Oburzeni, Kukiz, Duda i może się uda!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Blog

Sprawa jest naprawdę poważna. W Polsce rozszerza się kryzys, hamuje produkcja, maleje konsumpcja, wzrost płac się zatrzymał, rośnie bezrobocie i niezadowolenie społeczne, rząd zaciągnął praktycznie niespłacalne długi, a degradująca rozwój kraju „wojna polsko polska” zdaje się nie mieć końca. Tusk rządzi tylko i wyłącznie siłą bezwładności dławiąc opozycję wciąż skutecznym pijarem. Ludzie się buntują, coraz częściej wychodzą na ulice, za kilka dni odbędzie wielobranżowy strajk generalny na Śląsku, czuć atmosferą sierpnia 80.

Wszelkie próby politycznego rozwiązania tego problemu zarówno przez Tuska, jak i Kaczyńskiego są obecnie skazane na niepowodzenie, gdyż obydwaj panowie, a także ich partie, są zajęci przede wszystkim walką między sobą.

Czyli nie ma już nadziei na silną i perspektywiczną Polskę???
Ależ jest! Konieczne są tylko zmiany systemowe, których dotąd nie udało się przeprowadzić żadnemu premierowi Trzeciej, a także Czwartej Rzeczpospolitej.

Ale jakie zmiany??? Słyszę pytania z lewa, z prawa i ze środka???
Otóż uważam, że to już ostatni dzwonek by w Polsce dokończyć solidarnościową rewolucję sierpniową, czyli przeprowadzić bezwarunkową dekomunizację. Post-komusze wtyczki zagnieżdżone w kluczowych węzłach struktury gospodarczo-politycznej kraju należy skutecznie wytępić, tak jak się leczy wszawicę.

Przecież to niemożliwe!!! Słyszę znowu wrzask Gazety Wyborczej, a także Gazety Polskiej.
Możliwe odpowiadam, tylko konieczne są przemiany fundamentalne. Moim zdaniem należy raz na zawsze odejść od kojarzonego z PISem i Jarosławem Kaczyńskim pojęcia „opozycji prawicowej”, które mediom mainstreamowym udało się skutecznie ośmieszyć i zdewaluować w oczach opinii publicznej.

Myślę, że dotychczasowy, stereotypowo pojmowany model „opozycji prawicowej” należy zastąpić całkowicie nową formą konstruktywnej opozycji, którą można by nazywać „opozycją niepodległościową”, z tym, że słowo „niepodległość” powinno być rozumiane nie, jak dotąd, wyłącznie w sensie wyzwoleńczo-narodowym, lecz także, a może nawet głównie, w sensie umacniania siły gospodarczej Polski z wyraźnym akcentem na naszą suwerenność ekonomiczną wobec działań Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Chodzi mi o zupełnie nowy etos zmodernizowanego patriotyzmu polskiego kompatybilnego z trendami europejsko-światowymi. To jest warunkiem sine qua non by nas w świecie szanowano.

Przecież, póki co, władza na to nie da przyzwolenia! Słyszę drwiny od lewa do prawa.
Oczywiście, że nie da. I dlatego trzeba to zrobić na drodze „rewolucyjnej”. Innej drogi nie ma, bo nieudaczna władza Tuska doprowadzi kraj do nieuchronnej katastrofy.

Pan chyba oszalał!!! Przecież w dzisiejszej Polsce żadna rewolucja nie przejdzie!!! To są jakieś chore mrzonki!!! Panikują politycy PISu i Platformy.
Odpowiem pytaniem. A pamiętacie spontaniczny, a zarazem pokojowy protest młodych Polek i Polaków przeciw ACTA? Przecież to była „mała rewolucja”, która powaliła Tuska na kolana! Zdawało się wszechmocna Platforma okazała się bezradna jak dziecko wobec zrywu młodych ludzi, którzy się skrzyknęli w Internecie. A więc da się przeprowadzić rewoltę!!! I to w sposób całkowicie pokojowy! Są ku temu techniczne środki, których nie było w sierpniu roku 1980.

Ale kto ma skrzyknąć ludzi?. Szydzą jedni i drudzy.
Z pewnością nie są tego w stanie zrobić politycy. Ludzie już politykom nie wierzą, bo ci wielokrotnie pokazali, że zajęci swoimi podjazdowymi wojenkami nie potrafią przeprowadzić Polski do „nowego świata”.

Dlatego uważam, że Polsce jest potrzebna „Solidarność” nowej generacji. Tamta, zrodzona w Stoczni Gdańskiej, walczyła z komuną. Niestety krwawo okupione zwycięstwo dziesięciu milionów Polaków zniweczono przy okrągłym stole układając się z Jaruzelskim i Kiszczakiem, co de facto postawiło u władzy do dnia dzisiejszego rządzącą Polską post-komunę.

Ale, co uaktywni oburzonych ludzi??? Oni już w nic nie wierzą! Śmieją się politolodzy.
Odpowiadam: Bieda i brak perspektyw życiowych

Ale, kto stworzy szeregi tej nowej „Solidarności”??? Dopytują eksperci.
Odpowiadam: Miliony wydukanych przez Donalda Tuska Polek i Polaków tyrających na zmywakach w Anglii i Irlandii, a także miliony następnych, których to samo czeka już niebawem w kraju. Mam na myśli tych, którzy będą zmuszeni pracować do śmierci na umowach śmieciowych. Do tego należy dodać padające drobne gospodarstwa rolne, a także wciąż rosnące rzesze absolwentów wyższych uczelni.

