Pierwsza polityczna ofiara koronawirusa - Jarosław Gowin

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Dziś gruchnęła wiadomość, że Jarosław Gowin podał się do dymisji - zarówno ze stanowiska wicepremiera jak i ministra Szkolnictwa Wyższego.  Prof. Rafał Chwedoruk skomentował to tak {TUTAJ}:

  "Jarosław Gowin podał się do dymisji i chce przekonać opozycję do przełożenia wyborów prezydenckich o dwa lata. – Dla PO to miałoby sens, bo widać już, że kampania im się nie powiodła – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info prof. Rafał Chwedoruk. Mimo to zaznacza, że plan polityka Porozumienia jest mało realny.  Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podał się do dymisji. Zaznaczył, że Porozumienie pozostaje w koalicji z PiS i Solidarną Polską. Na swoje miejsce zarekomendował minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Stwierdził, że jego celem będzie teraz, aby „jakoś rozstrzygnąć kwestię wyborów prezydenckich”.
  – Jarosław Gowin jak sądzę, uczynił to, aby na przyszłość zachować różne możliwości działania. Trwanie w dotychczasowej sytuacji mogło doprowadzić do utraty władzy przez Zjednoczoną Prawicę, więc tym samym niewyobrażalnego chaosu, lub do stopniowej marginalizacji tego polityka – podkreśla Rafał Chwedoruk.
  Nasz rozmówca zauważa, że „manifestacja wicepremiera Gowina stwarza trzy możliwości”. Pierwszy scenariusz – choć bardzo optymistyczny – jest taki, że misja lidera Porozumienia jednak się uda i będzie mógł wrócić do Zjednoczonej Prawicy w pełnym wymiarze.  
 – Druga to powtórka z przeszłości, czyli zostanie wiceprzewodniczącym Koalicji Polskiej i współpraca z PSL-em. Trzecia opcja to próba niezależności w następnych wyborach, np. start na senatora – ocenia ekspert.".

  Ta dymisja to skutek sporu Gowina z Kaczyńskim na temat terminu i charakteru wyborów prezydenckich w 2020 roku.  Kaczyński chce je przeprowadzić 10 maja, co Gowin uważa za niedopuszczalne.  Jest on też przeciw wyborom korespondencyjnym.  W tej ostatniej kwestii nie zgadza się z nim większość jego własnego  ugrupowania - Porozumienia.  Okazało się to jednak niewystarczające.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Sensacją zakończyło się głosowanie nad wprowadzeniem do porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich wraz z autopoprawką zakładającą, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. ma być to jedyny sposób oddania głosu.
Za włączeniem projektu do porządku obrad opowiedziało się: 228, przeciw było 228, wstrzymało się 3. Wniosek o włączenie projektu do porządku obrad nie uzyskał więc większości.
Wszyscy, którzy głosowali "za" to posłowie klubu PiS. Wśród głosujących "przeciw" byli posłowie klubów opozycyjnych oraz 3 posłów z klubu PiS: Wojciech Maksymowicz, Grzegorz Puda i Michał Wypij. Wszyscy, którzy wstrzymali się od głosu to również posłowie klubu PiS: Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka. W głosowaniu nie uczestniczył poseł PiS Andrzej Kryj. (...) Poseł Kryj chce reasumpcji głosowania. Przesłał zdjęcie na dowód, że zagłosował ZA, ale system nie policzył głosu.".

  Na stanowisko wicepremiera Gowin i Porozumienie zarekomendowali panią Jadwigę Emilewicz.  Dlaczego nazywam Jarosława Gowina "ofiarą koronawirusa"?  Gdyby nie pandemia, wybory prezydenckie odbyłyby się w zwykły sposób i problem by nie powstał.  To wirus spowodował ten cały spór.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Też raz zaufałem jednemu "Gowinowi" Dałbym sobie za niego uciąć rękę. I wiecie co? I bym teraz q*wa nie miał ręki.

