Dlaczego Francuzi bombardowali Londyn pociskami V1?

Obrazek użytkownika Krzysztof Zagozda
Świat

Warszawa, 23 lutego 2015 r.

          Jego Ekscelencja

          Pan Pierre Buhler

          Ambasador Francji

          w Rzeczypospolitej Polskiej

 

          Panie Ambasadorze,

          piszę do Pana w sprawie 8564 bomb latających V1 wystrzelonych podczas trwania II wojny światowej z terytorium Francji i zabijających bezbronnych mieszkańców Londynu. Zapytuję nie tylko Pana, ale i wszystkich Pańskich rodaków: dlaczego Francuzi w 1944 roku zdradziecko bombardowali stolicę Wielkiej Brytanii?

 

          Panie Ambasadorze,

          proszę wybaczyć mi tę oczywistą prowokację, ale jest ona konsekwencją nagminnie pojawiających się we francuskiej przestrzeni publicznej sformułowań: „polskie obozy koncentracyjne”. Kilka dni temu ten zwrot znów pojawił się w Waszych mediach. Czy Francuzi nie znają historii II wojny światowej, czy też celowo zakłamują wizerunek Polaków?

 

          Fakty są oczywiste: to Niemcy napadli, a potem okupowali Polskę i Francję. Na podbitych terytoriach obu tych państw prowadzili swoją ludobójczą politykę, której celem była ich absolutna dominacja w Europie. To nie Polacy mordowali w obozach koncentracyjnych i nie Francuzi kierowali bomby na Londyn. Musimy zrobić wszystko, by prawda ta nie została zafałszowana przez zręcznych manipulatorów. Jak długo reprezentowany przez Pana rząd w Paryżu biernie przyglądać się będzie tym niegodziwym praktykom?

 

          Panie Ambsadorze,

          chętnie przedstawia się Pan jako przyjaciel Polski. Niech Pańskie przeciwdziałanie bolesnemu dla Polaków procederowi stanie się potwierdzeniem tych deklaracji.

 

 

          Z wyrazami szacunku

          Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:10)

Komentarze

Gratulacje :-)

A swoją drogą to istnieją relacje iż w czasie lądowania Aliantów w Normadii w 1944 roku po stronie niemcieckiej były także na froncie Francuski - snajperki, kochanki i dziewczyny niemieckich żołnierzy...  Ale to jest już do sprawdzenia i ew. potwierdzenia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Michał Orzechowski

#1466875

Literówka? 

FrancuSka (przymiotnik)  perfuma.

FrancuZka - obywatelka Francji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1466964

Finezyjne ! 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1466966