Kiedy Ukraina się pozna na hochsztaplerze Leszku Balcerowiczu???

Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Gospodarka

Na Ukrainie będzie inaczej. Gdy ogołocą z bogactwa Ukrainę, a ludzie zostaną bez pracy i środków do życia, to znowu poleje się krew. Nie będzie „przebacz” lub „zmiłujcie się” dla kasiarza-Balcerowicza.

„Kariera” kasiarza-Leszka Balcerowicza

Leszek Balcerowicz – Aron Bucholtz (ur. 19 stycznia 1947 w Lipnie) – mar­ksi­sto­wski doktryner, wykładowca w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR., komunistyczny ekonomista i polityk, wicepremier i mi­nis­ter finansów w rządzie Tadeusza Ma­zo­wiec­kie­go (1989–1991), Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Jerzego Buzka (1997–2000), poseł na Sejm III kadencji (1997–2000), prezes Narodowego Banku Polskiego (2001–2007). Drugi prze­wod­ni­czą­cy Unii Wolności (1995–2000). Ka­wa­ler Orderu Orła Białego. A co wyprawia na Ukrainie???
 

Swą przyspieszoną karierę w 1989 r., awans na wicepremiera i ministra finansów, Balcerowicz zawdzięczał tylko i wyłącznie protekcji prawej ręki premiera Mazowieckiego, jego zausznika – ekonomisty Waldemara Kuczyńskiego. Początkowo ofiarował się tylko z rolą doradcy Kuczyńskiego i sam był zaskoczony swym nieoczekiwanym ogromnym awansem. Zawdzięczał go głównie temu, że kolejno odmówiły cztery pierwsze osoby, którym zaproponowano stanowisko ministra finansów we wrześniu 1989 r., a Balcerowicz urząd ten skwapliwie przyjął. Tym gorliwiej podjął się realizacji importowanego ze Stanów Zjednoczonych do Polski planu Sorosa-Sachsa, w Polsce funkcjonującego pod fałszywą nazwą "plan Balcerowicza". [1]

Leszek Balcerowicz zamienił Warszawę na Kijów. Były minister finansów wszedł do ukraińskiego rządu jako przedstawiciel prezydenta Petra Poroszenki (również mojżeszowego). Zasiadał w grupie międzynarodowych doradców – poinformowała oficjalna strona prezydenta Ukrainy. Prezydent Poroszenko nazywa Balcerowicza „Autorem sukcesu Polski”. [2]

Pakiet reform dla Ukrainy

Balcerowicz poinformował, że od kilku miesięcy trwały prace nad pakietem radykalnych reform, który zdefiniuje istotę niezbędnych do wzmocnienia stabilizacji i wzrostu gospodarczego na Ukrainie.

– Ten pakiet jest gotowy i został przekazany przywódcom politycznym Ukrainy – powiedział Leszek Balcerowicz. – Teraz rozpoczął się najważniejszy etap – wdrożenie. Programów na Ukrainie było wiele, ale ich realizacja nie zawsze była zbyt dobra – dodał polski ekspert.

Zdaniem Balcerowicza, doświadczenia międzynarodowe pokazują, że reformy jest lepiej przeprowadzać „w pakietach”. wówczas zostaje zachowana wieź pomiędzy elementami wewnętrznej logiki reform: prywatyzacją, stabilizacją gospodarki, deregulacją i walka z korupcją. A parlamentowi łatwiej jest głosować nad całym pakietem niż przegłosowywać kolejne pojedyncze ustawy. [3]

Moje przemyślenia

To już Ukraińcy mają „pozamiatane”. Konsorcjum masońsko-pejsate Sorosa wyciśnie Ukrainę jak cytrynę i wywiezie wszystkie bogactwa które zdołają ukraść, nim Ukraińcy się kapną.

Podobnie było w Polsce, kiedy to Balcerowicz i Lewandowski oraz ich partia Unia Demokratyczna, – później przekształcona na Unię Wolności okradały Polskę na olbrzymią skalę. Wciskali nieświadomym Polakom, że tak musi być, nazywając to prywatyzacją. Tak pisał w swej książce pt. „Europejskie Eldorado” Jan Kowalkowski o Leszku Balcerowiczu na stronie 167, cyt. „Postać, która zapisała się na polskiej scenie politycznej sadystycznym działaniem ekonomicznym. Doprowadziło ono sektor bankowy i gospodarczy Polski do totalnego upadku, nie spotykanym dotychczas w Europie wymiarze. Spośród wszystkich krajów ongiś będących pod okupacją sowiecką, – Polska najbardziej doświadczyła skutków „terapii szokowej” Balcerowicza, który wmawiał Polakom, iż tylko otwarcie rynku i utrzymanie wysokiego kursu złotówki w stosunku do dolara będzie gwarantem sukcesu „transformacji ustrojowej” (czytaj: zamiany PRL na PRL-bis)”.

