Nadszedł czas na masowy protest, a nie harcerskie zabawy

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Blog

Każde dziecko widzi, że obecna władza doprowadziła do ewidentnego kryzysu państwa.  

Na naszych oczach odbywa się żenująca granda wyborcza, a ostatnie występy PKW pokazały, że wybory w Polsce nadzorują krańcowo nieodpowiedzialni i niekompetentni urzędnicy.

A więc wynik wyborów samorządowych utracił wiarygodność w oczach społeczeństwa i moim zdaniem konieczne jest powtórzenie tych wyborów, gdyż przyzwolenie na hucpę, która właśnie odbyła się na naszych oczach byłoby wyrażeniem zgody na podobne manipulacje wyborcze w przyszłości. 

Jednakże obecna władza wie, że przegrana koalicji PO – PSL będzie dla niej oznaczała koniec bezkarnego dotąd zawłaszczenia Polski.  

Dlatego zagnieżdżeni w PO i PSL post-komunistyczni beneficjenci okrągłego stołu zrobią wszystko by władzy nie oddać i nie można wykluczyć próby zafałszowania wyniku wyborów parlamentarnych.

W tej sytuacji jedyną drogą ratowania Polski wydaje się być ogólnokrajowy protest społeczny przeprowadzony w ramach norm demokratycznego państwa, do czego ludzie mają gwarantowane Konstytucją prawo.

Przykro mi to mówić, ale z zażenowaniem oglądałem wczorajszą „okupację” siedziby PKW i jej późniejszą pacyfikację.  

Bo wczorajsi "dysydenci" powinni zdawać sobie sprawę, że od czasów protestu „Solidarności” upłynęło już wiele lat i to, co kiedyś było heroiczne dzisiaj jest po prostu żałosne, a kilka osób „nawiedzonych” nie wygra z obecną władzą, która jest o wiele bardziej bezwzględna i cyniczna niż niegdyś komuniści, którzy przynajmniej stwarzali pozory, że się liczą z ludźmi – vide dzisiejsze aresztowania „okupantów” lokalu PKW z dwoma dziennikarzami włącznie.

I trzeba sobie otwarcie powiedzieć, iż wczorajszy spektakl z Ewą Stankiewicz, Grzegorzem Braunem, Przemysławem Wiplerem, Korwinem Mikke et consortes w rolach głównych mógł zdegenerowaną koalicję rządzącą jedynie rozśmieszyć.

Bo protestujący powinni wiedzieć, że się jak ognia należy wystrzegać przywódców nawiedzonych. Jak ognia unikać tonu mentorskiego, stronić od tonów śmiertelnie poważnych i przesadnie martyrologicznych. Że w akcjach protestacyjnych należy wystrzegać się gestów nadmiernie patetycznych i dramatyzyjących, bo to sprawia wrażenie cierpiętnicze, co śmieszy i odstręcza ludzi młodych. 

Mam już swoje lata i jak oglądałem wczorajsze zajścia w siedzibie PKW, jak żywo przypomniały mi się metody jakie stosował czerwony reżim przeciwko zbuntowanym Polakom. Chodziło o to, żeby protestujących zwabić z ulicy do zamkniętego obiektu, gdzie można było ich z dziecinną łatwością spacyfikować. Stary, wypróbowany, komuszy numer. I żadnej odpowiedzialności za to draństwo, bo członkowie PKW po kolei zaczynają się podawać do dymisji.

I na taką właśnie przynętę dali się wczoraj nabrać „okupanci” lokalu Państwowej Komisji Wyborczej, którzy zostali tam wręcz zaproszeni przez tę Komisję, a dokładniej ludzi, którzy dobrze wiedzą, jak się tłumi protesty społeczne, bo przed laty tworzyli strategie i regulacje prawne likwidowania takich demonstracji i karania „winnych”, za co ich sowicie wynagrodził generał Jaruzelski. 

Moim zdaniem Polsce potrzebna jest dzisiaj ogólnospołeczna, pokojowa „rewolucja” na wzór tej, jaką przeprowadzili młodzi ludzie protestujący przeciw ACTA, kiedy Donald Tusk próbował się zamachnąć na Internet.  

Ale jak tę rewolucję przeprowadzić??? Pytają sceptycy.

Jeszcze raz powtarzam. Tak, jak to zrobiła polska młodzież protestująca przeciw ACTA. Pamiętacie??? W swym proteście byli wspaniali!!! Mimo trzaskających mrozów wykazali ogromną odwagę, samozaparcie, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, lecz także, co bardzo istotne, młodzieńczą radość życia, pomysłowość, humor i wielką kulturę.

