66 rocznica śmierci gen Augusta Fieldorfa "Nil"

Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Kraj

24 lutego 1953 roku został zamordowany jeden z najwybitniejszych dowódców Polskiego Państwa Podziemnego. Choć szef Kedywu Komendy Głównej AK sprawiał, że Polacy stawiali czoła niemieckiemu najeźdźcy, nowa „ludowa” władza nie miała dla niego litości i skazała „Nila” na karę śmierci.

 

Przełomowym momentem w wieloletniej służbie gen. Fieldorfa (1895-1953) było objęcie przez niego sterów Kedywu – Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej AK.

Dwa lata później żołnierz otrzymał zadanie stworzenia poza strukturami Armii Krajowej tajnej organizacji „Niepodległość” działającej pod kryptonimem „NIE”, która miała być przygotowana na wkroczenie do Polski Sowietów.

Po zsyłce do pracy na Uralu, do Polski powrócił w październiku 1947 r., ale nieustannie zmieniał miejsce zamieszkania. W lutym 1948 zdecydował się ujawnić w reakcji na ogłoszoną amnestię. To jednak nie uchroniło jego życia. 9 listopada 1950 r. gen. Fieldorf został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi i trafił do aresztu. Już do końca swoich dni oglądał świat zza krat.

16 kwietnia 1952 r. w gmachu Sądu Wojewódzkiego dla m. st. Warszawy rozpoczęła się „rozprawa główna” przy drzwiach zamkniętych. Sąd uznał gen. Fieldorfa winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na karę śmierci przez powieszenie. Zasądzono także utratę praw publicznych i obywatelskich, praw honorowych oraz przepadek mienia. Wyrok wydano na podstawie dekretu o wymiarze kary dla zbrodniarzy hitlerowskich i zdrajców narodu polskiego. 20 października 1952 r. wyrok na gen. Fieldorfa został zatwierdzony przez Sąd Najwyższy.

24 lutego 1953 r. gen. August Emil Fieldorf został powieszony w więzieniu mokotowskim w Warszawie przy ul. Rakowieckiej.

Dowódca nigdy nie podjął współpracy z władzami komunistycznymi. Zapłacił za to najwyższą cenę.

Cześć Jego Pamięci!

 

://wpolityce.pl/httpshistoria/435308-66-rocznica-smierci-gen-augusta-fieldorfa-nila-wideo

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (24 głosy)

Komentarze

Już spałował za -16, bo przypomniałem o Polskim bohaterze.

Ilu tu jeszcze jest takich gnid.

Możesz pałować do woli, nasza pamięć jest w sercach i głowach, ty sługusie i niewolniku.

Vote up!
22
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1581721

Dobrze, ze wprowadzasz tutaj w zycie ta edycje rocznic smierci naszych Bohaterow. To jest bardzo istotne. Tego co nam teraz bardzo potrzeba, to jest KONSEKWENCJA. To nasz sila przeciwko parchom. Zelazna konsekwencja w dzialaniu, a edukacja jest tego bodaj najwazniejszym aspektem.

Kolejny Wielki Polak niestety usmiercony i umeczony przez rezim.

By Pan nasz przyjal Go do Krolestwa Bozego.

pozdrawiam

Vote up!
19
Vote down!
0

chris

#1581723

To obowiązek każdego Polaka, kochającego swoją Ojczyznę Polskę.

Bo TVP-Kurskiego, tyle o tym wspomina co kot napłakał, mała zmianka i koniec.

A Polska bez Boga, wiary, historii, kultury, obyczajów, tradycji, to nie Polska, tylko skupisko ludzi na danym obszarze, to ludzie których łatwo kierować i sterować, bo są bez ideowi i nie mają żadnych zasad moralnych.

Pozdrawiam.

Vote up!
18
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1581731

Brak nazwisk żydowskich sędziów,co skazali Nila.No ale Kukiz lukę  wypełnił.GŁOŚNO.Więc jest jasne.KTO to był. Pozdrawiam.Akurat urodziłem się tego samego dnia i miesiąca co NIL.Dlatego może łączy mnie bardzo silna więż emocjonalna.

Vote up!
15
Vote down!
0

Mateo

#1581763

Ludzie wy nie rozumicie znaków czasu!
Przyjeżdza do Warszawiwu Mesjasz Kushner z całą świtą szabergojów z Ameryki specjalnie, żeby tu wyróżnić upadły naród objawieniem prawdziwego polskiego nowego testamentu ruchu oporu, i patrona tej dobrej nowiny któremu na imię Efraim - a wy tu Fieldorf.
Jak Sekretarz Szaber-goj mówi Efraim to znaczy Efraim, i musi przy....pałować bo przecież za co mu płacą?

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1581840

Ktokolwiek spałował ten wpis to była to zwykła sowiecko-ubecka szmata

Vote up!
17
Vote down!
-1
#1581744

Vote up!
18
Vote down!
0
#1581747

Za człowieka Honoru  go nie uznając

Bo byli zdrajcami, współokupantami

Za srebrniki popijali godzinami

 

By zagłuszyć tlące się w ciele sumienie

Które ciążyło im jak polne kamienie

Chwała Bohaterom co się nie ugięli

Woleli być u Boga niż w ciepłej celi

Pozdrawiam

Vote up!
14
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1581750

"Śledztwu" przewodzili znany z sadyzmu wobec oskarżonych żyd płk MBP Józef Światło oraz stalinowska prokurator żydówka Helena Wolińska.

Na karę śmierci skazany został przez "sąd" pod przew. żydówki Marii Gurowskiej, córki Moryca i Frajdy z Eisenmanów. W składzie "sędziowskim" było jeszcze dwóch żydów - Emil Merz i Gustaw Auscaler.

Mordu dokonał żyd, komunistyczny prokurator Witold Gatner.

Vote up!
26
Vote down!
0

panMarek

#1581760

Dziękuje za uzupełnienie.

Tak żydowska NKWD, w mundurach Polskich.

Żydówka Wolińska zmarła 2008 r w Anglii, Anglia nie pozwoliła by ją odesłać do Polski, by odpowiedziała za zbrodnie przeciw Polsce i Polaków.

Pozdrawiam.

Vote up!
18
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1581762

- dodam jeszcze że podano inną datę (późniejszą) - pochówku tej zbrodniczej żydownicy fajgi danielak aby zmylić zainteresowanych. Urodziła się w Warszawie  27-02-1919 roku a zdechła ta zbrodnicza świnia 27-11-2008 roku (przybrała pseudonim helena-wolińska - brus. To czarcie ścierwo leży razem z włodzimierzem brusem w Oxfordzie (prawdziwe dane - beniamin zylberberg) urodzony w Płocku. Mam bardzo dużo danych o zbrodniach Żydów na Polakach. Oni myśleli że ta sowiecka okupacja będzie trwała wiecznie. Prawdziwa przyczyna popędzenia Żydów z Polski w 1968 roku i rozkaz do oczyszczenia Wojska Polskiego z Żydów wydali sowieci za zdradę kodów łączności. Ruscy potrzebowali ich do utrwalenia swojej władzy w Polsce po wojnie a później jak już ich wykorzystali, to podtarli sobie nimi tyłek. Teraz do ruskich jeździ na "namówki" Natanijahu bo też chce być użyty jako papier toaletowy co zresztą niedawno ( z tydzień temu ) - się stało jak pamiętacie. Łączy ich zbrodnia z przed lat i starania o jej ukrycie, dlatego tak się im z ruskimi znowu dobrze układają relacje. Za to co tu z ruskimi robili po wojnie, jak by lepiej dziś rozumiem Hitlera który na początku nie miał w planie ich wymordować tylko chciał ich wypędzić z Europy ale nikt ich nie chciał przyjąć na całym Świecie. Nie szerzę tu antysemityzmu ale przytaczam prawdę bez wypowiedzenia której nie jest możliwe pojednanie i wszyscy mądrzy ludzie o tym wiedzą.

