Niebywały sukces Kamila Stocha

Obrazek użytkownika elig
Sport

  

Dziś - w Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018, Kamil Stoch odniósł największy sukces w swej karierze sportowej od czasu zdobycia dwóch złotych medali olimpijskich w Soczi w 2014 roku.  Wygrał własnie czwarte zawody Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen.  Ponieważ był zwycięzcą także w pozostałych trzech konkursach, więc we wspaniałym stylu triumfował w całym turnieju, powtarzając swój sukces z zeszłego roku.  W portalu Sport.pl czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  "To, co zrobił Kamil Stoch przeszło do historii skoków narciarskich. Polak popisał się dwoma znakomitymi lotami na 132,5 oraz 137 metrów i o 3,2 punktu pokonał Andersa Fannemela. 
Wygrana Stocha oznacza, że został on drugim skoczkiem w historii, który zwyciężył w każdym z czterech konkursów TCS. Pierwszą osobą był Sven Hannawald. Niemiec dokonał tego w sezonie 2001/2002.
  Co interesujące, dla Stocha było to już piąte zwycięstwo z rzędu w TCS, bo na koniec poprzedniego turnieju także wygrał w Bischofshofen. Tym samym Stoch wyrównał także rekord należący do  Helmuta Recknagela i Svena Hannawalda. Oni także wygrali po pięć konkursów z rzędu (ale w rozbiciu na dwa sezony).".

  Kamil Stoch znalazł się w elitarnym gronie dziewięciu skoczków narciarskich, którym udało się dwa razy pod rząd wygrać TCS.  Zajmuje też obecnie pierwsze miejsce w Pucharze Świata.  Zawdzięcza to jednak pechowi Richarda Freitaga, który przewrócił się w Innsbrucku, boleśnie się potłukł i musiał wycofać się z zawodów.

  W zeszłym roku drugie miejsce w TSC zajął Piotr Żyła.  Teraz szósty był Dawid Kubacki, a reszta Polaków uplasowała się w drugiej dziesiątce lub dalej.  Należy pogratulować sukcesu Kamilowi Stochowi i życzyć wszystkim polskim skoczkom jeszcze lepszych wyników podczas Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang [w lutym 2018 w Korei Płd.].

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

... bardzo głęboko w umysłach ludzi. Często bywa, że dziecięce marzenia się spełniają. Ale trzeba tym marzeniom pomóc, - chociażby poprzez wieloletnią ciężką pracę na treningach.

Poniżej materiał filmowy przedstawiający 12-letniego Kamila Stocha. Udzielił on swego pierwszego w życiu telewizyjnego wywiadu jako przedskoczek, kiedy to skoczył na odległość 128 metrów, a więc o 3 metry dalej od zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodzików w Szczyrku w roku 1999. 

Brawo Kamilu!!!
Gratuluję wygranej w Turnieju Czterech Skoczni i życzę Tobie, byś utrzymał pozycję lidera w Pucharze Świata, także w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w niemieckim Oberstdorfie w dniach 19-21 stycznia br. byś stanął na podium, a w lutym br. powrócił z Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang z medalami, - podobnie jak 4 lata temu z Soczi.

 

Satyr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1555510