Sprzedali prawie wszystko obcemu kapitałowi za psie pieniądze. Olbrzymie łapówki, jakie dostawali za pozwolenie sprzedaży obcym naszych skarbów narodowych, lądowały na ich prywatnych kontach, gdzieś w rajach podatkowych na Kajmanach. Miliony Polaków z dnia na dzień traciło pracę oraz środki do życia, a plan Sorosa-Sachsa niszczący Polskę zaczął działać pod fałszywą nazwą „plan Balcerowicza”. W Polsce nikogo nie ukarali, za tę złodziejską prywatyzację, bo towarzysze bronili towarzyszy, by nikomu nie spadł włos z głowy.

Poznaliśmy także, jakie straty Polsce przyniosły afery: paliwowa, alkoholowa, tytoniowa, ziemniaczana, papierosowa, rublowa. Balcerowicz, jako dewastator prywatyzacyjny nazywał swoje działania „twardą stabilizacją”, „twardą liberalizacją”, „twardym otoczem makroekonomicznym przedsiębiorstw”.

Ja to nazwałem „twardym skurwysyństwem”. Jestem przekonany, że gdyby wprowadzono ten balcerowiczowski model ekonomiczny na Saharze, to po dwóch tygodniach… zabrakłoby piachu.

Natomiast na Ukrainie będzie inaczej. Gdy ogołocą z bogactwa Ukrainę, a ludzie zostaną bez pracy i środków do życia, to znowu poleje się krew. Nie będzie „przebacz” lub „zmiłujcie się” dla kasiarza-Balcerowicza. Winni będą zabici bez skrupułów. Ukrainę nie obowiązuje unijne prawo o zakazie wykonywania kary śmierci. Więc i Balcerowicz może dostać „czapę”, co byłoby z pożytkiem dla Polski i Ukrainy. Taki wyrok dla dużego szkodnika byłby adekwatny za jego zbrodnie finansowo-gospodarcze, jakich dokonał w Polsce.

 

Jestem jakim jestem

_______________
[1] ]]>http://yelita.pl/artykuly/art/balcerowicz]]>
[2] ]]>http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/leszek-balcerowicz-wsz...]]>
[3] ]]>http://38milionow.pl/balcerowicz-daje-ukrainie-rok-na-reformy/]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (14 głosów)

Komentarze

 Witaj Marku!  Jest jednak zasadnicza różnica miedzy sąsiedzkimi narodami. U nas były protesty, tam po lawiranta i komunistycznego złodzieja przyjdą z kałachem. Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1539197

Powiem Ci strzeże że nie przepadam za tą nacją, bo hołubią banderowcom i wystawiają pomniki bandero-podobnym zbrodniarzom. Którzy wsławili się w bestialski i niespotykany mord na ludności cywilnej Rzeczypospolitej, w tym kobiety i dzieci.

Ale jedno mają opanowane, gdy ktoś okrada Ukrainę, nie ma zmiłuj, kałacha każdy ma i wie co robić.

Pozdrawiam

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539201

kiedy się poznają na tym belfrze ze szkoły partyjnej ? oby jak najszybciej i by nie zdążył im wyhodować następnego teczkowego,typu  rysiu -swetru,bo nam nigdy nie darują ,ze coś takiego im POdrzuciliśmy...

serd pozdr z dróg i scieżek pełnych złodziejskich "białych kołnierzyków",wszelkich nfi i TW typu Znak

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1539200

Oby tego szkodnika jak najszybciej Ukraińcy wywalili z Ukrainy, bo jak nie, to będzie POwtórka z polski.

Pozdrawiam panią.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539202

"Balcerowicz musi odejść " to hasło wciąż aktualne,odejść najlepiej na daleką pustynię ,gdzieś na innym kontynencie :)

My z mężem robimy "dobrą robotę" tłumacząc naszym znajomym ze Lwowa,jakie nieszczęście sobie sprowadzili,a ponieważ znamy się od lat,to wierzą nam nie tylko na słowo,ale i na"fakty" 

może ta polsko -ukraińska rodzina przekona następnych ?

serdeczności z drogi do Normalności :)

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1539203

Szanowna pani.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539207

Witaj!

 

Balcerowicz ciągle u mnie w czołówce największych szkodników po transformacji.Mam tylko problem - czy to cynik, czy idiota?

 

Serdeczności

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1539204

Rodzina Mojżeszowych POłączona z lewactwem i komuchami, by zniszczyć Polskę. W tamtych czasach, gdy ta gnida przeprowadzała tą złodziejską prywatyzację, to świadomość Polaków była mała. Teraz by taka przewała by nie przeszła.

