Totalna klapa strajku nauczycieli

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Przedwczoraj [23.04.2019] napisałam notkę "Co to jest ośli upór?" {TUTAJ}, w której stwierdziłam, iż cechuje on Sławomira Broniarza, szefa ZNP,  nie chcącego przyznać się do porażki strajku.  Dziś Sejm uchwalił nowelizację prawa oświatowego {TUTAJ}.  Powoduje ona, że klasyfikacja maturzystów może się odbyć niezależnie od widzimisię związkowców.  Na krotko przed głosowaniem Sławomir Broniarz wystąpił na konferencji prasowej, że ZNP zawiesza strajk nauczycieli do września {TUTAJ}.

 

  Broniarz zapowiedział wznowienie strajku we wrześniu, ale jest to mało prawdopodobne.  Bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] opisał na Twitterze finansowe skutki strajku {TUTAJ}:

   

  "Mniej więcej tyle 975 000 000 zł (130 zł średnio za każdy z 15 dni bez pracy od 500 000 z 700 000 nauczycieli) zaoszczędził budżet państwa na strajku "nauczycieli". Prawie miliard, który można z czystym sumieniem przznaczyć na nagrody dla niestrajkujących nauczycieli.

@Matka_Kurka

PILNE! Właśnie uzyskałem informację, że "nauczycielowi" dyplomowanemu pensja za miesiąc została wyliczona na niecałe 600 zł. Pensja @Broniarz bez zmian, @ZNP_ZG rozważa przyznanie premii za "sukces" strajku.

  Piotr Wielgucki

‏@Matka_Kurka 

 Nie koniec na tym. Za obniżką pensji idą obniżki urlopowego, trzynastki i nadgodzin. Dziękujecie swojej głupocie "nauczyciele", @Broniarz i @SchetynadlaPO. A na ostatni przebój proponuję: "Znowu w życiu mi nie wyszło, tum, dum, dum...".Piotr Wielgucki ,".

 

Wątpię, czy nauczyciele dadzą się nabrać ponownie na taki strajk.  Na razie niektórzy starają się robić dobrą minę do złej gry Oto wypowiedź nauczycielki cytowana przez TVN24.pl {TUTAJ}:

 

  "W III LO w Łodzi protestowali nauczyciele, którzy nie są związkowcami. Mimo to decyzja przedstawiona przez szefa ZNP ma być tutaj uszanowana. - Wracamy do pracy, bo dobro uczniów jest najważniejsze - mówiła na antenie TVN24 Agnieszka Oganiaczyk, nauczycielka z łódzkiego LO. Podkreślała, że "nauczyciele są zwycięzcami" tego protestu. Mimo że na razie nie udało się niczego wywalczyć. - Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć o swoje. We wrześniu wrócimy z większą determinacją - zapowiada nauczycielka.".

 

  Aby się zabezpieczyć na wszelki wypadek - rząd jest zdecydowany doprowadzić do końca prace nad nowelizacją prawa oświatowego.  Dziś o godz. 19 zajmie się nią Senat.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

rozpocząć "nabór" nauczycieli - do tych szkół, z nowymi umowami i nowym regulaminem pracy, bez Karty Nauczyciela.

Zbyt radykalne?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1587497

Ja za te wygłupy z krowami i świniami i teksty spod budki z piwem jeszcze bym im obniżył uposażenie, kadry nauczycielskie zweryfikował pod względem kompetencji, pensum podniósł do europejskich norm i dopiero rozmawiamy o podwyżkach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1587515

bo zawsze jest obawa, ze w Polsce powstana zamiast dobrych prywatnych szkol   "klony"  polskiej prywatnej TV

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1587539

Upss,  podwojny komentarz

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1587540

Prywatyzacja nie jest panaceum na całe zło - takie rozumowanie przez lata wpajał nam balcerowicz i wiemy jak wyszło.

Trzeba gruntownych zmian systemowych, uwolnić zawód nauczyciela (o czym wielokrotnie pisałem) - wtedy tylko moze być lepiej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1587580

Wszystkim nauczycielom oczekującym wynagrodzenia za okres strajku oświadczam.

