Rosyjskie loty rozpoznawcze samolotu AN-30 nad Polską to nie nowość

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Kraj

Zdjęcie wykonane przez Olaffka w maju 2011 roku

Już dwa lata temu (19-05-2011, 13:49)

Olaffek z Ełku napisał:

"An-30 na niskim pułapie nad Polską północno-wschodnią?
Witam,
przed 20 minutami usłyszałem nigdy nie spotykany tutaj (Ełk, Warmińsko-Mazurskie) huk turbośmigłowych silników lotniczych. Jako fan lotnictwa musiałem zobaczyc co to się zbliża. Po wybiegnięciu z aparatem zobaczyłem dwusilnikowy górnopłat przelatujący z północy na południe tzn z kierunku Gołdapi na Białystok na niskim pułapie. Raczej nie posiadał polskich lub natowskich znaków rozpoznawczych. Sfotografowałem go i wnioskuję, ze mógł byc to An-30. Pomoże ktoś rozwikłac tą zagadkę?"

http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/14-samoloty_na_wysokosciach_przelotowych/36814-30_na_niskim_pulapie_nad_polska_polnocno_wschodnia.html

A dziś na portalu "wpolityce" piszą, że loty rozpoczynają się dziś - gdzie leży prawda?:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/51485-rosyjscy-inspektorzy-przeswietlaja-polskie-normy-bezpieczenstwa-trwaja-loty-obserwacyjne-nad-polska

Brak głosów

Komentarze

wtedy też podano:
PAP 2011-05-17 (12:00)

W ramach międzynarodowego traktatu o otwartych przestworzach grupa rosyjskich inspektorów rozpoczęła lot obserwacyjny nad terytorium Polski w samolocie zwiadowczym An-30B - poinformowała agencja ITAR-TASS powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

- Lot, który zakończy się 20 maja, zostanie przeprowadzony na wcześnie ustalonej trasie, która wyniesie 1400 km - powiedziano w resorcie obrony.

- Na pokładzie rosyjskiego samolotu specjaliści z Rosji i Polski będą wspólnie dokonywać kontroli przestrzegania założeń i uzgodnień w dziedzinie stosowania środków technicznych obserwacji - poinformował resort dodając, że w roku 2011 to 9. lot obserwacyjny, którego dokonują inspektorzy rosyjscy nad terytorium państw, które zawarły traktat.
Przypomniano, że w tym samym czasie grupa fińskich inspektorów dokonuje lotu zwiadowczego nad terytorium Rosji.

Układ o otwartych przestworzach, który zezwala państwom-stronom na wzajemną lotniczą obserwację swoich terytoriów, zawarto w Helsinkach 24 marca 1992 roku. Wszedł w życie w roku 2002. Podpisali go członkowie NATO oraz kraje Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polska.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#351275

Najwidoczniej wspomniana konwencja daje prawo do kontroli periodycznych.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#351276

Tu mam lepszy numer. Wie ktoś o tym?

http://niepoprawni.pl/content/rosjanie-wytocza-proces-polskim-pilotom

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#351278

Od dawna powszechnie wiadomo, że ZSRR, przepraszam, FR jest praworządnym państwem demokratycznym. A w takim państwie dura lex sed lex.

Nasze małpy zapomniały, że w żadnej sytuacji nie należy występować w konkurencyjnym cyrku. No wiec my, właściciele naszego cyrku, zbieramy gorzkie owoce występu naszych małp u konkurencji...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#351285

Bo wtedy mogłaby latać z kontrolerami polskimi nad Rosją. Samolot AN-30B ma np. Ukraina oraz Bułgaria. Zdjęciem takiego samolotu w barwach Bulgarian Air Force ilustruje dzisiejszy materiał portal wpolityce.pl
Czy MON wypożyczy go od Bułgarów? Wątpliwe.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#351279