Duda niczym Komorowski! Obstawił się WSI-owymi

Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Kraj

Gazeta Polska wykryła już co najmniej trzech WSI-owych towarzyszy, którzy byli i są doradcami ministra Solocha u prezydenta Dudy.

Pierwszy wykryty WSI-owy – to towarzysz pułkownik Juźwik.

Płk Czesław Juźwik – były oficer komunistycznej bezpieki wojskowej, a potem WSI – brał udział jako zastępca dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN w pracach nad Strategicznym Przeglądem Obronnym. W tym na jednym z kluczowych spotkań, jakie odbyło się 27 października 2016 roku. Płk Juźwik brał także udział w szkoleniu dla kadry kierowniczej Sztabu Generalnego. Miał próbować wpływać na politykę kadrową, a jego działania w głównej mierze szkodziły osobie prezydenta RP.

Drugi to generał Romuald Ratajczak.
Doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, czyli Pawła Solocha, jest generał Romuald Ratajczak. Portal niezalezna.pl ustalił, że w czasie PRL-u przełożeni chwalili Ratajczaka za "właściwą postawę ideowo-polityczną w okresie trwania stanu wojennego".

Trzeci to Mirosław Wiklik.
Wczoraj portal niezalezna.pl ujawnił, że dyrektor Gabinetu Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha, Mirosław Wiklik był w latach 80. członkiem PZPR oraz oficerem politycznym w jednostce powietrznodesantowej.

"Mirosław Wiklik w latach 1985-1990 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicznej, a w latach 1988-1990 oficerem politycznym w 6. Batalionie Powietrznodesantowym. 1 maja 2017 r. został mianowany Dyrektorem Gabinetu Szefa BBN, Pawła Solocha.

Kim więc jest minister Soloch i kogo reprezentuje???
I drugie pytanie: ilu jeszcze WSI-oków krąży jak muchy nad g*wnem u pezydenta Dudy za jego przyzwoleniem?

I nie wierzę w bajki, że prezydent Duda o niczym nie wiedział, tak jak Gronkiewicz-Waltz przy sprzedaży kamienic.

 

Sawicki Marek

_________________________________

]]>http://niezalezna.pl/204719-doradca-szefa-bbn-general-ktorego-rezim-chwalil-za-quotpostawe-w-czasie-stanu-wojennegoquot]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (15 głosów)

Komentarze

Co robi kontrwywiad ?!

Vote up!
7
Vote down!
0

#1549383

Dobre pytanie z twojej strony, śpią czy wspomagają towarzyszy???

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1549385

... z "rednaczem" GP i wydawcą portalu niezalezna.pl - Tomaszem Sakiewiczem. Jest on hipokrytą i oszczercą!

Nie przeczę, że A. Duda otacza się WSI-okami. I zapewne o tym wie, że ich dotychczasowa kariera zawodowa nie "pachniała maciejką". Dlaczego owi trzej są doradcami szefa BBN-u? Pozostanie to jeszcze w fazie niewiadomych trzeciego stopnia. 

Ale Sakiewicz powinien być ostatnią osobą, która by o tym napisała.
Dlaczego? Ano dlatego, że sam uciekał się do pamiętnych oszczerstw wobec o. Tadeusza Rydzyka, jakoby ten zakonnik był agentem KGB, za co do dzisiaj Jego nie przeprosił. Ponadto w roku 2014 T. Sakiewicz został odznaczony medalem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, ciała doradczo-społecznego przy Prezydencie Ukrainy. Nie przeszkadzało jemu to, że władze Ukrainy gloryfikowały wówczas i nadal gloryfikują banderowców - katów bezbronnych Polaków na Polskich Kresach.

Pozdrawiam,

Satyr

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1549384

Tu nie chodzi czy lubisz Sakiewicza czy nie, ale o fakty, tacy ludzie z ferajny WSI nie mają prawa być zatrudniani i niema żadnego usprawiedliwienia dla tych co pozwolili ich przyjąć.

Ci towarzysze mieli dostępy do tajemnic państwa, a wychowani przez GRU czy KGB i myślisz że dochowają tajemnicy.

To tak jak wilki zamiast psów pasterskich, będą chroniły owce.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1549386

Budzi niepokój, że WSIoki miały dostęp do kluczowej dokumentacji dotyczącej obronności: do Strategicznego Przeglądu, który ma wytyczyć kierunki działań MON na następne lata, do planów przebudowy struktury dowódczej armii oraz do spraw personalnych. Z tego wynika, że wpływ nominantów Kozieja na opóźnienie nominacji generalskich w sierpniu i na strukturę dowódczą armii był, jak widać, znaczny. Czyli wpływ ten, to niemal pewne, oddziałał na polemiki między MON a BBN. 