Jedziemy Dalej 

 

ps.

Tymczasem  Braun  spodziewa się lądowania UFO w Lesie Kabackim.

I to jest ważny news.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625005

   Witaj! To jedyne słuszne narzędzie i słuszny kurs. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1625063

   Witaj! To jedyne słuszne narzędzie i słuszny kurs. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1625064

"Gdyby nie pandemia, wybory prezydenckie odbyłyby się w zwykły sposób i problem by nie powstał.  To wirus spowodował ten cały spór."

Ten problem, to nie pandemia, ten problem to koń trojański opozycji totalnej wpuszczony przez J.Kaczyńskiego do koalicji z PIS. 

Gdyby nie pandemia, to znalazł by się inny pretekst do rozbijania ZP, tak jak Giertych i Lepper rozbili koalicję w 2005 roku.

Tak działają służby, organizując takie kombinacje operacyjne w przełomowych czasach a teraz mamy takie czasy, bo ważą się losy kierunku zmian w geopolityce i zależy kto będzie sternikiem transatlantyka: D.Trump czy jego konkurent z opcji globalizacyjnei i NWO czyli amerykańskie "deep state" sprzymierzone z niemiecko francuską UE, której pachołkami są totalni i ich koń trojański-Gowin.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1625015

bo trzeba przedłużyć  (najlepiej o 30 lat) wygasającą w 2022 umowę z Gazpromem. Dlatego wszelkie agentury sa tak zmotywowane.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1625017

pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1625019

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625038

co stoi na przeszkodzie ja odwiedzić ??? będziesz waść wiedział co z nią , może jeszcze jest w tramwaju ??? i liczy dodatkowa emerytura za oplucie Kaczyńskiego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1625120

Oby ten "koronaświrus" w ten sposób wykosił "premiera" i "prezydenta" oraz jeszcze paru filosemitów, a z ŻydoPiSu może powstać partia Polska.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

antyleming

#1625062

 Kropiwnicki już kreśli wizję nowego rządu PO: Ministrem zdrowia Grodzki, a premierem Budka.  Poseł PO Robert Kropiwnicki stwierdził, że jeżeli PO przejęłaby teraz władzę, to ministrem zdrowia mógłby zostać marszałek Tomasz Grodzki, a premierem Borys Budka. Na słowa posła PO zareagował wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Proszę nie straszyć Polaków. Wystarczy nam koronawirus — napisał na Twitterze Stanisław Karczewski.

Przyszły "minister zdrowia" Grodzki, jak wiemy, jest wielkim przeciwnikiem zapowiadanego głosowania kopertowego. Tajemnicą poliszynela jest,  że według niego koperty nie do tego służą. Czyżby uważał, że lepsze będzie "leczenie kopertowe"? "Premier" Budka już chyba na zawsze zostanie gościem z tego sławnego wywiadu, gdzie operator miał pokazywać tylko górę, a jakiś złośliwiec (pewnie z PiS) pokazał więcej. Aż strach pytać o kandydatów na inne stanowiska ministerialne, bo są przecież jeszcze w odwodzie i Kopacz i Kierwiński i Mucha i Nitras i Spurek i Grabiec i Jachira i Neuman i Błońska i Szczerba i wiele, wiele innych, równie egzotycznych postaci.

Aż strach się bać, jak mawia klasyk.

https://www.salon24.pl/u/andrzej111/1034920,ekipa-spod-szyldu-piniendzy-ni-ma-i-nie-bedzie-juz-przebiera-nozkami

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1625065

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1625092

Są w obecnej sytuacji geopolitycznej dwie realne opcje polityczne na które Polska może się orientować:

- opcja amerykańska realizowana przez administrację D.Trumpa, którą realizuje rzad PIS/ZP

- opcja globalistyczna z projektem NWO i rządu światowego, która od końca zimnej wojny i rozpadu imperium sowieckiego zdominowała wpływ na sytuację w krajach Europy Środkowo Wschodniej w tym w Polsce aż do czasu załamania się jej globalnej poilityki w 2013 roku(klęska polityki resetu USA-Rosja).

