Mazguła i Frasyniuk razem

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

   Widać chcąc "jeszcze lepiej" można się zakiwać z samym sobą nawet. Na stronie "obywateli rp" link: https://konstytucjarp.org/krotka-relacja-z-sobotnich-10-czerwca-dzialan-obywatelirp/ w relacji niejakiego Wojciecha Fuska pojawiło się zdjęcie autorstwa Katarzyny Pierzchały, nie kogo innego jak bohatera stanu wojennego Władysława Frasyniuka z białą różą w jednej garści a megafonem w drugiej (który, jak pamiętam, ukrywał się skutecznie i długotrwale przed władzą ludową po wprowadzeniu stanu wojennego) w towarzystwie wpatrzonego weń towarzysza Adama Mazguły, obywatela dość nam ostatnio znanego. Zobaczyć tych dwóch panów razem jest dla mnie bezcenne! 
    Gdybym był Frasyniukiem, zapewne w tym momencie schowałbym się i zapiął za sobą wszystkie guziki. Ale już jest za późno. Ten człowiek miał szansę być bohaterem. Za takiego kiedyś go zresztą uważałem. Teraz może być już tylko twarzą lewacko-anarchistyczno-postkomunistycznej hołoty. Pozwolę więc sobie po raz kolejny zacytować Wyspiańskiego: "miałeś, chamie, złoty róg...". I tak dalej. Reszta, choć oczywista, musi być milczeniem.

    P.S. Pan  Wojciech Fusek, autor tekstu dla "obywateli rp" chyba nie jest zadowolony z imprezy. Brakowało mu na niej znanych twarzy. Cytuję: "(...)aktorów, byłych polityków, piosenkarzy, sportowców i dziennikarzy (brawo Ewa Siedlecka, brawo Tomek Piątek)". Zaproponował obecność nawet p. rezydenta Komorowskiego; skądinąd wiem też że odgrażał się że przyjdzie następnym razem na ich imprezę sam Lech Wałęsa. To może być ciekawe doświadczenie. Zwłaszcza dla niego.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

o tych kraeaturach niegdys mało znanych w wypadku mazguły natomiast dobrze znanego frasyniuka nie ma sensu pisac ani komentowac ich wrednych zachowan jak i prostackich wypowiedzi.To zwykłe popłuczyny dawnego układu.Z pewną róznica ze frasyniuk przebija na głowe mazgułę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1542663

Już trwa od kanciastego stołu i grubej krechy Mazowieckiego.

Boją się złodzieje, ze będą zabierane majątki nie prawnie zdobyte, a towarzysze w togach już nie POmogą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1542683

Niemiec mu płaci?

Czy ma coś z garem?

Delegat POlszewii .....zwany Bodnarem.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1542727

Na zaproszenie szamba, przyszło szambo do szamba i poczuło się społeczeństwem obywatelskim. Warto przypomnieć skąd się wziął Frasyniuk. W demokratycznych wyborach przewodniczącym wielkiego Dolnośląskiego Regionu Solidarności został człowiek, którego nazwisko uleciało z historii. Po krótkim czasie z funkcji zrezygnował (ktoś go poprosił o ustąpienie?). Na jego miejsce powołano 22 -letniego (!) kierowcę - Frasyniuka. Znam ten czas i wiem, że nie było specjalnie chętnych na takie stanowiska - ludzie po prostu bali się. Nie mieli obaw tylko podstawieni TW i ludzie pozbawieni wyobraźni. Sam Frasyniuk w czasie okrągłego stołu był kompletnym statystą, ale nie fraternizował się z komunistami. Późniejsze jego uwikłania biznesowe są prawdopodobną przyczyną upadku "legendy"Solidarności.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1542752