Grzegorz Braun OSTRO odpowiada na kłamstwa sowietów i Putina!

Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Kraj

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji, pokazuje w tym wywiadzie że jest Polskim patriotą i zadaje kłam tym co chcą z niego zrobić ruskiego agenta.

W tym wywiadzie stacji w Realu 24, dokładnie opisuje perfidia Putina względem Polski i jego zakusy na Polskę i próbę odbudowy imperium za czasów ZSRR.

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (21 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To jedno z najważniejszych kryteriów decyzji o wyborze Prezydenta. Niestety, w prawyborach - Narodowcy kierują się plemiennym: nasz, czy nie nasz?

Grzegorz Braun nie ma sobie równych. Pod każdym względem.

Vote up!
5
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613554

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pisałem od miesiąca tak:
Serce krzyczy Braun!, ale umysł mówi Dziambor. Najlepszym prezydentem byłby Braun - człowiek genialny, ale nie przejdzie wśród ciemnego ludu. Koniec kropka. 
Bosaka wielu moich znajomych "suwerenów" ma za "chłopaczka" i trzeba im tłumaczyć, że ma prawie 40 lat. Ja o panu Krzysztofie zawsze miałem świetne zdanie. Pan Krzysztof Bosak to jest taki samorodek, coś na wzór Romana Dmowskiego. Sprawia wielkie wrażenie swoją erudycją, kulturą, bystrością umysłu i obeznaniem historycznym. Potrafi oczarować swoim subtelnym dowcipem. I taki cwaniak! Robi wiele dobrego dla Polaków i Polski. Bardzo go lubię.
Korwin – człowiek nie z tego świata, wspaniały, genialny wyprzedzający wszystkich o dwa wschody słońca nauczyciel wolnego rynku, ale z dolepionym mu elektoratem negatywnym przez czerwonych nie ma żadnych szans. 
Pozostaje Dziambor którego lewactwo nie dostrzegło i nie napiętnowało jeszcze. Nawet ciemny lud polubi go za jego stonowane wypowiedzi i dobrą prezencję jako mężczyzny (chociaż czasami nie potrafi dać odporu komuchowi - tak jak to ja bym to zrobił czy oczekiwał). Kobiety-suwereny, których wiele głosuje, uwielbiają postawnych mężczyzn jak Dziambor (wzrost ~2m!) a to one są najliczniejszym i najgłupszym elektoratem. 
Z kolei Wilk to adwokat i mały kaczan, odpada definitywnie. 
Tak więc tylko Dziambor!

P.S. Reszta kandydatów - jak pan Berkowicz - też się nadaje jak najbardziej (każdy z nich byłby lepszym prezydentem niż 5-ciu poprzedników i to w sumie), ale nie bardzo się mieści w wymogach ciemnego ludu i babć spod Mławy.
P.S. 2 Już widzę oczami wyobraźni jak w drugiej turze stoi obok Dziambora o wzroście około 2 m! jakiś Duda wielkości 1,8 m – kobiety się posikają.

ale Pan
Waldemar Sobkowiak10 godzin temu (edytowany)Wyróżniona odpowiedź
Rzeczywiście trudny wybór. Bo tam nie ma słabych! Same asy!
Ale przy wyborach nie zawsze merytoryka wygrywa. Więc idąc po linii praktycznej - tylko Bosak! Czemu?
1. JKM. Odpada. Ma słabość do wypowiadania poglądów poniekąd słusznych, ale takich, które pierwsza-lepsza telewizyjna pizdencja przekręci i zrobi z niego miłośnika Hitlera! Poza tym się jąka i sepleni i dlatego źle wypada w tv.
2. Braun. Ten z kolei ma skłonność do gawędziarstwa i krasomówstwa. Ja go rozumiem, ale na człowieku tzw. prostym jego piętrowe, wielokrotnie złożone zdania mogą robić wrażenie wymądrzalstwa, a tego lud nie lubi.
A Bosak? Bosak jest The Best Of... 
Jak dla mnie, to jest niezwykle odporny na ciosy - nie widziałem go jeszcze wyprowadzonego z równowagi. 
No i posiada właściwość nie do przecenienia - jest ze wszystkich najprzystojniejszy. Jak powiada moja Pani - Słodziak Nieziemski!!! A pamiętajmy, że POŁOWA elektoratu to KOBIETY!!!  :o) Jeśli będzie się troszkę więcej uśmiechał, zaczaruje je wszystkie i wygra z Dudusiem nie w II, a w I turze!!!
Pozdro.

przekonał mnie i zmienił moje zdanie, więc ostatecznie – pan BOSAK!
 

Vote up!
6
Vote down!
-8

panMarek

#1613689

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1613706

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Moja wiedza sięga 6600 lat wstecz i wiem, że np. Szatan zwiódł Ewę, bo zabrakło ochrony kontrwywiadowczej, ze strony jej Anioła stróża.
 

Jeśli chodzi o czasy obecne to wiem, że mężczyzna jest jak Bluetooth. Gdy jesteś w pobliżu podłącza się do ciebie, ale gdy jesteś daleko szuka innych urządzeń.

Kobieta jest jak WiFi. Widzi wszystkie dostępne urządzenia ale łączy się z najsilniejszym.
 

Vote up!
7
Vote down!
-9

panMarek

#1613710

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I pomimo iż żyję z nimi już wiele lat przychylam się do zdania człowieka, który otworzył w nauce badania nad seksualnością kobiet, Z. Freuda  „Wielkie pytanie, na które jeszcze nikt nie znalazł odpowiedzi i na które ja także nie znam odpowiedzi mimo 30 lat badań kobiecej duszy, brzmi: czego pragną kobiety?”.

Więc niech Pan nie będzie taki pewien znajomości kobiet. To osoby, które zawsze nas zaskoczą. Są blondynkami, gdy tego potrzebują, ale gdy my myślimy iż one są tylko blondynkami, stają się tytanami umysłu. 

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1613743

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika piko został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Konfederacja i jej liderzy są największymi wrogami.

Czytelnicy którzy są w stanie przeprowadzić prostą analizę takiego podejścia na pewno wyciągną odpowiednie wnioski.

Vote up!
7
Vote down!
-13
#1613555

Pan poseł połowę "wykładu" poświęcił agitce wyborczej na prezydenta, a resztę omawianiu swojej książki. Spodziewałem się jasnego i jednoznacznego stanowiska Narodowej 11 w kwestii kacapskich insynuacji, alem się nie doczekał. Grzegorz Braun wielki jest! O to chodzi?

Poszukaj jeszcze  Jjj, gdyż to co zamieściłeś nijak się ma do stanowiska w sprawie, chyba że się czepiam.

Vote up!
14
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1613563

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pewnie że się czepiasz -:)))

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-7

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613567

Wypomniałem, że nawija o wyborach. Nawija, do 12 minuty. Później glindzi o swojej książce i dziękuję. Coś powarczało, powarczało. Koniec. Czy naprawdę nie stać nikogo z Konfederacji na stanowcze oświadczenie? Przecież oni mienią się politykami. Nawet totalni, za swoim guru dali odpór, czerwoni także, więc wcale się nie dziwię, że Ty Jjj-cie się wstydzisz i zamieszczasz coś takiego, pokracznego.

Gdybym miał się czepiać, (jak się nie czepiam) to zarzucił bym Panu Posłowi, na przykład stwierdzenie o "reżymowej" telewizji, gdyż to określenie stanowi wypisz wymaluj, że mamy w Polsce straszny reżim. Mordują, wszystkich krzykaczy zamykają w obozach, zawiesili konstytucję i prześladują resztę społeczeństwa. A tak nie jest, czego najlepszym dowodem, że sam ich wyśmiewasz od nieudaczników. No, ale miałem się nie czepiać. Prawda jest taka, że telewizja u nas jest albo skrajnie lewacka, albo państwowa czyli propagandowa. I dobrze, bardzo dobrze, gdyż w przeciwnym wypadku, już dawno nie byłoby "lepszej zmiany" tylko wróciliby złodzieje i oszuści, co moim zdaniem nie jest powodem aby wyzywać ją od reżymowych. A że Pan Poseł nie jest tam zapraszany, to już inna sprawa.

Vote up!
13
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1613580

Gdy jeszcze wspierałem PiS, to też wykazywałem co złego czynią, tak i teraz pokazuje co złego Narodowa 11 robi, bo jestem niezależny, a nie fanatyk, jak co nie którzy tu na NP.

Każdy ma prawo do swojej opinii, ale co nie którzy tu na NP nie chcą tego przyjąć do wiadomości i zaczynają bluzgi i pomówienia.

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613598

Często (w zasadzie zawsze) wchodzę w Twoje wpisy więc nie bądź taki skromny, czasami to Cię nawet podziwiam w tym chandryczeniu.

Przy okazji: dużo zdrowia w Nowym Roku. Przyda Ci się, no i na pohybel wrogom. Wszystkim!

Vote up!
9
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1613605

Ty mnie tutaj nie podrzucaj, stary lisie

A zdrowie, właśnie czekam na endo protezę w biodrze, bo już kość o kość trze, bo ból bardzo mocny i dziękuje za zyczenia.

I tobie też wszystkiego najlepszego.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613611

Pomodlę się w Twojej intencji. Ale swoją drogą, to jak to jest, że coraz młodsi smarkacze muszą mieć ...  protezy. Co za pokolenie, do cholery, takie cherlawe.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1613635

Uprawiałem wyczynowo sport, a gdy zgasła moja kariera zawodnicza, ostro zaczełem trenować tenis ziemny, ale już jako amator, wędkarstwo i stanie wodzie, to teraz wszystko pracowało na moje biodra.

