„Świadkowie Pandemii”, fanatycy strachu, których nie wolno się bać!

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

 

 

We Francji już trzeba powiadamiać o której godz zamierza się wyjść z domu, można wyjść raz dziennie, max na 1 godz i tylko 1 km od domu. W Niemczech ograniczenie spotkań do 2 osób. Wielka Brytania zarządza lockdown. Zrobiło się poważnie. Czy u nas nie powinno być podobnie? Nie zamierzam mówić ludziom co mają robić, niech robią co chcą, wolna wolą.Jak ja będę miał gorączkę i objawy grypy to się pierwszy do łóżka położę, póki co, czuję się wyśmienicie a od ludzi nie stroniłem.

Przyznam że jestem fanem Piotra Wielguckiego od zawsze.Aktywnie uczestniczę w wielu dysksjach na jego portalu Kontrowersje.net.Pisze znakomicie.Tym razem jednak mam mieszane uczucia co do tak skrajnego podejścia w kwestii zagrożenia życia i zdrowia w czasie panującej pandemi.Zawsze był kontrowersyjny ale czy aż tak.Oceńcie to sami.

 

 

„Świadkowie Pandemii”, fanatycy strachu, których nie wolno się bać!

Od dawana wiadomo, że w ciężkich czasach wychodzi z ludzi to, co najlepsze i to, co najgorsze, ale czas na weryfikację tej prawdy życiowej. Czasy mamy lekkie, póki co powiedziałbym nawet, że tak dobre jak nigdy, niestety to się zaraz zmieni o czym każdy rozgarnięty człowiek wie. Za chwilę będzie dokończony prawie niewidoczny „kryzys” i wtedy cała reszta zrozumie za jakie stado baranów dotąd robiła. Jednak póki co nie ma ciężkich czasów, jest tania tragifarsa do zweryfikowania w parę minut, a mimo wszystko z ludzi wychodzi najlepsze i najgorsze. Odnośnie najlepszego wiele nie ma do napisania, garstka się chowa gdzieś po bunkrach i zaledwie cześć z tej garstki ma odwagę się odezwać, raczej norma. O najgorszym z kolei można pisać bardzo długo, ale na to nie mam czasu i ochoty, dlatego zwrócę uwagę na najgorsze u najgorszych.

Fanatyzm najczęściej buduje wybuchowa mieszanka braku rozumu i lojalności wobec stada, tak było, jest i będzie zawsze. W prawdziwie trudnych czasach, na przykład tuż przed II Wojną Światową, Zachód nie tylko nie uważał Hitlera za wariata, ale postrzegał jako poważnego polityka i cudotwórcę, który postawił Niemcy na nogi. Praktycznie nikt nie chciał wierzyć, że dojdzie do wybuchu wojny, a Stalin był tak pewien lojalności Hitlera, że nawet po ataku na ZSRR nie chciał wierzyć, że to fakt. Zbiorowe otępienie nie zrodziło się dziś, teraz to się mądrze nazywa procesem globalizacji i ten termin powstał współcześnie, ale to nie znaczy, że globalna głupota przyszła na świat razem z mediami i Internetem. Ona był zawsze, Internet jest tylko panoramą ludzkiej głupoty i nie tylko. Co najgorszego wyszło z ludzi idealnie widać w Internecie i tym czymś jest właśnie fanatyzm, realne i wirtualne polowania na czarownice. Ktokolwiek naruszy zasady wyznawane przez „Świadków Pandemii”, natychmiast jest zwierzyną łowną i żaden argument nie jest w stanie zatrzymać nagonki.

