Polityk, czy mąż stanu? Oto jest pytanie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Blog

 

Przed paroma godzinami prezes Jarosław Kaczyński namaścił krakowskiego euro-posła Andrzeja Dudę na przyszłego prezydenta Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.I mam delikatny problem.Bowiem jak wszyscy wiedzą serce Polski bije na Wawelu, bo tam przecież w chwlach ważnych ważyły się losy naszej Ojczyzny.Czytelnicy mojego blogu wiedzą, że od dłuższego czasu pisałem, iż Polskę należy powierzyć w ręce ludzi młodych, gdyż pokolenia 60 Plus są już nieodwracalnie zainfekowane mentalnie komuną. Jako Krakus marzyłem by prezydentem Polski został ktoś z mojego miasta i nie ukrywam, że moim faworytem był profesor Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Andrzej Nowak.  

Prezes wystawił jednak kandydaturę euro-posła Andrzeja Dudy.Tak się składa, że mam zaszczyt znać osobiście obu panów i bez wahania powiem, że jeden i drugi są bez reszty oddani Polsce. Jeden i drugi są ludźmi młodymi. Jeden i drugi są z Krakowa i obydwu wykształciła Jagiellońska Wszechnica.Ale.Pan profesor Andrzej Nowak to moim zdaniem urodzony mąż stanu, który o Rzeczpospolitej wie, jeśli nie wszystko to prawie. Moim zdaniem to człowiek klasy Ignacego Jana Paderewskiego, w chwilach ważkich, jak powietrze potrzebny Polsce. Ale być może to jeszcze nie ten moment.Zaś pan poseł Andrzej Duda to tylko, a może na dzień dzisiejszy aż, uzdolniony polityk potrzebny Polsce w trybie awaryjnym, by zrobić porządek w kraju, gdzie zdeptano polityczny obyczaj. A żeby tego dokonać trzeba mieć przede wszystkim prawniczą przebiegłość, grubą skórę i silne łokcie. Być może Jarosław Kaczyński namaścił właśnie jego przeczuwając, iż wrażliwość i subtelne wnętrze pana profesora Andrzeja Nowaka może prostactwa III RP po prostu nie wytrzymać. Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w szerokokątnych kategoriach intelektualnych on i pan profesor Nowak to mniej więcej tak, jak liga okręgowa w porównaniu z Champion Ligą.Więc na koniec powiem, że życząc panu Andrzejowi Dudzie jak najlepiej i z najszczerszego serca zobowiązuję go, że jeśli mu się uda wygrać wybory prezydenckie, będzie czerpał z dorobku i wiedzy pana profesora Andrzeja Nowaka, na którego mam nadzieję też przyjdzie kolej, jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa.Krzysztof Pasierbiewicz

(nauczyciel akademicki)

 

Czytaj również:

Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się jak trzeba

http://salonowcy.salon24.pl/613241,powiedzcie-mojej-babci-ze-zachowalam-sie-jak-trzeba

  

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Antys został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

// mm dlktny prblm.// Pn m dlktny, j wdzę pwżny prblm. 2 000 000 Plków wymgrwł, nstępn pkln szykj sę d wyjzd. Pzstl będą tyrć [n rz] d 67 rk życ. Pn frmcj pltyczn, jk pzstł, d dzsąclc prwdzą Plskę d dmgrfcznj, mtrlnj mrlnj zpśc. Jstm zwlnnkm dmkrcj wększścwj, tkj któr będz słżyć Nrdw, n tj fsdwj. Dltg bjktję wybry. Bjktję Bndę 5.
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-14
#1450216

Panie Antys jeśli bojkotuje pan wybory , to niech pan nie narzeka . Tylko usiądzie i lamentuje , to napewno pomorze  .

Żeby cokolwiek się zmieniło trzeba namawiać innych aby głosowali na PIS i samemu głosować , a nie nrzekać jak małe dziecko .

Jeśli będzie walić się chałupa , to co usiądzie pan i będzie biadolić , czy weżnie się za odbudowe  i uratuje to co zostało .

