Syryjski KORAN..awirus "zatakuje"

Obrazek użytkownika Husky
Świat


Rosjanie zbombardowali bazę w Idlib. Zginęło blisko 50 żołnierzy tureckich. Reuters podaje, że Ankara zdecydowała się nie blokować dalej syryjskich uchodźców - brama do Europy otwarta.

Turcja otworzyła swoje granice dla uchodźców, aby mogli dostać się do Europy. Ponad 3 miliony uchodźców przebywa w Turcji. Czy jesteśmy gotowi Erdogana błagać, aby zamknął granice? Czy też chcemy kilku więcej tysięcy uchodźców?
Setki migrantów zaczęły gromadzić się na granicy turecko-greckiej, aby dotrzeć do Europy po tym, jak tureccy urzędnicy ogłosili, że nie będą już zatrzymywać nikogo na przejściach granicznych.

 

Idlib (prowincja w północno-zachodniej Syrii) to ostatni punkt oporu przeciwko reżimowi prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Od grudnia toczą się tam zażarte walki pomiędzy wspieranymi przez Turcję jednostkami Hayat Tahrir al-Sham  a rządowymi wojskami wspomaganymi przez rosyjskie lotnictwo i irańską milicję.
Reżim Assada przeprowadza czystki etniczne i stara się wypędzić miliony Syryjczyków z Idlibu. Ci ludzie będą próbowali uciec do Turcji i Europy. Reżim Assada od lat korzysta z międzynarodowego milczenia w obliczu swoich zbrodni. Od grudnia walki w Idlib wypędziły prawie milion Syryjczyków z domów. ONZ stwierdziło, że bitwa na pełną skalę może doprowadzić do „rzezi”.

Porzucenie Idlib na swój los sprawi, że spełnią się marzenia reżimu i Rosjan.Społeczność międzynarodowa musi działać w celu ochrony ludności cywilnej i wprowadzić strefę zakazu lotów. Gwarantowie procesu z Astany, Rosja i Iran, stracą całą swoją wiarygodność, jeśli nie wywiążą się że zobowiązania do ograniczenia przemocy i działań wojennych w Idlib.
Reżim Assada był i nadal jest zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego, regionu i Europy, ponieważ zachowywał się jak sieć przestępcza prowadząca terroryzm przeciwko własnemu narodowi. Nie mamy luksusu stać bezczynnie, a ci, którzy proszą o porzucenie Syryjczyków, powinni się tylko wstydzić!

Prezydent Erdogan chce, aby syryjskie siły rządowe wycofały się z pozycji, w których Turcja utworzyła wojskowe posterunki obserwacyjne i wcześniej zagroziły, że zaatakują je, jeśli nie zatrzymają ich postępów.

Ale rząd Syrii i Rosja odrzuciły jego żądanie wycofania się do linii zawieszenia broni uzgodnionych w 2018 r. Rosja oskarżyła również Turcję o naruszenie zawieszenia broni w 2018 r. Poprzez wspieranie rebeliantów ostrzałem artyleryjskim.

Jaka była reakcja?

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg rozmawiał telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Mevlutem Cavusoglu z Turcji, kluczowym członkiem sojuszu wojskowego. Stoltenberg „potępił ciągłe ataki powietrzne ze strony reżimu syryjskiego i jego wspierającego Rosji w prowincji Idlib”, powiedział rzecznik agencji prasowej AFP.

Rzecznik Departamentu Stanu USA powiedział w oświadczeniu: „Opowiadamy się za naszym sojusznikiem NATO w Turcji i nadal wzywamy do natychmiastowego zakończenia tej nikczemnej ofensywy ze strony reżimu Assada, Rosji i sił wspieranych przez Iran.

Czy jest jakiś sposób, by przekonać reżim syryjski, by powstrzymał szerszą ofensywę w Idlibie?

Wydaje się to wątpliwe, ponieważ prezydent Syrii  zbrodniarz i satrapa Baszar al-Assad wydaje się być zdecydowany na przejęcie kontroli nad obszarem, a Rosjanie już go popierają w tym celu.

A co z dziejącą się ludzką tragedią?

Assad i jego reżim muszą zapłacić za swoje zbrodnie. Turcja musi rozpocząć wszystkie operację przeciwko nim.Turcja i NATO powinny bezpośrednio zaatakować siły syryjskie i rosyjskie i je zniszczyć, nie ma innej opcji militarnej na zdrowy rozum...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:8)

Komentarze

Każdy kraj ma prawo do obrony swoich terytoriów, a rząd Syrii jest w uzasadnionej obronie. Turcja pomaga terrorystom, którzy pozostają w Syrii.Inna sprawa ze Assad to morderca i tyran jakich malo

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1620298

Tylko siedzieć, obserwować i analizować.

Czyli jest podobnie jak w Donbasie, czyli niby Rosja, ale nieoficjalnie. Jak efektywnie sprzeciwiać się takim formom konfliktu i czy można to nazwać wojna bez jej wypowiedzenia? Mam nadzieję że wojsko polskie wyciągnie z tego jakieś wnioski. Tam dochodzi do starcia najnowszego rosyjskiego sprzętu z sprzętem produkcji USA jak np. F-16 lub innego NATO-wskiego sprzętu. Rosja powiela ta strategię działania. Czy byłaby efektywną strategią gdyby była wymierzona przeciwko nam, i czy NATO przyszłoby nam z pomocą skoro oficjalnie Rosja nas nie zaatakowała lub znów prowadzi z nami wojny? Czy kontratak naszych sił wymusiłby pomoc z NATO lub by ja eleminowal powodując konflikt między członkami NATO ze wspólnymi interesami wraz z Rosja? Sądzę że jest dużo do zastanowienia się ,a jakąkolwiek odpowiedź wojska polskiego powinna być najmocniejszą jaką może być aby dać innym coś do zrozumienia.

https://www.salon24.pl/u/husky42/1023243,syryjski-koran-awirus-zatakuje

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1620305

Tylko to oznacza wybuch trzeciej wojny swiatowej. :-)

Moze to i lepiej, ze tam, a nie w Europie - o Polske.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620304

Turcja ma tak zmienne nastroje, że już trudno się połapać z kim właściwie jest w sojuszu i czy w ogóle w jakimś jest.Dużo tutaj niepotwierdzonych informacji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1620313

Czas to wykrystalizuje w najblizszym czasie. Jestesmy bezradnymi swiadkami, bardzo ciekawych wydarzen, wystepujacych za naszego krotkiego zycia. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620319