Dlaczego polscy politycy nienawidzą Polaków ze Wschodu? Ciąg dalszy nastąpił!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Wczoraj portale mejnstrimowe opublikowały list niestrudzonego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, w którym zachęca on Polaków do podpisywania się  pod skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy apelem, o ODDANIE pozostawionym zdradą jaltańską poza granicami Polski Rodakom polskiego obywatelstwa. ***

Mam chwilę wielkiej satysfakcji, bo w styczniu br opublikowałem tekst pt "Dlaczego polscy politycy nienawidza Polaków ze Wschodu cd"****, poświęcony właśnie tej kwestii, a jedynym rezultatem tej publikacji bylo wyrzucenie mnie z blogowiska Gazety Polskiej, przez tamtejszy fan klub neobanderowców, z Jerzym Targalskim na czele.

Znając determinację ks. Isakowicza-Zaleskiego, On sprawy ODDANIA polskich paszportów Polakom-obywatelom II RP i ich potomkom nie odpuści, a zatem, po staropolsku  - dobra nasza! (i na pohybel giedroyciowym poputczikom!).

Poniżej - mój tekst z 6 stycznia 2015.

----------------

Wzięcie za gardło kolejnego (po pisowskim) rządu przez lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego zepchnęło z czołówek sprawę przewiezienia do Polski setki Polaków z Donbasu.

I bardzo dobrze, bo ile się można jakimiś Polakami ostatniej kategorii zajmować, zresztą Boże Narodzenie już minęło i od żadnych zwierząt (nawet tych występujących pod postacią polityków) mówienia ludzkim głosem wymagać nie można. *

Dlatego proponuję jedynie banalne ćwiczenie z wyobraźni:

wyobraźcie sobie Państwo, że Rosja napada na Polskę.
Tak po prostu.

I te rosyjskie czołgi dojeżdżają sobie do Warszawy w ciągu tygodnia (tak przynajmniej twierdzi gen.]]>Polko]]>) zajmując tym samym pół Polski – tę połowę od Bugu do Wisły.

Dalej nie pójdą, bo im Obama zagrozi sankcjami.
Wizowymi.
A Niemcy w ramach pomocy wjadą z drugiej strony i też na Wiśle się zatrzymają.

I ci Rosjanie, na tej zajętej połowie Polski, Polakom mieszkającym w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie – ale i w Łomży, Świdniku, Łapach, Leżajsku i wieeelu miasteczkach i wsiach nadadzą przymusowo obywatelstwo rosyjskie.
Tak po prostu.

W końcu jednak po mediacji (nie interwencji – mediacji) ze strony NATO, powstanie nowe państwo polskie – jeśli dobrze liczę, to IV RP – takie między Wartą a Wisłą (dlaczego nie między Odrą a Wisłą, ktoś naiwny zapyta? – bo Niemcom też się coś za fatygę należy).

I to nowe, odrodzone, wyposażone w orła w koronie, rogatywkę i Jeszcze Polska nie zginęła” i kolejny – tym razem to już pewny na bank – sojusz z USA państwo polskie, tym Polakom z Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa i wieeelu miasteczek i wsi na wschód od Wisły polskich paszportów….odmówi.
Tak po prostu.

Tzw. klasa polityczna rządząca tym polskim państwem da im tylko jakieś ersatze o nazwie KartaPolaka, które będą uprawniały do bezpłatnego wstępu do muzeów.

Co o takich politykach byście Państwo pomyśleli (szczególnie ci z Was, którzy mieszkacie dziś w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i wieeelu miasteczkach i wsiach na wschód od Wisły)?

Że to sukinsyny są i zakłamańcy podli?

Nie wiem, ale ja bym tak pomyślał: sukinsyny i zakłamańcy.
Podli.

No to teraz przypomnijcie Państwo sobie, że 17 września 1939, sowieci napadli na walczącą z Niemcami Polskę i zajęli ponad połowę naszego państwa, wraz z Polakami mieszkającymi w Wilnie, Grodnie, Łucku, Lwowie, Tarnopolu, Stanisławowie, ale i w Drui, Nowogródku, Rakowie, Zdołbunowie, Krzemieńcu, Kołomyi i wieeeelu miasteczkach i wsiach na wschód od Bugu i nadali im przymusowo obywatelstwo sowieckie.