Ale jak tę rewolucję przeprowadzić??? Pytają sceptyczni dziennikarze.
Odpowiadam: Tak, jak to zrobiła polska młodzież protestująca przeciw ACTA. Pamiętacie??? Przecież ci młodzi ludzie wzniecili coś w rodzaju bezkrwawego „powstania styczniowego” Polski XXI wieku. Mimo trzaskających mrozów wykazali ogromną odwagę, samozaparcie, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, lecz także, co bardzo istotne, młodzieńczą radość życia, pomysłowość i wielką kulturę. Pokazali, że jest sposób żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję.

Ale, co ci rozczarowani ludzie powinni konkretnie zrobić???
Odpowiadam: Zamiast emigrować, z czym jest nota benecoraz trudniej, powinni u siebie w domu tworzyć własne, niezależne struktury, jak niegdyś „Solidarność”. Winni unikać wchodzenia w jakiekolwiek związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo ich ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje. Powinni działać wyłącznie własnymi siłami! Tworzyć własne konserwatywne media internetowe. I jak od zarazy stronić od „życzących im dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej.

Ale kto ich poprowadzi?
Choć już nie ten sam, co kiedyś, istnieje wciąż przecież NSZZ „Solidarność”. Może tędy wiedzie droga. Oni są doświadczeni i mają struktury. Jutro w legendarnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się organizowany właśnie przez „Solidarność” kongres nowopowstałej „Platformy Oburzonych”, któremu będą przewodzić Piotr Duda i Paweł Kukiz. Myślę, że to znakomita okazja na odrodzenie się „Solidarności” sierpniowej.

A co na to powiedzą Tusk i Kaczyński??? Przecież to dla nich konkurencja!
O Tusku należy zapomnieć, bo to strusiowato nielotny fircyk, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny premier prowadzący Polskę ku zgubie.
Natomiast Jarosław Kaczyński powinien teraz taktycznie przeczekać i usunąć się na jakiś czas ze sceny politycznej dając zielone światło nowemu ruchowi. W ten sposób pokazałby, że jest zdolny dać wspaniałomyślnie oburzonym Polakom szansę by sobie zorganizowali państwo po swojemu. Poza tym usunięcie się Kaczyńskiego pogrąży natychmiast rząd Tuska, który przecież żywi się obecnością w polityce prezesa Prawa i Sprawiedliwości. I jestem pewien, że związkowcy nie zapomnieli by tego wspaniałomyślnego gestu Jarosławowi Kaczyńskiemu robiąc go w przyszłości prezydentem.

A kto miałby teraz stanąć na czele tej „Solidarności nowej generacji”???
Odpowiadam: Każdy, byle nie polityk. Klasa polityczna się ostatecznie skompromitowała. Od prawa, przez środek, do lewa. Odradzałbym także profesorów, gdyż wiem z własnego doświadczenia, że im mądrzejszy uczony tym mniej się nadaje do rządzenia. Potrzebna jest nowa jakość, a także nieupolityczniony, uczciwy i twardy premier.

Może taką "przejściową nową jakością”, jak niegdyś Wałęsa, mógłby być przewodniczący obecnego NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, który tym się różni o noblisty, że jest skromny, a zarazem twardy i konsekwentnie nieustępliwy, wie czego chce, potrafi logicznie myśleć i realizować wytyczone cele, a co najważniejsze, umie pociągnąć za sobą ludzi wszystkich opcji politycznych. Ale, żeby wszystko było jasne, ja tej kandydatury ani nie wystawiam, ani się przy niej nie upieram, bo z pewnością są inne, a scenariusz jaki nakreśliłem jest jednym z wielu możliwych wariantów.

W sierpniu 1980 zastrajkowała Stocznia Gdańska. Już 28 marca odbędzie się wielobranżowy strajk generalny na Śląsku.

Jest więc ogromna szansa by ostatecznie dokończyć rewolucję sierpniową. I naprawdę nie ma na co czekać, bo jeszcze trochę i mleko się rozleje.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Ponieważ dodano do notki wiele komentarzy sugerujących, że ten Kukiz i ten Duda to oczywisty spisek Tuska przeciwko PISowi, postanowiłem, dla przestrogi, dodać stosowne post scriptum

NARÓD OBŁĄKANY

Niegdyś starzy bywalcy krakowskiego baru RIO pili kawę razem, jak w rodzinie. Jednakże, jak tylko nas Pan Bóg pokarał wolnością rozpętana przez polityków wojna polsko polska zniweczyła tę harmonię. W efekcie towarzystwo rozpadło się na trzy frakcje: „platformerską”, „post-komuszą” i „pisowsko-bogoojczyźnianą”, które zaczęły pić kawę przy oddzielnych ladach.