Pokazali, że jest szansa żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję. Nie dali się podstępnie zagonić do zamkniętych obiektów. Nie dopuścili by ich dokonania zagospodarowali dla siebie cwani rutyniarze. Dokończyli protest sami! Bez pomocy polityków! I po raz pierwszy w historii III RP rzucili władzę na kolana (Tusk musiał im ustąpić).  

Dlatego uważam, że protest w sprawie powtórzenia wyborów samorządowych powinni zorganizować głównie ludzie młodzi. Bo jeśli to prawda, że w ubiegłą niedzielę młodzież szkolna i licealna zagłosowała przeciw obecnej władzy jest na to realna szansa, bo widać, że młodym ludziom otworzyły się już oczy. Ale to musi być protest masowy, tak jak wtedy przeciw ACTA, kiedy na ulice wszystkich miast i miasteczek wyszły jednocześnie setki tysięcy młodych Polek o Polaków.  

Ale, co bardzo ważne, ci młodzi ludzie powinni przeprowadzić protest wyłącznie własnymi siłami! Jak od zarazy stronić od „życzących im dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej, lecz także Gazety Polskiej.

Bo stać ich na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonych komuszą mentalnością starszych pokoleń Polaków potrafią myśleć niezależnie, a także podejmować szybkie i odważne decyzje! Potrafią się również błyskawicznie organizować i komunikować w Internecie.

Ale, co ważne powinni protestować pokojowo, z uśmiechem na ustach, co uniemożliwi siłową pacyfikację takiego zrywu.

A co jeszcze ważniejsze, powinni protestować konsekwentnie i nieustępliwie, aż do uwieńczonego sukcesem końca.  

A co na to powiedzą Kopacz i Kaczyński???  

O pani Kopacz należy zapomnieć, bo to strusiowato nielotna pacynka, która się już wielokrotnie ośmieszyła, jako nie do końca poważny polityk i premier, a także skrajnie cyniczny lawirant.

Natomiast Jarosław Kaczyński, choć niektórym będzie trudno sobie to wyobrazić, powinien moim zdaniem podprowadzić obóz prawicowy do władzy i już teraz zapowiedzieć, że po wygraniu wyborów parlamentarnych 2015 odda Polskę w ręce ludzi młodych, co nie znaczy dzieci.

Żeby sobie urządzili państwo po nowemu i kompatybilnie z tempem i specyfiką zmian dokonujących się w Europie i na Świecie.

W przeciwnym razie będziemy do us...nej śmierci oglądali w telewizji harcerskie podchody, a rządząca koalicja będzie sobie z nas jaja robić!

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Post Scriptum

Żeby wszystko było jasne. Uważam, że intencja protestu była oczywiście słuszna, ale moment i forma jego wykonania okazały się przeciwskuteczne.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (19 głosów)

Komentarze

protesty

 

jak na świecie nie ma większej zbrodni

niźli przeciwko POlszewi protestować

to w obronie niepełnosprawnych dzieci

sejmu wcale nie wolno było okupować!

Vote up!
3
Vote down!
-1

jan patmo

#1452250

Mądre, tylko brakuje zdeterminowanej, gotowej na wszystko klasy robotniczej!

Vote up!
5
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1452253

-medialną. Projekt ACTA pelnil chyba jakąś rolę "zlego policjanta", odwracacza uwagi,  "Winkelrieda" gromadzącego na siebie nienawiść tłumów, wreszcie balonu próbnego, przeznaczonego najpewniej do odstrzelenia, być może aby dać protestujacym poczucie uczestnictwa w demokracji. Protest przeciw ACTA byl w sposob otwarty lub zawoalowany wspierany przez media, tego codziennego pracza umyslów. Protest przeciw ACTA byl więc "fajny" , dawal tez poczucie bycia "Europejczykiem". Ruszyli tez chyba "do walki" organizatorzy co to obracają się przy "fajnych" sprawach - protest byl sprawnie zorganizowany. Oczywiscie zdaję sobie sprawę, że  krzyczano gdzie niegdzie: precz z unią eur., precz z komuną, ale to nie oni byli tymi głównymi organizatorami zachęcanymi przez media.

Protest w sprawie wyborów samorządowych jest "niefajny", zgromadzic moze co najwyżej tych mlodych co chodą na Marsz Niepodległości,  a nie "fajną" młodzież. Dodatkowo, zagramaniczne tv typu bbc - przyznaję jednak, że oglądalem wyrywkowo - mowily raczej o wyborach prezydenckich w Rumunii, niz o samorządowych w Polsce.

Reasumując: dzialania w b. dużym zakresie bywają skutkiem tresury, inzynierii spolecznej, wspomagania medialnego, czasem organizacyjnego (stwarzającego wrażenie "spontanu").

