Skończyły się żarty, zaczęły się schody

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  To pijackie powiedzonko, przypisywane gen. Wieniawie-Długoszowskiemu, pasuje jak ulał do obecnej sytuacji.  W ostatnich dwóch dniach zdarzyły się dwie ważne rzeczy.  Po pierwsze, Senat przyjął bez poprawek ustawę antyterrorystyczną.  Moim zdaniem, jest ona fatalna, o czym pisałam {TUTAJ}.  Bardziej obszerną i fachową ocenę tego aktu prawnego można znaleźć w liście Stowarzyszenia Blogmedia24 do senatorów {TUTAJ}.  Niestety - senatorowie "klepnęli" ustawę i teraz będziemy męczyć się ze złą regulacją prawną [nie sądzę, by prezydent ją zawetował].

 Drugą istotną rzeczą była przedwczorajsza [16.06.2016] akcja CBA w sejmikach wojewódzkich.  W Salonie 24 czytaliśmy {TUTAJ}:

 "CBA rozpoczęło kontrolę sposobu dzielenia i wydawania środków unijnych przez 16 urzędów marszałkowskich. Sprawdzane są też oświadczenia majątkowe marszałków województw. PO uważa, że to akcja na polityczne zamówienie i próba zastraszania samorządowców.".  Grzegorz Schetyna, lider PO oświadczył:

 "- 16 czerwca to symboliczny dzień, bo rozpoczęła się wojna państwa PiS, tego rządu, z samorządami. Na razie z urzędami marszałkowskimi, ale chodzi o systemową walkę z władzą, która jest niezależna od władzy PiS-u, która tę niezależność pokazuje i chce ją chronić".

 Portal Wpolityce.pl wykpił stanowisko PO i opozycji w artykule Marcina Fijołka "A jesienią przyjdą z CBA i nas wszystkich zamkną. Suma wszystkich strachów opozycji. I nowe paliwo do działania?" {TUTAJ}.  W rubryce " Kronika kłamliwej histerii" zamieszczono także tekst "Wołek i Żakowski przerażeni działaniami CBA: "To akt wypowiedzianej jawnie wojny!", "Wybory samorządowe w 2017?" {TUTAJ}.

 Portal Wpolityce.pl nie ma racji.  To nie jest żadna "kłamliwa histeria".  PO, PSL i reszta opozycji naprawdę ma się czego bać  Oni dobrze wiedzą, iż w elektoracie PiS narasta przekonanie, że oprócz programów 500+ i Mieszkanie+ potrzebny jest też program Cela+, czyli wsadzenie do kryminału co bardziej bezczelnych złodziei.  PO i reszta dobrze wiedzą, ile nakradli przez minione 8 lat i słusznie boją się odpowiedzialności.

 Najważniejsze jest to, iż forsując ustawę antyterrorystyczną, dającą wielkie uprawnienia ABW, oraz przeprowadzając  pokazową akcję CBA w sejmikach wojewódzkich, PiS dało do zrozumienia, że panuje już nad przynajmniej częścią służb.  Jeśli dodamy do tego jeszcze kontrolę ministra Ziobry nad prokuraturą, to nieuczciwi działacze opozycji naprawdę mają się czego bać.  Na razie wciąż mogą oni liczyć na wrogą PiS korporację sędziowską, ale zapowiadana na jesień ustawa o sądownictwie może zakończyć "rokosz sędziów".  Wtedy program Cela+ zostanie, jak sądzę, zrealizowany.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:7)

Komentarze

Ja nie oceniłam tego wpisu, choć go skomentuję. Pozostali blogerzy ocenili dość nisko - z czym się zgadzam.

Toteż - uzasadniam.  Jesteś absolutnie niekonsekwentna. Jeśli uważasz, że PiS wziął wreszcie (choć "częściowo") "za twarz" tę "totalną opozycję" - to nie masz co się dąsać i narzekać na "złą ustawę". Nie ma nigdzie "dobrych" ustaw antyterrorystycznych; niemiecka - podobna do naszej, amerykańska - znacznie bardziej opresyjna. Z tym otwartym listem Stowarzyszenia Blogmedia24 do senatorów także "dajmy se siana". To krytykanctwo, a nie krytyka konstruktywna.  Nie musisz, nie muszę, nie musimy być bezwzględnymi admiratorami PiS-u. Jednak - gdy ustawa "przeszła", to na razie "mordy w kubeł". Jestem ordynarna - bo twoje postawienie sprawy nie buduje, a podkopuje. Kopania nasz Parlament i Rząd ma obecnie aż nadto. Może już wystarczy? Przyjdzie czas, gdy trochę oczyścimy tę po-platformerską stajnię Augiasza - na poprawianie: popawki duże i takie kosmetyczne.  Teraz - silentium! A może masz jakąś "własną" i "dobrą" ustawę, lub chociaż lepszy projekt? Albo też - znasz taką "dobrą" ustawę? Raczej nie sądzę ("myślę, że wątpię").

Wobec tego powtórzę - póki trwa czyszczenie stajni - przestańmy kopać czyszczących, zwłaszcza jeśli im nie pomagamy!

Z pozdrowieniami

KT

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515172

"póki trwa czyszczenie stajni - przestańmy kopać czyszczących, zwłaszcza jeśli im nie pomagamy!"

Ta uwaga powiinna być mottem dla wszystkich, którzy choć trochę indentyfikują się z obecną władzą, piszących, redagujących, tworzących. Nie można skazywać jej na to, żeby ruszała "pod górkę" z III-go biegu. I tak ma ciężko.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1515176