Przynajmniej jak się budzę i mnie boli, to wiem że jeszcze żyje.

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613707

Skoro amerykańska ambasador żydowskiego pochodzenia w Warszawie wypowiedziała się ostro i jednoznacznie przeciwko stalinowskim oszczerstwom Putina wobec Polski, to musieli również się odezwać "najwięksi z największych patriotów i katolików". A jak się odezwali w obronie Polski, świadczy najlepiej tytułowanie przez Korwina ekscelencją Putina. Dalsze komentarze są zbyteczne.   

Vote up!
14
Vote down!
-3

jan patmo

#1613581

Serdeczności, zdrowia i pociechy z wnucząt. A przede wszystkim szczęścia w borykaniu się z takimi Jjj-ami i im podobnymi. Przyda Ci się Janie!

Vote up!
7
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1613636

Wzajemnie, wszystkiego najlepszego dla Ciebie Apoloniuszu i dla całej Twojej Rodziny. I miejmy nadzieję, że z Nowym Rokiem nie zacznie się od nowa Polska ludowa, lecz będzie coraz wyraźniej widać rzeczywistą odnowę.

Serdecznie pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

jan patmo

#1613639

Moim zdaniem z roku na rok jest lżej, stąd popieram twoje przypuszczenia. Mam taką cicha nadzieję, że i pod naszą strzechę zaświeci słoneczko.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1613640

Tak się akurat złożyło, że tu gdzie teraz jestem do Nowego Roku brakuje jeszcze niespełna dwóch godzin. A zatem to Ty Apoloniuszu nieźle balujesz, skoro jeszcze nie śpisz, a w Polsce jest już po godzinie 4 rano. Tylko pozazdrościć energii i zdrowia!

  

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1613641

Oglądam sobie Wiedźmina i co jakiś czas wchodzę na NP. O to chyba do Stanów Cię zaniosło?

Vote up!
6
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1613642

Jestem w Kanadzie. Dodam przy tym od razu, że nie przyleciałem tutaj, aby zapolować na wilka na kacapy. Może spokojnie się wylegiwać w kanadyjskim buszu, nic mu nie grozi!

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1613643

Do niedawna bylem wielkim zwolennikiem Brauna, ale zpelnie niedawno posluchalem jego wypowiedzi o Pilsudskim i Sanacji. Zwyczajnie zmartwialem i nie moglem skonczyc sluchac tych komunistycznych bredni o wielkim czlowieku i najlepszym okresie dwudziestu tylko lat, w ktorym wychowano tak wspaniale pokolenie i zrobiono tak wiele - doslownie z niczego i do tego w niemal kazdej dziedzinie zycia. W niezmiernie trudnych warunkach, walczac z niedostatkiem i z wrogami nacierajacymi dokladnie ze wszystkich stron naszych granic. Powstrzymujac sowieckie uderzenie na Europe w 1920 roku. W ciagu tylko dwudziestu lat prawdziwej Niepodleglosci. Takie bzdury mogl wyglosic czlowiek nie posiadajacy elementarnej znajomosci historii Polski, lub kupiony przez Rosje sprzedawczyk. Dla mnie on sie definitywnie skonczyl. Jezeli ktos potrafi tak rzygac na swoja ojczyzne, nigdy nie bedzie Polakiem. Nawet nie probuje sluchac zamieszczonego przez Ciebie linku na youtube. Przepraszam.  

Obrzydzenie mnie tez ogarnia, gdy zamieszczam ten link do publicznej wiadomosci:

https://www.youtube.com/watch?v=nuR1sbNKKu4

Serdecznie pozdrawiam, zyczac optymizmu i pogodnych dni.

Vote up!
9
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613638

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Lesio chce swojego Ziuka!

Vote up!
4
Vote down!
-9

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613660

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1613661

To jest dla mnie niespodzianka. Sadzilem, ze Pani ma w sobie troche wiekszy zasob znajomosci polskiej historii, a moze tylko polskosci.

Trudno. Zegnam.

Vote up!
7
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613663

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z Płsdskm jk jk z syflsm - chcsz sę g pzbyć, l wstydzsz sę tym pwdzć.

Vote up!
4
Vote down!
-11

panMarek

#1613694

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- był już kraj
- były już granice
- było wojsko
- była władza państwowa 
- i był (kurwa) tylko brygadier Piłsudski
Wbijcie to sobie w końcu w Wasze puste łby Wielcy Znafcy Chistorii!
Patrz tu na tekst dokumentu państwowego z dnia 11 listopada 1918 roku:

Dziennik Praw Państwa Pol., L. 38 (Nr. 17). ex 1918.
Rada Regencyjna do Narodu Polskiego[1].
Wobec grożącego niebezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, dla ujednostajnienia wszelkich zarządzeń wojskowych i utrzymania porządku w kraju, Rada Regencyjna przekazuje władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich, jej podległych, Brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu.
Po utworzeniu Rządu Narodowego, w którego ręce Rada Regencyjna, zgodnie ze swemi poprzedniemi oświadczeniami zwierzchnią władzę państwową złoży, Brygadier Józef Piłsudski władzę wojskową, będącą częścią zwierzchniej władzy państwowej, temuż Rządowi Narodowemu zobowiązuje się złożyć, co potwierdza podpisaniem tej odezwy.

Dan w Warszawie, dnia 11 listopada 1918 roku.
† Aleksander Kakowski, Józef Ostrowski, Zdzisław Lubomirski.
Józef Piłsudski.
 

Vote up!
6
Vote down!
-8

panMarek

#1613696

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...ż jg &qt;przytlnk&qt; t szst drń

Vote up!
3
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613698

Przykro mi, ale nie zatrybi. Dlatego, ze wiedze o Pilsudskim zdobylem z tradycji rodzinnej, a uzupelnialem na emigracji, podczas dlugich (20 lat przyjazni) rozmow z profesorem historii, a do tego Narodowcem - MW, ONR-ABC, Zwiazek Jaszczurczy, Oficer NSZ, Kawaler Virtuti Military, za walki na Starowce. Dodam do tego osobiste badania w oparciu o historyczna literature emigracyjna.

Dlatego zadne PRL-owskie zrodla nie sa dla mnie wiarygodne.

A tak na marginesie, to wlasnie Narodowcy stworzyli legende o "Cudzie nad Wisla", zeby umniejszyc role Naczelnego Wodza w zwyciestwie 1920 roku.

Vote up!
7
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613727

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zapytałam kilka godzin temu o szczegóły biografii Grzegorza Brauna, które nasunęły panu daleko idące wnioski. Czy można wiedzieć - o co chodziło?

Vote up!
3
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613729

Wnioski nie chodza zbyt daleko. Ot, rodzina raczej partyjna, na stanowiskach w sztuce. Dlugie wizyty u rodzicow w Buffalo, czyli american connections. Nic specjalnego, ale moze w jakis sposob wyjasniac gloszenie wrednych informacji na temat Polski. Jednoczesnie zrobil sporo, a nawet duzo naprawde dobrych filmow. Bardzo go cenilem, dopoki nie uslyszalem ostatniego wywiadu. Mysle, ze mogl dac sie kupic. Tak nie mowi sie o swojej ojczyznie. Jest zbyt inteligentny, zeby bezmyslnie powtarzac brednie o czlowieku niezmiernie zasluzonym dla Polski. 

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613746

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rzeczywiście, tym bardziej, że nie są to wnioski, a urojenia. Dokładniej: pomówienia. Żegnam.

Vote up!
3
Vote down!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613757

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1613763

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pomimo ukrycia pana wpisu - przeczytałam go. Podoba mi się określenie śturmoki. Pozdrawiam!

Vote up!
2
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613768

Czy moglbys nam wyjasnic DLACZEGO Rada Regencyjana oddala zwierzchictwo nad krajem jakiemus brygadierowi? Prosze, dowiedz sie i powiedz nam dlaczego to zrobila. W tym czasie to jeszcze nie byl kraj tylko zlepek wykrojony z trzech zaborow. Dopiero ten brygadier ustanowil Sejm i Rzad Rzeczypospolitej, wiec wladzy panstwowej jeszcze nie bylo. Granice byly, ale bardzo plynne i w ogniu. Od poludnia atakowali Czesi z zachodu Niemcy, ze wschodu Ukraina i pozniej Rosja sowiecka. 

Mysle, ze wielki wplyw na Twoja wizje historii, miala propaganda z okresu PRL. Ale przeciez czytasz. Zajrzyj do Jana Meysztowicza. Mam jego kilka ksiazek w swojej biblioteca i znalazlem jedna wydana w Polsce, ktora pomoze Ci rozszezyc horyzonty poznawcze. To nie jest osobisty przytyk - kazdy z nas powinien uzupelniac swa wiedze. Mysle, ze jego  "Czas Przeszly Dokonany", Wspomnienia za sluzby w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w latach 1932 -1939. Instytut Prasy i Wydawnictw "Novum" Warszawa 1989, bardzo Ci pomoze zrozumiec tamten czas. Jezeli zapoznasz sie z ta ksiazka bedziemy mogli powrocic do dyskusji na temat Dwudziestolecia.    