Wtedy to w polityce amerykańskiej powstał podział na skrzydło chcące dalej realizować globalizację i NWO, reprezentowane przez Demokratów z Clintonami na czele egzekutywy "deep state" i drugie chcące zmiany i zamiast globalizacji i NWO, uznanej za utopię i szkodliwą dla USA, budowania świata wielobiegunowego i utrzymania w nim hegemonistycznej pozycji USA a to możliwe jest poprzez politykę osłabiania pozostałych biegunów geopolitycznych a zwłaszcza kluczowego bieguna chińskiego.

Twoja naiwna wiara w to, że może skutecznie rządzić Polską(prowadzić ją ku wzrostowi siły gospodarczej i militarnej  oraz znaczenia w świecie) jakaś  partia "polska" bez orientowania się na jedną z tych globalnych opcji, jest wiarą opartą na utopii(by nie używać mocniejszych określeń).

Twoja wiara w to, że ta trzecia droga byłaby najlepsza opcją sprowadza się de facto do tego, że w realu była by to droga do kontynuowania drogi realizowanej od 1989 roku przez siły skupione obecnie w totalnej opozycji czyli realizowanie polityki Niemiec i Francji nakierowanej na budowę niemiecko rosyjskiej EURAZJI(po wypchnięciu USA z Europy), w której Polska byłaby swego rodzaju landem a tak naprawdę gubernią w tym tworze, bo to Putin ma być wodzem EURAZJI jak głosił ideolog Kremla A.Dugin.

Reasumując, tak naprawdę  jesteś zwolennikiem opcji ruskiej świadomie lub nieświadomie(jak tam sobie chcesz).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1625075

  Witam! Twój adwersarz, to chyba bardzo świadoma opcja Rosyjska. Oni, już to mają pokoleniowo. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1625079

Jeszcze do nich ( ruskich onuc) nie dotarło to, że czyste onuce i niezawszone kalesony, to produkt nieznany w Rosji już od oktiabra 1917roku.

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

antysalon

#1625093

sierp, młot, onuce - niewinne są; zostały symbolami najgorszej bolszewii. Może jeszcze dołączysz  krosna, kołowrotek, żarna, stolnicę, niecki, wałek do ciasta, kołyskę, piec chlebowy, stępę - i cały asortyment muzeum etnograficznego i autorytatywnie potępisz?  Zastanawiam się - może masz coś do kalesonów? Powiedz, czym Ci zawiniły?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1625096

      Witam! Rosja, to mafia udająca państwo. KGB, to przedszkole w porównaniu z obecną FSB, oraz Ruski kontrwywiad w białych kołnierzykach, rozsiany po Świecie w minionej dobie "ocieplenia". Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1625112

To było do przewidzenia ze Gowin zdradzi Kaczyńskiego i tak się stało dzisiaj następny szczur ucieka z statku który nie tonie i nie ma zagrożenia utonięcia.

Kamil Bortniczuk zrezygnował ze stanowiska,oto nastopny zdrajcy .
Wszystko wskazuje na to ze rząd bezie w mniejszości i chwieja się fundamenty władzy Morawieckiego.
Wszystko stoi pod znakiem zapytania , od dziś ludzie sie powinni obawiać ze wszystko stracą co otrzymali od pisowskiego rządu , mogą stracić 500+ i inny dodatki jakie otrzymali , a renciści mogą się pożegnać z trzynastka a o czternastce niech zapomną , do władzy dojdzie młoda komuna i zdradzieccy ludowcy którzy już szadzili z komunistami ,lewakami ,peowcami , oni zaprzedawali się każdemu aby być przy korycie i kasie .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1625119

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Sprytkom pustynnym chodzi wyłącznie o cichą i „bezproblemową” wypłatę przez Polskę uroszczeń żydowskich na 1 bln. zł, nad którymi prace w zasadzie się zakończyły, a w które to „prace” jest wyjątkowo zaangażowany prezydent. Pozostało wypłacić. Stąd parcie na „wybory”. Przy okazji chodzi też zapewne sprytkom pustynnym o przejęcie spółek giełdowych które pikują do zera.