Niedawno wpadłem jak zwykle do RIO i uciąłem sobie pogawędkę z pewnym krakowskim poetą. Kątem oka spostrzegłem, że przy ladzie pisowskiej rozkładają się zakutane w angielskie pilotki moje dwie serdeczne przyjaciółki, nad wyraz zapalczywe bojowniczki walecznych szwadronów Ojca Dyrektora. Pokiwałem im przyjaźnie i krzyknąłem przez ramię, że zaraz do nich podejdę.

W międzyczasie została obsadzona lada „platformerska”, gdzie pośród odstrzelonych w drogocenne futra i demonstrujących najnowsze osiągnięcia chirurgii plastycznej pań doktorowych, mecenasowych, dyrygentowych, biznesmanowych et consortes zoczyłem mojego szkolnego kolegę, obecnie szanowanego lekarza, któremu również przyjaźnie pomachałem.

Poeta się gdzieś śpieszył, więc z życzliwym uśmiechem na twarzy podszedłem do moich przyjaciółek. Zmroziły mnie jednak wzgardliwym spojrzeniem, a gdy zapytałem, co się stało, po chwili źle wróżącej ciszy jedna z nich spurpurowiała jak indor i prychnęła z furią: Człowieku! Jak ty, chłopak z dobrego domu, możesz pić kawę razem z tym pożal się Boże poetą, który dałby się porąbać za Jaruzelskiego!!! Wyczułem, że nie żartują, więc się wykręciłem, że muszę iść po samochód bo Straż Miejska tylko czyha na okazję.

Gdy wyszedłem na ulicę dopadł mnie zdyszany kolega lekarz i z marsową miną walnął z grubej rury: Krzysiek! Miałem cię za inteligentnego faceta! Z kim ty się człowieku zadajesz! Przecież te babska to nawiedzone pisówy, które za Kaczora utopiłyby cię w łyżce wody! Wstydź się stary! Ty, pracownik naukowy gadasz z radiomaryjnymi babonami! Nie dał mi dojść do słowa, aż mu żyły wylazły na skroniach. I znowu wyczułem, że kolega nie żartuje, więc się wymigałem notorycznym brakiem czasu.

Ledwie zdążyłem dojść do Rynku, jak mnie zaszedł od tyłu niegdysiejszy bramkarz spod Jaszczurów, który za komuny kapował ubecji, a obecnie jest prezesem jakiejś ważnej spółki. Najwyraźniej zniesmaczony wygarnął mi na odlew: Myślałem, że pan jesteś uczonym człowiekiem. Czy się panu za przeproszeniem w głowie popieprzyło?! Widziałem w kim żeś pan pił kawę! Czy pan jeszcze nie wie, że z tą pisowsko-peowską bandą nie należy się zadawać bo to same mendy i złodzieje??? Aż go zadławiło ze wzburzenia. Więc znów się wyłgałem, tym razem umówionym obiadem.

Po powrocie do domu też nie było lekko. Bo po południu zadzwoniła jedna ze spotkanych w RIO przyjaciółek i przez pół godziny mnie beształa, jak ja mogę utrzymywać kontakty z tymi bandziorami, którzy nam zabili prezydenta pod Smoleńskiem. A wieczorem dobił mnie telefon kolegi lekarza, który przez godzinę nawijał, że krakowski salon musi się za mnie wstydzić, bo wszyscy widzieli jak stałem w RIO za pan brat tymi parszywymi pisiorami, którzy tylko patrzą żeby chapnąć władzę. Długo nie mogłem usnąć nękany obawą, że zaraz zadzwoni bramkarz spod Jaszczurów. A gdy w końcu zasnąłem, przez całą noc mi się śniło, że mnie linczowali na zmianę platformersi z pisiorami,

Sami Państwo widzicie, że Polska zmieniła się w jeden wielki dom wariatów, od lewa, przez środek, do prawa. I myślę, że się ze mną zgodzicie, że weszliśmy już w krytyczne stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura.

Brak głosów

Komentarze

Dobrze kombinujesz z radykalnymi zmianami a nie reanimacją trupów. Ale o Ile Paweł bazuje na JOW, które mają doprowadzić likwidacji idiotów w ustawodawstwie, tak Duda opowiada się za typem roszczeniowym. Naprawdę nie wiem co tych ludzi łączy. Duda już raz mógł wygrać, ale wystraszył się i zaprzestał oblężenia Sejmu. Jak dla mnie dał sygnał do negocjacji i na tych negocjacjach i kompromisach będzie bazował.
A w Polsce jest potrzeba radykalnych zmian, które w konsekwencji zaowocują całkowitą wymianą klasy urzędniczej na dwudziestokrotnie chudszą. Zmianami w prawie, łącznie z ponownymi nominacjami sędziów z pominięciem tych służalczych i skompromitowanych. Likwidacji pasożytniczego systemu bankowego, który pozbawił nas prawie całkowicie własności. A własność to świętość w państwie prawa. Duda jak ślepiec, nie zauważa, że głównymi wytwórcami PKB i płatnikami ZUS są małe firmy, często jednoosobowe. Zdaje mu się, że nadal dominują molochy. Co się stanie jak wybuchnie strajk? Gwarantuję, że nawet nie zauważymy. A po paru godzinach, najbardziej aktywni dostaną telefony od swoich kredytodawców, albo okaże się że świadkowi koronnemu ukradli klapki.
I taką żenadą się to skończy. A Rostowski wprowadzi podatek od oddychania.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#343953