Vote up!
17
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1581770

te parchy mają czelność bredzić coś o antysemityzmie Polaków.

 żmijowe plemię! dzieci Szatana!

po owocach ich poznajemy. Jak mówi Księga Ksiąg - NIE MOŻE BOWIEM DOBRE DRZEWO RODZIĆ ZŁYCH OWOCÓW, A ZŁE DRZEWO DOBRYCH. TAK WIĘC PO OWOCACH ICH POZNACIE.  koniec cytatu

Vote up!
12
Vote down!
0
#1581806

Helena Wolińska (Fajga Mindla Danielak, ur. 27 II 1919 r., zm. 26 XI 2008 r. w Oksfordzie), absolwentka Prywatnego Żeńskiego Gimnazjum p. Zaksowej w Warszawie (1938 r.); w 1939 r. rozpoczęła studia na Wydziale Prawa UW, które ukończyła w 1948 r.; od 1936 r. członek KZM; od XI 1939–VI 1940 r. kelnerka w Domu Studenta we Lwowie; od IX 1940 r. pomoc buchaltera w Zarządzie Gminnym w Ząbczycach, pow. Pińsk; IX –XII 1940 r. goniec w „Medsantrudzie” we Lwowie; członek komsomołu we Lwowie; do VI 1941 r. sekretarz techniczny „Profkomu” na uniwersytecie we Lwowie; VIII–XI 1942 r. łączniczka, a następnie szef biura Sztabu Głównego GL (31 XII 1943 r.); do 31 VII 1944 r. szef biura sztabu AL; od 1 VIII 1944 r. szef Wydziału Ogólnego Komendy Głównej MO; od 1 IV 1949 r. w DSS MON; IV–XII 1949 r. radca prawny Wydziału IV DSS MON; XII 1949–VI 1950 r. szef Wydziału V NPW; VI–X 1950 r. szef Wydziału IV NPW; XI 1950–X 1953 r. szef Wydziału VII NPW; X 1953–XI 1954 r. szef Wydziału Kadr i Szkolenia NPW; 6 XII 1954 r. przeniesiona do rezerwy; do 1957 r. w Prokuraturze Generalnej PRL; 1955–1967 doktorant i wykładowca w Instytucie Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Nauk Społecznych KC PZPR; w 1972 r. wyjechała z Polski. Biogram za: K. Szwagrzyk, Prawnicy czasu..., s. 463–464.

Cyt. „Opinia służbowa Heleny Wolińskiej z 1954 r. , a więc już po zwolnieniu z Naczelnej Prokuratury Wojskowej: „Ppłk rez. Wolińska w okresie służby wojskowej okazała się oficerem pracowitym i bardzo wartościowym. Posiadała wysoki stopień wyrobienia partyjno-politycznego. W pracy była operatywna, śmiało i stanowczo jako prokurator podejmowała decyzje w sprawach karnych. Czujność klasową i polityczną posiadała wyostrzoną”. Brakowało jej tylko jednego – ludzkiego sumienia.”.

„5 maja 1956 r. jeden z sędziów Najwyższego Sądu Wojskowego, Józef Waszkiewicz tak pisał: „(…) Wolińska szantażowała nie tylko podległy jej personel, ale i sędziów. Dla niej każdy był «buepewny». To jej postępowanie było możliwe dlatego, że jako żona tow. Jóźwiaka, wszyscy się jej bali i ustępowali jej. (…) Wiem, że Wolińska ma zasługi z okresu okupacji, wiem, że ma stosunki w najwyższych sferach państwowych, tym niemniej jako nadzorujący sprawy szczególne szef VII wydziału NPW (sprawy rozpoznane przez sądownictwo wojskowe) Wolińska wyrządziła naszej ojczyźnie kolosalne szkody. Jako sędzia oceniając działalność tej trójki (Wolińską, płk Feldmana [Józefa], Frenkiela [Mariana]) nie mogę dla nich znaleźć innego określenia jak «łajdacy»”.”

~ AIPN BU, 2174/3357, Akta osobowe Heleny Wolińskiej;

PS

Podpułkownik Helena Wolińska będąca wówczas szefem Wydziału Sądowo-Rewizyjnego NPW, podkreślała znaczenie powiązania partii ze służbą sprawiedliwości. Wskazywała, że niektórzy sędziowie i prokuratorzy członkowie partii zapominali, iż właśnie przed partią odpowiadają za uchybienia. Wolińska formułowała także wytyczne: „Trzeba się uczyć nienawidzić [sic!] wroga klasowego, a ta nienawiść klasowa jest najwyższym obiektywizmem”!

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1582048

Bohaterze i Niezłomnym Patriocie - Cześć jego Pamięci! Trzeba prezypominać o tych wspaniałych ludziach, żeby pamięc o nich była wiecznie żywa.

Trzeba tez przypominać o ich nigdy nie ukaranych mordercach, zbrodniarzam zydowskich i o ich alanckich haniebnych opiekunach!!!

Wieczna hańba oprawcom, żydo-stalinowskim mordercom Wolińskiej i Światło, a podobnych było tysiące.

Alianci - Wielka Brytania i USA w 1943 r. nie zrobili nic, kiedy można było żydów bronić przez niemieckimi nazistami, ale Polaków zdradzili!!!

Natomiast powojennych morderców żydowskich stalinowców, którzy mordowali Polskich Bohaterów i prześladowali ich rodziny, alianci otoczyli czułą ochroną i opieką, ochronili przed zasłużoną karą, a teraz nikczemny żydo-amerykański sojusznik-zdrajca uczestniczy w obrażaniu Polski i występuje z nienależnymi roszczeniami żydowskimi za niepopełnione przez Polaków winy!!!

Hańba kłamcom, zbrodniarzom i ich opiekunom, zdrajcom i zaprzańcom!!!

Vote up!
19
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1581765

Alicja Graff, z domu Fuks (ur. 20 czerwca 1917, zm. 20 grudnia 2005 w Warszawie) – stalinowska prokurator wojskowa, wicedyrektor Departamentu III Prokuratury Generalnej. Żona prokuratora Kazimierza Graffa.

Przed II wojną światową ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1953 podpisała się pod pismem do naczelnika więzienia na Rakowieckiej, które informowało o terminie wykonania wyroku śmierci na generale Auguście Emilu Fieldorfie.

narodowość - żydowska

Vote up!
12
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1581775

Wielki polski patriota, cześć Jego pamięci...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1581778

Wykonać wyrok to było za mało dla oprawców.