Vote up!
9
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613704

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

są fałszywki stworzone już za Sanacji. Jeśli tak jest w archiwum wojskowym to co mówić o wiedzy prostych ludzi?

Co Piłsudskiego łączyło z Leninem i Trockim to jest udokumentowane w "Lewa wolna" Józefa Mackiewicza, w której to książce autor przytacza treści najważniejszych rozkazów i najbardziej podstępne knowania tego łajdaka Józwy Piłsudskiego z Lwem "Trockim" i Wołodią "Leninem", z którym go łączyła więź przez brata Bronisława (razem z bratem Lenina Aleksandrem Uljanowem brali udział w przygotowania Woli Ludu do zamachu na cesarza Aleksandra III za co dostali czapy).

Piłsudski uwielbiany przez ciemne masy nieznające zupełnie historii Polski to syfilityk, wariat, morderca (generałowie Rozwadowski, Zagórski, Thullie, kilkunastu ofecerów wywiadu austryjackiego, ...) i okultysta. Piłsudski to była bezczelna i bezwzględna miernota (żyd) który trafił w punkt dziejowy odzyskania przez Polaków państwa i niepodległości i w wyniku tej euforii narodu (pewnego zaślepienia) wysforował się do przodu. Jednak nie do końca bo Polacy się zorientowali i zagarnięcie całej władzy wymagało wojny domowej w 1926. Piłsudski to największe nieszczęście w dziejach Polski.

Największa zbrodnią tego żyda z piekła rodem "bolka" tamtych czasów, było umiłowanie kawalerii i taktyki walk powstańczych (książka Józefa Piłsudskiego "Rok 1863" pierwszy raz została wydana w 1914 roku w Poznaniu) co skończyło się katastrofą w 1939. Podobieństwo z Wałęsą nie jest przypadkowe. To "bolek" Wałęsa jest jakby kopią tego nieudacznika forowanego przez wywiad niemiecki i masonerię.

Poza banałami o tramwaju to Piłsudskiemu (prawdziwe nazwisko Selman) należy jeszcze mu pamiętać, że dwa razy zatrzymał polskie wojska w roku 1919 i 1921 w ich ofensywie na wschód, aby nie wesprzeć w ten sposób "białych" z gen. Antonem Denikinem na czele. Wyczyny tego "geniusza" i "wybitnego stratega" pięknie opisuje najwybitniejszy polski pisarz polityczny pan Józef Mackiewicz w swojej powieści "Lewa wolna". Polityka Piłsudskiego doprowadziła Polskę do największej katastrofy w jej dziejach - najazdu przez 3 państwa naraz, 50 lat okupacji i do 3 ludobójstw. Otaczanie kultem tego bydlaka, jest z definicji antypolskie.

Ponura prawda o Piłsudskim – Henryk Pająk  (Wydanie II poprawione i uzupełnione)
CO TO ZA WÓDZ?
Co to za wódz, który za austriackie srebrniki staje się agentem zaborcy?
Co to za wódz, który w sierpniu 1914 roku wyrusza podpalać polski dom po to, aby ogień przeniósł się na dom drugiego zaborcy?
Co to za wódz, który wyrusza na Kijów, aby kosztem 200 000 poległych Polaków realizować teutońską politykę okrążania Polski od wschodu?
Co to za wódz, który na trzy decydujące dni bitwy warszawskiej zrzeka się funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa i ucieka do swej konkubiny za Częstochowę?
Co to za wódz, który w maju 1926 roku wywołuje wojnę polsko-polską i polski żołnierz musi strzelać do polskiego żołnierza, aby ON stał się dyktatorem narodu?
Co to za wódz, który morduje najlepszych generałów, bo wiedzą o nim za dużo, innych rozpędza lub więzi i poniża, bo są mądrzejsi i nieposłuszni?
Co to za wódz katolickiego narodu, który oficjalnie wyrzeka się wiary katolickiej, aby ożenić się z protestancką rozwódką, z konkubiną ma nieślubne córki, na łożu śmierci odmawia przyjęcia księdza, by potem spocząć na Wawelu wśród katolickich królów Polski?
Co to za historycy, co to za „polska” historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim – BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ?
Jeżeli nie będziecie czytali,
to wcześniej czy później dopuścicie się zdrady,
bo nie poznacie korzeni zła.
Ks. Paul Aulanguer

Co do hymnu to przypomnę zmianę hymnu i godła przez tego żydowskiego przebierańca zwanego „marszałkiem”. Polski Hymn to Bogurodzica. Zawsze! A orzeł to ten z 1921 roku (Stanisław Augusta Poniatowskiego) bez masońskich gwiazdek i innych błędów heraldycznych. Prawda jest też taka, że towarzysze od Ziuka wyrzucili na śmietnik nasz pradawny hymn Bogurodzicę a masońską przygłupią przyśpiewkę o tym zasrańcu Bonaparte okrzyknęli hymnem. To samo zrobili z Godłem z A.D. 1919 socjalistyczno-żydowskie bydlaki. Oto prawdziwe oblicze szwabskiego agenta Ziuka Piłsudskiego, mordercy gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego i wielu dziennikarzy co źle się wyrazili o agencie Ziuku, pogromcy kolejowych poczciarzy i złodzieja państwowej (carskiej) kasy pod Bezdanami i w dwóch innych napadach na pociągi pod Pruszkowem, Rogowem.

Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 

Vote up!
5
Vote down!
-10

panMarek

#1613708

Widze, ze jestes doskonale "wyedukowany" przez roznych Pajakow, Ziemkiwiczow, a nawet 'historykow" z PRL.

Dlatego rzeczowa dyskusja z Toba mija sie z celem. Zegnam.

Vote up!
8
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613715

MACKIEWICZ JÓZEF w  LEWA WOLNA której fragment opisujący „geniusz” wojskowy tego żydowskiego dyletanta Piłsudskiego zacytowałem też kłamie?

Pan mnie zadziwia!

Vote up!
7
Vote down!
-8

panMarek

#1613716

Poniewaz jest Pan doskonale przeszkolony w szerzeniu antypolskiej propagandy, to pozwole sobie wrocic do Lewa Wolna, by stwierdzic, czy pan nie klamie. Nawiasem mowiac Mackiewicz, ktorego bardzo sobie cenie, nie jest historykiem.

Vote up!
7
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613719

"to pozwole sobie wrocic do Lewa Wolna, by stwierdzic, czy pan nie klamie"

tylko 

wpierw wracam a później się wypowiadam co do podanych faktów. 

Zważywszy na tę skrajną Pana nierzetelność, więcej nie będę komentował Pańskich wpisów, bo nabrałem przekonania, że nie tylko tracę czas ale jeszcze jestem obrażany. A tego nie toleruję.

Bez urazy ale pewien poziom trzeba zachowywać nawet wobec nieznajomych.

Vote up!
6
Vote down!
-7

panMarek

#1613725

Jesteś chory psychicznie, prawda?

Tylko dlaczego działasz na kierunku antypolskim?

Kto to zainspirował, opcja ubecko-prorosyjska czy może przeszłość własnej rodziny?

I jeszcze się Chrystusem podpierasz, nieszczęśniku...

Vote up!
9
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1613739

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

DLACZEGO Rada Regencyjna oddala zwierzchnictwo nad krajem jakiemuś brygadierowi?

DLATEGO, że Rada Regencyjna została powołana reskryptami niemieckich i austro-węgierskich władz okupacyjnych a brygadier BYŁ ICH AGENTEM.

DLATEGO. I TYLKO DLATEGO.

Vote up!
7
Vote down!
-9

panMarek

#1613709

Dziekuje bardzo. Poznalismy sie na sobie wzajemnie. Zegnam.

Vote up!
7
Vote down!
-6

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613662

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Vote up!
5
Vote down!
-9

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613666

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1613667

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Piotr Kowalski, „Generał brygady Włodzimierz Ostoja-Zagórski (1882-1927),
„Wszyscy musieli zginąć"
Pisze autor: „Szofer, który wiózł Zagórskiego z dworca, Mieczysław Cempel miał jakoby zostać zwolniony z wojska przed upływem służby, następnie zaś w 1929 r. został zastrzelony w lokalu, na którego prowadzenie otrzymał koncesję. Na terenie Belwederu padł od „zabłąkanej kuli” żandarm Stanisław Koryzma, który miał być wtajemniczony w okoliczności zejścia ze świata generała. Najprawdopodobniej zamordowany został również płk Jakubowski, jeden z ostatnich świadków popełnionej zbrodni.

Zbyt wiele tych zbiegów okoliczności, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że po maju 1926 r. w niejasnych okolicznościach zmarli także wysocy oficerowie uznawani przez J. Piłsudskiego za wrogów. Generała broni Tadeusza Rozwadowskiego śmierć dosięgła 18 października 1928 r. Podejrzewano otrucie, jednakże władze zabroniły sekcji zwłok. Rok wcześniej dnia 23 października zmarł generał dywizji Jan Thullie. Śmierć przyszła nagle i wręcz niespodziewanie. Generał zatruł się rybą w drodze na manewry. Mimo troskliwej opieki jego serce nie wytrzymało. Przed I wojną światową J. Thullie służył w armii austro-węgierskiej. W 1925 r. był kontrkandydatem gen. Lucjana Żeligowskiego na stanowisko ministra spraw wojskowych. Tego ostatniego zaś wysuwał obóz piłsudczykowski.