W sprawie protestów odnośnie wieku emerytalnego, to Kaczyński rozbił wzburzenie społeczne, mówiąc, że to nieważne bo będą wybory, on na 100% wygra i to zmieni... już pewnie o tym zapomniał. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#344344

Faktycznie jest szannsa na dokończenie tej sierpniowej rewolucji i jak myślę zrobi to niedługo Komorowski. Nam potrzebna jest calkiem inna rewolucja i calkiem inne uwarunkowania polityki światowej i europejskiej. Co nam po rtewolucji, ktora nie usunie dominacji prawa Jewropejskiego nad Polskim i nie przywroci nam suwerennosci? A to obecnie nie jest już możliwe. Niestety musimy czekać na zmiany globalne, pielegnując Polskość w młodym pokoleniu.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#343963

Kukiz i Duda???
I w takim własnie egzotycznym aliansie upatruje Pan szanse dla Polski?

Vote up!
0
Vote down!
0
#343976

Na Pańskim miejscu , zanim powierzyłbym Kukizowi i Dudzie cokolwiek , choćby tylko kredyt społecznego lub osobistego zaufania, przyjrzałbym się nieco życiorysom obu tych panów oraz dokonał wnikliwej analizy przyczyn zmian ich kolejnych poglądów politycznych. Choćby tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#344059

1. Bardzo mało konkretów
2, Jak pan sobie wyobraża odsunięcie się Kaczyńskiego?
3. Czy PiS również ma się odsunąć?
4. Dekomunizacja. Kto i w jaki sposób ma to zrobić?
5. A gdzie lustracja?
6. Różnica między Pierwszą Solidarnością a drugą. Pierwsza
powstała w wyniku walki, druga w wyniku mianowań i
porozumienia Wałęsy z Jaruzelskim i Kiszczakiem, a przy
pomocy Michnika czy Gieremka. Obie, oprócz nazwy nie mają
nic wspólnego. Ta druga nie powinna nawet używać nazwy
SOLIDARNOŚĆ!

To tylko takie fundamentalne zastrzeżenia, ale cała idea jest o kant d..... rozbić. Główne założenie bowiem jest takie. My zbudujemy trzecią siłę pod warunkiem, że PiS i Kaczyński się wycofają, a my przejmniemy ich elektorat. Panie Pasierbiewicz, nikt wam nie broni budować własnego elektoratu. Sprawdźcie się w ogniu walki. Pokażcie na co was stać. Wystawcie się na ogień ze wszystkich stron. A wtedy zobaczymy kim jesteście! Życzę powodzenia.
_________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#344071

Ja proponuję korepetycje u Orbana. I bezwzględną postawę wobec brukselskiego kominternu. Będzie to trudne? Myślę, że będzie bardzo trudne, ale innej drogi dla zachowania polskości nie widzę. Gdy prześpi się czas zmian ewolucyjnych, pozostają tylko rozwiązania rewolucyjne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344080

Ode mnie jedynka.

Przede wszystkim za beznadziejny styl, a zwłaszcza te idiotyczne pytania, na które sam pan sobie odpowiada.

Dalej, za przykład ze zmywakiem. Być może nie był pan nigdy zagranicą, ale zaręczam panu, że lwia część Polaków tak w Anglii, jak i w innych krajach ma znacznie lepsze zajęcia niż praca na zmywaku, że istnieje coś takiego, jak zmywarki elektryczne i że klepanie o tym zmywaku jest, przynajmniej wg mnie, od bardzo już dawana żenujące.

Następnie, jakieś dziwaczne teorie i sformułowania:

"Niestety krwawo okupione zwycięstwo dziesięciu milionów Polaków..."

O cóż tu może Panu chodzić?!

Zwycięstwo w Sierpniu nie było krwawo okupione.
Krwawo okupiony był stan wojenny, ale to nie było żadne zwycięstwo.
Nie wiem zatem, co zostało zaprzepaszczone przy Okrągłym Stole wg Pana.
Nie pamiętam żadnego zwycięstwa PRZED Okrągłym Stołem, a już zwłaszcza tego "krwawo okupionego".

Okrągły Stół był porażką społeczeństwa, a zwycięstwem taktycznym PZPR i bezpieki. Żadne zwycięstwa go jednak nie poprzedzały.

O głównej idei Pańskiego wpisu zakrzyknę albo może wrzasnę, jak ci naukowcy bądź dziennikarze, że to nonsens. Z Kukizem można założyć grupę muzyczną, można z nim pewnie fajnie razem pośpiewać. Uczynić z niego przywódcy narodu raczej, w poważny sposób, się jednak nie da.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344086

Meska kreatura.On zna prace naszych rodakow tutaj w Anglii
z opowiadan jemu podobnych kreatur.A sam widzial swiat w telewizji National Geographic.
Stad tez zal ze siedzi w swojej wiosce i jedynie wylewa swoje zale na tym portalu.
Zadowolony ze czyta wlasne posty przez caly dzien, dumny jak mu ktos odpisze.
jednym slowem zalosna postac nie godna uwagi
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#344342

