Polityk, czy mąż stanu? Oto jest pytanie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Blog

 

Przed paroma godzinami prezes Jarosław Kaczyński namaścił krakowskiego euro-posła Andrzeja Dudę na przyszłego prezydenta Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

I mam delikatny problem.

Bowiem jak wszyscy wiedzą serce Polski bije na Wawelu, bo tam przecież w chwlach ważnych ważyły się losy naszej Ojczyzny.

Czytelnicy mojego blogu wiedzą, że od dłuższego czasu pisałem, iż Polskę należy powierzyć w ręce ludzi młodych, gdyż pokolenia 60 Plus są już nieodwracalnie zainfekowane mentalnie komuną. 

Jako Krakus marzyłem by prezydentem Polski został ktoś z mojego miasta i nie ukrywam, że moim faworytem był profesor Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Andrzej Nowak.  

Prezes wystawił jednak kandydaturę euro-posła Andrzeja Dudy.

Tak się składa, że mam zaszczyt znać osobiście obu panów i bez wahania powiem, że jeden i drugi są bez reszty oddani Polsce. Jeden i drugi są ludźmi młodymi. Jeden i drugi są z Krakowa i obydwu wykształciła Jagiellońska Wszechnica.

Ale.

Pan profesor Andrzej Nowak to moim zdaniem urodzony mąż stanu, który o Rzeczpospolitej wie, jeśli nie wszystko to prawie. Moim zdaniem to człowiek klasy Ignacego Jana Paderewskiego, w chwilach ważkich, jak powietrze potrzebny Polsce. Ale być może to jeszcze nie ten moment.

Zaś pan poseł Andrzej Duda to tylko, a może na dzień dzisiejszy aż, uzdolniony polityk potrzebny Polsce w trybie awaryjnym, by zrobić porządek w kraju, gdzie zdeptano polityczny obyczaj. A żeby tego dokonać trzeba mieć przede wszystkim prawniczą przebiegłość, grubą skórę i silne łokcie. Być może Jarosław Kaczyński namaścił właśnie jego przeczuwając, iż wrażliwość i subtelne wnętrze pana profesora Andrzeja Nowaka może prostactwa III RP po prostu nie wytrzymać. 

Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w szerokokątnych kategoriach intelektualnych on i pan profesor Nowak to mniej więcej tak, jak liga okręgowa w porównaniu z Champion Ligą.

Więc na koniec powiem, że życząc panu Andrzejowi Dudzie jak najlepiej i z najszczerszego serca zobowiązuję go, że jeśli mu się uda wygrać wybory prezydenckie, będzie czerpał z dorobku i wiedzy pana profesora Andrzeja Nowaka, na którego mam nadzieję też przyjdzie kolej, jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)
 

Czytaj również:

Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się jak trzeba
]]>http://salonowcy.salon24.pl/613241,powiedzcie-mojej-babci-ze-zachowalam-sie-jak-trzeba]]>

 


 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (19 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Antys został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1450216

Panie Antys jeśli bojkotuje pan wybory , to niech pan nie narzeka . Tylko usiądzie i lamentuje , to napewno pomorze  .

Żeby cokolwiek się zmieniło trzeba namawiać innych aby głosowali na PIS i samemu głosować , a nie nrzekać jak małe dziecko .

Jeśli będzie walić się chałupa , to co usiądzie pan i będzie biadolić , czy weżnie się za odbudowe  i uratuje to co zostało .

Vote up!
17
Vote down!
-1

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1450316

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1450336

Minus za to "kołtuństwo".

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1450389

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Fkt. Tn mns m s nlżł. Byłm nprcyzyjny pwnnm był  npsć  : kczystwsk, zblsmwn kłtństw.

 

KLCZM D WLNJ PLSK JST PS. NLŻY G BZWZGLĘDN ZLKWDWĆ WYPRDZLĆ PZ PRÓG WYBRCZY, JK PRTĘ ZMMFKWNĄ KLBRJĄCĄ.