A moja hipoteza jest taka: Wasz własny rząd robi z was wariatów i dobrze się przy tym bawi.
Zważywszy na to co mówi Korwin – hipoteza najprostsza jest najbardziej prawdopodobna – to ja mam racje.
Rząd robi „z tata wariata”. A ile forsy przy tym przepuści na ratowanie Was …
Za Rocznikiem Demograficznym GUS 2019 - str. 318 mamy dane:
https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5515/3/13/1/rocznik_demograficzny_2019.pdf
„Choroby układu oddechowego ....................... 460—519 1980/5,5 1990/4,1 2000/4,8 2010/5,0 2017/6,8 J00—J98” – na 10000 ludności
A więc zgony na „Choroby układu oddechowego” ogółem: 1980/ 21 132 - 1990/ 15 753 - 2000/ 18 442 - 2010/ 19 211 - 2017/ 26127
z ogółem zmarłych w latach jw.: 353 164, 390 343, 368 028, 378 478, 402 852, 414 200
Jak widać w 2017 zmarło 26 127 (dwadzieścia sześć tysięcy ...).
Skala robienia z Was wariatów jest równa 40 zmarłych na koronawirusa i 26127 w roku 2017 na "Choroby układu oddechowego".
Jaśniej już?

Cyt.: "Cele agendy 2030 są jasne.
Żydowscy starcy postanowili ją wdrożyć.
Pytanie (i wybór) jest czy to oni wymordują świat czy też świat wymorduje ich…"

W 2019 r. najczęstszą przyczyną śmierci człowieka był „zabieg medyczny”, przeprowadzony na nim w łonie matki. W wyniku tej „procedury”, życie straciło 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci (raport Worldometers). Jest to najstraszniejsza w dziejach ludzkości „choroba”, nosząca znamiona śmiercionośnej epidemii, nad którą żadne światowe gremia nie chcą się pochylić. Co więcej, zabijanie ludzi, wpływowe grupy z ramienia ONZ, chcą wpisać w katalog praw człowieka! Absurd ten trudno pojąć, kierując się nie tylko sumieniem, ale też zdrowym rozsądkiem.

P.S. Tak nawiasem to komunikaty podawane przez megafony z radiowozów – dla zwiększenia dramaturgii – powinny być wygłaszane po NIEMIECKU.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1625129

że, jakom człek daty starszej, kalesony zdejmuję dopiero na Św.Jana, gdy już można kąpać się w zbiornikach otwartych ( najlepiej, gdy jest po pierwszej burzy), ponownie wdziewam je po Św. Ance ( od św Anki chłodniejsze wieczory i ranki).

pzdr
p.s.
Pamiętam z młodości spędzonej w urokliwym Giżycku takie upały, przed początkiem lata (np 1968), gdy przed 24 czerwca już zakwitła roślinność w jeziorach; Niegocinie, Mamrach i nie dawało się pływać na plażach blisko brzegu ( zielona gęsta breja oraz długie, obrzydliwe w dotyku, szczypiące ciało wodorosty).
W tymże roku spaliły się wszystkie łodzie milicji wodnej w hangarze ( wtedy był on tuż mostu kolejowego na Kanale Łuczańskim-2120 m dług) i mogliśmy bezkarnie wypływać daleko od brzegu na Niegocin z plaży miejskiej oraz na Kisajno z tamtejszych plaż strzeżonych( COSTiW,u, Pocztowej, Wojskowej).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1625168