A jesli chodzi o "niezaleznosc" myślenia mlodych w stosunku do starych, to powiem- zależy w jakiej dzedzinie. Na pewno szybszą decyzję podejmą, zeby wszystko rzucić  i jechac na zarobek do Anglii czy Norwegii, moze dlatego ze nie mają wiele do rzucania. Jesli chodzi o wypranie umysłów to sądzę, ze jest ono większe u mlodych i to kilkukrotnie. Propaganda komunistyczna miala ten szkopul, ze komuna i zsrr nie byly atrakcyjne, ani nawet opakowanie nie bylo atrakcyjne. Propaganda politycznej poprawnosci, prounijna czasem, filozydowska zawsze, proamerykanska czasem, antypolska itd, prowadzone przez "fajne" media, ma fajne opakowanie - kraje starej Uniia są zamożne itd

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1452258

Niestety,,,pan nauczyciel akademicki w tym przypadku dość naiwnie się myli.Młodzież wtedy poszła również dlatego, że  internet dotyczył bezpośrednio ich samych, tu i teraz. A wybory do samorządów czy praca do 67 lat ich mało obchodzi.I tak wyjadą wkrótce na saksy.Okupacja PKW to poprostu akt rozpaczy, gdy już nie pozostaje nic innego.Niewielu młodych się przyłączyło..bo reszta była na budowach za granicą albo przed tv,jako resortowe dzieci.Nie krytykuję tego sposobu protestu. I tak lepszy skutek odniósł niż ..syzyfowe marsze.Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Verita

#1452309

Właściwie to się z Panem zgadzam, choć jeśli chodzi o ACTA, to zgadzam się z opinią któregoś z publicystów "Wsieci" że ten protest przypominał bunt narkomanów, którym chciano zablokować dostęp do narkotyku. Problem polega na braku dobrej organizacji i koordynacji między poszczególnymi organizacjami, które charakteryzuje doraźność i bałaganiarstwo. Tymczasem organizacje antysystemowe muszą być gotowe do natychmiastowej ale też obliczonej na dłuższy okres, mobilizacji i zmiany trybu działania, bo muszą zdawać sobie sprawę, że trzeba działać pokojowo ale być gotowym, w razie potrzeby, także do oficjalnie, jawnie zadeklarowanych działań siłowych. A do tego by osiągnąć taką elastyczność trzeba mieć doskonałą organizację, odporną na prowokacje.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1452312

Warto zajrzeć tu:

http://wpolityce.pl/polityka/223081-bitwe-o-uczciwe-wybory-mozemy-wygrac-oto-co-nalezy-dalej-robic-weekendowa-piatka-michala-karnowskiego

Vote up!
0
Vote down!
0
#1452337

I tu też warto zajrzeć:

http://tomek.laskus.salon24.pl/617296,wywazyc-drzwi-iii-rp

Vote up!
0
Vote down!
0
#1452340

Ciągle ktoś pisze, że wybory należy powtórzyć, a tzw. "niezależna" podaje nawet wyniki jakby nigdy nic. Czy tak mało ludzi rozumie, że to rząd sfałszował wybory? W tej sytuacji domagajmy się dymisji rządu, a nie tylko PKW. PKW było jedynie wykonawcą. Ktoś zadał kiedyś pytanie: kto wykastrował Polaków? Zrobił to PiS z prezesem, który zamiast poprzeć protest schował głowę w piasek i odciął się od protestujących. Kaczyński najwyraźniej doszedł do wniosku, że budując muzeum żydów polskich spełnił swoje życiowe zadanie. W muzeum tym szkalowani są Polacy i to za ich własne pieniądze. Czy w tej sytuacji kogoś dziwi, że RN nie poprze antypolskiego filosemity? Wykastrował nas również "kościółek" zbudowany na nauczaniu zdrajców pokroju Wyszyńskiego i Wojtyły. Ci z kolei wzorowali się na komunistach Janie XXIII i Pawle VI. "Kościółek" podnosi larum jedynie wtedy, gdy zagrożony jest jego interes.

PS. Mam pytanie do Autora: jest Pan wykształcony i bardzo dziwi mnie, że kiedyś wychwalał Pan Wyszyńskiego. Czyżby obcy był Panu Józef Mackiewicz, który Wyszyńskiego zdemaskował jako kolaboranta komunistów?

Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1452428

Kolejny odlotowiec czy desant z onetu czy gazeta.pl a może nawet z innej strefy czasowej?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1452436

Rzucanie błotem jest typowe dla ludzi, którzy nie maja pojęcia co się wokół nich dzieje. Z czym konkretnie się nie zgadzasz? Z przyjemnością rozwieję Twoje wątpliwości.

