Ewka dumna jest z niepodległosci, czyli, jedna Polska - dwie wolnosci...

Obrazek użytkownika Harpoon
Kraj

    Podgląd mam włączony na TVP Info, bo czekam uparcie na bestialskie, wyrachowane ataki zamaskowanych antydemokratów powiązanych z PiS.

Domyslam się, że ujawnią się dopiero wtedy, kiedy marsz swój zakończy demokrata Komorowski, który wraz z małżonką, Towarzyszem Koziejem, Kopacz Ewką oraz.... uwaga - Pawlakiem Waldkiem dziarsko maszeruje ulicami Warszawy ochoczo kończyną górną, prawą do wiwatujących tłumów machając.

Przed, obok i z tyłu Komorowskiego maszerują dziesiątki cywilnych i umundurowanych ochroniarzy, którzy również cieszą się wolnoscią i niepodległoscią, strzegąc przy okazji pana Bronka przed rozhisteryzowanym - jak sądzę - tłumem fanów i miłosników jego samego i otoczenia jego...

Co rusz włączam dźwięk sobie, aby posłuchać o 25 latach wolnsci i napawać się radoscią dziennikarzy, którzy rozpływają się ze szczęscia komentując dziarski marsz małżenstwa mieszkającego pod słynnym żyrandolem.

Miałem okazji, niechcący przyznam, słuchać przez moment przemówienia Kopacz Ewy, premierą zwanej. Jedyne co powiedzieć mogę o jej słowach, to to, że tekst zapamiętała nieźle, ale z aktorstwem u niej kiepsko, czym długo jeszcze Tuskowi nie dorówna.

Móiwła cos o dumie i radosci z wolnosci i niepodległosci, ale nie za bardzo się wsłuchalem i nie wiem, czy ona dumna jest, czy pan Bronek.

Wpominała też cos o tym, żeby dziadków słuchać, bo oni o miejscach ważnych będą mówić. Też z dumą.

Wzrok mój przykuł widok, jak małżonka pana Bronka ręcoma maszerując macha niczym wojak z kompanii reprezentacyjnej i co rusz do przodu wyrywa rozglądając się na boki. Też z dumą.

Widać co chwilę na ekranie symbol wolnosci i niepodległosci w postaci "Tęczy", zwanej przez media tworem artystycznym. Nie wiem skąd to zainteresowanie kamer tym czyms... Może czekają na podpalenie, aby swiat ujrzeć mógł perfidny atak na symbol demokracji i tolerancji.

Widać także szwadrony usmiechniętych policjantów w bojowym rynsztunku, podążających w kierunkach, w których pojawią się zapewne zbrodnicze bojówki powiązane z PiS, chcące demokrację obalic i wojnę z Rosją wywołac.

Oooo!! Pan Bronek. Idzie. Usmiecha się do szczęsliwych obywateli i kotykliony z kieszeni płaszcza wyciąga i rozdaje. Małżonka pana Bronka też się usmiecha.

Ewki nie widzę.

Jest, pojawił się!!! Giertych Romek! Bronkowi panu się pięknie kłania! Razem teraz idą czesć oddać pod pomnik Dmowskiego.

Tęcza stoi. Nienaruszona. Może podpalacze na zmrok czekają, żeby efekt w telewizji był lepszy.

Bojówek PiS wciąż nie widać. Chyba też czekają na zmrok, żeby ich kominiarki lepiej komponowały się w mroku wieczoru, a może po prostu koledzy z KG kominiarek jeszcze nie dowieźli...

No i ruszył Marsz Niepodległosci... Ten gorszy, bo wrogi i nieprawdziwy. Staroswiecki, zły i przez prawdziwą, bo pana Bronka wolną Polskę - znienawidzony.

Młodzi ludzie na czele marszu. za nimi tysiące innych, w różnym wieku. Kamery jak tylko mogą unikają większej perspektywy, z bliska pokazujac krzyczących jakies hasła ludzi. Tłum pana Bronka nie krzyczał, a ten krzyczy. Wiadomo kto jest dobry, a kto zły.

Ruszy zatem pewnie za moment marsz wolnosci lewackiej, która z faszyzmem walczy i ciemnotą.

No cóż. Wszystkie ręce na pokład. Media już pewnie w gotowiosci wyczekują na ataki i burdy. Policjanci - ci w mundurach pilnują porządku, a ci w kominiarkach, pochowani po bramach i samochodach, wyczekują, aby gdy zmrok zapadnie, móc wyłapywać prowokatorów, kiboli i chuliganów.

Wolnosć pana Bronka jest lepsza, więc nie odda się tej gorszej wolnosci za cenę żadną...

PS.

Zaczęły się błyski i huki petard. Miejmy nadzieję, że służby są własciwie przygotowane do pokierowania prowokacjami i nie stanie się nikomu niewinnemu nic złego, choć to pewnie byłoby dla władzy i propagandy jak najbardziej na rękę... Wszystko zacznie się wieczorem. Kiedy mniej będzie widać, a więcej będzie można powiedzieć. W mediach pojawią się pewnie Halicki, Grupiński, Nieiołowski i Nałęcz, aby móc komentować na gorąco wstrętną, ohydną postawę Kaczystów.

Naród musi przecież wiedzieć, kto niesie prawdziwą wolnosć i demokrację, a kto niesie zło, niepokój i zadymy.

.........

TVP Info donosi na żywo, co widać zresztą i słychać...

Marsz Niepodległosci co chwilę staje. Wybuchają petardy. Interweniowała ekipa pogotowia!

Prowadząca redaktor pyta reportera na miejscu co się dzieje. Ten odpowiada, małe grupy zamaskowanych ludzi pojawiają się z nikąd i próbują za wszelką cenę zatrzymać Marsz! Pojawiają się z różnych stron...

Pytanie, gdzie są te tysiące policjantów???!!!!!!!!! Czy zaczną interweniować dopiero wtedy, kiedy slużby organizatorów Marszu zzczną same zatrzymywać prowokatorów????

Marsz się zaczął, a emocje już są bardzo napięte. Jest więcej niż pewne, że to dopiero początek. Władza, jej służby i propaganda przygotowały z pewnoscią cos spektakularnego. Wszak wybory za dni kilka...

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jk t dbrz, ż n  włączyłm jszcz dzś tlwzr. Jkś mrsz,  prdy, tęcz nchcn ktylny ? N c t wszystk km ?

Włdz dz w jdnym mrsz pkzjąc ldw kt t rządz. Ld dz w drgm, dmnstrjąc włdzy swją słę, którj brk m n c dzń, b cł pr m schdz  pdczs klęczn pd  fgrą L.K.

Pdjrzwm, ż tn rzgnwny, rzgrzny, dmgjący sę wlnśc tłm  z dmnstrcj nr 2,  dmnstrj swją słę mchjąc gnwn chrągwkm (ch jk gnwn)  śpwjąc Bgrdzcę.   T jkś prnj ttrzyk dl bgch.

c t pn Kczyńsk, sztcht, wdł, kłnc rczyków jk zwykl zbrkł ? 

N tk pn ngdy w ręk czgś tkg n trzymł, pn jstś d gdn. Tk rl pwn przypdł.  W Mgdlrnc  ?

 

Z BYWTLSKG BWĄZK BJKTJĘ ŚWĘT NPDLGŁŚC. PLSK N JST KRJM WLNYM, WĘC N MŻN ŚWĘTWĆ TG CZG N M.

- t słw mj

Vote up!
2
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1450113