Czesław Kowalczyk, co Prezesom był równy.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Obywatel 3RP (tej od demokratycznego państwa prawnego itp. bzdetów) Czesław Kowalczyk, odsiedział za niepopełnione morderstwo 12 lat 3 miesiące i 9 dni, a i tak miał szczęście, bo Niezawisły Sąd skazał go najpierw na dożywocie, później dopiero łaskawie obniżywszy mu wyrok do lat 25, co - przyznacie Państwo - i tak było wyrazem wielkoduszności.

Co szczególnie interesujące, z tych ponad 12 niewinnie odsiedzianych lat, Czesław Kowalczyk odsiedział 5 lat w kompletnej samotności, jako szczególnie niebezpieczny bandyta i nie muszę mówić, że warunki w jakich (niewinnie) siedział w 3RPowskim więzieniu, różnią się drastycznie od warunków, w jakich siedział też w samotności i też 5 lat Anders Breivik, który w odróżnieniu od Kowalczyka „winnie” siedzi za zamordowanie 77 (słownie - siedemdziesięciu siedmiu) osób.

To znaczy różnią się oczywiście na korzyść...
…więzienia norweskiego.

I ten multimorderca Breivik wygrał właśnie przed niezawisłym, norweskim sądem sprawę przeciwko państwu norweskiemu o to, że siedząc 5 lat w kompletnej samotności był traktowany okrutnie.

Multimorderca - a wygrał.]]>*]]>

Kiedy Kowalczyk za zmarnowanie mu 12 (słownie – dwunastu) lat życia (i okrutne traktowanie przez lat 5) zażądał odszkodowania w wysokości 15 milionów, Niezawisły Sąd kazał się temu Kowalczykowi odp... (to moja interpretacja) i wycenił mu tę krzywdę na 2,8 miliona, co równa się cenie dużego mieszkania w Warszawie.]]>**]]>

Kowalczyk powinien i tak się cieszyć, bo tyle wynoszą odprawy platformerskich prezesów spółek Skarbu Państwa:

Jacek Krawiec z Orlenu, otrzymał minimum 3 mln zł, choć nieoficjalnie mówi się o dużo wyższej kwocie.

Andrzej Klesyk z PZU na zakończenie pracy dostał 2,7 mln zł, a odprawa prezesa KGHM Herberta Wirtha to 2,3 mln zł.

Też za siedzenie, ale znacznie krótsze i nie w celi, a w gabinetach.]]>***]]>

No, ale Kowalczyk nie jest z Platformy, ale jak widać prezesom był równy, co brzmi już nieźle, bo wieszcz Słowacki choć aż królom równy był, to decyzją nie Niezawisłego Sądu, a marszałka Piłsudskiego.

Ja nie jestem zwolennikiem przyznania Kowalczykowi tych dodatkowych 12 baniek, bo to jednak byłaby przesada, mam za to (jak to u mnie w zwyczaju) propozycję konstruktywną:

Ponieważ Kowalczyk dostał niezawiśle 25 lat, a wyszedł już po 12, niech brakujące lat 13 odsiedzą za niego solidarnie wszyscy Niezawiśli Sędziowie, którzy go niewinnie wsadzili.
Na jednego wypadnie po ponad 2 lata (bo 2 instancje a w każdej orzekały składy 3osobowe)

Gdyby to zostało uznane za (okrutną) przesadę, to niech do tej odsiadki dołączą się solidarnie pyszczący po mediach sędziowie z sędziowskich stowarzyszeń, a nawet sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.
Im więcej się ich dołączy tym krócej siedzieć będą!

Bo zgody na bezkarne niszczenie życia zwykłym ludziom przez Niezawisłych Sędziów być nie może - chyba, że ktoś tu chce przywrócenia w Kraju nad Wisłą stalinizmu, ale o to, to proszę speców z Czerskiej pytać.


====================================

* ]]>http://www.rmf24.pl/raporty/raport-zamachy-w-norwegii/fakty/news-breivik-wygral-z-norwegia-minister-sprawiedliwosci-chce-apel,nId,2192356]]>

** ]]>http://www.tvp.info/25081743/przesiedzial-nieslusznie-w-wiezieniu-12-lat-rekordowe-odszkodowanie]]>

*** ]]>http://telewizjarepublika.pl/milionowe-odprawy-dla-bylych-prezesow-pzu-kghm-i-pkn-orlen,31062.html]]>


 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Jeszcze kilku lub kilkunastu sędziów należaloby umieścić w psychiatrykach, do których skierowali  bezpodstawnie "pacjentów" na wiele lat. Pamiętalam o jednym przypadku, gdy chciałam go zweryfikować w sieci, trafilam na przynajmniej trzy osoby. One też żadają kilkunastomilionowych odszkodowań. Może solidarnie powinni dolożyć się psychiatrzy ze szpitala w Rybniku?

Przymusowi pacjenci to; Krystian Broll, Feliks Meszka, Paweł Pawlik.

 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1512193

mam nadzieję, ze ten człowiek w Strasburgu wywalczy odszkodowanie które i tak mu nie zwróci zniszczonego życia, jestem natomiast pewny, że o ile PiS z Trybunałem Konstytucyjnym będzie walczył na serio, to tzw. "liniowym" sędziom odpuści i żadnych kar za skandaliczne wyroki nie wprowadzi, bo będzie się bał otworzenia sobie nowego frontu tym razem z wielotysięczną chewrą, która byłaby w stanie powsadzać każdego pisowskiego polityka, gdy już PiS znów znajdzie się w opozycji ( a kiedyś to nastąpi)

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512201