Po co oni to wciąż robią?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 "Oni"-  to "totalna opozycja".  Wczoraj [22.11.2017] rozpoczęło się posiedzenie Sejmu na którym odbyło się pierwsze czytanie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS.  Jak zachowywała się opozycja?  Tak jak zwykle - w ciągu minionych dwóch lat.  Przeszkadzali jak mogli, zgłaszając liczne wnioski formalne, domagając się przerw i próbując wywoływać awantury.  Wyróżnił się tu poseł PO, Michał Szczerba, określając projekty ustaw jako "bujdę" i rzucając dokumenty na podłogę.

  Wydaje się jednak, że nawet PO ma już dość tego rodzaju cyrków w Sejmie.  Prowadząca w tym momencie obrady, pani wicemarszałek Kidawa-Błońska z PO ostro  i zdecydowanie zrugała Szczerbę i kazała mu podnieść dokumenty z podłogi, co poseł posłusznie uczynił.  Później nawet Grzegorz Schetyna przeprosił za jego zachowanie {TUTAJ}.  Szczerbę skrytykowali dosłownie wszyscy.  Łukasz Adamski napisał {TUTAJ}:

  "Jestem świadom tego jaką farsą są działania obecnej opozycji. „Nie bo nie”- przedszkolny foch unosi się nad jej działaniami od początku tej kadencji Sejmu. Niemniej jednak miałem nadzieję ( malutką- przyznaję), że przy drugiej odsłonie debaty o reformie sądownictwa pojawią się próby merytorycznego odniesienia się do projektu ustawy, jaki przygotował Pałac Prezydencki. Jest natomiast gorzej niż w lipcu.  

  Co dostaliśmy zamiast tego? Rzucanie papierami przez posła Szczerbę. Grzegorz Schetyna przeprosił za cyrkowe zachowanie, pragnącego odgrzewanej sławy bohatera zeszłorocznego ciamajdanu. Rozumiem, że weta i długa debata prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim na temat reformy sądownictwa spuściła powietrze z totalnej opozycji. Jednak tocząca się sejmowa „debata” pokazuje, że opozycja nie ma absolutnie żadnego pomysłu na walkę z rządem o kształt reformy. Senator Bogdan Klich rzekł wczoraj, że potrzebna jest mobilizacja w Sejmie. Schetyna mówi o mobilizacji na ulicach. Nie ma ani jednego, ani drugiego. Nie tylko przez pogodę rzekomo oddolny (ha ha ha) protest przeciwko „zamachowi PiS na sądy” będzie znikomy.".

  Nic dodać, nic ująć.  Klub Kukiz'15 zażądał ukarania Szczerby przez Komisję Etyki {TUTAJ}.  Przeciw Szczerbie wystąpił na Twitterze {TUTAJ} nawet Tomasz Lis:

  "Rozsypywanie papierów - tani, teatralny gest i marna próba przywołania glorii z czasów "kochany panie marszałku". Sytuacja jest poważna. Sugeruję zdecydowanie więcej powagi.".

  Takim samym niepowodzeniem skończyła się próba zorganizowania demonstracji przed Sejmem. Zgromadziła ona zaledwie kilkadziesiąt osób i zakończyła się o 21:00 {TUTAJ}.  Stało się już jasne dla prawie wszystkich, że awantury w Sejmie, i na ulicy szkodzą wyłącznie opozycji.  Tylko grupa posłów PO wciąż upiera się przy tych nieskutecznych działaniach.  Po co oni to robią?.

  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

to wpierw mu rozum odbiera.

Szczerba jest kolejnym dowodem prawdy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1553491

Nie chce mi się już tego komentować. 

Karą ostateczną powinno być skazanie ich na swoje wyłączne towarzystwo, jak żyliście tak zgnijcie i nie przenoście tej zarazy na innych.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1553496

Dla mnie to proste. Naśladują. Ktoś naczytał się "Mein Kampf" i próbuje jeszcze raz zastosować metodę, zaledwie nieco zmodyfikowaną. Bo może się uda jeśli nie powtórzy się najbardziej rażących błędów z przeszłości. Pomijając stosunek komunistów do "świata imperialistycznego" takie rzeczy miały ostatnio miejsce chyba w Niemczech lat trzydziestych. Propaganda "totalnej opozycji" przeciw PiS-owi kojarzy mi się najbardziej z propagandą NSDAP przeciwko Żydom. Nawiasem mówiąc sam wyraz "totalna" też mi się kojarzy. Z pojęciem "wojny totalnej". Niemiecka propaganda tamtych czasów odniosła niezaprzeczalny sukces - uwierzyło w nią wiele milionów ludzi. Może zresztą Niemcy tak miewają; w końcu teraz też masowo wierzą w różne lewackie dla odmiany ideologie. Tylko że Polacy to nie Niemcy. Wierzę że damy radę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1553538

Skoro robią głupio dla siebie, to po co MY mamy  się tym przejmować? Nie rozumiem celu analiz w TVP  czy  na naszych stronach doradzania totalnym jak powinni postępować, aby zyskać większy poklask w kraju.   Wystarczy, że nawet Lis doradza.

Tanie chwyty  totalnych  kupuje  jeszcze zagranica.A my raczej powinniśmy się skupić na tym jak  poprawić swój wizerunek za granicami Polski niż rozważać co opozycja powinna zrobić  by  nie psuć jej wizerunku Polsce.

Nawiasem mówiąc  za czasów PO-PSL  ówczesna władza też  się martwiła o złe marketingowe posunięcia PIS czy o walki wewnętrzne na prawicy i zawsze mnie to zdumiewało. 

Róbmy swoje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1553547

niewiele więcej potrafią i niewiele więcej im pozostało, na własne życzenie, więc złosliwie przeszkadzają, podlizując się swojemu lobby. całkiem jak pajace unijne, tyle że tamci są bardziej zindoktrynowani. protestować zresztą łatwiej niż coś tworzyć a wszelkie dziwne gesty ucieszą zagranicę. być moze jakakolwiek rzeczowa debata byłaby nawet współpracą z "faszystami". pewnie i trudno sie im pogodzic z tym, że w kluczowych momentach już ze swoich iskierek nie rozniecą pożaru

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1553604