Wreszcie życie stracili także ci oficerowie, którzy przed I wojną światową pracowali w wywiadzie austro-węgierskim i doskonale znali przeszłość marszałka J. Piłsudskiego. Były kierownik HK-Stelle we Lwowie, a w niepodległej Polsce dowódca dywizji w Przemyślu gen. Jan Hempel został „przypadkowo” zabity podczas polowania w miejscowości Potok. Dowódca Okręgu Korpusu nr 7 w Poznaniu gen. Oswald Frank, który wcześniej także pracował w lwowskim HK-Stelle, zmarł na stole operacyjnym w Poznaniu. W trakcie wojny polsko-bolszewickiej na podwórzu jakiejś kwatery również „przypadkowo” zastrzelony został były pracownik wywiadu austriackiego Morawski.

Jaki był zaś los dokumentów obciążających J. Piłsudskiego i jego współpracowników, które miały znajdować się w rękach Włodzimierza Zagórskiego, a których posiadanie przyczynić się miało do jego śmierci? Wiele wskazuje na to, że były one przechowywane razem z innymi kompromitującymi dokumentami związanymi ze sprawą generała w kasie ogniotrwałej muzeum belwederskiego. W ten sposób wyjaśniałby się w pewnym sensie tragiczny los generała.

W Archiwum Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku znajduje się teczka „Geheim” kpt. J. Rybaka zawierająca materiały dokumentujące współpracę J. Piłsudskiego z wywiadem austriackim. W. Zagórski mógł ją otrzymać od J. Rybaka w sierpniu 1914 r. W teczce jednak brak owych słynnych pokwitowań na pobieranie pieniędzy z kasy Biura Ewidencyjnego. Co się z nimi stało? Trudno powiedzieć, bowiem albo z W. Zagórskiego nie udało się wydobyć miejsca ich przechowywania, albo też po ich otrzymaniu piłsudczycy zdecydowali się je zniszczyć”.”
cytat z: Piotr Kowalski, „Generał brygady Włodzimierz Ostoja-Zagórski (1882-1927), Oficyna Wydawnicza Kucharski, Toruń 2007, ss. 240
 

Korfanty – ostatnia ofiara sanacji
80 lat temu, 17 sierpnia 1939 roku – umarł w lecznicy św. Józefa w Warszawie, w tej samej, gdzie skonał w 1928 roku gen. Tadeusz Rozwadowski – Wojciech Korfanty.Była to ostatnia ofiara sanacji. Po powrocie z przymusowej emigracji do Kraju – 29 kwietnia został aresztowany i osadzony na Pawiaku (!).Pomimo wielu protestów, także zagranicznych, sanacja trzymała go w więzieniu prawie do końca, pomimo że nad Polską wisiała już wojna.Oto jak opisał ostatnie dni życia Korfantego jego biograf Jan F. Lewandowski:„Zwolniono Korfantego z Pawiaka 20 lipca 1939 roku, nie tyle pod wpływem protestów, chociaż zapewne i one miały znaczenie, ile z powodu stanu zdrowia, który pogarszał się z każdym tygodniem, chociaż córki mogły mu dostarczać do więzienia obiady zamawiane w restauracji.W końcu sędzia Demant zawiadomił Zbigniewa Korfantego, że zwalnia jego ojca i prosi o jak najszybsze zabranie go z więzienia. Najwyraźniej obawiano się, że umrze w celi więziennej, co byłoby skandalem na skalę międzynarodową.Wcześniej syn zdecydował się na interwencję osobistą u ministra sprawiedliwości Grabowskiego, o której przebiegu wspominał potem w zeznaniach w Londynie podczas wojny:„Ostatecznie min. Grabowski oświadczył mi wręcz, że wypuści mego ojca z więzienia, pod tym atoli warunkiem, jeśli ja złożę słowo honoru, że mój ojciec nie powróci na Śląsk, a zamieszka stale gdzie indziej. Min. Grabowski nie wspomniał wyraźnie o słowie honoru, ale domagał się zobowiązania z mojej strony i dania przyrzeczenia, że ojciec nie zamieszka na Śląsku, co uważam za równoznaczne ze słowem honoru.Żądane przez min. Grabowskiego przyrzeczenie złożyłem, przy czym wymieniłem Zakopane jako miejsce, w którym ojciec zamieszka, na co Grabowski wyraził się: to świetnie”.Sam Korfanty nic o tej wymuszonej na synu deklaracji nie wiedział i nie wiadomo, jak mógłby się do niej odnieść, gdyby powrócił do zdrowia.Mecenas Glaser, który ze Zbigniewem Korfantym odbierał go z więzienia, napisał, że „Korfanty nie mógł już poruszać się o własnych siłach, wyprowadziliśmy go więc z celi więziennej, trzymając pod ręce”. Podobnie relacjonowały córki Korfantego. Zawieziono go do Hotelu Europejskiego, gdzie czekała żona z lekarzami. Wezwany do Korfantego doktor Tadeusz Tempka z Krakowa stwierdził u niego raka wątroby.Wtedy stan Korfantego był już tak ciężki, że przewieziono go niedługo później do szpitala Świętego Józefa przy ulicy Hożej, gdzie musiał poddać się operacji. Dokonał jej 11 sierpnia pułkownik doktor Bolesław Szarecki w asyście szwagra Korfantego, doktora Teofila Golusa z Pszczyny. Ale operacja nie pomogła. Chory czuł się coraz gorzej.„Zobaczyłam Łazarza – napisała Irena Pannenkowa, która odwiedziła go niedługo przed śmiercią. – Wychudły, wybladły, z przerażająco smutnymi, głęboko zapadłymi oczami”.Po opuszczeniu więzienia nie przeżył nawet miesiąca.W dniu 16 sierpnia ksiądz prałat Marceli Nowakowski udzielił Korfantemu ostatniego namaszczenia. „Zabieram ze sobą – mówił do niego umierający – dwa największe wspomnienia: jedno dobre, tym jest Śląsk, drugie złe, to jest Brześć”.Przepełniało go uczucie goryczy, chociaż – jak to zaznaczył spowiednik, ksiądz Nowakowski – na łożu śmierci udzielił przebaczenia swoim prześladowcom.Zmarł 17 sierpnia o godzinie czwartej rano w pokoju nr 23 lecznicy św. Józefa w Warszawie, dokładnie o godzinie, którą w pełni świadomy zapowiedział poprzedniego dnia w południe otaczającej go rodzinie – podawała później „Polonia”.Gdy korespondent „Polonii”, późniejszy pisarz Juliusz Żuławski odwiedził schorowanego Korfantego po opuszczeniu przez niego więzienia, ten powiedział do niego słabnącym głosem jakże tragicznie brzmiące słowa:– No i widzi pan, panie Juliuszu, jak mi Polska zapłaciła”.Jan F. Lewandowski, „Wojciech Korfanty”, Warszawa 2013, ss. 208-209.Opublikowano: 17 sierpnia 2019
http://mysl-polska.pl
 

Vote up!
6
Vote down!
-9

panMarek

#1613690

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

cyt. za: Nikodem Dyzma
Za upadek II RP i 1939 rok odpowiedzialność ponosi właśnie J.Piłsudski. To destruktor zwłaszcza armii którą jako dyletant zniszczył strukturalnie i zacofał, gospodarki którą jako socjalista etatyzował oraz polityki którą po tzw "przewrocie" sprowadził do prywatnego folwarku niekompetentnych miernot które już po jego śmierci dobijały kraj.  Piszą o tym P.Wieczorkiewicz czy niedawno S.Suchodolski. Ponieważ zmarł w 1935 (najprawdopodobniej syfilis, opisuje to głośna książka M.Kamińskiego z 2014 roku) próbuje się od lat ściągnąć odpowiedzialność z tego niekompetentnego i mającego wiele za uszami nieliczącego się z dobrem Państwa bandziora (dla przejęcia władzy zadawał się z czerwonymi, kazał zabijać ludzi i wzniecać zamieszki np.w 1905,1914, 1922,1923 czy w 1926). Niestety był chory na władze i na punkcie swego wizerunku, po przewrocie zaprowadził kult jednostki i terror, (nawet na lekcjach w.f. trzeba było chwalić mit Piłsudskiego i nauczyciele bali się o prace). W zasadzie państwo było typowo mafijne o czym mało się mówi, ochraniano aferzystów np.Miedzińskiego, Bussaca, Czechowicza czy Ruszczyńskiego...przyznawano monopole za łapówki,  ochraniano nawet znajomych Piłsudskiego kryminalistów i grupy przestępcze np.Łokietka, Siemiątkowskiego mające na koncie gwałty,wymuszenia, handel ludźmi i morderstwa... Grasował seryjny samobójca np.Zagórski, Rozwadowski, Thulie, Lednicki, Głowacki i innni. Powstały setki kłamliwych propagandowych opracowań (zlecanych np.przez MSW, MSWojsk, GISZ itp), powstały liczne kłamliwe hasła np.oklepane kłamstwo "Legiony Piłsudskiego" (kiedy Legiony powstały dzięki Stefczykowi,Leo z Krakowa a sam Piłsudski dowodził tylko przez pewien czas 1 brygadą na stopniu cywilnego brygadiera, bo nie miał jakiegokolwiek(!!!) wykształcenia i przeszkolenia wojskowego).  Za sprawą wielu kłamstw, machiny propagandowej i wymazania przez Piłsudskiego wielu zasłużonych postaci i prawdy (działalność min WBH i Świtalskiego a potem IJP) propagandowo ciągle robi się z niego bohatera wymazując jednocześnie prawdziwych mężów stanu min.Paderewskiego, Korfantego, Dmowskiego, Witosa, Rozwadowskiego, Hallera, Muśnickiego, Stefczyka, Leo, Lubomirskiego, Zamoyskiego, Sapiehy,nawet kompetentnych piłsudczyków odstawiono z zazdrości np. Berbeckiego i Sosnkowskiego...
Na szczęście ulega to zmianie a ludzie tak jak na Wałęsę tak na Piłsudskiego otwierają oczy. Precz z tym oszustem.
 