Vote up!
1
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1452438

Co się dzieje, staram się śledzić i analizować od lat już trzydziestu paru. Pewne wątki wydarzeń zostały już rozpoznane i opisane, inne, dziejące się na naszych oczach, trzeba dopiero rozpoznać. Ale niczego nie da się rozpoznać, nie mając pojęcia o właściwej metodologii procesów poznawczych i stosując w ich miejsce środki zastępcze zamiast pewnych, sprawdzonych algorytmów i zastępując je jakimiś nagłymi, rewelacyjnymi prawdami objawionymi. Deus ex machina.

Takie hokus-pokus intelektualne dla ubogich duchem to wątki antysemickie czy antykaczyńskie. Jak ktoś jest tak mądry, niech powoła własną partię i wygra wybory. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1452514

Zamiast pisać hokus pokus i lać wodę proszę o konkrety. Pański komentarz to niestety woda, która spłynęła po moim komentarzu nie zostawiając śladu. Rzeczy, o których Pan napisał proszę zastosować do siebie. To, o czym ja napisałem to nie jest wynik "nagłych, prawd objawionych". To jest wynik zimnej analizy dokonanej między innymi przez Mackiewicza. To ponadto moja obserwacja, a tak się składa, że jestem wystarczająco inteligentny, żeby pewne rzeczy zauważyć i ocenić. Proszę o argumenty, a nie o bajki, czy pańskie domysły.

Vote up!
0
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1452628

kocham Polskę i kocham Kościół Katolicki..ale podobno...(może ktoś to potwierdzi) to właśnie kard. Wyszyński zalecił zmianę "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie.." na pobłogosław Panie.

Vote up!
1
Vote down!
0

Verita

#1452454

Dokładnie tak było. Wspaniały Polak i patriota Józef Mackiewicz to potwierdza w książce "W cieniu krzyża" lub "Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy". Bardzo gorąco polecam obie. Jest to kubeł zimnej wody dla katolików (do których sam należę). Wyszyński ponadto przyczynił się do dymisji polskiego ambasadora w Watykanie, którego zastąpiono ambasadorem PRL. Ten pierwszy jednak tak łatwo nie ustąpił i nie wyjechał z Watykanu. Wyszyński bywając tam z wizytą ignorował polskiego ambasadora i spotykał się z ambasadorem PRL.

Vote up!
1
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1452629

, nie zgadzam sie z wpisem o kard.. Wyszynskim, fakt -jak ktos napisal, jedzie to jakimś nawiedzeniem. Mackiewicza b. cenię, ma wiele trafnych spostrzeżeń, ale dla niego nauczyciel rysunku, że juz o polskim nie wspomnę, w peerelowskiej szkole, byl funkcjonariuszem komunizmu, w niemniejszym stopniu niz major KGB. Uzasadnial też, ze Bierut jest wazniejszy w komunie niz sowiecki ambasador, tj. ze np. większym zaufaniem Stalina cieszy sie Bierut, a nie sowiecki ambasador w PRL, ze to ambasador bedzie wykonywac rozkazy Bieruta, a nie na odwrót, w co ja pozwalam sobie wątpić. Tak, że skoro taki ostry atak na Wyszynskiego, to chyba ma jakies większe uzasadnienie, niz to źe Mackiewicz jest dla Ciebie bogiem wszechwiedzącym.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1452474

To, o czym napisałeś dowodzi jedynie jak wielkim antykomunistą był Mackiewicz. Zapewne miał zdecydowanie większą wiedzę od Ciebie, bo nie bazował na domysłach jak ma to miejsce w Twoim wypadku. Wszystko co napisał o Wyszyńśkim to są fakty, a nie domysły, czy prywatne oceny.

"ale dla niego nauczyciel rysunku, że juz o polskim nie wspomnę, w peerelowskiej szkole, byl funkcjonariuszem komunizmu, w niemniejszym stopniu niz major KGB"

Skąd takie rewelacje?

"większym zaufaniem Stalina cieszy sie Bierut, a nie sowiecki ambasador w PRL, ze to ambasador bedzie wykonywac rozkazy Bieruta, a nie na odwrót, w co ja pozwalam sobie wątpić."

Jeżeli poddajesz to w wątpliwość to jest to dowód, że dałeś się nabrać na komunistyczne mity. Wiem od znajomego kapelana, że Bierut najprawdopodobniej był ruskim agentem wysłanym z Moskwy. Nie dziwiłoby mnie zatem obdarzenie go wielkim zaufaniem ze strony stalina.