Trzeba im było jeszcze go pohańbić!

cyt:

Wyrok wykonano 24 lutego 1953 roku. Gen. August Emil Fieldorf został powieszony o godzinie 15 w więzieniu na Rakowieckiej. Ciało pochowano w nieznanym miejscu. Istnieje relacja, iż generała zmuszono do odsłuchania wyroku na klęcząco i zakatowano go, gdyż stawiał opór. Podobno połamano mu kości i powieszono już zwłoki.

https://www.polskieradio24.pl/96/247/Artykul/175239%2CAugust-Emil-Fieldorf

Pozdrawiam

Vote up!
13
Vote down!
0

Astra - Anna Słupianek

#1581779

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ntmst n wydj m s, z pn z zktwn tg fcr byl zgdn z prwd.

T mgl by s wydrzyc tylk pdczs sldztw.

P wyrk pbyc w cl smrc n stswn jz tkch mtd. 

Vote up!
1
Vote down!
-10

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1581813

A Ty to znasz z autopsji, czy tak sobie "palnąłeś" ?.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1581867

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jezeli uwazasz, ze tak sobie "palnalem" jakas bzdure, to prosze przytocz chociaz jeden przypadek, kiedy wieznia z celi smierci zatlukl zespol w ktorego skladzie zazwyczaj byl ksiadz i lekarz.

Czekam.  

Vote up!
0
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1581953

Skoro proponujesz inwektywy, to w takim razie...
Udajesz idiotę, czy nim jesteś ?.
Ksiądz, lekarz i zapewne najbliższa rodzina ?.
Tylko kompletny dureń opowiada takie głodne kawałki..
Rozumiem, że przy pochówku ksiądz również był obecny i poświęcił mogiłę ?.
To dlatego idioto po kilkudziesięciu latach nadal szukamy miejsc pochówku
naszych bohaterów ?.
Brak słów...

PS. Wymień durniu pozostałych członków tego "zespołu", w którego skład wchodzili lekarz i ksiądz, skoro taki "kuźwa" skrupulatny jesteś...

Vote up!
5
Vote down!
0
#1582024

Prosilem o przytoczenie chociaz jednego przypadku zakatowania skazanego, przyprowadzonego na egzekucje z celi smierci. 

Zamiast odpowiedzi otrzymalem stek wyzwisk swiadczacy o twoim glebokim chamstwie i jeszcze glebszej niewiedzy dotyczacej poruszonego tematu.

Powstalo wspomnienie o gen. Nilu z okazji szescdziesiatej szostej rocznicy Jego smierci.To bardzo piekny gest i chwala Autorowi za to.

Jednak temat jest bardzo obszerny. Wielu komentatorow uzupelnialo luki tego artykulu przytaczajac linki uzupelniajace wiedze o Generale. Ja rowniez skomentowalem ten tekst dwukrotnie.

Piszac na temat losow zolnierzy niezlomnych warto jest posiadac ogolna wiedze na temat klimatu tamtych czasow. Niestety, ten brak nadrabiasz wyobraznia, wsparta skrajnym chamstwem - jak przystalo na czlowieka wychowanego na nienaruszalnych fundamentach "kultury" sowieckiej.

W tamtych czasach bardzo dbano o pozory legalnosci. Tworzono falszywe amnestie, tworzono UBeckie oddzialy partyzanckie udajace zolnierzy AK, NSZ czy WiN, a gnebiace ludnosc cywilna, by uwiarygodnic rozszalala antypolska propagande. Prezydent Bierut - enkawudzista, chadzal do kosciola i fotografowal sie w otoczeniu dzieci. Panowal nieslychany terror, ludzie znikali bez sladu, za zart o Stalinie mozna bylo stracic zycie.

W kazdym razie formalnosci wymagane przy egzekucji przez powieszenie zazwyczaj byly przestrzegane.

Jeszcze niedawno mozna bylo ogladac na Rakowieckiej cele wyposazona w szubienice i zapadnie w ktorej wykonywano wyroki smierci przez powieszenie.

Do tej celi (lub do innego specjalnego pomieszczenia - ktorego na Rakowieckiej nie bylo.) przychodzil naczelnik wiezienia w towarzystwie prokurtora, kapelana wieziennego i wieziennego lekarza. Do tego czasu kat z pomocnikiem powinni sprawdzic dzialanie zapadni, zamocowac petle i posmarowac ja mydlem. Oprocz wymienionych, tylko w wyjatkowych wypadkach dopuszczano obecnosc fotografa. Rodzina nie miala prawa tam byc.

Skazanca prowadzilo do tej celi od dwoch do szesciu straznikow. Mial on moznosc wyspowiadania sie - w czasie do pol godziny i wyrazenia swojego ostatniego zyczenia. Te dwa pytania powinien zadac skazanemu naczelnik wiezienia. Generalowi zadal je prokurator po sprawdzeniu jego danych osobowych i odczytaniu wyroku - co zasadniczo bylo jego jedynym obowiazkiem.

Lekarz wiezienny wypelnial protokol zgonu.

Vote up!
0
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1582068

Poza tym, mógłbyś sprecyzować, "o którego oficera" ci chodzi, bo mam wrażenie, że ci się Polscy oficerowie zaczynają mylić...
Trudno napisać nazwisko'...imię... i stopień wojskowy ?.
Uważasz, że "ten oficer" sobie na to nie zasłużył ?.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1581878

Naprawde nie domyslasz sie o ktorego oficera mi  chodzilo. Naprawde masz az tak ograniczona percepcje poznawcza, ze musze ci wymienic nazwisko, stopien, date urodzenia i zgonu, a moze kolor oczu i numer butow, bys wreszcie zaczal domyslac sie o kim mowie ?

W tym artykule jest mowa tylko o jednym oficerze. 

Co oznacza twoje bezczelne stwierdzenie, ze polscy oficerowie zaczynaja mi sie mylic ?

Na jakiej podstawie arogancko i bez zadnego powodu atakujesz mnie personalnie, zamiast zadac po prostu pytanie jezeli masz jakies watpliwosci. Takie wyladowywanie nadmiaru swoich agresji na kims przypadkowym ociera sie o chorobe psychiczna. Wydaje mi sie, ze stajesz sie powoli i niedostrzegalnie dla siebie, niebezpieczny dla otoczenia. Pomysl o tym.

Oczekuje odpowiedzi  

Vote up!
1
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1581954

Ciąg dalszy dyskusji na inwektywy ?.

W którym miejscu idioto zaatakowałem cię personalnie?.
Zwróciłem ci tylko uwagę, że generał August Emil Fieldorf "Nil", zasłużył sobie na to, by mówić o nim , wymieniając jego stopień imię i nazwisko !!.
To nie jest "ten oficer", a Polska, to nie jest "ten kraj" jak wielu tobie podobnych idiotów pozwala sobie mówić. Paniał ??.
Pewne stwierdzenia, nazwiska i nazwy, nie mogą wam przejść przez te "tępe, zakłamane" usta...

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1582025

Jestem synem przedwojennego oficera i w najsmielszych wyobrazeniach nie potrafilem sobie nigdy uswiadomic, ze jakiemus patafianowi moze przyjsc do glowy, ze slowo OFICER moze byc slowem obrazliwym.

Coz, wsrod homosovieticusow nawet i to jest mozliwe.

Vote up!
0
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1582069

Bycie czyimś synem, nie nobilituje. Za to twój ojciec nie jest na pewno z ciebie dumny, widząc jak kłamiesz i manipulujesz.
Pytam. Gdzie pierwszy "zaatakowałem cię personalnie" ?.
Mam cytować twoje wyzwiska kierowane do mnie ?.
Honoru i kultury, to ty po ojcu nie odziedziczyłeś...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1582097

No comment.