Vote up!
6
Vote down!
-9

panMarek

#1613693

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

MACKIEWICZ JÓZEF –  LEWA WOLNA
(fragment opisujący „geniusz” wojskowy tego żydowskiego dyletanta Piłsudskiego)
„Uzgodnione wytyczne planu przewidują skoncentrowania głównych sił sowieckich na białoruskim odcinku frontu przeciwpolskiego. Natomiast ukraiński odcinek frontu przeznaczyć jedynie dla związania przeciwnika, a nawet wciągnięcia go, jeżeli się to uda, w głąb. Główne uderzenie ma pójść od Witebska i Orszy na Mińsk, oraz z Potocka na Wilno – Lidę, w głębokie obejście frontu polskiego. Za czym koncentrycznym atakiem zdobyć Warszawę.
O tych zamiarach i przygotowaniach uzyskuje informacje wywiad francuski; rezydujący w Berlinie kapitan Rollin, przekazuje te wiadomości wywiadowi polskiemu. Jednocześnie II-gi Oddział sztabu generalnego w Warszawie otrzymuje z Ekspozytury w Wilnie ważne wiadomości. Bardzo pilna, zalakowana przesyłka, z pieczątką: „Ściśle tajne”, którą kurier wewnętrzny Karol Krotowski, odwoził do Warszawy, zawierała meldunek:
„Nr. 17462/II – Trwa nadal koncentracja wojsk bolszewickich do rejonu Witebsk – Orsza – Borysów. W rejonie tym, zajmowanym dotychczas przez 53. dyw. piechoty i 23. brygadę, skoncentrowano: 56. dyw. piech., 18. dyw. piech., 48. dyw. piech., III bryg. 1-szej dyw. piech., oraz 15. dyw. kaw. Do rejonu Połock – Dryssa przybyła 55. dyw. piech.”
Wywiad polski po tamtej stronie pracuje na ogół nieźle. Naczelny wódz zbywa składane mu w tej sprawie meldunki mruknięciem w nastroszone wąsy. Nie ulega wątpliwości, że waży jakoweś wielkie decyzje. Upływa jednak kilkanaście dni, i wiadomości o koncentracji wojsk sowieckich na północy stają się już alarmujące, a jednocześnie odsłaniają prawie jawne teraz zamiary dowództwa sowieckiego. Wytworzona sytuacja wydaje się groźna. Donosi o tym generał Szeptycki, wskazując że naprzeciw tej koncentracji, wojska polskie stoją wyciągnięte cienką, wybrzuszoną ku wschodowi linią, „jak nagonka na polowaniu”, na przestrzeni 600 kilometrów od granicy łotewskiej do Polesia; i nie posiadają praktycznie żadnych odwodów.
Wreszcie Wódz Naczelny decyduje się sam pojechać do kwatery generała Szeptyckiego w Mołodecznie. W naradzie odbytej 20-go kwietnia, bierze udział dowódca 1-ej armii gen. Majewski i dowódca 4-tej armii gen. Szeptycki. – Gen. Majewski, którego armia stoi bezpośrednio naprzeciw głównej koncentracji bolszewickiej Orsza – Witebsk, pyta:
– Co mam czynić, panie Naczelniku, jeżeli te wszystkie siły sowieckie nas przycisną?
– Musicie się trzymać – odpowiada Piłsudski. Poczem wpada na pomysł rozpuszczenia wśród oddziałów 1-ej armii pogłosek, że ona sama ma zamiar pierwsza uderzyć na bolszewików.
– Co nam to da, panie Naczelniku?
– Pogłoska taka przedostanie się tajnymi kanałami do przeciwnika.
Po wydaniu tych dwóch strategicznych decyzji, Naczelny Wódz, nie wtajemniczając dowódców armii we własne plany, które zachowuje w dalszym ciągu w największej konspiracji, zarządza:
Wycofać z północnego frontu najsilniejszą 1-ą dywizję piechoty legionowej, 41-y suwalski pułk piechoty, oraz VII-mą brygadę kawalerii z Wilna w składzie I-go pułku szwoleżerów i 17-go pułku ułanów, i – przerzucić na południowy, ukraiński odcinek frontu.
Dowódcy armii spoglądają po sobie, ale nie znając planu strategicznego naczelnego wodza, nie mogą go też krytykować.”
 

Vote up!
6
Vote down!
-9

panMarek

#1613692

Nie mam czasu ani ochoty odpowiadac na zamieszczony powyzej olbrzymi stek pomowien. Czesciowa racje przyznaje na temat sprawy Witosa, ale trzeba znac przyczyny decyzji osadzenia go w Berezie. Wprawdzie wielu oficerow umieralo i ginelo w wypadkach w przedwojennej Polsce, ale nie sadze, ze za te wszystkie przypadki nalezy winic Pilsudskiego. Co do Zagorskiego. Mial sie zameldowac u Pilsudskiego. Kiedy samochod z Wilna dotarl do Warszawy, okazalo sie ze Naczelnik wyjechal do Spaly. Wobec tego postanowiona odwiezc Zagorskiego do jego mieszkania na Mokotowie (?). Jadac przez Nowy Swiat, poprosil towarzyszacych mu oficerow by pozwolili mu udac sie do Lazni Miejskiej. Od momentu gdy tam poszedl, slad po gen. Zagorskim sie urywa. Dochodza znaki, ze zyje, bo splaca swoje dlugi w banku, a pozniej, jego brat odkrywa go w Egipcie, gdzie prowadzi jakies interesy. Na temat jego znikniecia powstalo wiele niczym nie potwierdzonych bajek. Jak powiedzialem poprzednio, istnieje duza biblioteka pomowien i falszow na temat Marszalka i nie bede komentowal oczywistych bzdur dotyczacych jego  zydowskiego pochodzenia i tym podobnych absurdalnych nonsensow. Wszystkie jego czyny maja swoje logiczne podloze i uzasadnienie - nawet Bereza. Ale o tym moge mowic z kims, kto czerpie wiedze z  historycznych, a nie propagandowych, czy wprost wrogich zrodel.  

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613713

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dodam, że jak podaje Józef Mackiewicz - w relacji wiarygodnego dlań świadka, który uciekł potem na Łotwę - ciało gen. Zagórskiego jest zakopane i przykryte betonem i asfaltem przed wejściem do przedwojennej komendy Policji Państwowej, w Milanówku pod Warszawą.

Vote up!
6
Vote down!
-8

panMarek

#1613714

Plotka jak jedna z dziesiatek (serio) na ten temat. Prosze o zrodlo.

Slyszalem tez, ze go porabali siekiera na kawalki i utopili je w Wisle.

Vote up!
5
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613721

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziwne (kurwa), że jakiś IPN który pożera setki milionów ludzkich podatków nie sprawdził tej hipotezy choćby jakimś georadarem w cenie 2000 zł za badanie. Nikogo z PiSiorów i pozostałych to nie zastanowiło? Akurat tę hipotezę łatwo jest zweryfikować i to tanim kosztem.
 

Vote up!
7
Vote down!
-10

panMarek

#1613723

świadka należy do wiarygodnych źródeł? Ciekawa teoria. ;)

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1613730

Gdzie napisałem, że anonimowego. Józef Mackiewicz wymienia go z imienia i nazwiska i podaje gdzie pracował.

Prosisz się o warszawską wiązankę?

A jak zapytasz swoim UBeckim, pogardliwym językiem "podaj źródło" to już odpowiadam: przeczytaj sobie dostępnych w Polsce 28 książek Józefa Mackiewicza to i gdzieś trafisz bądź napotkasz.

Miłej lektury.

Vote up!
7
Vote down!
-8

panMarek

#1613731

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Doskonałe! Już widzę oczami wyobraźni ten wysiłek nieludzki :-) Jak w piosence Stanisławskiego!

Vote up!
4
Vote down!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613734

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

mimo, że nie znam

;-)

P.S. A co!

Mackiewicz w nędzy je pisał to niech w dobrobycie przynajmniej poszuka sobie a nie tylko opluwa ludzi i co mądrzejsze komentarze!

Vote up!
6
Vote down!
-9

panMarek

#1613736

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

więc zapodam im jeszcze co napisał mój ulubiony historyk-męczennik pan Dariusz Ratajczak

___________________________________________

Szlachtowanie generała Zagórskiego – Dariusz Ratajczak
Motto: Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.
Józef Beck, Sejm RP, 5 maja 1939

Zdaję sobie sprawę, że wyrażanie negatywnych opinii o Józefie Piłsudskim w sierpniu (rocznica Bitwy Warszawskiej) i listopadzie (rocznica 1918 r.) uważane jest za wysoce niestosowne (już na pewno w kręgach miłościwie nam panującej neo-piłsudczyzny, czyli V Brygady). Postanowiłem przeto w tzw. międzyczasie przypomnieć, a nawet skomentować słynną – dzisiaj wstydliwie chowaną pod sukno – sprawę generała Włodzimierza Zagórskiego.