Na mnie takie zjawiska nie robią najmniejszego wrażenia, z sektą mam do czynienia od dawna i przez siedem lat widziałem prawie wszystko. Jak mawia klasyk, był czas przywyknąć. Natomiast mniej doświadczone i odporne jednostki, przechodzą przez ogólną paranoję ze zwieszoną głową i co najwyżej w domowym zaciszu pukają się w głowę, jednak to jest gest rozpaczy, nie odwagi. Można mi wierzyć albo nie, ale ludzie zdają mi tak absurdalne relację, że rodzice dzwonią do dzieci i zabraniają im składania wizyt w trosce o swoje życie. Naprawdę wolałbym w tej chwili uchodzić za jeszcze większego wariata, niż uchodzę, jeśli to miałoby zmienić opisany stan rzeczy, niestety to tragikomiczna prawda. Rozwiązania w takiej sytuacji są dwa, ale wyjście z matni tylko jedno i wiąże się z gigantycznymi kosztami. Większość wybiera rozwiązanie bezpieczne, zwyczajnie zaciska zęby, kiwa głową, dezynfekuje ręce widząc na sobie wzrok sąsiadów. Z kolei wyjście z obłędu to spalenie mostów i pewna stygmatyzacja. Nikt się nie uchowa, jeśli tylko wypowie bluźniercze słowa, że nie ma żadnej pandemii, a kwarantanna to czysty idiotyzm, strzelanie z armaty do wróbla.

Świata nie zmienimy, szczepionki na głupotę i strach, czyli fanatyzm, też nie ma, pozostaje we własnym sumieniu i rozumie dokonać właściwego wyboru. Mój wybór jest jednoznaczny i dokonałem go z pełną premedytacją, wiedząc, że kosztów nie uniknę. Stoję sobie samotnie po przeciwnej stronie barykady i z takiego dystansu mogę się podzielić jednym pocieszającym wrażeniem. Otóż jak się już przełamie barierę strachu związanego ze społecznym wykluczeniem, to jak na dłoni pokazuje się prawdziwy obraz rzeczywistości. Gdy się wyjdzie z tej bańki paranoi, stanie obok, zaczerpnie świeżego powietrza, świat nagle znów się wydaje normalny. Nie będę po raz setny podawał danych, na przykład takich, że śmiertelność we Włoszech, łączna nie ta modna, była dokładnie taka sama jak rok temu w tym samym okresie, kto chce niech sobie sam sprawdzi. Za to podam prostą receptę na przetrwanie. Obojętnie na jaką opcję się zdecydujecie, „wyjęci spod pandemii”, czy będziecie trwać w zaciszu, czy biegać ze szkarłatną literą, to ten obłęd za 2, 3 tygodnie się skończy i wtedy jako jedni z nielicznych będziecie sobie mogli głośno powiedzieć: „nie zgłupiałem, to świat zgłupiał”.

https://www.kontrowersje.net/wiadkowie_pandemii_fanatycy_strachu_kt_rych_nie_wolno_si_ba

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:7)

Komentarze

Zakaz uczestniczenia w kościele na mszy, Nie zgadzam się z tym, Jestem katolikiem i chociaż w niedzielę chcę być na mszy i pójdę najwyżej wezwą policje,bo dobrowolnie nie wyjdę,Rozumiem ostrożność,ale zabraniać udziału w mszy to już przesada. Od 2 tygodni i tak jest w moim kościele około 35 do 45 osób. Komu to przeszkadza, czy to dalsza część walki z katolikami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1623033

Tez lubie Matke Kurke, ale mysle ze jeszcze troche za wczesnie na stawianie stanowczych wnioskow. Ze istnieje w tym jakis plan, swiadczy o tym casus Wloch i kilka innych sugestii majacych na celu wywolanie paniki. Musimy poczekac, nie lekcewazac zarazenia sie, czymkolwiek by to bylo.

Dla mnie interesujace jest zarzadzenie Premiera ograniczajace wielkosc zgromadzen do dwoch osob.

Mysle, ze on wie cokolwiek wiecej od nas, podajac termin tych wszystkich ograniczen w czasie od 24 marca do 11 kwietnia.

Nie wierze, ze w okresie Swiat, wirus bedzie na urlopie i nie pojawia sie nastepne symptomy. Dziwny jest ten termin.

Zobaczymy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623137