Politycznie niepoprawna posłanka PiS

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Pani poseł Beata Mateusiak-Pielucha z PiS obejrzała film "Wolyń".  Wywarl on na niej silne wrażenie, pod wpływem którego napisała felieton "Wydarzenia wokół "Wołynia" utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie uciekniemy od problemu współczesnej oceny ludobójstwa sprzed lat".  Ukazał się on w portalu wPolityce.pl {TUTAJ}, a pojawiły się w nim następujące stwierdzenia:

 "Niebezpieczeństwo epitetów medialnych nie może jednak odbierać odwagi myślenia i zadania głośno kilku pytań, niewygodnych z punktu widzenia politycznej poprawności. Jak dotąd nie czytałam i nie słyszałam w polskich mediach pytania: kim są ci ludzie z Ukrainy, których w Polsce pracuje już ponad milion? Potomkami morderców? A jeśli tak, to czy uważają ludobójstwo, jakiego dopuścili się ich krewni na Polakach, za zło, które ich dzisiaj boli? A może są tymi, którzy za zarobione u nas pieniądze fundują na Ukrainie pomniki Bandery?". oraz:

 "Oczywiście uznaję za obowiązek katolika pomaganie potrzebującemu, muzułmaninowi czy prawosławnemu. Równocześnie jednak, jeżeli chcą mieszkać w Polsce i pracować obok mnie, mam prawo spytać ich o poglądy, przekonania i nastawienie do wartości, które w Polsce uznajemy za ważne.

  Mam prawo oczekiwać od rządu i rządzącej partii polityki otwartych oczu i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.".

 Wywołały one internetową burzę.  Utworzyła się dość dziwna koalicja wystepująca przeciw autorce tych słów. Obejmuje ona Kościół Latającego Potwora Spaghetti i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów {TUTAJ}, Administrację Salonu24 {TUTAJ} oraz publicystę portalu wPolityce.pl Piotra Skwiecińskiego {TUTAJ}.  Dziś [18.11.2016] sprawa przeniknęła nawet do portalu Interia.pl {TUTAJ}.  Racjonalisci i ci od Spaghetti pytają: "- A może trzeba zapytać panią posłankę, czy wymienione przez nią osoby powinno się oznaczać, zakładać im opaski i izolować w jakichś obozach?", Administracja Salonu24 tytułuje swoją notkę "Posłanka PiS: Albo lojalka od muzułmanów i ateistów albo deportacja", a Piotr Skwieciński poucza: "Pani poseł trzeba by doradzić, aby zanim coś opublikuje przeczytała brudnopis, a najlepiej oddała do lektury komuś nieco lepiej od niej samej posługującemu się piórem. Wrzucanie do sieci swobodnego potoku własnej świadomości jest ryzykowne. Zwłaszcza jeśli nie ma się zbyt wielkiego doświadczenia w pisaniu, za to ma problemy z precyzyjnym formułowaniem własnych myśli. I zwłaszcza, jeśli jest się politykiem rządzącej partii.".

 Skąd ten furiacki atak, majacy na celu wdeptanie niewygodnej autorki w ziemię?  To prawda, że jej tekstowi można wiele zarzucić.  Nie ma groźby inwazji banderowców na Polskę z tego prostego powodu, że ich potomków łatwiej można spotkac w Kanadzie i na Syberii niz na Ukrainie.  NKWD po drugiej wojnie światowej wymordowało żołnierzy UPA, a świadków ich zbrodni deportowało w głąb Związku Sowieckiego, skąd 80-90% z nich nigdy nie wróciło.  Ocaleli ci, co zbiegli na Zachód.