I po 1989, to nowe, odrodzone, wyposażone w orła w koronie, rogatywkę i Jeszcze Polska niezginęła” i kolejny – tym razem to już pewny na bank – sojusz z USA państwo polskie, tym Polakom z Wilna, Grodna, Łucka, Lwowa, Tarnopola, Stanisławowa, ale i Drui, Nowogródka, Rakowa, Zdołbunowa, Krzemieńca, Kołomyi i wieeelu miasteczek i wsi na wschód od Bugu polskich paszportów….odmówiło.
Tak po prostu. Wszystkim.

Panu ]]>Władysławowi Uchalewiczowi]]>, (na zdjęciu) urodzonemu w 1925 w polskich Wojdziewiczach, harcerzowi, żołnierzowi ZWZ-AK, skazanemu przez sowietów na karę śmierci zamienioną na 25 lat łagrów Workuty i Nowej Ziemi, zwolnionemu dopiero w 1957 roku! – też.

I tzw. klasa polityczna rządząca tym polskim państwem zwanym III RP, dała im tylko jakieś ersatze o nazwie Karta Polaka, które uprawniają do bezpłatnego wstępu do muzeów.

Co o takich politykach byście państwo pomyśleli?

Że to sukinsyny są i zakłamańcy podli?

Nie wiem, ale ja bym tak pomyślał: sukinsyny i zakłamańcy.
Podli.

Choć nie do końca:

jak już pisałem, Fronda.pl ]]>informuje]]>, że W kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim. Dochodzi nawet do tego, że niektóre z nich nie wiedzą nawet… gdzie Polska leży !
Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki. Problem w tym, że miażdżąca większość nowych Polaków nie ma o naszym kraju bladego pojęcia.”

Na koniec należy się tylko małe wyjaśnienie:

o ile ja co do potomków staliniątek spod znaku z UD/UW czy tych spod znaku SLD, co staliniątka pogonili w 1968 złudzeń i oczekiwań żadnych nie miałem i nie mam, to przecie partia samozwańcza depozytariuszka wartości patriotycznych, PIS, powinna się od tych (…) czymś różnić? Prawda?

No to żeby było ciekawiej, ten ersatz, ten patent na niedanie Polakom ze Wschodu polskich paszportów, tę hańbę państwa polskiego, tę Kartę Polaka, wprowadził rząd… PiS.

A lansujący się po mediach pisowski polityk Michał Dworczyk z fundacji pod jakże słuszną nazwą Wolność i Demokracja, były doradca w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego jest tej karty współautorem.

Taaa…

]]>A taki Orban – dobry Węgier!]]>

Orban nie dzieli Węgrów na lepszych (tych z obecnych Węgier) i tych gorszych – z węgierskich „kresów“: z Rumunii, Słowacji, Chorwacji, Serbii, austriackiego Burgenlandu czy nawet z zakarpackiej  Ukrainy.

Dał im wszystkim prawo do węgierskiego obywatelstwa, dzięki czemu ma dodatkowych 500 tys. wyborców, którzy gwarantują mu spokojne zwycięstwo w wyborach, bo Węgry to mały kraj i pół miliona głosów, to jest moc!

I ma na Węgrzech Budapeszt, a nie – Warszawę.” **

Prezes Kaczyński lubi się popisywać cytatami z poetów niszowych – nawet tak niszowych, jak Ujejski.
Nie wierzę zatem, by nie znał twórczości niejakiego Mickiewicza.
Adama.

I tego cytatu z „Dziadów”, nomen-omen, zwłaszcza:

„Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, Zapomnij o mnie”.

Sądząc po regularnym łomocie, jaki PiS od czasu wprowadzenia w życie tej haniebnej Karty Polaka, tego szlabanu dla OBYWATELI !!! II Rzeczypospolitej i ich dzieci dostaje, Pan Bóg o Jarosławie Kaczyńskim i jego PiSie zapomniał.

I nie zanosi się na to, żeby przypomnieć sobie miał zamiar.

Bo nie na większej hańby dla mieniącego się polskim patriotą, niż odmówić skrzywdzonym przez Stalina i Roosevelta (prezydent USA taki – aliant nasz) Rodakom prawa do polskiego paszportu.

To znaczy moim zdaniem nie ma.

A ciekawi mnie, jak zdaniem Państwa? Bo wszak ogromna większość z Was, to pisowcy?

