990 prof. Ryszard Bugaj, mówiąc „trzeba będzie PiS rozstrzelać”? Czy sędziowie Sądu Najwyższego swoją uchwałą wzywają do nieprzestrzegania Konstytucji RP? A jak nazwać nawoływanie Grzegorza Schetyny, by totalnie walczyć z władzą, czyli jak? Chyba już czas z tym skończyć! Zdrajców mamy w podpisie tego pseudo apelu do Polaków. Prokuraturo do roboty !!! A MON odnośnie płk dypl. rez. Adam Mazguły, zdegradować do szeregowca i odebrać wszelkie przywileje wojskowe jakie posiada.

Kopia komentarza #1000008983 z :telewizjarepublika.pl/nazwal-stan-wojenny-kulturalnym-wydarzeniem-kim-jest-plk-rez-adam-mazgula,41524.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1527247

Za czasów drugiej Rzeczypospolitej by wisieli, a starego trepa pułkownika Mazgułę pluton egzekucyjny i rozstrzelanie, a przed rozstrzelaniem degradacja do szeregowca.

Dzisiaj można ich jedynie wsadzić do mamra, a trepa dodatkowo zdegradować.

Jestem ciekawy co zrobi z tym fantem PIS.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1527277

Serwus Leopold! Dzięki za wpis, dobrze napisane. Tak sobie dumam, że odwagi Nowej Zmianie ostatecznie nie zabraknie i w razie czego, jak piszesz znajdą się ludzie, co się będą chcieli szarpać, zresztą amatorów ulicznych ruchawek w naszym narodzie nigdy nie brakowało. Obawiam się jednak Leopold czegoś innego, dużo bardziej subtelnego, gdyż to o czym pisałem wydaje mi się zbyt proste, naiwne i do ogrania. Mam przeczucie nie od dziś, że postkomuna, liberałowie, ludowcy i inni którzy skorzystali na 27 tłustych latach III RP, doskonale to przewidzieli. I nawet w to im graj!

Otóż owszem gdyby się tak zdarzyło, że będzie można brać, o..... to oni potrafią, ale subtelniej będzie, tak sobie zamyślili ci którzy się suto obłowili, subtelniej będzie od czasu do czasu pohukać, strachu narobić, szumu narobić, uwagę od ważnych śladów odwrócić i czas pisiorów przeczekać, a tym samym swoje nabytki ostatecznie zaklepać, znaczy zalegalizować. I co ma to sens?!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1527411