Z insektami nie sposob prowadzic dyskusji, mimo, ze dobry Bog wyposazyl niektore ich gatunki w mozliwosc artykulowania swoich mysli przy pomocy mowy, lub pisma.

Niestety insekty nie posiadaja umiejetnosci porozumiewania sie, ksztalcenia sie, czy tez mozliwosci wymiany pogladow, poniewaz nie posiadaja wystarczajaco rozwinietego mozgu. 

W zamian posiadaja tylko prymitywny instynkt, nakazujacy im atakowac kazdego kto sie im nawinie. 

Insekt potrafi tylko gryzc.

Bez wzgledu na to, czy wystepuje w postaci pluskwy, komara, czy tez w postaci czlowieka.

 

Vote up!
0
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1582138

Z tą samokrytyką to troszkę przesadziłeś, ale w jednym masz na pewno rację... Jest w tobie coś z
insekta...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1582139

uzytkownikow i dlatego "odsunieto mnie na dalszy plan".

Jest to rezultat idiotycznej gry w jakies punkty czerwone i zielone, ktora nie wiadomo komu sluzy i po co zostala tu zainstalowana. Natomiast - chyba wbrew zalozeniom, ta smieszna gra pozwala ocenic procentowa zawartosc agentury zydowskiej, rosyjskiej i niemieckiej, wsrod komentatorow z prawdziwego zdarzenia.

Jestem gleboko przekonany, ze agentura jest gora na tym portalu, poniewaz cieszy sie bezkarnoscia. 

Jest to sytuacja bardzo charakterystyczna dla Polski. 

Niezaleznie od skali posiadanej wladzy, winny naruszenia prawa pozostaje bezkarny, a poszkodowany zostaje dodatkowo ukarany.

Glownym czynnikiem sprzyjajacym zasmieceniu tej strony, jest bezczynnosc redakcji - zupelnie nie reagujacej na lamanie regulaminu.

Kazde wyzwisko, atak personalny i komentarz nie majacy nic wspolnego z tematem, powinien spowodowac usuniecie - zbanerowanie uczestnika w sposob natychmiastowy, lub co najwyzej po jednym ostrzezeniu. W zaleznosci od stopnia agresji. 

Lecz nie wypada mi przeciez przestawiac mebli w czyims mieszkaniu.

Mozliwe ze gospodarze pragna obnizyc poziom tej strony przez usuniecie stad komentatorow kierujacych sie logika, by na ich miejsce przytulac szumowiny spoleczne.

Nie moja to sprawa.

Osobiscie nie poczuwam sie w najmniejszym stopniu do zlamania regulaminu i etykiety, wiec pozostaje mi tylko podziekowac Panstwu za wspolprace.

Pozdrawiam wszystkich, z ktorymi bylo mi milo wymieniac poglady. 

Vote up!
4
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1582236

Już kiedyś pisałem, że ta autocenzura za minusy to idioctwo. Nawet nie mogę sięsamemu przekonać, czy rzeczywiście pisał jako antypolak i został zminuswany, czy wręcz przeciwnie, pisał jako polak i został zminusowany przez antypolaków - taka autocenzura może bardzo łatwo być wykorzystana przez antypolaków na szkodę tego portalu i nie tylko.

 

Ps. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROWI "NIL-OWI"

Vote up!
4
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1582241

"Kazde wyzwisko, atak personalny i komentarz nie majacy nic wspolnego z tematem, powinien spowodowac usuniecie - zbanerowanie uczestnika w sposob natychmiastowy, lub co najwyzej po jednym ostrzezeniu.
'

I tu ponownie się z tobą zgadzam, ale powinieneś wiedzieć, że kręcisz bat na własny tyłek.
Za wyzwiska wobec mnie, już powinieneś biegać po zielonej trawce. To tak dla przypomnienia...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1582273

Jak nam gminna wieść głosi żyd to przyjaciel
ludzkości, lub raczej chochoł wszechwolności.
Dywersja najczęściej stosowana żyda zagrywka.
Ale najgroźniejszy wróg wewnętrzny, sojusznik
żyda - rodzimy szabes-goj, ubrany w rogatywkę.

Żydów u nas prawie nie ma, może wśród Polaków
- co dziesiąty. Znaczą naprawdę niewiele. Ale
żydzi, naszą polisą na życie, naszą skarbonką
odwiecznym, dozgonnym nad Wisłą wichrzycielem.

*

Wieczna chwała bohaterskiemu Generałowi Nilowi.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1581789

gnidy i  wszy najlepiej zniszczyć preparatem NYDA !!!  polecam :) 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0
#1581790

... wydaje się być ze wszech miar trafnym. I nie chodzi tu o to tylko, by 1 marca każdego roku Ich wspominać. Oni zasługują na to, by non-stop mówić i pisać o Nich, bowiem to Oni dali przykład, jak nie dać się podporządkować Kremlowi, który organizował sobie z Rzeczpospolitej Polskiej... 17. republikę Sowietskovo Sojuza.

Co ciekawe,... wyrok na "Nila" wydano... w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej!... Jakiej Rzeczpospolitej Polskiej???!!! Przecież ten „sąd”, był złożony z sowieckich funkcjonariuszy narodowości żydowskiej i jeśli już, to wyrokował w imieniu żydostwa będącego na usługach Kremla! 
O tym "składzie sędziowskim" napisał tu "panMarek" (http://niepoprawni.pl/comment/1581760). 

Okazało się (jak mówią najnowsze karty historii),... żaden z uczestników zbrodni sądowej nie poniósł kary, choć kilkoro z nich żyło jeszcze długo po roku 1990! Dlaczego? Ja wiem, - Wy Szanowni Czytelnicy też wiecie - więc co z tego wynika?...

Ano,... jestem za tym, by wobec dzisiejszego ataku mojżeszowych na Najjaśniejszą Rzeczpospolitą pokazać im, kto był katem, a kto ofiarą. Dzień 1 marca - dzień pamięci niezłomnych niech będzie tą datą, w której pokażemy Binjaminowi Netanjahu "zasługi" mojżeszowych wobec obywateli-patriotów polskich, i powiem tak: - zdejm myckę, pochyl się nad grobami (także tymi dla nas do dziś nieznalezionymi) i... morda w kubeł!!!  

To nie Jaruzelski, to nie Wałęsa czy Kwaśniewski mieli na uwadze to, że wyzwolenie się spod jarzma sowietów Niezłomnych zauważyło, bo... nie chciało zauważyć. Dopiero 30 lipca 2006 r. prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie „Nila” Orderem Orła Białego.

Szukamy dziś śmiertelnych szczątków generała, by go pochować z najwyższymi honorami.

Gloria victis!

 

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
13
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1581795

.......Dwa lata później żołnierz otrzymał zadanie stworzenia poza strukturami Armii Krajowej tajnej organizacji „Niepodległość” działającej pod kryptonimem „NIE”, która miała być przygotowana na wkroczenie do Polski Sowietów.........

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jestem-jakim-jestem/66-rocznica-smierci-gen-augusta-fieldorfa-nil

 

Damy Radę Polacy!

Damy Radę!

parchom żydom i gnidom mówmy

NIE!

mordowali Bohaterów!

zbrodnie "szły" ich śladem.

POLSKA Żyje !