PISowiec z Bostonu

Od niedawna jestem zalogowany ale wczesniej niemal codziennie przegladalem ten portal.
I tu zgadzam sie z Toba jesli chodzi o tego gostka.
Ma sie tu jak widze za "Prezesa" a to intelektualne mniej niz zero.
Nie chodzi o jego wpisy ale o traktowanie swoich adwersarzy.
Dla mnie jest (to jak piszesz) zenujaca postac .
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

PISowiec z Bostonu

#344347

Trzeba przyznać, że postkomuna doskonale sobie radzi w skłócaniu teoretycznie to samo myślących ludzi. Czytując tutejsze artykuły i komentarze można zauważyć, że dla jednych Kaczyński jest dobrym przedstawicielem prawicy i polskości, a dla drugich jest do niczego, potajemnie współ[pracuje z Tuskiem i trzeba go zmienić. Dla jednych Duda czy Kukiz godnie reprezentują interesy prawicy i skutecznie walczą z propagandą postkomuny, a dla innych to jacyś (co najmniej) zdrajcy i kryptolewacy działający w służbie komuny. Cóż. Szum jest najlepszy żeby ostatecznie ogłuszeni nim nie uzyskali tego do czego dążą.

Co do Kukiza. Moze czasem coś głupiego powiedział, moze miał w młodości lewacką wpadką z utworem "Ksiądz proboszcz..." z początku lat 90tych ale skutecznie to odpokutował, a na pewno nie zmienił przez lata swoich prawicowych poglądów, które wyrażał m.in. w swoich piosenkach.

Duda? Doskonały przywódca Solidarności. Elokwentny, posiadający dobrą prezencję (co jest istotne w dzisiejszych czasach), świetny oponent dla lewackich, postkomunistycznych rozmówców w mediach i radzący sobie nieźle z dziennikarzami w służbie postkomuny.

Ja przyznaję, iż rewolucja, mimo bycia obecnie najskuteczniejszą formą obalenia ostatecznie postkomuny, ma małe sznase na zrealizowanie, choć ja nie widzę jeszcze dla takich działań alternatywy. Przydałaby się bardzo bo to by było świetne i skuteczne oczysszczenie kraju pogrążonoego w maraźmie.
Ja nie uważam, że ACTA-protesty były jakąś mini rewolucją i nie uważam, że zmieniły coś w sposób rewolucyjny. Raczej zbyt łatwo Tusk ustąpił bo gdyby faktycznie te protesty go tak zmiażdżyły to co mówić o protestach prawicowych, które raczej miały większą skalę i zbierały więcej ludzi niż te grupy dzieci i młodzierzy "Stop ACTA". Sądzę, że brak wprowadzenia ACTA było jedynie przewidzianym zawczasu posunięciem PRowym. Róznie dobrze Tusk to mógł wprowadzić, a protesty by się tak szybko skończyły jak się zaczęły i społeczeństwo dalej by żyło jak żyje zapominając szybko o jakimś "ACTA". Pojawiłby się nowy temat, tematy w stylu "matka Madzi", "kobieta z brodą", "homo niewiadomo" itd., itp., które by skutecznie odwróciły od ACTA uwage, a każdy głos przeciw ACTA byłby skutecznie wykpiony i zakrzycznay przez Palikotów i Niesiołowskich z Olejnikami i Parandowskimi.

Trochę może chaotycznie odniosłem się do treści i poruszyłem temat braku jedności wsród ludzi myślących prawicowo ale liczę na jakieś zrozumienie tego co nabazgrałem:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#344102

Dużo tekstów mających za zadanie ośmieszenie działań Platformy Oburzonych, z czytelną krytyką Dudy i Kukiza, można znaleźć na rozmaitych portalach i forach. Wyraźnie widać akcję WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD by umniejszyć, a nawet skompromitować ten ruch. Niepoprawni też nie są wolni od tej akcji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344119

Wyraźnie widać akcję WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD by umniejszyć, a nawet skompromitować ten ruch. Niepoprawni też nie są wolni od tej akcji.

Oczywiście. Od kilku już dni Niepoprawni nic nie robią innego, jak tylko rozsyłają w tej sprawie wici po całym świecie. Spisek jak ta lala!

Vote up!
0
Vote down!
0
#344124

albo nie trać okazji, kiedy możesz nic nie napisać.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#344127

Wprawdzie wiem, że zwykle nie spieszysz się z odpowiadaniem na pytania, ale zapytam: Ty o tym Kukizie tak całkiem serio?
Że niby on ma teraz nas wszystkich poprowadzić do boju, a jak ktoś w to powątpiewa to robi to bo dostał sygnał "wszystkie ręce na pokład"?

A poza tym, to w domu wszyscy zdrowi?, że się grzecznie zapytam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344201

Zacznę od kwestii zdrowotnych - dziękuję za zainteresowanie, jest bez zmian, czyli dobrze, a nawet jeszcze lepiej. Co do Kukiza, tu pojawia się u mnie pewien problem. Mnie nie idzie o Kukiza czy Dudę. Stosunek do tych panów mam, powiedzmy, ambiwalentny. Ja w tym wydarzeniu widzę falę zmian na którą czekam! Jak zawsze - tak i w tym wypadku - pojawia się tzw. drugi szereg. Zawsze z nurtem rzeki spływa szlam. I na to wpływu nie mamy - niestety. Oczywiście ostrożności nigdy za wiele, a szczególnie w Polsce. Trzeba być jednak konsekwentnym. Jeśli namawia się Polaków aby się obudzili, to nie oszukujmy się. W trakcie tego apelu budzą się i ci z którymi nam nie po drodze. Jeśli dla kogoś celem nadrzędnym będzie wsadzenie chyżego ruja do pierdla, a wraz z nim całej tej jego organizacji, to ja jestem za - nawet jeśli nazywa się Kukiz czy Duda. Widziałeś te tłumy w gdańskiej stoczni? I to cieszy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344332

Byłbym za, ale...