Wydaje się, że Solocha PAD musi odwołać. Czym bowiem różni się otoczenie szefa BBN Kozieja, od szefa BBN Solocha. PAD będzie się pewnie wzbraniał, bo dymisja Solocha osłabi jego pozycję wobec Antka i Kaczyńskiego. Ale skoro szef BBN jest "gapą" - jeśli tylko, to wyboru większego nie ma.

Vote up!
8
Vote down!
0

Traczew

#1549389

Czy można sobie wyobrazić sytuację, że dawny bojownik Talibanu lub ISIS zostaje doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, lub dawny terrorysta palestyński staje się doradca prezydenta Izraela?!

Soloch z otoczeniem do natychmiastowej dymisji!

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1549403

Teraz wiemy dla czego PAD zawetował ustawy o sądach, by żydo-komuchom żyło się lepiej i nikomu włos z głowy nie spadł.

Korzenie z pejsatej Uni Wolności jakie ma PAD, teraz to potwierdzają.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1549407

Zastanawiałem się nad losem "odwróconych" agentów. To były lata dziewięćdziesiąte. Po ćwierćwieczu, egzystencja takich dziwnych, a za Komorowskiego to i pewnie kolejny raz "odwróconych" - nie powinna trwać - powinni być izolowani kontrwywiadowczo od dostępu do informacji, jak i możliwości podzielenia się posiadanymi informacjami z wrogiem. 

Vote up!
7
Vote down!
0

#1549418

Bo BBN takie deklarował życzenia

Dla mnie Soloch mocno śmierdzi na odległość

Wskazuje, że ma wobec kogoś uległość

Chyba że takie wytyczne prosto z góry

Lecą by wróg mógł jeść Polskie konfitury

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1549428

Czy już Duda woła do Solocha "choć tu mój szogunie" ?

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1549433

Jestem bardzo ciekawy, czy Paweł Soloch odbył służbę wojskową po studiach. A jeśli odbył, to w jakiej jednostce. Warto przypomnieć, że absolwentom historii UW  proponowano z "marszu" szkołę politruków w Łodzi. Chciałbym bardzo się dowiedzieć, czy nie to może być przyczyną słabości szefa BBN do dawnych trepów politruków?! 

Trzeba bić na alarm, gdyż obecność takich podejrzanych "typów" w BBN stwarza śmiertelne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski! 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1549490

wsadzic pare osob za zdrade tajemnicy panstwowej? Oczywiscie przy zalozeniu, ze wszystkie sensacyjne dane dotyczace oficerow w stanie spoczynku sa zanotowane w ich dokumentach - gdyby byly ukrywane - to zupelnie co innego.

Zeby bylo weselej - to Min. Macierewicz mianowal niedawno gen. Krzysztofa Motackiego dowodca wielonarodowej dywizji NATO. Nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze ow general jest absolwentem szkolenia prowadzonego przez... GRU.

Jak mowie - fakty wyrwane z zyciorysu niekoniecznie musza swiadczyc przeciwko danej osobie - natomiast ujawnianie takich wrazliwych danych bedacych tajemnica wojskowa najlepiej "sluzy"... obcym wywiadom.

Wydaje sie, ze owe sensacje ( z obu stron ) wywolane sa "wojna" pomiedzy prezydentem a min. Macierewiczem.... wyglada, ze w piaskownicy brakuje juz piasku.

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1549556

Konsekwencje nieprzeprowadzenia dekomunizacji i lustracji na początku lat 90. długo jeszcze będą  negatywnie wpływać na polską politykę i bezpieczeństwo naszego kraju. Utrzymywanie takiego stanu rzeczy jest - od początku zresztą tzw. transformacji ustrojowej) - najbardziej na rękę największemu wrogowi Polski, czyli Rosji. Ale oczywiście nie tylko...

Prezydent Duda: nie ujawniając dotąd Aneksu, wetując ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych oraz o SN I KRS, wyraźnie opowiedział się za utrzymaniem tego, aby było tak jak było...  Równocześnie Prezydent  (i stojące za nim środowisko) usiłuje dość nieporadnie, a nawet komicznie - jak w przypadku pani Zosi - zachować pozory działania "pro publico bono, działania dla dobra ogółu Polaków.  

Myślę, że nie ma najmniejszego sensu porównywanie zasług Antoniego Maciarewicza w kwestiach takich jak lustracja, dekomunizacja czy budowanie obronności Polski do działań w wymienionych zakresach prezydenta Andrzeja Dudy i jego otoczenia. Fakty mówią same za siebie. Prezydent, w najlepszym przypadku - posługując się potocznym określeniem - odleciał!  

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1549568

Tak wiec reprezentuje te same wartości i interesy tych samych grup ,co reprezentowali Geremek czy Kuroń.To przedłużenie i gwarancja umów okrągłostołowych.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

pawciopp

#1561502