Choć mordercy siali

śmierć:

Temat: Żydzi mordowali Polaków
 

Zdjęcia: Jakub Berman, Kazimierz Graff, Helena Wolińska−Brus, Paulina Kern, Emil Merz, Gustaw Auscaler, Józef Różański, Leo Hochberg, Stefan Michnik, Salomon Morel, Frank Blajchman, Izrael Ajzemna, Tewje Bielski

Dziś powiedzenie − Żydzi mordowali Polaków, chociaż zgodne z faktami i będące parafrazą słów premiera Izraela, natychmiast wywołuje zarzut „antysemityzmu”. I w finale w naszym kraju, w mieście, gdzie każda płyta chodnika jest zbroczona krwią ofiar niemieckich zbrodni, jesteśmy opluwani – pisze na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety Aldona Zaorska!

KUPUJCIE NOWY NUMER W KIOSKACH ORAZ POPRZEZ E:WYDANIE:

Taka to żydowska „wdzięczność” za ryzykowanie życiem dla ich braci. Świat słyszy kłamstwa i im wierzy. Najsmutniejsze jest to, że polskie władze, gdy opluwany jest polski naród, przekonują, że to tylko pada deszcz.

Żydzi po wojnie mordowali Polaków. Nie, nie naród żydowski mordował Polaków. Robili to Żydzi ulokowani w strukturach bezpieki, Informacji Wojskowej, komunistycznych władz. Było ich tam całe mrowie i śmiało można ryzykować twierdzenie, że bez nich Stalinowi trudno byłoby zbudować komunistyczny twór, którym była PRL. Skala zasług Żydów w powojennej Polsce dla Stalina była ogromna, co potwierdzają raporty płynące po wojnie z Polski do Moskwy. Już jesienią 1945 r. sowiecki doradca przy Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego płk Nikołaj Sieliwanowski pisał w specjalnym raporcie do Ławrientija Berii − wszechwładnego szefa NKWD:
− W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracuje 18,7 proc. Żydów, 50 proc. stanowisk kierowniczych zajmują Żydzi. W I Departamencie tego Ministerstwa pracuje 27 proc. Żydów. Zajmują oni wszystkie stanowiska kierownicze. W Wydziale Personalnym − 23. proc. Żydów, na stanowiskach kierowniczych − 7 osób. W Wydziale ds. Funkcjonariuszy (inspekcja specjalna) − 33,3 proc. Żydów, wszyscy zajmują odpowiedzialne stanowiska. W Wydziale Sanitarnym MBP − 49,1 proc. Żydów, w Wydziale Finansowym − 29,9 proc. Żydów."
Nie znaczy to, że reszta była Polakami. Od tej reszty trzeba odjąć Rosjan, Ukraińców czy Białorusinów, także sprowadzonych do Polski przez sowieckie wojsko z karabinami na sznurkach. Nic dziwnego, że w 1949 r. w podobnym raporcie do swoich zwierzchników ambasador ZSRS w Polsce Wiktor Lebiediew napisał:
− (...) w MBP, poczynając od wiceministrów, poprzez dyrektorów departamentów, nie ma ani jednego Polaka, wszyscy są Żydami.

Do swego przełożonego, złowrogiego i umazanego krwią po łokcie byłego prokuratora Andreja Wyszyńskiego pisał już po nazwiskach:
− Kierownicze jądro partii stanowią Bierut, Berman, Minc. Jako czwarty do tej grupy należy Zambrowski. Wśród nich tylko Bierut jest narodowości polskiej (...). W polskiej partii toczy się ukryta, zaciekła walka o władzę, w której Bierut jest na razie „izolowany” od pozostałych towarzyszy przez grupę działaczy wyraźnie cierpiących na żydowski nacjonalizm.
Trudno o wyraźniejszą wskazówkę, po pierwsze co do tego, kto w Polsce rządzi, po drugie na rasowy element tych rządów. Warto odnotować, że metoda rządzenia z tylnego siedzenia była charakterystyczna dla Stalina i znakomicie działała. Przed światem mógł udawać, że w Polsce rządzą Polacy, w rzeczywistości rządził ktoś zupełnie inny. Nie bez powodu za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce (i zarazem darzonych największą pogardą przez społeczeństwo) był Żyd Jakub Berman − ubek, który swoją wszechmoc zawdzięczał łaskom Stalina. Prawy polski Żyd Władysław Szpilman nazwał Bermana zbrodniarzem, z którym żaden przyzwoity człowiek by nie rozmawiał i świnią. On z Bermanem rozmawiał tylko, aby prosić o ratunek dla niemieckiego oficera, od którego doznał pomocy, kiedy ukrywał się w gruzach Warszawy. Wstydził się tego tak bardzo, że przez lata nie przyznał się do tego spotkania nawet najbliższej rodzinie.

(…)

Polecamy cały obszerny tekst w najnowszej Warszawskiej Gazecie dostępnej w kioskach całej Polski!!

E-wydanie: https://iczytamy.pl/2019/608-warszawska-gazeta-082019.html

 

Byłeś "Nilu" Wielkim Bohaterem.

Było Tobie Podobnych

Wielu.

POLSKA w życiu Waszym Była

Najważniejsza!

Wiedział wróg o TYM i zabijał

Bohaterów.

 

Życie Wasze Złożyliście w Ofierze.

Na Ołtarzach Mordowanej

Ojczyzny.

TA Ofiara Testamentem dla

Potomnych.

By jak trzeba życie dać!

Krew swą przelać!

Być gotowym na ból, i na rany,

i na blizny.......

 

Cześć i Chwała Tobie Nilu

Bohaterze!

Cześć i Chwała Wam Żołnierze

Niezłomni!

 

parchy żydy znów zabijać chcą NAM

POLSKĘ!

Znów chcą niszczyć

Nasz Święty

DOM!

Na to żydom nie pozwolimy!

NIE!~

spadkobiercy morderców:

https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw

WON! STĄD!

 

TOBIE Nilu Pomnik Pamięci

Wznosimy.

Spoczywaj w Pokoju, a Światłość Wiekuista

Niechaj Ci Świeci........

 

 

Vote up!
13
Vote down!
0
#1581807

Mysle, ze powinno sie uzupelnic wiedze o Generale o jeden bardzo istotny szczegol.

Mianowicie tworca i dowodca Kierownictwa Dywersji AK zostal skazany na smierc "Wyrokiem Rzeczypospolitej Polskiej" (Bo PRL powstal dopiero w 1952 roku ) na mocy slynnego Dekretu P.K.W.N. z 31 sierpnia 1944 roku.

Na jego podstawie skazywano tysiace, zolnierzy Polskiego Panstwa Podziemnego, ktorzy unikneli smierci z rak Niemcow, na tortury, a pozniej smierc, lub dlugoletnie wiezienie, czy tez wywozke na ciezkie roboty w glab Rosji sowieckiej. Przy okazji, rowniez na calkowity przepadek mienia - pozostawiajac w ten sposob ich rodziny bez srodkow do zycia. Dekret ten ukazuje cala perfidie zydowskiego "wymiaru sprawiedliwosci", poniewaz zolnierze walczacy w okupantem hitlerowskim byli skazywani jako "faszystowsko-hitlerowscy zbrodniarze"

Ten zwiezly dekret brzmi:

Dekret Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z dnia 3 sierpnia 1944 r. o wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy winnych zabojstw i znecania sie nad ludnoscis cywilna i jencami oraz dla ZDRAJCOW NARODU POLSKIEGO.

