"Ręce precz od grobów", czyli szczyt głupoty

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś [10.12.2016] stowarzyszenie Obywatele RP pod wodzą Pawła Kasprzaka postawiło sobie jako cel udaremnienie Miesięcznicy Smoleńskiej.  Zebrał on grupę kilkudziesięciu zwolenników, którzy sporządzili duży transparent z napisem "Ręce precz od grobów"  Chodzilo o sprzeciw wobec ekshumacji ofiar tragedii smoleńskiej.  Nie mogli oni gorzej wybrać pretekstu dla swej działalności, bo akurat wczoraj okazało sie, że w grobie Piotra Nurowskiego spoczywa Mirosław Handzlik {TUTAJ}. Przed Pałacem Prezydenckim pojawiły się też mniejsze transparenty Obywateli RP typu "Żądamy ekshumacji kota". {TUTAJ}.

 Akcja Obywateli RP spaliła jednak na panewce.  Nie udało się im przeszkodzić w obchodach.  Policja nie dopuściła do burd, więc rozczarowani Obywatele RP naskarżyli na nią do prokuratury.  Akcja Pawła Kasprzaka przyniosła jednak również pozytywny rezultat - jest nim mobilizacja obozu patriotycznego.  W Marszu Pamięci wzięło udział mnóstwo ludzi, na oko dwa razy więcej niż poprzednio.  Do dalszej aktywności w dniu 13 grudnia wezwała [po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego] pani poseł Anita Czerwińska apelując o zebranie się 13.12.2016 o godz. 16:00 na rogu Al. Jerozolimskich i Kruczej oraz o wzięcie udziału w apelu poległych, który odbędzie się na pl. Trzech Krzyży o godz. 18:00.

 Trzeba powiedzieć, iż opozycja głupieje w ekspresowym tempie.  Już Mateusz Kijowski jest dość dziwną postacią, a jego KOD nie odnosi ostatnio sukcesów.  Teraz zaś twarzami opozycji stają się tacy ludzie jak płk Mazguła {TUTAJ}, internetowy maniak Mirosław Mrozewski {TUTAJ}, a dziś właśnie Paweł Kasprzak.  Obszerne informacje o tym ostatnim można znaleźć w komentarzach pod notką Orfeusza Nowakowskiego "Kto steruje liderem ruchu Obywatele RP?" {TUTAJ}  Wypowiedzi tych "nowych gwiazd" opozycji są tyleż agresywne - co idiotyczne.

 Najlepszym przykładem jest sprawa ekshumacji ofiar Smoleńska.  Rząd PO-PSL je blokował mimo tego, że w 2012 Rosjanie przyznali, iż część ofiar pochowano w niewłaściwych grobach.  Dokonano wtedy kilku ekshumacji i okazało się, iż m.in Anna Walentynowicz i prezydent Kaczorowski leżą w cudzych mogiłach.  Donald Tusk wiedział o tym już we wrześniu 2010 {TUTAJ}.  W tym stanie rzeczy ekshumacje są po prostu koniecznością, a protesty przeciw nim są bez sensu.  Sytuację tę "zawdzięczamy" Tuskowi i Kopacz.  Pretensje można kierować tylko do nich i do Rosjan.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)