Każdy ruch, partia itp., które startuje pod hasłami niezadowolenia z rządu I Z OPOZYCJI (czytaj PiS i Kaczyński) mają na celu przede wszystkim odebranie głosów PiS. Nic więcej.

Inicjatywę, która proponuje jakąś ruchawkę, której organizatorzy z góry zakładają, że oni sami nie chcą do władzy, traktuję z wielkim dystansem.
No, bo jak nie oni to kto?
Komu oni chcą zrobić miejsce w razie wygranej?

Do tego sam pomysł zwracania się do Komorowskiego z prośbą o pomoc jest tak głupi i niedorzeczny, że naprawdę trudno mi te tłumy zrozumieć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344337

której organizatorzy z góry zakładają, że oni sami nie chcą do władzy, traktuję z wielkim dystansem.
----------------------------------------------------
Ależ oczywiście. Zbyt długo żyję na tym łez padole aby wierzyć w takie zaklęcia. W Polsce przyjęło się, że nie wypada wprost mówić o tym co się zamierza robić i stąd takie zawracanie głowy. Liczę jednak - przyznaję jest w tym pewna doza naiwności - że ten ruch będzie PEWNYM (w całym tego słowa znaczeniu), zapleczem dla PiS. W tych okolicznościach Jarosław Kaczyński przyjął dobrą strategię nie wychodzenia przed szereg obecnych wydarzeń.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344341

Carmina

Komentatorzy Jurand i Traube napisali wszystko co ja miałabym do powiedzenia na temat Pana postu. Stąd tylko podpisuję się pod ich komentarzami.

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#344120

Szanowny Panie,
coś Pan chce zaproponować, ale nie wie Pan - co.
Z konkretów, jakie przezierają, widać tylko jeden - niech Kaczyński się wycofa. Reszta wywodu to obudowa, żeby nie powiedzieć - woda.
Chce Pan budować siłę na prawicy? A kto Panu broni? Droga wolna, dróg nawet tysiące. A co ma do tego Kaczyński? A PiS? A czymże Panu przeszkadzają? Tym, że ściek główny ich nie lubi i rozgłasza światu, że oni są be? Ej, Panie, coś nie tak z logiką...
A był Pan kiedy 10 na Krakowskim? Okazja rocznicowa już za chwilę - okazja, by przekonać, się, jak nędzna jest Pana propozycja

Vote up!
0
Vote down!
0
#344130

Generalnie przesłanie Kukiza PiS = PO a Kaczyński może być gorszy od Tuska. Może dzieki temu w końcu zadzwoni do ciasteczkowgo z cenną poradą doświadczony opozycjonista Grzesiek Schetyna, wszak "nołbadyperferkt" a Kaczyński w szczególności. I o to idzie zasdniczo, żadne duperele w rodzaju jow czy związkowych żali.
Ech....ugotuję kisielu żurawinowgo puszczę sobie stary kawałek Kukiza "Jak ja was kurwy nienawidzę"

Zaraz wracam.Bumerang

Vote up!
0
Vote down!
0

Zaraz wracam.Bumerang

#344141

Moge się spodziewać wielu rzeczy, nawet dobrych lub przynajmniej chwilowo dobrych po "Platformie Oburzonych", ale z całą pewnością nie powtórki sierpnia'80. Moim zdaniem chodzi tu - jak zwykle - o założenie kolejnej partii pod auspicjami ABW czy innej jasnej cholery. Inaczej mówiąc Pańska Platforma Oburzonych to kolejne wcielenie ZEN Party (http://niepoprawni.pl/blog/4949/zen-party oraz http://niepoprawni.pl/blog/4949/zen-party-odcinek-2). Miękkie lądowanie dla niedobitków po starej Platformie.

Smutne, że Duda wykorzystuje do tego ostatnie resztki struktur związkowych. O ile pamiętam na poczatku lat 90-tych region śląsko-dąbrowski liczył pół miliona członków. A ile liczy obecnie? Dlaczego nie ma strajku generalnego na wybrzeżu? Przecież to były kiedyś potężne struktury, nawet jak na realia neo-solidarności. Gdzie Wrocław? Gdzie Mazowsze? Polityka pożarła związek.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#344142