Przed wybuchem I wojny światowej Zagórski był prominentnym oficerem II Oddziału Sztabu Generalnego w Wiedniu. Odpowiadał za kierunek rosyjski, to znaczy podlegały mu odpowiednie wysunięte ekspozytury wywiadowcze (Hauptkundschaftstellen) w Krakowie, Przemyślu oraz Lwowie, które z kolei zatrudniały sieć agentów, w tym samego Piłsudskiego.

Ja wiem, nawet dzisiejsi apologeci marszałka (vide: dr Ryszard Świętek – „Lodowa ściana”) , idąc zresztą – bo inaczej nie można – śladem autorów PRL-owskich (Zbigniew Cieślikowski, Jerzy Rawicz) i emigracyjnych (Jędrzej Giertych), potwierdzają fakt współpracy tegoż z wywiadem wojskowym Austro-Węgier (w tym branie pieniędzy), ale rozgrzeszają takie praktyki, gdyż służyć miały one walce o niepodległą Polskę.
Zapominają wszelako, że jak napisał prof. Maciej Giertych: Wywiady płacą agentom, bo są im przydatne ich usługi. Gdyby nie były przydatne – nie płaciłyby (Opoka, nr 25, luty 1998). Co więcej, płacą, a czasami, w ramach handelku, wymieniają się informacjami z wywiadami nawet wrogich państw. Nie dałbym głowy, że Austriacy incydentalnie podrzucali Rosjanom jakieś papiery dotyczące np. warszawskich struktur PPS. Strasznie śmierdząca sprawa, ale kto raz z wywiadem zaczyna, ten w g**** wchodzi.

Zagórski osobiście poznał Piłsudskiego dopiero po wybuchu wojny, gdy został z ramienia Austriaków szefem sztabu Komendy Legionów, czyli de facto przełożonym skromnego brygadiera. Panowie znienawidzili się. Uczucie to przeniosło się na I połowę lat dwudziestych z jednego podstawowego powodu: Zagórski nie wyzbył się pamięci, jak inni polscy oficerowie z dawnej armii austro-węgierskiej. Wiedział o Piłsudskim dużo, za dużo, a Marszałek – o czym milczą jego wielbiciele, chciał o niekoniecznie chlubnej przeszłości zapomnieć. Dlatego już jesienią 1925 r. mobilizuje przeciwko utalentowanemu organizatorowi polskiego lotnictwa opinię publiczną, wikłającą go w aferę Frankopolu (kompletna, ale nośna społecznie bzdura), czy oskarżającą o brak patriotyzmu w latach Wielkiej Wojny. W tym wypadku ogarem okazał się, podług celnego określenia Stanisława Cata-Mackiewicza, nieuk o psychologii łobuza, frazes pozbawiony wszelkiej treści, czyli Wojciech Stpiczyński – nie bez kozery twórca nic nie znaczącego hasła sanacja. Oczywiście nienawiść wzrośnie, gdy w maju 1926 r. Zagórski- szef Departamentu Lotnictwa – stanie po stronie prawowitych władz Rzeczypospolitej, broniąc Warszawy przed rebeliantami.

Zagórski został aresztowany przez zwycięskich buntowników w Wilanowie w dniu 16 maja 1926 r. Po kilku dniach, wraz z innymi generałami (m.in. właściwym zwycięzcą Bitwy Warszawskiej- Tadeuszem Rozwadowskim) przewieziono go do więzienia na wileńskim przedmieściu Antokol. Siedział tam do sierpnia roku następnego. To wiemy na pewno.

Gdzie jest generał? (wersja reżimowa)

Podług oficjalnej wersji Zagórskiego zwolniono z aresztu w Wilnie 6 sierpnia 1927 r. Generał w towarzystwie żandarmów przyjechał pociągiem do Warszawy i prosto z dworca kazał się zawieść autem do… Łaźni Fajansa na Krakowskim Przedmieściu. Pożegnał się z obstawą i … wyparował – najpewniej uciekł, czyli zdezerterował z wojska. Później uzupełniano ją o inne elementy, np. oświadczenie niejakiego Dawida Erdkracha (homoseksualisty, oszusta i podwójnego szpiega; już nie wiadomo od kogo dostał czapę podczas II wojny światowej), że ten widywał go dość często w wiedeńskich kawiarniach. Sanacyjna propaganda nie popisała się: wszystko to było prymitywne, naciągane i nielogiczne.

Gdzie jest generał? (wersja nieoficjalna)

Przedstawiona poniżej wersja generalnie, przynajmniej w moim odczuciu, odpowiada prawdzie. Rzecz jasna pewnych szczegółów nie da się już jednoznacznie ustalić. Podaję ją w oparciu o źródło, które ujawnię każdemu, kto o to poprosi. A zatem, co się stało z nieszczęsnym generałem?

Przede wszystkim powróćmy do antokolskiego więzienia. W przeciwieństwie do innych uwięzionych generałów przechodzących rodzaj załamania psychicznego lub też podupadających gwałtownie na zdrowiu (Rozwadowski), Zagórski jest w dobrej formie. Odgraża się, że ujawni kompromitujące papiery z przeszłości, że jego uwięzienie to skandal itd. Słowem – nie daje się zmiękczyć. W nocy z 5/6 sierpnia , na podstawie pisemnego rozkazu, zabierają go z kazamatów kapitanowie Miładowski i Myśliszewski (w asyście żandarmów). Wcześniej ubierają w cywilne ubranie, w tym umyślnie za duży kapelusz. Wszyscy podążają na dworzec. Zagórski podróżuje do Warszawy w szczelnie zasłoniętym przedziale pociągu. W stolicy na peronie dodatkowo czekają (w cywilu!) kapitanowie Płaskowski, były szef Oddziału II z D.O.K. Grodno, Włoskowicz oraz organizator ówczesnego „Strzelca”, słynny Łokietek. Dworzec pustoszeje, piłsudczycy prowadzą generała do czekających w pobliżu aut. Jedno z nich miało numer rejestracyjny W-6141. Zapisał go jakiś kolejarz.

Początkowo uwolnionego więźnia zawieziono do Walerego Sławka na ulicę Chopina 1. Zagórski znał przyszłego prezesa BBWR z działalności szpiegowskiej na rzecz Austro-Węgier pod pseudonimem Stefan Pierwszy (Stefanem Drugim był sam Piłsudski: panowie brali pieniądze w HK-Stelle Krakau), miał odpowiednie raporty, kwity itd. Teraz Sławek zaklina go, by je wydał, a Piłsudski wszystko wybaczy. Generał w ostrych słowach odmawia. Wtedy Sławek przekazuje ofiarę osławionemu majorowi Zygmuntowi Wendzie (wtedy szefowi ochrony Piłsudskiego, po wybuchu wojny kierownikowi Obozu Zjednoczenia Narodowego) – dla zmiękczenia uporu. Ten przewozi nieszczęśnika do lokalu Strzelca przy ulicy Dobrej 2.

Na Dobrej oprawcy związują Zagórskiemu ręce na plecach, obrzucają wyzwiskami, biją po twarzy, kopią i okładają szablami – zrazu płazem. Generał nie chce współpracować, zatem przypalają mu skórę papierosami, cygarami oraz kłują sztychem szabli. W torturowaniu Zagórskiego uczestniczyli (trudno ustalić, kto biernie, a kto czynnie): ppłk. Piątkowski i Józef Beck, major Wenda, kapitanowie Kowalski, Miładowski, Myśliszewski, Płaskowski oraz Łokietek. Na pewno, wbrew pogłoskom, wśród egzekutorów nie było Bolesława Wieniawy- Długoszowskiego. Można mu wierzyć na słowo – niekoniecznie trzeźwe. To był wprawdzie człowiek nie pozbawiony wad, ale niezdolny do takiego świństwa.

Zagórskiego dręczono w ten sposób przez kilka dni. Podczas jednej z tych szczególnych sesji generałowi udało się uwolnić i zdzielić krzesłem dwóch oprawców (trafili do szpitala). Wersja, tym razem niepotwierdzona, głosi, że w wynikłym zamieszaniu ofiara podbiegła do samego Piłsudskiego (a dyktator dyskretnie nocą odwiedził lub odwiedzał lokal Strzelca), policzkując go. Wtedy miał paść rozkaz: skończyć z nim… niech zabierze swą tajemnicę do grobu.

Jak było w tym konkretnym momencie – trudno powiedzieć, faktem natomiast jest, że śmierć Zagórskiego była straszna, rzeźnicza. Były dowódca lotnictwa został dosłownie rozsiekany szablami – do tego stopnia, iż ręce, którymi zasłaniał głowę wisiały na rękawach. Konającego dobił z pistoletu – strzał w tył głowy- major Wenda? Beck? Któryś z kapitanów? Zmasakrowane zwłoki najpierw przewieziono do Fortu Legionów przy szosie Grójeckiej, a następnej nocy do Wilanowa, gdzie zaszyte w worek obciążony kamieniami rzucono do Wisły.

W ten nieskomplikowany sposób uratowano honor ludzi walczących o wyśnioną, niepodległą Ojczyznę

Dariusz Ratajczak

Artykuł powyższy, autorstwa zamordowanego polskiego historyka, dr-a Dariusza Ratajczaka, rzuca wiele światła na tajemnicę „zaginięcia” generała Zagórskiego.
 