-----------------------------

*]]>http://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu]]>
** ]]>http://naszeblogi.pl/43538-czy-kaczynski-zadzwoni-do-butkeviciusa]]>

 *** ]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/apel-o-przywrocenie-polskiego-obywatelstwa-polakom-na-wschodzie/48yts9]]>

****]]>http://naszeblogi.pl/51910-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu-cd]]>

———————————–

]]>Ewaryst Fedorowicz - Polak ze Wschodu - Wacław Uchalewicz]]>

 
3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (9 głosów)

Komentarze

Dawno nie czytałem na tym forum tak celnego, trafiającego w sedno problemu, wpisu.
Gratulacje!
No, może jedna, drobna uwaga dotycząca tytułu. Czy nie należało by o tych polskich politykach pisać jako o "polskojęzycznych"?
Dla osób chcących poprzeć petycję ks. Isakowicza-Zaleskiego podaję link do petycji:
http://www.citizengo.org/pl/30141-panie-prezydencie-we-wspanialym-i-godnym-polski-i-polakow-wystapieniu-na-forum-onz-przypomnial

Vote up!
2
Vote down!
-3

Grzest

#1499861

A dziękuję!
Sądząc po tym, że Administracja spuściła tekst do rynny, a pisowska publika wali jedynki - zabolało :-)
I dobrze!

Vote up!
3
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1499888

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ode mnie same 5555++++...ale teoretycznie, bo żyjemy w takim kraju i na takim portalu.
Przypuszczam jednak ,że administracja wie, że to boli ale zna sposoby jak można uniknąć minusów bez względu na treść komentarza. Komu i za jaką cenę robi się tę laskę....tego nie wiem. Ale Satyr napewno ci udzieli wszelkich informacji...jeżeli zechcesz z tego skorzystać.
Pozdrawiam i życzej wytrwania w dobrem.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1499995

mnie targalskie i inne satyry to mogą ... :-D
Ja i z kresowej rodziny i staroświecki jestem i dlatego: "Alleluja  i do przodu!" :-D
A masonerii z Gazety Polskiej -  na pohybel!
 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1500010

Traktowanie posiadaczy Karty Polaka na zasadach zbliżonych do polskich obywateli i możliwość uzyskania obywatelstwa po roku przez tych, którzy chcą w Polsce zamieszkać – takie zmiany w ustawie o Karcie Polaka przedstawił szef komisji łączności z Polakami Michał Dworczyk (PiS).

Czyżby to był efekt pańskiego wpisu na niepoprawnych?
Całość:
http://wirtualnapolonia.com/2015/11/27/posiadacz-karty-polaka-otrzyma-obywatelstwo-rp-po-roku/
A PISowski beton stawia minusy...Widocznie nie mają jeszcze wytycznych od swych oficerów prowadzących.

Vote up!
1
Vote down!
0

Grzest

#1500084

A niech się lanser Dworczyk...

Polacy z Wilna, Grodna, Lwowa, Baranowicz, Nowogródka SĄ polskimi obywatelami!
A że kontrahenci Kiszczaka przez 26 lat "wolnej" Polski im tego obywatelstwa odmawiaja - to jest hańba "klasy politycznej" 3RP>
Co to znaczy "możliwość uzyskania obywatelstwa po roku przez tych, którzy chcą w Polsce zamieszkać " ?!

Jakim prawem jakieś Dworczyki każą się Polakom z Wilna, Grodna, Lwowa, Baranowicz, Nowogródka wyprowadzać ze swojej ojcowizny, żeby ODZYSKAĆ ZABRANE polskie obywatelstwo?!

W kwestii kresowych Polaków PiS jest tak samo zakłamany, jak PO. I żadne "minusy" tego faktu nie zmienią.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1500257

Polacy z Wilna, Grodna, Lwowa, Baranowicz, Nowogródka są polskimi obywatelami!

Pełna zgoda. Ale oczywiście po sprawdzeniu lojalności w poprzednich latach.

Vote up!
0
Vote down!
0

Grzest

#1500292

Polskie paszporty są oddawane w Tel Avivie hurtowo i od reki potomkom stalinowskich ubeków prokuratorów, sędziów, cenzorów - pisałem o tym tu http://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu i nikt tam żadnej lojalności nie sprawdza (bo wynik byłby wiadomy)> Oddanie Polakom paszportów to psi obowiązek rządu (teraz pisowskiego), a jak ktoś się zachowa nielojalnie - to zawsze można mu paszport odebrać, ale to byłyby przypadki incydentalne.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1500339

Polskie paszporty są oddawane w Tel Avivie hurtowo i od reki potomkom stalinowskich ubeków prokuratorów, sędziów, cenzorów.