 

Vote up!
12
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1581808

Niektórych zbrodniarzy niby po upadku komuny chowano z honorami na Powązkach. Jakim to sposobem? Niby wolna Polska była.
Lewactwo pławi się w obarczaniu Polaków o zbrodnie w czasie II
WŚ ale pisanie o prawdziwych zbrodniarzach narodowości żydowskiej jest dla nich antysemityzmem?

Vote up!
16
Vote down!
-1
#1581811

Husky

Nagłaśniajmy maksymalnie zbrodnie żydowskich bandytów!

Nic tak nie boli kłamców jak PRAWDA! 

mordy parchate im się zatkają, jak PRAWDA porażająca o dokonaniach ich tatusiów, braciszków, siostrzyczek, dziadków, i pradziadków ujrzy światło dzienne i świat CAŁY ją pozna. Chyba kiedyś słuchałem wywiadu Najdoskonalszej Znawczyni tego parchatego półświatka, Pani Profesor Ewy Kurek. I w tym wywiadzie Pani Profesor wspomniała rozmowę Swoją z jakimś porządnym żydem. Tacy też bywają, chociaż bardzo, bardzo rzadko. Ten wyjątkowy człowiek, TEN bardzo rzadki "okaz" w społeczności parchatej, powiedział właśnie - co zapamiętałem, że mówienie PRAWDY! 

jest najdoskonalszą bronią na tych grossowych kłamców. Pokazanie im PRAWDY, dowodów, które wskazują jednoznacznie po której stronie wina leży, zatyka "buźki" kłamców natychmiast. Nie mają żadnych kłamliwych kontrargumentów.

Jedyne co mogą, to pod siebie ogon!

WIĘC ciepłym moczem olewajmy bredzenie parchów!

Niech se duraki bredzom!

Aj! Waj!

TO umiom najlepiej!

bredząc majom swój czosnkowy Raj........

niech se majom

NAM w to graj!

polina NIGDY !!!

nie doczekajom~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vote up!
7
Vote down!
0
#1581832

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

bingo

#1581834

To oświeć mnie i kawa na ławę, a nie sugestie "Każdy wie o kim mówię"

 

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1581837

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

bingo

#1582035

Masz rację
Bingo
Wszyscy tu znamy twoje rodowe CV
No ale żeby tak kalać swoje rodzinne gniazdo
Niepojęte
Samozaoranie
Mam nadzieję za jak za poprzednich wcieleń tak i to zostanie zbanowane i takich potomków  tu nie znajdziemy
Ruszkiewicz ty czymś starszy tym głupszy, tylko kichawa już jakąś fioletową ci się zrobiła

Vote up!
10
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1581863

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

bingo

#1581871

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mam wątpliwości....czy on się  kieruje dobrocią, pozwalając na szczytowe chamstwo, jakiego nie ma na innych portalach..

Musi on mieć w tym jakiś interes...bo granice naiwności już dawno przekroczył

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1581874

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N jk t? Przcż n nn jst njwększ chmstw. Tk przynjmnj twrdzą "npprwn" żydk. Gwrn t ms być śwęty człwk, ż przygrnął t gndy. nż sę pprwą?
Vote up!
3
Vote down!
-6

bingo

#1581919

ma wiele twarzy i wielu orientacji...Przechrzty na ten przyklad nie cierpia marksistowskich zydow i  z politowaniem patrza na uwstecznionych ich zdaniem Chasydow lub toleruja ich na skrajnym obrzezu. Do tego dochodza jeszcze ynteresy i to bardzo szeroko rozumiane i to na tyle, ze dla wspolnego interesu pod-grupy potrafia bez problemu ze soba wspolpracowac, a na zewnatrz ukazuja walke miedzy soba prawie na noze...

Nie ma nic gorszego jak " odstawiony" zyd...i to niezaleznie od czego...

Nawet pozbawiony splendoru, pamietliwy jest i sklonny do ugryzienia sie we wlasny ogon, byleby to bylo ku jego pozytkowi...

Dlatego Polacy byli i sa az tak zdezorientowani w tych ich grach...np. cyborg na gadaczce uzalal sie dzisiaj nad Hebraiczykami, ktorzy od tysiecy lat zgodnie zyli z Palestynczykami...i nad tym , ze ci okropni antysemici UWAGA ! ze sputnika tacy sa dla nich obzydliwi...to ostatnie dodal w pod tekscie...

I co to nam mowi o niejakim CYBORGU ?

No proste jak drut...podobnie jak rebe z dyni...kolejny ...piewca...z "okreslona " lojalnoscia...

Powtarzam zyd to da sobie nawet dooope smola wysmarowac, byleby nikt go nie rozpoznal...jednak ta ich...paskudna natura wylazi nawet przez ta smole...

pzdr.

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

chris

#1582015

Wierny syn naszej zbolałej ojczyzny! Wyklęty żołnierz w powojennej, zniewolonej Polsce Ludowej. Jeden z największych rodaków wszechczasów! Męczennik komunistycznego totalitaryzmu! Dzięki Jestem jaki jestem za b. cenny wpis i pozdrawiam serdecznie.

Polecam zarazem niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity film dokumentalny, poświęcony, Generałowi Augustowi Emilowi Fieldorfowi ps. "Nil”, opublikowany 31 grudnia 2010 r., a zatem:

 

Vote up!
13
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581854

Kto zabił "Nila"? Szokujące świadectwo śp. córki Generała!

https://www.youtube.com/watch?v=XxsH1E_3XfU

Vote up!
11
Vote down!
0

panMarek

#1581899

Przecież powyżej niejaki "Leszek1" zidentyfikował już oprawców. Czynu tego według "Leszka1" dokonał "Zespół", w którego skład wchodzili ksiądz, lekarz i jeszcze niezidentyfikowani przez "Leszka1", pozostali członkowie w/w"Zespołu"... Oczywiście, z oświadczenia "Leszka1" wynika, że morderstwa tego na pewno dokonano z poszanowaniem ludzkiej godności i z zachowaniem wszelkich norm cywilizowanego świata...

Vote up!
5
Vote down!
0
#1582117

71 lat temu, 3 marca 1948 roku, rozpoczął się proces Witolda Pileckiego, rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej, jednego z Żołnierzy Niezlomnych.
WIELKI POLAK !
Zbudował własną sieć współpracowników i informatorów, których dobierał z byłych żołnierzy TAP i z konspiracji oświęcimskiej. Zdobywał tajne informacje na temat działalności NKWD i UB, narastającego terroru, działalności niepodległościowego podziemia zbrojnego,

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1582323

Generał „NIL”

W 1989 roku prokuratura przyznała, że gen. „Nil” był niewinny, to jego oprawcy nigdy nie stanęli przed sądem.