Vote up!
7
Vote down!
-9

panMarek

#1613732

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1613747

Od tego traktowania Józefa Mackiewicza jako nieomylnego guru, to ten znakomity pisarz (a nie historyk) przewraca się w grobie. To, że tylko prawda jest ciekawa nie oznacza wcale, iż Józef Mackiewicz do niej dotarł w każdym przypadku. Ale wyznawcy sekty, określanej przeze mnie jako "chazarscy moraliści", tak już mają.  

W przypadku panaMarka i jemu podobnych mamy do czynienia z opowiadaniem starych kacapskich, szwabskich czy chazarskich kawałów. I nie jest przypadkiem, że szczególne natężenie tych opowieści następuje po "objawionych prawdach" wygłoszonych przez Putina.

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1613738

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"jasiu patmo" set: "To, że tylko prawda jest ciekawa nie oznacza wcale, iż Józef Mackiewicz do niej dotarł w każdym przypadku."

A ja zapytam - gdzie się pomylił? Proszę o jeden przypadek kiedy to Józef Mackiewicz się pomylił albo co nie daj Boże skłamał? Jak nie znajdziesz do jutra to jutro zadedykuję Ci piękną warszawską wiązankę w jednym zdaniu złożonym.

Do jutra.

P.S. Rozumiem, że w retorsji mogę nazwać Ciebie zwolennikiem pedofilii po "objawionych prawdach" wygłoszonych przez Putina? Myślę, że jest to równie prawdziwe więc się zastanów zanim coś napiszesz. 

Pewien poziom trzeba zachowywać nawet wobec nieznajomych.

Vote up!
6
Vote down!
-11

panMarek

#1613740

Zamiast owijać w bawełnę "prawdy objawione" wygłaszane przez Putina, trzeba było napisać wprost, że Józef Piłsudski był nie tylko winny klęski Polski w 1939 roku, ale w ogóle winny wybuchu II wojny światowej. Podobne "prawdy objawione" głosi tutaj niejaki xiazeluka odnośnie Powstania Warszawskiego, z których wynika, że to nie Niemcy (oraz będący z nimi w niepisanym wówczas sojuszu Ruscy), lecz Powstańcy są winni zniszczenia Warszawy. Przypomnę tylko, że według "prawd objawionych" niejakiego Grossa, to Polacy są głównymi sprawcami holokaustu Żydów a nie Niemcy.

PS A w sprawie nieomylności Józefa Mackiewicza proszę się pomodlić o "światło" przed ikonami Stalina albo Putina. 

Vote up!
8
Vote down!
-4

jan patmo

#1613744

Braun nawet jak by teraz nic nie powiedział o bezczelnych draństwach putina, to swoimi filmami już dawno powiedział i zrobił nieporównywalnie więcej niż nasz obecny Prezydent Duda, który jedynie co zrobił to zwołał sobie naradę, z której nic nie wynikło, a jego minister twierdzi, że Duda dotąd nie zabrał głosu, bo "podejrzewa, że putin powie z czasem coś jeszcze" - no to Duda widzę coraz bardziej równa do Komora...

 

Ps. co do Piłsudskiego, to wiemy juz oficjalnie, że lenin był agentem niemieckim - Piłsudski też mógł być i wiele sięo tym mówi ale dziwne, że ciągle brak dokładnyh dokumentów - myśle, że ktośarchiwa niemieckie powinien bardzo dokładnie przejrzeć ...

Vote up!
3
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1613767

Pani dr Anna Mandrela zawstydziła zawodowych historyków pracą na temat rotmistrza Pileckiego.

Może gdzieś na poddaszu dojrzewa młody historyk śledczy, który znajdzie w sobie siłę i determinację, by zdobyć dowody w archiwach niemieckich, że Piłsudski nie zasługuje na pomniki, place i ulice w Polsce? A nade wszystko - na wdzięczną pamięć?

Vote up!
5
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613769

J. Pilsudskiemu podlegala  Polska Organizacja Wojskowa, ktora zajmowala sie wywiadem wojskowym na terenie Rosji w czasie Pierwszej Wojny Swiatowej.

Komendantem POW byl Tadeusz Zulinski. On przekazywal uzyskane informacje Jozefowi Pilsudskiemu, a ten Wlodzimierzowi Zagorskiemu oficerowi wywiadu C.K Austro-Wegier. Tak, temu samemu, pozniejszemu generalowi, ktory zaslynal przez podejrzany zakup duzej ilosci bezuzyteczntch silnikow samolotowych z Francji, wydaniem rozkazu, by polskie lotnictwo bombardowalo polskie wojsko w 1926 roku. oraz zaginieciem w lazni miejskiej i odnalezieniem sie po dwoch latach w Egipcie. Pilsudski przekazywal srodki pieniezne za informacje wywiadowcze na rozwoj Polskich Druzyn Strzeleckich w Galicji. To nie jest zadna tajemnica. Poniewaz informacje wojskowe byly skierowane przeciwko Rosji, to Rosjanie i ich sympatycy nazwali Pilsudskigo Agentem. Podobnie, dlatego ze ruszyl na czele Pierwszej Kompanii Kadrowej na wojne przeciwko Rosji otrzymal tytul Zdrajcy. (Narodu Polskiego?)  Rosja pewnie ma prawo tak go nazywac, bo kiedys byl ich poddanym. Ale Polacy?

Vote up!
5
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613791

Poprzednio, gdy niektórzy blogerzy Niepoprawnych występowali z tymi samymi "rewelacjami" na temat Piłsudskiego - ponosiło mnie.

Po powyższym komentarzu - już spokojnie dodam, że owi blogerzy urodzili się w czasach kwitnącej komuny w Polsce, ich rodzice otrzymywali wynagrodzenie za pracę w tej komunie, od komunistów. Czy to dezawuuje tychże blogerów w chwili obecnej? Nie mniej - ich retoryka jest typową retoryką komunistyczną na temat Piłsudskiego! I nie są łaskawi zauważyć, że te same zarzuty, które stawiają Piłsudskiemu można by, mutatis mutandis, postawić im samym, albo - ich najbliższym. Zarzuty - równie podłe, równie kłamliwe.

Warto byłoby przeczytać cykl wpisów blogera Godziemby, na portalu B'n'R, dotyczący wojennej historii generała Kazimierza Sosnkowskiego i pułkownika Ignacego Matuszewskiego - piłsudczyków na emigracji. Podłych intryg, kreowanych wśród Polonii, opłacanych przez Sowietów, chętnie akceptowanych i powielanych przez aliantów. Tutaj - link do trzeciego wpisu tego cyklu: https://www.blog-n-roll.pl/pl/szef-i-pułkownik-3#.Xg4mPSHQj1k

Warto zauważyć, kto i po co inspirował przywódców AK do rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Warto na przykład zapoznać się z opinią gen. Sosnkowskiego o Mikołajczyku.

Aby zakończyć - aż dziwne, że tym razem na blogu nie padły zarzuty pod adresem Piłsudskiego, że cierpiał na kiłę.

Pisałam kilkakroć, że mój Tatko, narodowiec, nigdy nie zniżył się do powtarzania kłamstw na temat Piłsudskiego. Nigdy też nie "beatyfikował" gen. Rozwadowskiego, szefa sztabu. Podkreślał patriotyzm Piłsudskiego i polityczne umiejętności oraz osiągnięcia. Przewrót majowy nazywał tragedią i bratobójczą walką, nie mniej - nie zarzucał Piłsudskiemu chęci zdobycia władzy i uznawał, że ówczesna sytuacja wewnętrzna w Polsce wymagała "oczyszczenia".

Co do generała Ostoi-Zagórskiego (bez względu na "rewelacje" historyka-męczennika - dr Ratajczaka) - mój Dziadek, lwowski dziennikarz, który spotykał Zagórskiego dość często w układach nie całkowicie oficjalnych - uważał go za narwańca - "wariatunia", znanego m. in. z tego, iż wielekroć gdy odwagę wzmagały mu jakieś "procenty" - wykrzykiwał publicznie, że pojedzie do Warszawy i "wygarnie temu takiemu Pi... prawdę".

Ciekawe jak wielu blogerów "plujących się" dziś na Piłsudskiego ma jakieś rodzinne odniesienia do Marszałka, jego oficerów, współpracowników, a  także - przeciwników.

Propaganda anty-polska, kreowana przez komunę - za cel ataków przyjęła właśnie Piłsudskiego. Czy dlatego, że była aż tak "patriotyczna"?

Z "nawiedzonymi" anty-piłsudczykami jest tak samo jak z chorymi "na głowę" - argumenty rzeczowe nie trafiają: oni mają "wiedzę i pewność", czyli - niereformowalne przekonania. Piłsudski jest winien II WŚ, klęsce Polski we wrześniu 1939 itd., itp. Dobrze mieć tak jasny, klarowny "obraz historii". Myśleć już nie trzeba!

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wpisy,

Vote up!
8
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1613802

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nieszczęśni piłsudczycy.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613816

Tym razem ten zmasowany i nieprzebierający w środkach napad na Józefa Piłsudzkiego następuje po serii iście stalinowskich w swej retoryce oszczerstw Putina pod adresem Polski. Jednak nawet ci, co tak gorliwie modlą się przed ikonami Stalina czy Putina, nie odważyli się pójść otwarcie w ślady swych "świętych" na Niepoprawnych. Stąd ta maskirowka.