To, że nie sprawdza się lojalności przyjeżdżających do Polski Żydów jest błędem - sam pan to przyznaje. Nie znaczy to przecież, ze podobne błędy mamy robić w stosunku do innych nacji - obywateli RP w tamtym okresie. Inaczej do Polski oprócz ubeckich żydów zwali się nam jeszcze cała czereda banderowców, którzy odkurzą dowody osobiste zamordowanych na Wołyniu Polaków. A tego chyba pan by sobie nie życzył, ja także.
Dlatego należy wprowadzić weryfikację dla wszystkich, także dla Żydów. Osób, które Polskę zdradziły (i ich potomków) - nie wpuszczać na swoje obecne terytorium.
Oczywiście takiej weryfikacji nie muszą podlegać osoby wywiezione np.do Kazachstanu lub na daleką Syberię.
Pozostali tak.

Vote up!
1
Vote down!
0

Grzest

#1500344

to tu się różnimy:
oddajemy paszporty (co nie znaczy, że wszyscy ich posiadacze PRZYJADĄ NA STAŁE, może być i  tak, że staruszka sobie ten paszport każe jeno do trumny włożyć, gdy spocznie na cmentarzu w rodzinnym Buczaczu czy Wasyliszkach, a młodzik na polski paszport wyjedzie do Anglii na zmywak)  TYLKO Polakom.
Karta Polaka jest TYLKO DLA POLAKÓW i nie widzę pwodu, by oddawać polskie obywatelstwo Litwinom, Ukraińcom, Białorusinom  czy Żydom, bo nawet meldunki SZP a potem ZWZ/AK stwierdzały, iż na Kresach te narodowości w ogromnej większości zachowywały się w stosunku do Polski nielojalnie (eufemizm) .

Vote up!
2
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1500348

to tu się różnimy: oddajemy paszporty.

Widzę, że jest pan gorącym zwolennikiem bezwarunkowego przydzielania polskich paszportów dawnym polskim obywatelom II RP. Pomysł może szlachetny ale niepraktyczny.
No bo co zrobić z licznymi przecież na tamtych terenach małżeństwami mieszanymi? Przydzielać paszporty tylko Polakom, pozostawiając niepolskich współmałżonków bez wsparcia? A co z dziećmi w takich małżeństwach? Dzieci mogą być chowane w kulturze polskiej lub antypolskiej (często spotykane na terenach obecnej Ukrainy)? Skąd mamy to wiedzieć, jeśli nie przeprowadzimy wywiadu w tej sprawie?
O banderowcach, posługujących się polskimi dokumentami, zrabowanymi w czasie ludobójstwa Polaków na południowo-wschodnich kresach pisałem już wcześniej. Ci ludzie na ogół dobrze władają językiem polskim i mają polskie dokumenty, które zabrali swoim ofiarom. Polski paszport, według pana należy im się automatycznie.
Ja w tej sprawie mówię tyko tyle, że każde takie zgłoszenie chętnego na polski paszport należy sprawdzić pod kątem zachowania się w czasie gdy Polska i Polacy potrzebowali wsparcia a nie noża lub wideł w plecy.
Zapewniam pana, że wspomniana przez pana staruszka z Buczacza, takie sprawdzenie przejdzie pozytywnie. Zapewne nawet o tym sprawdzeniu nigdy się nie dowie.
Oczywiście sprawdzeniom powinny podlegać wszyscy chętni paszportu obywatele II RP i ich następcy. Nie powinno się robić żadnych wyjątków, zwłaszcza dla Żydów.
Mamy w tej sprawie zgromadzonych dużo różnego rodzaju dokumentów. Wystarczy je wydobyć z archiwów i uporządkować. Są tam nazwiska i dane osobowe zdrajców i wrogów Polski. Tacy ludzie nie są nam potrzebni w obecnej Polsce. A niektórzy z nich chętnie by skorzystali z nadarzającej się okazji by znowu szkodzić Polsce i czerpać z tego korzyści.

Vote up!
0
Vote down!
0

Grzest

#1500391