(…) „5 maja 1992 roku prokurator Mieczysław Sośnicki, delegowany z Ministerstwa Sprawiedliwości do Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu – Instytutu Pamięci Narodowej, wszczął śledztwo w sprawie zbrodni dokonanej na gen. Fieldorfie przez funkcjonariuszy bezpieki, prokuratorów i sędziów komunistycznych. 25 sierpnia 1995 roku zarzut zabójstwa generała postawiono sędzi Marii Górowskiej. Ta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Sąd Wojewódzki dla m.st. Warszawy zwrócił akta sprawy prokuraturze w celu uzupełnienia braków (chodziło m.in. o nieprawidłowe ustosunkowanie się prokuratora do wniosku obrońcy Górowskiej o umorzenie śledztwa oraz pominięcie konieczności zbadania podejrzanej przez biegłych psychiatrów i psychologa). 29 października 1996 roku do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Marii Górowskiej. Do precedensowego procesu o zabójstwo sądowe z lat stalinowskiego terroru nie doszło – w wyznaczonym terminie rozprawy, 22 grudnia 1997 roku, oskarżona za pośrednictwem adwokata przedstawiła zaświadczenie lekarskie o złym stanie zdrowia. Górowska zmarła 4 stycznia 1998 roku. Sędziowie Bolesław Malinowski i Michał Szymański (ławnicy składu sędziowskiego, który pod przewodnictwem Górowskiej skazał gen. „Nila” na karę śmierci 16 kwietnia 1952 roku) oraz Emil Merz, Igor Andrejew i Gustaw Auscaler (członkowie sekcji tajnej Sądu Najwyższego, którzy również skazali Fieldorfa na śmierć), oskarżający generała prokuratorzy Beniamin Wajsblech i Paulina Kern zmarli, zanim mogli usłyszeć zarzuty. Umorzono postępowanie wobec śledczego Kazimierza Górskiego, podejrzanego m.in. o bicie świadka Władysława Liniarskiego. W 1999 roku prokuratura postawiła zarzut bezprawnego aresztowania gen. Fieldorfa stalinowskiej prokurator Helenie Wolińskiej-Brus, mieszkającej od lat siedemdziesiątych w Wielkiej Brytanii (wyjechała z Polski wraz mężem Włodzimierzem Brusem  w 1968 roku). Wolińska stwierdziła, że ściganie jej to przejaw polskiego antysemityzmu i szukanie zemsty… W 2006 roku Brytyjczycy odmówili ekstradycji Wolińskiej, powołując się na względy humanitarne, czyli jej wiek i stan zdrowia, a także fakt, że czyny jej zarzucane popełniła ponad 50 lat wcześniej. Rok później prokurator IPN wystąpił z wnioskiem o wydanie europejskiego nakazu aresztowania Wolińskiej, a Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie taki nakaz wydał. Wolińska zmarła w 2008 roku. Generał „Nil” był jednym z tysięcy zamordowanych przez komunistów bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Aresztowany, fałszywie oskarżony, skazany na karę śmierci, zamordowany i pochowany w nieznanym miejscu. Niestety, odpowiedzialnych za ten mord nigdy nie ukarano – podobnie jak w przypadku wielu innych zbrodni dokonanych na żołnierzach Armii Krajowej w okresie komunizmu.”

~ dr Przemysław Wywiał – historyk, pracownik Muzeum Armii Krajowej w Krakowie i Akademii Obrony Narodowej; zajmuje się historią wojskowości

pamięć.pl

Vote up!
11
Vote down!
0

casium

#1581911

A jakby zażydzona prokuratura nie przyznała, to gen. „Nil” był winny?

Dla zilustrowania tej patologii myślenia podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).

To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.

Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.

Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.

Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

Vote up!
9
Vote down!
0

panMarek

#1581933

Kat Wyklętych jeden z wielu Izaak Fleischfarb-Józef Światło -żydowski oficer ,wicedyrektor Departamentu X MBP.Odpowiedzialny za represję i aresztowania żołnierzy Niepodległościowych w tym ostatniego dowódcy AK Leopolda Okulickiego. Osobiście torturował żołnierzy AK.

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1581959

Żydzi tak się ostatnio zachowali w Polsce. Dopóki na stanowisku Prezes Sądu Najwyższego będą mieli prawdopodobnie swoją agentkę dopóty będą nas poniżać. Nie mogę pojąć dlaczego nikt o tym głośno nie mówi ?! To o to walczył ten gang żydo-bolszewików z UE, oni przez to odczytują naszą nieporadność i podległość. Tak na marginiesie nie jestem pewien czy M.Gersdorf to nie córka fajgi danielak vel.helena wolińska bo podobieństwo jest wręcz uderzające mimo znacznej różnicy ich wieku na wykonanych zdjęciach. Podejrzewam że to na jej polecenie sędziowie dokunują obstrukcji pracy Sądów w Polsce i zwalniają z aresztów wszystkich aferałów (bywało że i morderców) - często swoich ziomali i wspólników. PS - mam pytanie techniczne - jak tu można wstawiać obrazki jpeg ?

Vote up!
9
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1581972

Takie święto,jak wczorajsze pokazuje, jak ważna dla Narodu jest edukacja. Tylko prawdziwa wiedza przekazywana młodym, zapewni Nam przetrwanie. Fałszywych bohaterów w końcu zastąpią prawdziwi Bohaterowie. Konieczna jest dekomunizacja na poziomie uniwersyteckim, eksperckim

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1582261

i od teraz w miarę możliwości powinniśmy jak najczęściej pisać o żydowskich zbrodniarzach komunistyczno-salinowskich, którzy dzięki zaprzaństwu aliantów, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, ale taż Szwecji, czy Kanady, jak również niestety wewnętrznych zdrajców, m.in. biorących udział w zdradzie okragłostołowej

Jak najczęściej powinniśmy powtarzać nazwiska nikczemnych żydowskich zbrodniarzy komunistycznych, często wyszkolonych i wysłanych przez stalina w celu mordowania Polskich Bohaterów!

Przyczyńmy się do odkłamania historii II wojny światowej (II WŚ), polskiej ofiary krwi i bohaterskiego udziału w niej Polaków. Zacznijmy nareszcie mówić prawdę o tej historii II WŚ zafałszowanej przez żydów, ale także niemców, amerykanów i innych zaprzańców!

Przypomnijmy, że Spośród 49 rodzajów maltretowania i tortur, którym poddawano więźniów były takie jak:

„1. bicie pałką gumową specjalnie uczulonych miejsc ciała (np. nasady nosa, podbródka i gruczołów śluzowych, wystających części łopatek itp.);

2. bicie batem, obciągniętym w tzw. lepką gumę, wierzchniej części nagich stóp – szczególnie bolesna operacja torturowania;

3. bicie pałką gumową w pięty (seria po 10 uderzeń na piętę – kilka razy dziennie);

4. wyrywanie włosów ze skroni i karku (tzw. podskubywanie gęsi), z brody, z piersi oraz z krocza i narządów płciowych;

5. miażdżenie palców między trzema ołówkami (…);

6. przypalanie rozżarzonym papierosem okolicy ust i oczu; (…)

8. zmuszanie do niespania przez okres 7-9 dni (…)” (cyt. za K. Moczarski, Piekielne śledztwo, „Odrodzenie”, 21 stycznia 1989 r.).

