Strajki we Francji - nowa jakość

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

  Wczoraj [21.01.2020] poinformowano nas, że : "We Francji zaczynają… wyłączać prąd. Nie była to jednak awaria, ale polityczny sabotaż" {]]>TUTAJ]]>}  Dowiedzieliśmy się, iż:

  "21 stycznia mieszkańcy południowo-wschodniej części Regionu Paryskiego mieli niezbyt przyjemną niespodziankę. W ich mieszkaniach odcięto prąd. Nie była to jednak awaria, ale kolejna forma akcji protestacyjnej związków zawodowych CGT. (...) Awaria została szybko zlokalizowana w podstacji w Rungis. Zakłóciło to dostawy energii do gmin Orly, Rungis, Fresnes, Thiais, Wissous i Antony. Były problemy z komunikacją kolejką na lotnisko Orly. Samo lotnisko ma niezależne generatory.(>>>) Warto dodać, że CGT odcięło też wczoraj prąd w siedzibie konkurencyjnej centrali związkowej CFDT, która od protestów odstąpiła.",

  Dostawy prądu odcięto w godz. 8:30 - 10:00 dla ok 35 tysięcy gospodarstw domowych oraz na największym na świecie targu świeżej żywności Rungis pod Paryżem. {]]>TUTAJ]]>}.  Na targowisku włączono zasilanie awaryjne.  Związkowcy z lewicowego CGT stwierdzają, że była to tylko próbka ich możliwości.  Rzad Macrona nie rezygnuje z reformy emerytur, choć wycofuje się z postulatu podniesienia wieku emerytalnego.  Związkowcy szukają wciąż nowych form protestu.  W piątek 17 stycznia strajkował Luwr,, adwokaci i Opera Paryska {]]>TUTAJ]]>}.  Wojciech Szewko napisał na Twitterze {]]>TUTAJ]]>}:

  "Tak a propos - strajkująca opera paryska - dała dziś przed gmachem opery koncert. Owe: "Contre nous de la tyrannie" Macron powinien wziąć do siebie, bo usłyszy jeszcze w tej kadencji "Aux armes, citoyens".".  

  Strajki przeciw reformie emerytur trwają nieprzerwanie od 4 grudnia 2019, czyli już 49 dni.  Na piątek, 24 stycznia zapowiadane są duże manifestacje.  Końca konfliktu nie widać.  Demonstrują także "żółte kamizelki", domagające się dymisji Macrona.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Juz dawno ktos zauwazyl, ze rzady sa wrogiem spoleczenstw, ktorymi rzadza.

Vote up!
6
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615948

Unia europejska sie tym nie zajmuje. Wolą dyskutować o sądownictwie polskim, o którym nie mają żadnego pojęcia.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1615979