kosiba
nie jestem "partyjny"
jestem OBURZONY, tak jak Kukiz i Duda, ale proszę
szanować WSZYSTKICH oburzonych i SCALAĆ ruch, a nie
dzielić i "lustrować", zanim cokolwiek ustalono . .
Władzę trzeba przekazywać UCZCIWYM i Szlachetnym a
także Odważnym przedstawicielom MIESZKAŃCÓW Polski;
wrzucając kartki do urn i PILNUJĄC przeliczenia
głosów (społeczna kontrola) a następnie EGZEKWUJĄC
mandaty powierzone OSOBOM . . .
Bez "partyj" nie można utrzymać Państwa, a
demokracja to PUSTE i WIELOZNACZNE HASŁO w każdym
zróżnicowanym społeczeństwie, które nie jest stadem
małp czy baranów.
Trzeba szanować sprzeczne interesy domów,ulic, wsi,
województw,miast,gromadek ludzi, grup ludzi,narodów,
W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ ! i kto ma to robić?
E G O I Ś C I ? KARIEROWICZE ? SPRYCIARZE ?
WODZOWIE :) :) :)
Związki są OK, chociaż za wiele i trudno sie dogadać. .
Może jednak PARTIA OBURZONYCH ma sens ?
SOLIDARNOŚĆ się nie sprawdziła ( i chyba "odeszła")
co Wy na to ?

Vote up!
0
Vote down!
0

kosiba

#344224

PISowiec z Bostonu
popierajmy wszyscy tą inicjatywę z prostego powodu - jeśli nie zdobędziemy tych fundamentów demokracji, to będzie znaczyć, ze pozostaniemy na zawsze niewolnikami w swoim, ale już nie własnym kraju.

Vote up!
0
Vote down!
0

PISowiec z Bostonu

#344348

Pisowiec z Bostonu
Platforma Obłudy!!

Władza zdobyta poprzez kłamstwo, jest - ZDRADĄ PRZECIWKO NARODOWI !!

,, Polak mądry po szkodzie: lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”
Jan Kochanowski
Nie jest tajemnicą, że ostatnie przedterminowe wybory w Polsce, wygrała IV władza czyli antypolskie media, wraz z ogłupioną do granic absurdu młodzieżą. Nie dziwię się polskiej młodzieży która dała się ogłupić przedwyborczej propagandzie, głoszonej przez Platformę Obłudy, która obiecując cuda, wbrew podstawowym zasadom ekonomii , posiada znikomą wiedzę o czasach pogardy i poniżenia. Dziwić się natomiast trzeba tym wszystkim, którzy jak stado baranów poszło do urn wyborczych, głosując na obietnice które przy odrobinie zdrowego rozsądku, zrealizowane być nie mogą!

Ludzie którzy kłamstwem i oszustwem zdobywają władzę, to ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO !!
OSZUKUJĄC NARÓD POLSKI, OBIECUJĄC RZECZY BEZ POKRYCIA, POWINNI STANĄĆ PRZED SĄDEM I ZOSTAĆ SKAZANI ZA ZDRADĘ NARODOWĄ! INNYMI SŁOWY, TEN RZĄD, JEST RZĄDEM RODEM Z KRYMINAŁU !!

Jeśli zapowiada się zmiany, to trzeba je realizować. Naród Polski uwierzył, a już dziś gołym okiem widać, że efekty są żadne. Platforma Obłudy sama padła ofiarą swych niemożliwych do realizacji obietnic. Ogromną porażką tych PO-paprańców jest służba zdrowia, a p. Kopacz jest absolutnie niezdolna do pełnienia funkcji ministra.

W swej codziennej wściekłej kampanii przeciwko PiS, Ci kryminaliści na czele z Tuskiem zarzucali PiS brak kadr przygotowanych do sprawowania władzy - dziś śmiało można obarczyć takimi samymi zarzutami tych oszustów z PO. Słuchając ostatnio stenogramu rozmów z posiedzenia Rady Gabinetowej, doszedłem do wniosku, że p. Kopacz nie nadaje się na przedszkolankę, nie wspominając o funkcji ministra zdrowia.
Wyraźnie widać, że ta cudotwórczyni korzysta z planów profesora Religi, a kolejne dymisje świadczą o absolutnej nieudolności cudotwórcy Tuska. Bo jak na przykład w zgodzie z ekonomią podnieść płace lekarzom, nauczycielom i innym grupom zawodowym przy jednoczesnym obniżeniu podatków oraz zwiększeniu wydatków na budowę dróg? Dlatego nadziwić się nie mogę, że uczestnik tz:,, nocnej zmiany”, członek bandy napadającej na rząd J. Olszewskiego który uczciwie zabrał się za oczyszczanie Polski z badziewia – był w stanie ogłupić Naród Polski, wprowadzając w błąd ludzi nauki, kultury i biznesu, profesorów, naukowców i ekonomistów, obiecując cuda. Aby nie być gołosłownym warto przytoczyć choćby kilka faktów rządu Prawa i Sprawiedliwości, gdzie wszystko szło w dobrym dla kraju kierunku:

Reklama
Kliknij, zarejestruj się i ...

MOŻESZ SOBIE DOROBIĆ NIECO - SUPER ZAROBKI - NAPRAWDĘ WARTO !!!