"Tak, że skoro taki ostry atak na Wyszynskiego, to chyba ma jakies większe uzasadnienie, niz to źe Mackiewicz jest dla Ciebie bogiem wszechwiedzącym"

Kolejny błędny wniosek. To nie był ostry atak na Wyszyńskiego. To było przytoczenie faktów z jego życia. Rozumiem, że wg. Ciebie niewygodną prawdę należy ocenzurować? Wyszyński był zdrajcą i współpracował z komunistami. Pracował nad tym, żeby Polacy przyjęli komunizm jako "swój", co oczywiście było sprzecznością samą w sobie. Komunizm został nam narzucony. Wyszyński ponadto traktował rząd PRL jako rząd Polski. To on był inicjatorem porozumienia pomiędzy kościołem a "państwem", w którym "kościółek" potępił Żołnierzy Niezłomnych. Kilka punktów:

http://www.nonpossumus.pl/porozumienie.html

"Episkopat wezwie duchowieństwo, aby w pracy duszpasterskiej zgodnie z nauką Kościoła nauczało wiernych poszanowania prawa i władzy państwowej." - władzy PRL..

"Zasada, że Papież jest miarodajnym i najwyższym autorytetem Kościoła, odnosi się do spraw wiary, moralności oraz jurysdykcji kościelnej, w innych natomiast sprawach Episkopatu kieruje się polską racją stanu." - chodziło oczywiście o PRL, a nie o polską rację stanu. "Kościółek" jednak uważał PRL za państwo polskie..

"Kościół - zgodnie ze swymi zasadami - potępiając wszelkie wystąpienia antypaństwowe będzie przeciwstawiał się zwłaszcza nadużywaniu uczuć religijnych w celach antypaństwowych." - czyżby dlatego musiał zginąć ks. Popiełuszko? Dlatego, że wbrew woli "kościółka" sprzeciwił się PRL?

"Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia oraz będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowej." - to chyba nie wymaga komentarza.

Zanim odpiszesz zastanów się, czy masz coś na poparcie swoich tez. Ja właśnie udowodniłem, że to o czym napisałeś nie ma żadnego odzwierciedlenia w faktach.

PS. Atakowanie kogoś za odkrycie afery, czy napisanie prawdy jest tak typowe dla naszej rzeczywistości.

Vote up!
1
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1452630

mnie i od Ciebie.

Sam wykazales ze absolutnie nie rozumiesz Mackiewicza. Nie pisal

w tym sensie ze Bierut byl agentem Stalina. Twierdzil, że komunizm jest jakby niezalezny od narodowsci. Ze przywodca panstwa satelickiego, choc nie mial  obywatelstwa sowieckiego, stal wyzej w hIerarchii komuny, nIz obywatel sowIeckI -ambasador.  Wedlug mnie przeczy temu to, ze bylo duzo "doradcow" sowieckich - Rosjan, a szczegolnie ruskich Zydow, do pilnowania miejscowych komuchow.

Nie myślałeś może by pisać po ludzku - wtedy można podyskutowac, choc musialbym poczytać więcej o tych cytatach które przytoczyłeś. Ty jedmak postanowiles pokazać,  ze jestes przez wszystkich otoczony w Okopach Nieswietej Trójcy oraz źe posiadles wszechwiedzę.:).

No i ja tam jestem niewierzący, ale Ty przedstawiasz sie jako katolik i walisz tym "kosciolkiem", co jakby nakazuje wątpić w tą Twoją katolickość. Jesli uwazasz wszystkich hierarchów  za zdrajców, kapłanów za darmozjadow, a katolików za glupców (coś jak mniej więcej gazetki Urbacha)  to się  odwróc od Kosciola  i spokój. Jesli nie wszystkich, to chyba nie należy pisać  "kościółek" Jak chcesz, chocby w sposob rachityczny przeciwstawIc JudeopolonIi? Atakując  hierarchów? W sumie moglbym się  zgodzic, obserwujac to co sie dzIeje. Atakując  ogół  katolików - bo za takie coś nalezy uznać  pisanie o kosciólku (taki trochę  styl nacji wybranej moim zdaniem) - chyba nie bardzo.

PS Nigdy nie sądzilem, ze ktoś spowoduje, ze napiszę z przekąsem o Mackiewiczu, którego  b. cenię, ale nie cenię bezgranicznego uwielbienia do kogokolwiek. No ale skoro juz zaczalem, to konynuuję. Moze ta wszechwiedza o swiecie nakazala antykomuniscie Mackiewiczowi, zadać  się  z kobietą z nacji "najsluszniejszej", dzięki czemu po jego smierci- jak wszyscy wiemy - mieliśmy szopki i korowody z wydaniem jego książek. Dlaczego dal się opętac?  Zakochal się  :))))

Jesli bedziesz odpowiadał  to nie pęknij tylko:))), szkoda byloby kogoś kto dostrzega problematykę tzw. Judeopolonii, a takich nie jest duzo.