Serdecznie pozdrawiam  

Vote up!
6
Vote down!
-3

jan patmo

#1613822

*

Vote up!
3
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613843

Wiekszosc komentatorow przebywajacych w Polsce nie ma dostepu, albo nie chce miec dostepu do zrodel historycznych. Dlatego jest skazana na antypolska propagande, nasilajaca sie, az do obledu, na przestrzeni ostatnich lat. Mysle, ze mozna ich podzielic na oceniajacych historie Polski z polskiego, lub obcego punktu widzenia. 

Generala Sosnkowskiego cenie najwyzej wsrod kadry oficerskiej na emigracji. Ten bardzo wartosciowy oficer calym swym zyciem sluzyl Polsce.

Pulkownik Matuszewski, bohater niezwyklej, pelnej przygod ewakuacji polskiego skarbu narodowego, w nagrode zostal przez gen. Sikorskiego - czlowieka malego i podlego,  poddany przesladowaniom. Plk Matuszewski byl jednym z najlepszych, wsrod najlepszych. 

https://www.rodaknet.com/rp_art_6870_czytelnia

_cenckiewicz_plk_ignacy_matuszewski.htm

Natomiast bardzo cenny jest Pani link w ktorym prawda przebija sie z kazdego slowa. Zeby tylko ludzie w Polsce zechcieli to czytac:

https://www.blog-n-roll.pl/pl/szef-i-pu%C5%82kownik-3#.Xg5K4iMwgZN

Co do gen Rozwadowskiego. Jako dowodca Garnizonu Warszawskiego w maju 1926 roku wydal rozkaz o otworzeniu ognia do "buntownikow" , a tych, ktorzy odmawiali strzelania do swoich kolegow, kazal rozstrzeliwac jako dezerterow.

Pilsudski pragnal dokonac przejecia wladzy w sposob pokojowy, a po brutalnej odmowie prezydenta wycofal sie do koszar 36 Pulku Piechoty na Pradze.

Obecnie wielu nie usiluje nawet zauwazyc, ze rozkaz gen. Rozwadowskiego, nakazujacy strzelanie polskich zolnierzy do polskich zolnierzy, to byla zbrodnia wojenna. Natomiast straty wsrod wojska i cywili w ilosci 379 zabitych i okolo tysiaca rannych czesto przypisuja w Polsce - Pilsudskiemu.

Rozwadowskiego nalezalo wowczas postawic przed sadem polowym. 

General Zagorski nie znosil pilsudczykow. On, swietnie wyksztalcony czlowiek ze szlacheckiej rodziny, gardzil Legionistami Pierwszej Brygady chodzacymi czesto bez butow. Wysmiewal i lzyl ich, idacych do Szczypiorna. W 1926 rozkazal bombardowac wojsko Pilsudskiego. Piloci nie chcieli zabijac Polakow. Starali sie rzucac swoj ladunek na tereny niezamieszkale. Kilka bomb trafilo na w miare pusty Plac Saski. Nie wim czy ktos zginal na skutek rozkazu gen. Zagorskiego, ale uwazam, ze tez powinien stanac przed sadem wojskowym.

Nie mam teraz czasu na szersze rozwiniecie podanych przez Pania tematow, wiec odpowiedzialem na nie w doslownie telegraficznym skrocie. Za to bardzo sie ciesze, ze moge z Pania wymieniac poglady na sprawy, do ktorych podchodzimy  z tego samego punktu widzenia.

Jedzcze raz dziekuje i pozostaje z szacunkiem. 

Vote up!
5
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613844

Od Brauna, już tylko jako reżysera filmów o jednoznacznie antytotalitarnej wymowie, należało chyba oczekiwać szybkiego, jasnego i ostrego potępienia ostatnich wściekle antypolskich i stalinowskich w swej "poetyce"  wstąpień Putina skierowanych przeciwko Polsce i Polskom. A tym bardziej takiej reakcji należało się spodziewać od Brauna jako polityka, ostro potępiającego bezprawne roszczenia żydowskiego "przemysłu holocaustu" wobec Polski. Przecież nie trzeba być specjalnie bystrym, by dopatrzeć się ścisłych związków wypowiedzi Putina z powtarzającymi się kampaniami oszczerstw uprawianych przez ten "przemysł".

Vote up!
8
Vote down!
-4

jan patmo

#1613777

Oświadczenie w sprawie oszczerczych stalinowskich bluzgów Putina wydał Morawiecki w uzgodnieniu z prezydentem Dudą. Podobnie wcześniej, choć zdecydowanie po zbyt długiej zwłoce, odniósł się polski rząd do roszczeń żydowskich hochsztaplerów w związku z uchwaleniem przez senat USA ustawy 447.  

Nie sposób przewidzieć, jak długo przyjdzie czekać na podobne oświadczenie Brauna et consortes. Ale - jak to się mówi - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Putin swymi wściekle antypolskim wypowiedziami, powielającymi sankcjonowany oficjalnie przez stalinowską Rosję rasizm (szczególnie w odniesieniu do Polaków), i  bez watpienia przewyższający rasowe roszczenia Hitlera, zmusił polityków (i nie tylko) obecnych na polskiej scenie do jednoznacznego określenia się w stosunku do takiej "polityki" Rosji. 

   

Vote up!
6
Vote down!
-4

jan patmo

#1613790

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo oni oba - to jedna osoba?

Pan Andrzej zobowiązał się jako prezydent do wypełnienia 10 punktów:

1) Będę prezydentem, który słucha i służy obywatelom;

2) Będę prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;

3) Będę prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;

4) Będę prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;

5) Będę prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;

6) Będę prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego obywatela;

7) Będę prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;

8) Będę prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;

9) Będę prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;

10) Będę prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.

Nie wiem tylko, skąd wiedział, że w ogóle będzie prezydentem.

Czy jest choć jeden punkt dotrzymany? A jaką sankcję przewidział pan Andrzej w przypadku niedotrzymania słowa?

Vote up!
4
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613815

Gdyby tak Braun był prezydentem, to by odpowiedział Putinowi jak Lenin! Nieprawdaż?

Vote up!
7
Vote down!
-4

jan patmo

#1613819

W związku z otrzymanie 2 stycznia 2020 00:20 i 2 stycznia 2020 02:11 i utracie punktów z 320 do 70 co oznacza dopisanie pod moimi komenarzami po 10 minusów w „Grzegorz Braun OSTRO odpowiada na kłamstwa sowietów i Putina!” kończę odwiedziny tego portalu. Co prawda nie mogę się stąd usunąć bo nie ma takiej opcji na stonie ale mogę pożegnać sympaycne i mądre Panie: Verita, Rebeliantka i Markowa. Miło było czytać komentarze Szanownych Pań – za co dziękuję.
P.S. To smutne że właściciel tego portatu tak nisko ceni wolność słowa, że dopuścił się manipulacji w godzinach 00:20 do 02:11 odejmując mi w niecałe nocne dwie godziny 250 punktów.

Poniżej załączam otrzymane dwa e-maile:

Od: admin@niepoprawni.pl
Data: 2 stycznia 2020 00:20
Temat: Bardzo nam przykro. Straciłeś rangę..
panMarek.
Bardzo nam przykro :(
Straciłeś swoją dotychczasową rangę. Utraciłeś dostęp do niektórych
funkcji serwisu. Twoje oceny będą się mniej liczyć. Twój głos będzie
łatwiej zignorować.
Utracona ranga: Komentator 2
Wymagana liczba punktów: 320.
Aby odzyskać rangę musisz zdobyć więcej punktów - poprzez większe
zaangażowanie oraz dobre oceny innych użytkowników.
Szczegóły na temat zdobywania/utraty rang w przewodniku:
http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady-punktacji
Pozdrawiamy!
Administracja niepoprawni.pl

Od: admin@niepoprawni.pl
Data: 2 stycznia 2020 02:11
Temat: Bardzo nam przykro. Straciłeś rangę..
panMarek.
Bardzo nam przykro :(
Straciłeś swoją dotychczasową rangę. Utraciłeś dostęp do niektórych
funkcji serwisu. Twoje oceny będą się mniej liczyć. Twój głos będzie
łatwiej zignorować.
Utracona ranga: Komentator 1
Wymagana liczba punktów: 70.
Aby odzyskać rangę musisz zdobyć więcej punktów - poprzez większe
zaangażowanie oraz dobre oceny innych użytkowników.
Szczegóły na temat zdobywania/utraty rang w przewodniku:
http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady-punktacji
Pozdrawiamy!
Administracja niepoprawni.pl

Vote up!
7
Vote down!
-8

panMarek

#1613829

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Będziemy z utęsknieniem czekać na powrót, w który nie wątpię.

"Bardzo nam przykro" hipokryci cholerni!

Vote up!
3
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613830

Michael-abakus zwrócił mi uwagę na "wykłady" Brauna z historii, szczególnie ten, w którym opowiadał o Stanisławie Staszicu. Z tego co wspomniał - delikatnie rzecz ujmując - to bardzo niepochlebnie o nim się w nim wyrażał. Po zapoznaniu się z tym "wykładem" ustosunkuję się do wykładni Brauna.

Przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia wpadł mi też w ręce periodyk historyczny z innym artykułem Brauna traktujący o  zamachu na cara Pawła I. Postaram się do niego odnieść.     

Vote up!
8
Vote down!
-3

jan patmo

#1613857