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-1

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1450316

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1450336

Minus za to "kołtuństwo".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1450389

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Fkt. Tn mns m s nlżł. Byłm nprcyzyjny pwnnm był  npsć  : kczystwsk, zblsmwn kłtństw.

 

KLCZM D WLNJ PLSK JST PS. NLŻY G BZWZGLĘDN ZLKWDWĆ WYPRDZLĆ PZ PRÓG WYBRCZY, JK PRTĘ ZMMFKWNĄ KLBRJĄCĄ.

- t słw mj

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1450392

przypomnienie

 

przypomnieć nie zawadzi

że to resortowe ścierwo

od ponad dwóch pokoleń

Polskę do zguby prowadzi!

 

PS Proszę nie mówić, że wszyscy są jednakowo winni

i dlatego należy się pozbawić możliwości zmiany na lepsze!   

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1450226

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika lju nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kim jest ten Duda? Wszyscy myślą że to Duda z Solidarności, widać PiS oddał wybory prezydenckie Komorowskiemu, jak zresztą wielu przewidywało już kilka miesięcy temu. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10
#1450232

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w tym jst prblm z SKMPRMTWNG BLK z Sldrnsc bd mszc z Dd z PS n bd n ng glswc.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1450270

jest ten bolek 2? Nie bardzo to rozumie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1450285

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1450302

Kto tylko odrobinę interesuje się polityką, odróżnia obu panów Dudów. Co proponujesz panu Andrzejowi, zmianę nazwiska?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1450328

Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w szerokokątnych kategoriach intelektualnych on i pan profesor Nowak to mniej więcej tak, jak liga okręgowa w porównaniu z Champion Ligą.

cala prawda z jednym zastrzezeniem - w wyborach czysto politycznych liczy sie tez tzw.rozpoznawalnosc a tu stety lub niestety sytuacja pana Dudy jest dokladnie odwrotna w stosunku do prf.Nowaka
To Duda jest tu gora

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1450299

na temat, że się coś zmieni w Polsce, jeśli wygra PiS.

A PiS będzie kontynuowało politykę "dobrego gliny", czyli socjalistycznego totalitaryzmu, tym razem w wersji nieco bardziej łagodnej, według ustaw uchwalonych wespół w zespół, ręka w rękę, podczas rządów PO: wypłacać żydom i ich rodzinom odszkodowania wojenne, które im się od Polaków zagonionch do pracy do 67 roku życia nie należą, zaszczepić wszystkich Polaków, opornych zamknąć w psychuszkach, a wielką liczbę opornych rozgromić obcymi wojskami" bratniej pomocy". Poza tym przeć do wojny t Rosją i walczyć o dobro ukraińskich narodowców (ale nie polskich narodowców), o dobro Izraela, żydów i żydowskich masonów, regularnie i sowicie finansować żydowskie muzeum, podczas gdy Polaków najlepiej wysłać na wojnę, "za wolność waszą",  jakąkolwiek , którą zwierzchnicy PiSu sobie wymyślą.

http://niepoprawni.pl/blog/6496/zygmunt-bialas-jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust

Rozgrywki partii politycznych, z których żadna nie służy Polsce i Polakom to jeden wielki teatr dla gawiedzi, aby się cieszyła, że może brać "swój los w swoje ręce". Dziwne, że nauczyciele akademccy w Polsce o tym nie wiedzą.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

Lotna

 

#1450329

"jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa."          Panie Krzysztofie, które to europejskie państwa uważa Pan za cywilizowane ? Z jakich to państw mamy brać przykład ? Z tych, które zalegalizowały aborcję, eutanazję i uznają związki zboczeńców ? Właśnie na drodze Polski do, nie cywilizowanego ale normalnego państwa stoją właśnie te niby cywilizowane europejskie panstwa. Polska jest jeszcze bardziej cywilizowana, aniżeli wiele europejskich państw.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1450375

Podzielm Pański pogląd, Polsce przydałby się prezydent z profesurą, jak Ś.P. Lech Kaczyński, to zupełnie inna liga. Szkoda.A może to Profesor nie jest chętny do paprania się w politycznych utarczkach? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1450536