No i czytaj co ludzie piszą, gdzie znalazłeś, ze np ja chcę cos cenzurowac? Namawialem zeby zmielic Twoją  biblię, czyli Mackiewicza?

PS II I pamiietaj - niczego nie udowodniles. Podales tylko jakies cytaty wyrwane z kontekstu, z lat ktore zostaly napisane., z okolicznosci. Piszesz trochę w stylu tych Żydów ktorzy, nie pomnąc jak dawniej papiezowi Piusowi Ktoremus Tam, chyba X, notable zydowscy dziekowali za. ratowanie Zydow,  zarzucają iles lat po wojnie, jak czas i tresurka przykryly pamięc  o tamtym ratowaniu, ze nie potępił Hitlera itp. Czyli wg ich dzisiejszej narracji, Pius mial olać los katolików w krajach okupowanych przez Niemcy, plus zapominamy co zrobil dla ż, zapominamy o dzialaniu dyplomatycznym- mial ostro wystąpić przecwko niemieckiemu zabijaniu Zydow- jako jedyny, bo nikt tego nie zrobil, nawet z walczacych z Niemcami panstw. Jak glupie to zarzuty, chyba nie muszę udowadniać komus kto mówi pono - nie judeopolonii. Twoje zarzyty wyglądają podobnie.

Nikt  w Polsce ani AK ani NSZ  w 1944 i póxniej ( ani nikt w 1939, 1940, ani w czasie wojny), może poza jakimis dowodcami  pojedynczych oddzialow, nie wezwal do masowej walki z Sowietami, ruch antysowiecki mial raczej charakter samoobrony, zdawano sobie sprawę że bez zmiany uwarunkowań międzynarodowych to tylko wykrwawianie sie - inaczej niź w krajach Lit, Łot, Est. Nie walczył  te , o ile mnie pamięć  nie myli, Mackiewicz. Jeśli chodzi o okupację niemiecką, to choć walka podziemnq prowadzona w 1940 r. nie byla intensywna, po klesce Francji  jeszcze ją przystopowano, nie chcąc narażać niepotrzebnie ludzi w beznadziejnej ówcześnie sytuacji. To co, sami zdrajcy? Jest ktoś w XX wieku nie bedący, Twoim zdaniem,  zdrajcą poza Mackiewiczem, (ktoŕy jak wiemy, teź  nie wlczyl)? Jesli jest, to czy ten ktoś występował ostro z waleniem w "kościółek " jak w bęben?

 

 PS III Przeczytales cos w zyciu wiecej niz Mackiewicza, czy tylko jego?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1452695

"Sam wykazales ze absolutnie nie rozumiesz Mackiewicza. Nie pisal w tym sensie ze Bierut byl agentem Stalina."

Trochę słaby początek. Napisałem, że tę informację mam od kapelana, a nie że napisał to Mackiewicz. :> Bierut będąc moskiewskim agentem mógł być zaufanym człowiekiem stalina i stąd zaufanie do niego mogłoby być większe niż do moskiewskiego ambasadora co potwierdzałoby zdanie Mackiewicza na ten temat.

"Nie myślałeś może by pisać po ludzku - wtedy można podyskutowac, choc musialbym poczytać więcej o tych cytatach które przytoczyłeś. Ty jedmak postanowiles pokazać, ze jestes przez wszystkich otoczony w Okopach Nieswietej Trójcy oraz źe posiadles wszechwiedzę.:)."

Mogę trochę spuścić z tonu, ale ta sprawa jest dla mnie bardzo istotna. Nienawidzę, gdy ktoś zakłamuje rzeczywistość i wierzy w mity. Nie mówię bezpośrednio o Tobie, ale o ludziach, którzy wybrali sobie fałszywych bohaterów i próbują wszystko pod nich dopasować. Rzeczywiście, gdy piszę o pewnych sprawach to czuję się jakbym był przez wszystkich otoczony. ;) Rzadko idę na kompromis.

"No i ja tam jestem niewierzący, ale Ty przedstawiasz sie jako katolik i walisz tym "kosciolkiem", co jakby nakazuje wątpić w tą Twoją katolickość. Jesli uwazasz wszystkich hierarchów za zdrajców, kapłanów za darmozjadow, a katolików za glupców (coś jak mniej więcej gazetki Urbacha) to się odwróc od Kosciola i spokój. Jesli nie wszystkich, to chyba nie należy pisać "kościółek" Jak chcesz, chocby w sposob rachityczny przeciwstawIc JudeopolonIi? Atakując hierarchów? W sumie moglbym się zgodzic, obserwujac to co sie dzIeje. Atakując ogół katolików - bo za takie coś nalezy uznać pisanie o kosciólku (taki trochę styl nacji wybranej moim zdaniem) - chyba nie bardzo."