- t słw mj

Vote up!
5
Vote down!
-8

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1450392

przypomnienie

 

przypomnieć nie zawadzi

że to resortowe ścierwo

od ponad dwóch pokoleń

Polskę do zguby prowadzi!

 

PS Proszę nie mówić, że wszyscy są jednakowo winni

i dlatego należy się pozbawić możliwości zmiany na lepsze!   

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1450226

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika lju został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Km jst tn Dd? Wszyscy myślą ż t Dd z Sldrnśc, wdć PS ddł wybry przydnck Kmrwskm, jk zrsztą wl przwdywł jż klk msęcy tm. 

Vote up!
4
Vote down!
-10
#1450232

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w tym jst prblm z SKMPRMTWNG BLK z Sldrnsc bd mszc z Dd z PS n bd n ng glswc.
Vote up!
6
Vote down!
-9
#1450270

jest ten bolek 2? Nie bardzo to rozumie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1450285

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1450302

Kto tylko odrobinę interesuje się polityką, odróżnia obu panów Dudów. Co proponujesz panu Andrzejowi, zmianę nazwiska?

Vote up!
10
Vote down!
0
#1450328

Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w szerokokątnych kategoriach intelektualnych on i pan profesor Nowak to mniej więcej tak, jak liga okręgowa w porównaniu z Champion Ligą.

cala prawda z jednym zastrzezeniem - w wyborach czysto politycznych liczy sie tez tzw.rozpoznawalnosc a tu stety lub niestety sytuacja pana Dudy jest dokladnie odwrotna w stosunku do prf.Nowaka
To Duda jest tu gora

Vote up!
5
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1450299

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n tmt, ż sę cś zmn w Plsc, jśl wygr PS.

PS będz kntynwł pltykę &qt;dbrg glny&qt;, czyl scjlstyczng ttltryzm, tym rzm w wrsj nc brdzj łgdnj, wdłg stw chwlnych współ w zspół, ręk w rękę, pdczs rządów P: wypłcć żydm ch rdznm dszkdwn wjnn, któr m sę d Plków zgnnch d prcy d 67 rk życ n nlżą, zszczpć wszystkch Plków, prnych zmknąć w psychszkch, wlką lczbę prnych rzgrmć bcym wjskm&qt; brtnj pmcy&qt;. Pz tym przć d wjny t Rsją wlczyć dbr krńskch nrdwców (l n plskch nrdwców), dbr zrl, żydów żydwskch msnów, rglrn swc fnnswć żydwsk mzm, pdczs gdy Plków njlpj wysłć n wjnę, &qt;z wlnść wszą&qt;,  jkąklwk , którą zwrzchncy PS sb wymyślą.

http://npprwn.pl/blg/6496/zygmnt-bls-jk-glswl-pslw-w-sprw-dszkdwn-z-hlcst

Rzgrywk prt pltycznych, z których żdn n słży Plsc Plkm t jdn wlk ttr dl gwdz, by sę cszył, ż mż brć &qt;swój ls w swj ręc&qt;. Dzwn, ż nczycl kdmccy w Plsc tym n wdzą.

Vote up!
3
Vote down!
-11

Lotna

 

#1450329

"jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa."          Panie Krzysztofie, które to europejskie państwa uważa Pan za cywilizowane ? Z jakich to państw mamy brać przykład ? Z tych, które zalegalizowały aborcję, eutanazję i uznają związki zboczeńców ? Właśnie na drodze Polski do, nie cywilizowanego ale normalnego państwa stoją właśnie te niby cywilizowane europejskie panstwa. Polska jest jeszcze bardziej cywilizowana, aniżeli wiele europejskich państw.

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1450375

Podzielm Pański pogląd, Polsce przydałby się prezydent z profesurą, jak Ś.P. Lech Kaczyński, to zupełnie inna liga. Szkoda.A może to Profesor nie jest chętny do paprania się w politycznych utarczkach? 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1450536