 Pomysł z "lojalkami" dowodzi naiwności pani poseł.  Fanatyczny islamista, chcący coś wysadzić w powietrze wypełni każdy świstek, by móc wypełnić rozkazy swego dowództwa.  To nie ateiści są obecnie groźni, ale religijni fanatycy.  Mimo wyraźnego nieprzemyślenia tekst posłanki PiS jest jednak cenny.  Zwraca bowiem uwagę na problem, o którym wolimy nie myśleć.  Przy obecnym kryzysie demograficznym w Polsce imigracja do naszego kraju jest nieunikniona i będzie miała miejsce.  Pytanie, czy polskie władze i polskie służby są w stanie ją kontrolować, jest jak najbardziej uzasadnione i trzeba je głośno stawiać.  Zakrzykiwanie i zatupywanie tych, co próbują to robić, do niczego nie prowadzi.  Potrzebna jest rzeczowa dyskusja - bez histerii.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

To mordercy tacy sami jak ci kacapy, ich zadnie to miało być wymordowanie Polaków, by Polska znikneła z map Europy i świata.

I nigdy nie będą dla Polski przyjażnie nastawieni, tak jak szwaby, czy pejsate parchy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1525997

Może ma znajomych ukraińców i wie co można się po nich spodziewać

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1525999

"lojalkowych" czy dość podobnych, wzoruje się  na  "najpotężniejszej demokracji świata" czyli USA. Druki wjazdowe, wizowe zawierają tam takie "deklaracje"

Jeśli w "lojalce" czy quasilojalce jest coś o nienalezeniu do określonego typu organizacji np., czy nawet o tych "działaniach prawnych" to,o ile byłby była taka wola i możliwość  polityczno-policyjna ,ułatwiia to deportację. Przede wszytkim odstręcza  - w jakims zakresie - niezdecydowanych do anagażowania się w radykalne posunięcia.

Sam tekst - odbieram jako ambiwalentny. Z jednej strony Autor wyraża zadowolenie, że pani poseł widzi problem dużej liczby Ukrainców w Polsce  i ich wcale niekoniecznie tylko potencjalnej wrogości wobec nas (pogląd, który okresliłbym jako antygazpolowy), z drugiej "udowadania" - mniej więcej - , ze banderyzmu nie ma (przynajmniej w najblizszej okolicy), bo przepadł (pogląd który okresliłbym jako wybitnie gazpolowy).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1526027

do jedzenia szaleju niedosypuje.
Ostatnio Waszczykowski znowu puscil BAKA i zachwala Merkel,ale ze Szydlo dolaczyla do wspieraczy Merkirl na druga kadencje kanclerzyny to mnie juz zaniepokoilo stanem umyslowym tych ludzi.
No moze jedynym wytlumaczenuem tego zwrotu ku lewactwu niemieckim jest fraza z filmu Sami Swoi - ze lepszy swoj wrog jak obcy, a moze tez to ze Merkiel jest dla Niemiec tym kim byl Tusk dla Polski bo wyniszczone i oslabione przez rzady Merkiel Niemcy sa dla Polski korzystniejsze.
Amoze wchodzenie Merkiel w 4 litery ma podloze pochodzeniowe gdyz w jej krwi plynie toche polskosci po dzidku Kaziemierczaku.
Merkiel to wyrafinowany polityk szkolony w DDR i Moskwie,za jej rzadow jak nigdy atakowano Polske i Polakow,a jej agent zdrajca Tusk wykonywal wszelkie polecenia niszczenia Polski.
Merkiel jest w rekach swiatowej zydokomuny,ktora chce wywolac w Europie zament i zniszczyc chrzescijanska kulture stad ci emigranci.Razem Obama Merkiel wprowadza globalizacje i NWO,wlasnie na ostatniej wizycie Obamy zalila sie ze internet i wolne media niwecza plany globalistow.
Merkiel z Kacapami wciaz ma bardzo dobre uklady i razem knuja przeciw Polsce, mysle ze Putim ma na nia teczke i szwabka chodzi na krotkiej smyczy kremlowskiej.
Jako patryiota nie rzycze sobie aby Merkelowa miala poparcie rzadu Polskiego ktorego kampanie wyborcza wspieralem.
Moze pani Szydlo pojdzie na antypolski propagandowy film niemiecki Nasze matki nasi ojcowie i troche pomysli zaczym klapnie jak galab na beton.
W sprawie Smolenska tez ta para Obama i Merkiel maja duzo za uszami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1526038