Papieże przed pontyfikatem pierwszego papieża komunisty, czyli Jana XXIII ostrzegali, żeby nie iść za modernistami. Jan XXIII był modernistą, a modernizm jest herezją. Teraz pojawia się pytanie: co współczesny katolik ma zrobić? Logiczny wybór to zostać sedewakantystą. Termin "kościółek" znaczy mniej więcej tyle co "krakówek". Pierwsze nie jest obrazą prawdziwego Kościoła, a drugie Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Używając tych obraźliwych terminów mam na myśli jedynie ludzi, którzy się do nich kwalifikują. Dla mnie Wyszyński, Wojtyła, Jan XXIII, Paweł VI, Franciszek to po prostu heretycy i wrogowie Kościoła Katolickiego. Ciekawe ilu niewiernych nawróciło się za ich pontyfikatów? Pewno więcej wiernych odeszło z Kościoła.

"PS Nigdy nie sądzilem, ze ktoś spowoduje, ze napiszę z przekąsem o Mackiewiczu, którego b. cenię, ale nie cenię bezgranicznego uwielbienia do kogokolwiek. No ale skoro juz zaczalem, to konynuuję. Moze ta wszechwiedza o swiecie nakazala antykomuniscie Mackiewiczowi, zadać się z kobietą z nacji "najsluszniejszej", dzięki czemu po jego smierci- jak wszyscy wiemy - mieliśmy szopki i korowody z wydaniem jego książek. Dlaczego dal się opętac? Zakochal się :))))"

To jest ciekawa sprawa. Podejrzewam, że była to jedyna słabość, której Mackiewicz mógł ulec. Jak zapewne wiesz owa nacja jest bardzo przebiegła i zdolna do wszystkiego, żeby tylko osiągnąć cel. Mieliśmy żydokomunę więc mogła być po prostu ich agentką. Przyznam, że ja prawdopodobnie też bym uległ. Mam słabość do brunetek i walecznych kobiet. :)

"Jesli bedziesz odpowiadał to nie pęknij tylko:))), szkoda byloby kogoś kto dostrzega problematykę tzw. Judeopolonii, a takich nie jest duzo."

Spokojnie. Póki co daję radę.

"No i czytaj co ludzie piszą, gdzie znalazłeś, ze np ja chcę cos cenzurowac? Namawialem zeby zmielic Twoją biblię, czyli Mackiewicza?"

Chodziło mi o fakty dotyczące Wyszyńskiego. Zanim przeczytałem wymienione wcześniej książki Mackiewicza wiedziałem o większości z nich. Mackiewicz je potwierdził i utwierdził mnie w moich przekonaniach. Tak na marginesie: Nie tak dawno pewien ksiądz polecił mi "tygodnik powszechny" jako lekturę porządnego katolika. PAX wiecznie żywy.

"PS II I pamiietaj - niczego nie udowodniles. Podales tylko jakies cytaty wyrwane z kontekstu, z lat ktore zostaly napisane., z okolicznosci. Piszesz trochę w stylu tych Żydów ktorzy, nie pomnąc jak dawniej papiezowi Piusowi Ktoremus Tam, chyba X, notable zydowscy dziekowali za. ratowanie Zydow, zarzucają iles lat po wojnie, jak czas i tresurka przykryly pamięc o tamtym ratowaniu, ze nie potępił Hitlera itp. Czyli wg ich dzisiejszej narracji, Pius mial olać los katolików w krajach okupowanych przez Niemcy, plus zapominamy co zrobil dla ż, zapominamy o dzialaniu dyplomatycznym- mial ostro wystąpić przecwko niemieckiemu zabijaniu Zydow- jako jedyny, bo nikt tego nie zrobil, nawet z walczacych z Niemcami panstw. Jak glupie to zarzuty, chyba nie muszę udowadniać komus kto mówi pono - nie judeopolonii. Twoje zarzyty wyglądają podobnie."

Niestety, ale to są dowody na zdradę polskich hierarchów. Jednoznacznie napisali, że mamy być posłuszni LEGALNEJ władzy, a ta władza nie była legalna i nie była polska. Była władzą narzuconą przez okupanta. Nie był to jednak pierwszy raz, gdy "kościółek" nas zdradził. Tak naprawdę rzadko kiedy stawali w obronie Polski. Wracając do tych punktów to inny z moich znajomych kapelanów.. przeprosił mnie za to. Zrobił to, pomimo że nie był niczemu winien. To, o czym pisał Mackiewicz ma również potwierdzenie w książce pewnego księdza. Dowiem się jaki nosi tytuł i dam znać.