1- mieliśmy bezrobocie sięgające 11%,

2-inwestycje zagraniczne to 10 mld euro, powołano Specjalne Strefy Ekonomiczne= nowe miejsca pracy, duży PKB, wzrost dochodów Polaków [wedłud GUS 10,5 proc. W ciągu roku] poprawa sprzedaży detalicznej i sytuacja gospodarstw domowych

3-wzrost eksportu o 11,3 % i wyniósł 182,581,8mln zł

4-nakłady inwestycyjne po dwóch kwartałach 2007 roku wzrosły o 31,4% w stosunku do roku poprzedniego Polska uzyskała bezpieczeństwo energetyczne, poprzez m.in. wykupienie udziałów w noerwskich złożach gazu ziemnego, budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, utworzenie koalicji państw przeciwnych budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu północnego oraz budowę gazociągu Odessa-Brody i przedłużenie go do Gdańska—zredukowane zostały koszty pracy i obniżone zostały podatki.

Bezpieczne i sprawne państwo:
1-zaostrzenie przepisów kodeksowych, szczególnie przeciwko przestępczości zorganizowanej, rozszerzenie prawa do obrony koniecznej, wprowadzenie sądów 24 godzinnych.

2-walka z korporacjami prawniczymi

3-porządkowanie ksiąg wieczystych

4-zniesienie majątków od spadków-dawno zgłaszany postulat , który nie realizowały poprzednie ekipy

5-dekomunizacja i lustracja likwidacja WSI, i powołanie Służby Kontrwywiadu Wojskowego, powołanie CBA, walka z korupcją

Dbałość o rodzinę i społeczeństwo
1-uruchomiono program zero tolerancji, przeciw przemocy w szkołach, wzrosły nakłady na edukację

2-zwiększono wysokość odpisu od podatku dochodowego dla osób wychowujących dzieci po 1145 zł

3- wydłużone zostały urlopy macierzyste o 2 tygodnie Dzięki rządowi PiS Polacy uzyskali możliwość wykupu na własność mieszkań spółdzielczych za symboliczną złotówkę

4-więcej pieniędzy przeznaczono dla rolników w budżecie państwa, o ponad 10 mld w stosunku do 2006 roku Sukcesem były rokowania z UE dotyczące sposobu wyliczania wielkości zapasów owoców dla nowych krajów, dzięki temu opłata nałożona na Polskę zmniejszyły się 11-krotnie

Za rządów PiS Polska zaczęła prowadzić w pełni suwerenną politykę zagraniczną, wzmacniając swoją pozycję w UE, czego wyrazem stał się szczyt UE poświęcony nowej konstytucji europejskiej i zapisom z Joaniny. Rząd PiS jako pierwszy po 1989 roku nawiązał ścisłe kontakty z Polonią, doprowadzając do przyjęcia ,,Karty Polaka” .

Rządy Popaprańców gwarantują powrót do polityki ludzi skorumpowanych oraz współpracujących z perelowską bezpieką, czyli sami niewinni !! Tajne służby PRL-u jako współpracowników zarejestrowały 10 obecnych posłów i 3 senatorów, m.in. Wacława Martyniuka [LiD], Włodzimierza Cimoszewicza który wg IPN został zarejestrowany 9 września 1985 roku pod nr; 58223, obecnego ministra sprawiedliwości Ćwiąkalskiego krakowska SB zarejestrowała jako kandydata na TW, Konopka senator PO, Kuriata Poseł PO, Edwada Wojtasa [PSL], Eugenisz Czykwim [ LiD], Zbigniew Pawłowicz senator PO, Wiesław Szczepański [LiD], nie wspominając o znanym reżyserze Kazimierzu Kutz, Idąc dalej oraz obserwując działalność ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz takich ludzi jak Bartoszewski, dochodzę do wniosku, że współpraca między Polonią w Ameryce Łacińskiej a Polską, jest już niemożliwa!! Wydanie zakazu kontaktów z działaczem polonijnym i prezesem Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w A.Ł, Janem Kobylańskim przez Sikorskiego, świadczy o jego porażeniu mózgowym. Czytając o tak zidiociałych pomysłach, można pokusić się o stwierdzenie, że MSZ ma już przygotowaną listę osób na emigracji, do których zabroni się zbliżać pracownikom placówek dyplomatycznych. Takie same ataki były na Prezesa KPA Edwarda Moskala, który wyznawał politykę polską, patriotyczną—i za to zwalczano go z całych sił.
Nie wiem czy śmiać się, czy płakać, kiedy czyta się np: styczeń/9/2008, superexpress: opozycja bezczelnie pogania rząd, !!! Zapomniał wół ?

Platforma Obłudy nie ma programu, ten rząd, to kryminalny rząd, który doszedł do władzy oszustwem! Przeciwko temu rządowi protestują Ci, którym miało żyć się lepiej!!! Protesty oszukanych będą się nasilać, ludzie będą domagać się spełnienia obiecanych cudów. Rząd który doszedł do władzy na drodze ocierającej się o kryminał, nie ma racji bytu! Dopóki z życia politycznego oraz publicznego nie znikną komuniści, Polska nigdy nie będzie Polską,- zrozumieć to musi młodzież, nawet ta wierząca w cuda.

Grzegorz Michalski
Przedstawiciel St. Internowani.pl USA/Canada
gregorymichalski@verizon.net
gmichalski83@gmail.com

Vote up!
0
Vote down!
0

PISowiec z Bostonu

#344358

ode mnie 10. Może trochę zbyt idealistycznie ale sedno sprawy poruszyłeś.
-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#344366