Rola opozycji i jej mediów w szerzeniu paniki

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

Na durnych ludzi nic nie poradzimy.

Lemingi rozpowszechniają informację, że rząd fałszuje dane na temat ilości zgonów... Wiecie, że i ja zauważyłem, że od pewnego czasu na ulicach jest dużo mniej ludzi...Zwierząt też, a i w sejmie jakoś pustawo.. .Na ogródkach działkowych zauważyłem dużo świeżo przekopanej ziemi, czy to zbiorowe mogiły? A te czarne wołgi, których wszędzie pełno? Psipadek? I żołnierze się pojawili .Cos w tym jest !

Z domów wywlekają jeszcze żywych, dlatego ludzie wolą stać pod sklepami, ci co jeszcze zostali...Te dzbany z platformy wkrótce zaczną szukać grobów tych potajemnie pochowanych

Przez miesiąc największe portale i TVN24 grzały na czołówkach anonimową "Małą Emi", a potem przyznawali sobie nagrody; a kiedy dowiadujemy się, że najważniejsi politycy PO, łącznie z Budką, byli na gorącej linii z "SokiemZBurka", w powyższych kompletna cisza. 

Takie mamy media..

Czyli cyrk w cyrku....

 

Rola opozycji i jej mediów w szerzeniu paniki

Zadzwoniła do mnie starsza ciocia, że jest przerażona: "Nic nie działa, rząd zupełnie sobie nie radzi, nie wie co robić, grozi nam hiperinflacja, głód i krótko mówiąc: koniec świata". Powiedziałem jej, że to jakieś bzdury, i zapytałem skąd ma takie informacje? No z TVN - i przecież piszą w Gazecie Wyborczej. Zapomniałem uprzedzić, że ciocia jest wierną czytelniczką GW i fanką "Szkła kontaktowego". 

Poradziłem jej, żeby na czas epidemii przełączyła się na TVP i na "W tyle wizji", a GW nie kupowała, bo mogą być na niej wirusy. Faktem jest, że w TVP zobaczy zupełnie inny obraz świata, a w programie "W tyle wizji" będzie mogła posłuchać kompetentnych i spokojnych lekarzy z radami jak się najlepiej zabezpieczyć przed koronawirusem. (Te programy medyczne stanowiące obecnie znaczną część programów TVP są prowadzone naprawdę fachowo, przez świetnych lekarzy, i spełniają bardzo ważną funkcję w zapobieganiu panice). 

W mediach opozycyjnych cel jest inny. Politycy opozycji (do których pozwolę sobie zaliczyć kierownictwo TVN i innych antyrządowych mediów) dostrzegli światełko w tunelu. Gdy już prawie pewne było, że czeka nas trzy i pół roku niepodzielnych rządów prawicy, oto przyszedł koronawirus i dał nadzieję opozycji na wywrócenie pisowskiej łodzi. Wymaga to jednak uruchomienia ludzkich emocji. Politycy opozycji epidemii nie traktują jeszcze poważnie, co pokazały obrady sejmu i to, że głównym ich problemem zdaje się być data wyborów prezydenckich. Natomiast dostrzegli szansę w możliwości uruchomieniu spirali paniki. Antyrządowe media nagłaśniają każdy przypadek jakiegoś problemu w ogólnej walce z koronawirusem, tak żeby wywołać ogólne wrażenie, że "rząd sobie nie radzi". Czy robią to w interesie polskiego społeczeństwa?

Kolega zwrócił mi uwagę, że we wszystkich filmach katastroficznych jest postać dziennikarza, który pod pozorem służenia prawdzie i społeczeństwu próbuje zbić kapitał na nieszczęściu i przekazuje szerszej publiczności informacje, które prowadzą do paniki. Na przykład w "Szklanej pułapce 2" był taki reporter Thornburg, który z toalety samolotowej nadawał "prawdę o sytuacji". Dopadła go tam Holly, i jak go potraktowała, nie będę już przypominał. Ten schemat i taki lub inny marny koniec każdego takiego pseudo-dziennikarza powtarza się zresztą w wielu z tych filmów katastroficznych. Miejmy nadzieję na podobnie sprawiedliwie zakończenie działalności hien dziennikarskich w Polsce.

Jeśli bowiem opozycji i jej mediom uda się wywołać panikę w Polsce to wielką cenę za to zapłacimy wszyscy.

--------------------------------------------------------------------------------------

* Tych którzy spieszą z dowcipnym komentarzem na temat komunikatu min. Szumowskiego, proszę o odróżnienie konieczności rzetelnego informowania przez jeden ośrodek zarządzający walką z epidemią, od hucpy informacyjnej? To naprawdę nie jest temat do żartów i uprawiania retoryki. Nie ma wątpliwości, że w tej walce rząd nie uniknie błędów. W naszym wspólnym interesie jest, żeby było ich jak najmniej, i żeby nie nagłaśniać błędy lecz sukcesy. Opozycja powinna zawiesić politykę na kołku i zacząć współdziałać w tym trudnym czasie.

 

https://www.salon24.pl/u/janmak/1032375,rola-opozycji-i-jej-mediow-w-szerzeniu-paniki

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Komentarze

Spodobalo mi sie, kiedy uswiadomiles ciocie, ze GW rozsiewa wirusy. To szczera prawda.

Wydaje mi sie, ze jezeli ktos chce miec w miare obiektywne zdanie, czy to jest Apokalipsa, czy tez zwyczajna lipa, to powinien poszukac wykazu ilosci zgonow w obecnym miesiacu, czy kwartale i porownac to z latami poprzednimi. Ja tego nie szukam, bo ta wiedza nie zmieni istniejacej sytuacji. Wiem, ze to swinstwo objawia sie po trzech tygodniach i to mi wystarcza.

Interesujace obrazki z lotnisk, zamiescila Markowa na filmach milej panienki.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624035

Zapamiętajcie. Opozycja musi kłamać, by nam dopiec. My natomiast mówmy tylko prawdę. Na nich to wystarczy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1624049

W tle niemiecka szmata a pod nia dziennikarskie szmaty

Czyli towarzystwo cieciej R.P

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1624089