''Pinendzy nie ma i nie bendzie''.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1587514

a co stracili nauczyciele. Nie uzyskali  w zasadzie nic. Stracili natomiast bardzo wiele. Wynagrodzenie za trzy tygodnie strajku i autorytet. Dali się wyprowadzić jak zwykłe barany. Zostali wydymani przez platformersów kolejny raz. Czy wyciągną z tego wnioski ? Czas pokaże. Pod przykrywką żądań płacowych strajk był wybitnie polityczny. Platfusom wydawało się, iż rękoma nauczycieli (inteligencji przeciw ciemnogrodowi i za ich pieniądze ) wywrócą rząd. Politycy platformy zagrzewali ciało pedagogiczne do kontynuacji i wytrwałości. Liczyli na wzrost słupków. Gdy to się nie stało i nic nie wskazywało na poprawę kondycji w sondażach, razem z Broniażem wycofali się rakiem. Brawo nauczyciele. Zostaliście wykorzystani jak tanie ... Oto co otrzymaliście od waszej ukochanej PO, to są te podwyżki od Schetyny i Kosinioka-kłamysza. Czy we wrześniu dacie się znowu poprowadzić jak bydło ?    

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1587522

I cnotę stracili, i rubla nie było!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1587534

Ale sami chcieli cnotę stracić, a rubla nikt tak na serio nie obiecał, bo strajk nie był o rubla, ale o ratowanie "totalnej", która niecierpliwi się, że tak długo traci kasę, ale ani teraz ani nigdy nie chodziło o kasę dla nauczycieli, bo zawsze mieli ich za nic. Zresztą nie można się dziwić, bo sami się nie szanują, więc czego oczekują od innych? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1587731

Nie przepadam za mowa radykalna, ale panskie okreslenia rozplywaja mi sie dzisiaj w ustach. Prosto , dosadnie i prawdziwie: "Zostali wydymani przez platformersów kolejny raz."

Nie oni jedyni i pewnie nie ostatni. Coz gdy sie ludzie lubia dymac to mozemy okreslic pana Schetyne specjalista w  dziedzinie dymania ludzi za grosze i za stracenie reputacji.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1587541

Zgoda... ale 2 strona sporu osiągnęła planowany sukces - kolejna grupa zawodowa jest anty-PIS. Albo Jarosław Polskę Zbaw poprawi relację z tą grupą, albo stracił właśnie w  wyborach jesiennych kilkaset tysięcy głosów. Nauczyciele są wkur..ni na PiS że potraktował ich gorzej od bydła... Niech PiS nie oczekuje od nich braw. Rząd pokazał siłę na słabych, scementował swój elektorat. Zgoda. Ale czy na jesieni Rząd wyżywi się sam, czy jednak zabraknie 2-3% do zwycięstwa? Czas pokaże... 

Jakoś przestaję wierzyć w te 45% poparcia.... ale może się mylę... Ale za mocno to zalatuje gierkowszczyzną i 10-tą potęgą gospodarczą....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

STAHS

#1587576

ta grupa zawodowa zawsze była w większości antyPis, więc PiS nic nie stracił - Ci co nie byli przeciw PiS (za też moze nie), to przyszli na egzaminy - reszta to lewackie kur..o od zawsze przeciwko PiS

PiS straci, jeśli nie doceni tych prawdziwych nauczycieli co przyszli na egzaminy i jeśli nie wyciagnie wniosków wobec terrorystów oświatowych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1587579

skoro tak się znasz na kur... znaczy bywalec burdeli? żałosny język mogli by was  trole  poduczyć bardziej wysublimowanych metod- bluzgi są słabe - a jak w końcu ktoś sprawę założy to portali zamkną - rozumiem że konta to fikcja totalna...

Płacą was od komentarza? czy jakiś ryczałt miesięczny?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

STAHS

#1587582

tak byłem w tym burdelu, który stworzyli tacy "nauczyciele" jak ty czasie strajku w szkołach - byłem i przyglądałem się tym ku...m

Ps. język przystosowany do waszego (na piosenkach i manifestacjach pokazaliście) - juz bardziej dla was rozumnie się nie da :) Szkoda, ze piszę komentarz w sumie mało merytoryczny ale niestety odnoszę sie do komenta kompletnie nie merytorycznego - ale co sie dziwić, wy nic merytorycznego nie potraficie wykrzesać.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1587587