"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" (C.K.Norwid)

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
   Uczono mnie tego w szkole. Choć czasy były komunistyczne, przekaz wydawał się zawsze jasny. I nie dotyczył on, broń Boże, jakiegoś wyimaginowanego pomiotu ideologii komunistycznej. Moją Ojczyznę z tamtych czasów rozumiem w identyczny sposób jak dziś, choć zamiast snujących się w tle Gomułków, Jaroszewiczów, Ochabów czy Gierków są Schetyny, Petru'owie, Palikotowie czy Kijowscy. Różnica jest tylko - chyba właściwego słowa uzyję jeśli powiem że - semantyczna. Wtedy władze "partyjno-państwowe" nawoływały do robienia czegoś co nazwali "budowaniem socjalizmu". Teraz, według niektórych, okazuje się ważniejsze realizowanie pojęcia "wolności" (jak na obrazku) - chyba dość abstrakcyjnego w postaci jaką postulują. Jeśli bowiem potraktujemy tę "wolność" całkiem dosłownie, okaże się że domagają się wolności nie zakłóconej niczym - i w tym momencie zwyczajnie nasuwa mi się na myśl ideologia anarchistyczna. Dokładnie tak, nie inaczej. Nie lewicowa, nie komunistyczna nawet, nie mówiąc o innych bardziej bliskich realiom społecznym, ale właśnie anarchistyczna. Lewacka. Ma być wolno wszystko, a państwo jest traktowane tylko jako instytucja tę wolność ograniczająca. Czyli perpetuum mobile i wolna erekcja, czy tak jakoś podobnie. Inaczej - będzie źle.
    To ja, zdziwiony wielce, zapytuję: co oni jarali, bo chyba zioło na taki odlot nie wystarczy? Może były jeszcze grzybki i ciasteczka, jak na filmie "Sztos 2"? A może wina to wigilijnego pasztetu?
Czy taka jest aktualna ideologia PO i .N?
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Ta wolność przez tych "niektórych" żądana, ma być nieograniczona  tylko dla nich, by mogli z jej uroków bez ograniczeń korzystać. Ale nie jest to wolność, o którą "walczą" dla zwykłych ludzi.

Masz więc rację, oni inaczej patrzą na świat, widząć tylko siebie i sobie podobnych. Jedzą też co innego i palą chyba też. :))) Może to dlatego tak godzą się z kłamstwem i sie nim posługują? Zatrute mają ciała, umysły i dusze. Trzeba się za nich modlić, może niektórzy otrzeźwieją, i się wyrwą z tego bagna? 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1530304