Dygnitarz MBP – Józef Światło nadzorował tajne więzienie w Miedzeszynie, gdzie do metod wydobywania zeznań należało m.in. skazywanie na klęczenie na podłodze z cegieł z podniesionymi do góry rękami przez 5 godzin, przepędzanie nago korytarzami z jednoczesnym chłostaniem stalowymi prętami, bicie pałką splecioną ze stalowych drutów (wg T. Grotowicz, Józef Światło, „Nasza Polska”, 22 lipca 1998 r.). (Cytaty z książki pt. "Żydowscy kaci NKWD I SB w powojennej Polsce", autor Aleksander Szumański)

Mając świadomość bezmiaru okrucieństwa tych żydowskich oprawców, którzy nie ponieśli żadnej kary, a teraz bezmiaru bezczelności i zakłamania ich potomków oraz innego żydostwa przypominajmy jak najczęściej nazwiska tych nikczemników, którzy brali udział w mordowaniu, torturowaniu, skazywaniu na śmierć, opluwaniu, czy w jakikolwiek sposób przyczynili się do śmierci Polskich Bohaterów - Żołnierzy Niezłomnych, takich jak:

Helena Wolińska

Józef Światło

Józef Goldberg Różański

Leo Hochberg

Salomon Morel

Samuel Faber

Mateusz Frydman

Stefan Kuhl

Julia Brystygierowa

mjr Mojsezon - Mojżeszowicz

Wiktor Herer

Braun (Bronek) Blumsztajn

Hern Blumsztajn

Oskar Szyja Karliner

Maria Górowska (Fajga Mindla-Danielak)

ppłk. Filipa Barskiego (Badnera)

kpt. Franciszek Kapczuk (Nataniel Trau

prokurator Henryk Holder

sędzia Marcin Danzig

sędzia Zygmunt Wizelberg

sędzia Aleksander Warecki (Weishaupta)

prokurator Kazimierz Graff

płk. Józef Feldman

płk. Maksymilian Lityński

płk. Marian Frenkel

płk. Naum Lewandowski

prokurator Benedykt Jodelis

prokurator Paulina Kern

płk. Feliks Aspis

płk. Eugeniusz Landsberg

sędzia Emil Merz

Igor Andrejew

Gustaw Auscaler

Beniamin Wajsblech

Paulina Kern

Stefan Michnik

sędzia Rosenfeld

adwokat Mieczysław Mojżesz Maślanko

adwokat Edward Rettinger

W Krakowie działali konfidenci Gestapo i SB, jak żydowscy adwokaci Maurycy Wiener i Karol Buczyński. Prokuratorem wojewódzkim w Krakowie był Rek, a jego zastępcami Gołda, Józef Skwierawski, Krystyna Pałkówna. Działali wspólnie i w porozumieniu z adwokatami Wienerem i Buczyńskim, za grube pieniądze umarzając śledztwa pospolitych bandytów. Bogatych bandziorów „rekomendował” Bruno Miecugow, tatuś Grzegorza Miecugowa dziennikarza TVN. Bruno Miecugow jako sygnatariusz haniebnej listy 53 literatów w sprawie wyroków śmierci w procesie „Kurii krakowskiej” wysłał przy pomocy lekarki Żydówki M. Orwid (psychiatria) do krakowskiego Kobierzyna (szpital psychiatryczny) wielkiego polskiego architekta i patriotę Wiesława Zgrzebnickiego („Zgrzesia”) za publiczne potępienie w krakowskim Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” podpisu Brunona Miecugowa w owej hańbie 53 krakowskich literatów. Hańbę „53” podpisali jeszcze m.in. Wisława Szymborska i Sławomir Mrożek, z decyzji kard. Stanisława Dziwisza pochowany w Panteonie Narodowym w krypcie pod kościołem św. Piotra i Pawła w Krakowie. Cytat jw.)

żydowscy zbrodniarze partyzanci:

Zbrodnia w Nalibokach – masakra polskich mieszkańców wsi Naliboki dokonana przez oddziały sowieckich i żydowskich partyzantów 8 maja 1943 roku pod dowództwem Pawła Gulewicza z Brygady im. Stalina, w tym grupa składająca się z osób narodowości żydowskiej (trwa ustalanie czy była to część oddziału pod dowództwem Tewje Bielskiego czy Szolema Zorina).

Zbrodnia w Koniuchach – zbiorowe morderstwo co najmniej 38 polskich mieszkańców (mężczyzn, kobiety i dzieci; najmłodsze miało 2 lata) wsi Koniuchy (dziś na terenie państwa litewskiego, dawniej w II Rzeczypospolitej w województwie nowogródzkim w powiecie lidzkim) dokonane 29 stycznia 1944 przez partyzantów sowieckich (Rosjan i Litwinów) i żydowskich. (cytaty jw.)

Pozostałe dokumenty, źródła, cytaty:

prof. Jerzy Robert Nowak, („Nasz Dziennik”, 18 sierpnia 2006)

http://pantarhei.type.pl/1712/zydowscy-kaci-w-powojennej-polsce/

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=10450&Itemid=53

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=9400&Itemid=56

Proszę powielajcie, uzupełniajcie i publikujcie gdzie się da jak najpełniejsza listę nikczemnych żydowskich zbrodniarzy, musimy razem odkłamać historię i pokazać całą prawdę o roli żydów w czasie II wojny światowej.

Vote up!
5
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1582335

kiedy ktoś wymienia nazwiska żydowskich morderców, ujawnia prawdę na temat haniebnych działań żydów zaraz po II wojnie światowej, ale także w trakcie, prawdę o ich haniebnej, zbrodniczej działalności wobec Polaków, o ich kolaboracji ze stalinem, o ich zbrodniach na Polakach, to ten wpis nie zyskuje uznania!

Czyżby niektórzy tak bardzo się bali prawdy o żydach?

Czy też interesik polityczny przeszkadza w mówieniu prawdy?

Czy rzeczywiście nadal kilkadziesiąt lat po tych zbrodniczych działaniach żydowskich nadal nie stać nas, Polaków na mówienie prawdy o nich?

Czy może także i ten portal jest zdominowany przez kłamców żydowskich i opłaconych prożydowskich mieszkańców Polski, co gotowi są zjeść spod siebie, aby zrobić karierę i zarobić dużą kasę?

Czy nadal będziemy akceptować nikczemne ataki kłamców żydowskich, żydo-amerykańskich i wszystkich innych?

Czy nadal akceptować będziemy serwilistyczne zachowania polskiego rządu i prezydenta, którzy zapomnieli, że to właśnie interes Polski i Polaków powinni reprezentować?

Czy kompromitacja w relacjach polsko-żydowskich i polsko-żydoamerykańskichpolskich "elit" rządzących jest do zaakceptowania?

Czy nadal będziemy akceptować zatrudnianie antypolaków żydowskich, którzy oficjalnie i międzynarodowo kłamią i plują na Polaków, w instytucjach publicznych, finansowanych z naszych polskich podatków?

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1582920

Wszystkie UB-eckie katownie po 1944 zostały bezpośrednio przejęte po "Gestapo". Natomiast narzędzia tortur zostały zmodyfikowane i "ulepszone"...

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1582207

Mjr Marian Pilarski „Jar”, WiN/AK. Osadzony w więzieniu w Zamościu, przewieziony na zamek w Lublinie. Poddawany wyrafinowanym torturom, zamordowany 4 IV 1954 r.

Na pytanie prokuratora, czy skorzysta z prawa łaski, odpowiada: „Polak o łaskę nie prosi”

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1582260

Do "Łupaszki" mam tylko jedną pretensję, że za mało tych komuchów rozwalił i się rozmnożyli jak robactwo czego dowodem jest poniższy wpis.

 

Joanna Senyszyn‏ SLD

Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III WŚ. Zamordowali 5 tys.cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1582209