Więc poszedł na Ukrainę, by tę samą przewałę zastosować, bo ciemny ludek to kupi, żeby czasem się nie POmylił.

Pytasz czy to cynik czy idiota? Ani jedno ani drugie. On to ma w krwi, jak jego przodkowie. Okraść gojów to nie grzech.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539206

 Tytuł prawie już mamy : "Złodziejska prywatyzacja" pana Balcerowicza

jeden z rozdziałow warto by zatytułować "afery białych kołnierzyków" kolejną NFI i .t.d

ot taka ściąga dla Sąsiadów zza Buga :),ku przestrodze :)pozdr :)

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1539209

... na temat "osiągnięć" L. Balcerowicza, to nie da się "w małej pigułce" takowej sporządzić. Jego podłe działanie przeciw Polakom jest tak gigantyczne, że owa "pigułka" musi liczyć około 10 stron formatu A4, równe około 30 minut czytania przez lektora.

Zatem niech pomocny Ci będzie mój materiał, który opublikowałem na old.niepoprawnych 5 lutego 2013 roku (tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-3). Pomocna w tym opracowaniu była treść z mojej książki pt. "Europejskie Eldorado", wyd. II, 2009, Toruń. Materiał ten został także opracowany w formie dźwiękowej w Niepoprawnym Radio.pl, gdzie lektor MarkD studyjnym głosem przeczytał mój tekst.

 

 

Pozdrawiam,

Satyr

 

Vote up!
6
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1539210

Doskonale to opisał Satyr, w swoi cyklu"Od Mazowieckiego  do Tuska" można to odsłuchać na You Tube czyta MarekD.

Część 3.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539211

dzięki :) linki pozbierane i gotowe do wysyłki ,do Sąsiadów :)

serdecznie pozdrawiam :)

p.s  mam nadzieję,ze Rewolucji nie zrobia ,bo gdy ostatnio  byli u nas,to w ramach gościńca przygotowałam dla ich Synka paczkę z polskimi emblematami,/sportowymi/,gdy Mały wrocił ze szkoły w naszych Barwach i 'trofeach" Rodzice zamarli z "przerażenia" bo jak się okazało aż tak odważni nie byli,by dziecku na to pozwolić :) Dom to dom,ale Szkoła ? Maładiec jednak ma geny polskie i nie tylko nie pobity ,ale dumny stwierdził,ze chcieli odkupic  te pamiątki,ale sie nie złamał  :)

serdeczności majowe :)

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1539213

Zakładam w ciemno, że znają tę postać i skutki transformacji. Sami jednak potrzebują takich, namaszczonych, uznawanych, z wychwalaną oficjalnie skutecznoscią. Ukraina wdraża zachodnie reformy i za to pożyczają im kasę. Gorzej nie będzie, prócz wyprzedaży i długów. Wyjścia wielkiego nie mają. Niech się europeizują, może przegonią Rosję, może dorosną ponad nacjonalizm. Byle ich przestrzec przed błędami i skutkami, bo potem mogą mieć za złe Polsce namawianie do reform (tak jak u nas wini się USA a nie komunę z przydupasami), o które sami zabiegają.

Ja bym im wysłał Korwina i to dobrze życząc

Vote up!
6
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1539216

Była by krótka piłka, pod ścianę i salwa dla złodziei.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539220

A ktoś taki jak LB musiał być. Nie taki, to inszy. Można było tylko mieć mniej szokowo i mniej zlodziejsko. Niewielka różnica w dziejach, większa dla pokolenia ale straty musiały być, nie da się milutko przejść z komunistycznej dyktatury wojskowej do cywilizacji. Przy czym robić to szybko, czyli szokowo ma swoje plusy. Można za to inaczej: pod nadzorem, edukować ludzi, by korzystali, licytować i inwestowac itp.

Vote up!
5
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1539217

Już wcześniej napisałem, to jest honor jak pejsaty orżnie goja.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539221

Witam wszystkich. Jest wielu takich mośków chodzących wolno po ulicach Europy. Narobili bałaganu i ...i nic.Wiele bym dał aby dożyć chwili kiedy to rozprawimy się z takimi Bolkami, hrabią herbu ,,słomobut,, tego od dożynania watahy. Kiedy brak wiedzy na zajmowanych stanowiskach będzie u nas publicznie piętnowany? Pytanie- Kto ich kryje i dlaczego są nietykalni?

Vote up!
6
Vote down!
0
#1539218

Pytasz kto ich chroni.

Soros, Rothschildowie , unijni towarzysze i POlscy towarzysze w togach, bo Polska ma zniknąć tak jak i Bóg, w sercach Polaków. By Polska stała się pustynią bezwyznaniową, bez Boga, wiary, historii, tradycji, obyczajów.

Polska tylko w nazwie, Polska jako kolonia z bananowym rządem.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1539222