"To co, sami zdrajcy? Jest ktoś w XX wieku nie bedący, Twoim zdaniem, zdrajcą poza Mackiewiczem, (ktoŕy jak wiemy, teź nie wlczyl)? Jesli jest, to czy ten ktoś występował ostro z waleniem w "kościółek " jak w bęben?"

Zdrajcami są ci, którzy poszli na współpracę oraz ci, którzy kłamali na temat sytuacji w kraju. Mackiewicz walczył piórem, ks. Jerzy walczył kazaniami, robotnicy walczyli protestami, a Wyszyński i Wojtyła jeździli do Rzymu jakby nigdy nic. Mackiewicz musiał wyemigrować, ks. Jerzego zabili, robotników zabijali i szykanowali. Ostatni mieli się dobrze.

" PS III Przeczytales cos w zyciu wiecej niz Mackiewicza, czy tylko jego?"

Bardzo lubię Lema, ale to chyba nie jest odpowiednie miejsce na fantastykę? ;)

Vote up!
2
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1452746

Cóż, jak to zwykle bywa, każdy zostanie przy swoim.:)

W dużym, nawet b. duzym stopniu sie zgadzam z Tobą, wolę chyba lefebrystow, niz soborowcow, widzę co zrobil 2-i sobór. Uwazam za drogę do upadku Kosciola, demonstrowaną gorliwą uległość wobec braci starszej.

Nie potępiam jednak calkowicie Kościoła,  jak to czynisz, choć widze rzeczy świadczące o upadku. Szczególnie nie potępiam kościoła z lat Wyszynskiego, bo teraz wygląda, że jest dużo gorzej.

Gdyby przyjąć  ortodoksyjno potępiającą postawę, to znaczyloby, że nie dostrzegamy różnic w postawach, ze Kosciol lat 50 ch =  "księza-patrioci", a wlaciwie to = pzpr z kgb, tak nie bylo. itp itd

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1453055

Szanowny autorze tej notki. Chciałby Pan, by w interesie jednej z partyjek tegoż systemu młodzież polska narażała swoją wolność i życie uczestnicząc w protestach i powołuje się Pan przy tym na przykład protestów wobec ACTA? No to ja Panu przypomnę jedną rzecz, której Pan raczył nie dostrzec. Otóż protest przeciw ACTA udał się właśnie jedynie dlatego, iż nie został on upolityczniony. Owa młodzież właśnie przegoniła polityków od palicioty, PiS i SLD, czego sam byłem świadkiem i sam o to zabiegałem wówczas i było to jasne dla wszystkich - żadnych polityków. Jeśli protest ten stałby się bowiem protestem politycznym, ACTA by przeszło, bo wśród tych młodych ludzi byli zapewne zwolennicy tych trzech partyjek, ale potrafili się zjednoczyć właśnie dlatego, iż nie był to protest w którym pozwolono działać partiom, bo wówczas ludzie z obrzydzeniem by się rozeszli, a zostali jedynie nieliczni zwolennicy którejś z owych partii. Ta młodzież, nie skażona "duchem' wychowania w komunizmie, nie pozwoliła na skanalizowanie swego protestu żadnej z partii, była mądrzejsza niż taka Solidarność, protestująca przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego, wówczas owy protest oczywiście przerodził by się w protest społeczny ogólny, ale wtedy na mównicę wszedł Jarosław Kaczyński z majdanu i umiejętnie pomógł Tuskowi gasząc wszelkie nastroje buntu i zniechęcając ludzi do protestów. Wreszcie Panie szanowny, jeśli ludzie będą protestować za pańską partią i dojdzie do starć z policją, nawet niegroźnych, to czy zapamięta Pan chociaż nazwiska tych ludzi, którzy za pobicie policjanta trafią za kraty i wyjdą po kilku latach z więzienia? Czy zna Pan nazwiska tych ludzi, którzy już za udział w podobnych protestach trafili za kraty? Wątpię. Im żaden PiS, czy SLD wspólnie działające w tej sprawie nigdy nie pomoże, a tylko na ich krzywdzie zbijać będzie kapitał. Czas na protest był wówczas, gdy Braun wszedł do PKW, czemu Pana tam z nim nie było? Czy Pan aby tak zza biurka, tak z daleka jest odważny, by prowokować ludzi, a gdy ktoś tej prowokacji ulegnie, to wówczas go krytykować, wyzwać od "agentów Putina", spotwarzyć i obgadywać jak PiS to zrobił, tak że wszelki sprzeciw owej partii wobec wyniku wyborów jest śmieszny i niepoważny. Młodzież, szanowny Panie tego nie kupi, dobrze bowiem odrobiła lekcję z historii, jest o wiele lepiej przygotowana niż pokolenie ojców i nie popełnia tych samych błędów. Jarosław Kaczyński swoje 5 minut już miał i co mógł to sp...ł. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1452749