Marionetkowa opozycja?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

   Wszyscy słyszeliśmy nieraz o "marionetkowych rządach".  Wydaje się jednak, że my w Polsce mamy obecnie coś nieco bardziej oryginalnego, a mianowicie "marionetkową opozycję".  Tak się bowiem stało, że 18 grudnia 2015, gdy Żandarmeria Wojskowa zdobyła siedzibę Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO i odspawała płk. Duszę od stołka, wprowadzając tam nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę [do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO], znaleziono w sejfach teksty interpelacji składanych przez posłów PO w Sejmie.

 Wczoraj [3.01.2016] red. Cezary Gmyz ujawnił, że dotarł do pięciu takich dokumentów, a także podał link do jednej z takich interpelacji {]]>TUTAJ]]>} oraz nazwiska posłów PO,którzy je składali, a mianowicie Krzysztofa Brejzy i Marka Biernackiego.  Treść twittów Gmyza jest dostępna na stronie TV Republika {]]>TUTAJ]]>}.  Omówienie tej sprawy ukazało się też w porttalu Niezalezna.pl {]]>TUTAJ]]>}.

 Szkoda, że Cezary Gmyz ujawnił tylko interpelację nr 130 złozoną przez Krzysztofa Brejzę.  Dotyczyła dość marginalnej sprawy - godła i sztandaru SKW.  Ciekawsze byłoby zapoznanie się z interpelacjami składanymi przez Marka Biernackiego na polecenie oficerów SKW.  Marek Biernacki jest przecież członkiem Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych {]]>TUTAJ]]>} i powinien kontrolować te służby, a nie wypełniać ich rozkazy.  Redaktor Gmyz stwierdzil tylko:

"Brejza skierował interpretację toczka w toczkę (w tym przypadku uzasadniony rusycyzm) jak ta, która in blanco znaleziono w SKW (...) Biernacki wysilił się bardziej i podredagował to co in blanco znaleziono w SKW. Obaj mieli kontrolować w ramach komisji ds. specsłużb.".

 Ta sprawa moze mieć tzw "drugie dno".  Okazalo się, że CEK NATO miała powiązania z rosyjskim FSB.  Portal Niezalezna.pl tak o tym {]]>TUTAJ]]>} pisał:

 "Zasłonięty żaluzjami orzeł, a w centralnym punkcie godło Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – tak wyglądał gabinet odwołanego kilkanaście dni temu płk. Piotra Pytla, który należał do ścisłego kierownictwa CEK NATO. Ten obrazek jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo poprzedni szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego byli związani z FSB. Przypomnijmy, że to właśnie za czasów ich rządów w SKW była realizowana umowa o współpracy z Rosjanami, którą w kwietniu 2010 r. zawarł płk Janusz Nosek, ówczesny szef kontrwywiadu wojskowego. Umowa ta – jak ujawniła tydzień temu „Gazeta Polska” – została rozwiązana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w listopadzie tego roku.".

Czy to możliwe, iż rosyjska FSB mogła sterować posłami sejmowej opozycji za pośrednictwem oficerów SKW?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

"Marionetkowa opozycja" jak najbardziej pasuje do mojego obrazu układu postkomunistycznego. Uklad nie ma dojścia do rządu, więc musi zadowalać się marionetkową opozycją. Ciekawe jak długo te marionetki wytrwają w swej radykalnej roli? Zabawne było zobaczyć dzisiaj Borusewicza i Marcinkiewicza w roli marionetek u LIsa.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1503849

Vote up!
4
Vote down!
0
#1503881

Wszystko co niemożliwe jest możliwe droga Elig. A szczególnie w kraju, o którym ruskie mawiają od zawsze:

- kurica nie ptica, Polsza nie zagranica !

kiedyś TU NA NIEPOPRAWNYCH ŁAMACH , wspominałem już o artykule sprzed lat w jednej z nowojorskich gazet, autorstwa wysokiego oficera służb polskich, który z tej niezagranicy wybył. To był bardzo obszerny artykuł i ex  operował wieloma detalami. Zapamiętałem ten:

10 000 smoczych jaj, czyli przefarbowanych ruskich agentów, FSB właśnie, krasna armia zostawiła w Polsce opuszczając Naszą Ojczyznę po latach okupacji, czyli od wojny do 1989.

Takich Dusz, Pytlów i innych psów ruskich pewnie jeszcze w naszej Polsce na pęczki. 10 tysięcy to spooorej wielkości miasteczko, a te ruskie przemalowane na polskie nie siedzą w Pcimiu żadnym, czy innej Koziej Wólce, jeno poobsiadali z pewnością wszystkie centralne, newralgiczne, ważne dla bezpieczeństwa Polski urzędy.  Czego przykładem właśnie te znalezione w szufladzie interpelacje poselskie, no i Orzeł Nasz Biały za żaluzjami a wyeksponowane godło wrogiej Polsce FSB. Trzeba więcej dowodów ? 

Wyłapać koniecznie te wszystkie ścierwa z dorobionymi życiorysami

( Dusze, Pytle itd, itp. Nazwiska dużo mówią, wskazują na rodowód. Wystarczy wspomnieć ex  ministrów z czasów PRyLu  - od kultury był Motyka, od rolnictwa był Kłonica, po nim był Śmietanko.....)

i ciupasem do granicy. Za Bug ich w cholerę. I dobrać sie do d..p, wszystkich tych funkcyjnych polskich co wiedzieli a nie powiedzieli !

Tytaniczna praca no ale.....

TERTIUM NON DATUR !

czyli trzecie wyjście nie istnieje. wóz albo przewóz jak się drzewiej mawiało. I to byłoby na tyle.  

W temacie SKW, FSB, CEK NATO itd. i p osłowie platformy

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0
#1503852

Takiu płk. Dusza powinien mieć natychmiast zerwane epolety i stanąć przed sądem. Jeśli nie podoba mu sie obecny rzą to nie sp...do Rosji, a jak kocha komunizm w czystej postaci to do Korei Płn. Szlag człowieka trafia, bo tyra za nedzne grosze, płaci podatki a te łachmyty szarogęśżą się w Polsce. Gdyby, co nie daj Boże, trzeba bylo stanąć w obronie Polski do uciekliby jak Rydz-Śmigły.Tragedia. Czas z tym skończyć, wszystkiuch z WSI i od płk. Duszy do amzuga, czyli aresztu i trzymać tak długo aż wszystko wyspiewają. Pozbawić szarży i zdegradować. Obnizyc im emerytury za zdradę.

Vote up!
8
Vote down!
0

Skorpion48

#1503857

nie sa pociagani natychmiast do odpowiedzialnosci. 

Art  343 KK. par.1 Zolnierz, ktory nie wykonuje lub odmawia wykonania rozkazu podlega karze aresztu wojskowego lub pozbawienia wolnosci do lat 3.

Vote up!
8
Vote down!
0

mikolaj

#1503873

 

Na tę dżumę i cholerę. Na czerwoną komoruską zarazę. Zedrzeć im te maski z ruskich pysków:

 
 
 POgnać s.......synów 
 
 
precz !!!

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1503868

 

Na tę dżumę i cholerę. Na czerwoną komoruską zarazę. Zedrzeć im te maski z ruskich pysków:

 
 
 POgnać s.......synów 
 
 
precz !!!

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1503869

Vote up!
5
Vote down!
0
#1503882

Elig po przeczytaniu Twojego artykułu od razu skojarzyłem to z wiadomością o zagatkowej śmierci w wieku 59 lat generała Igora Sierguna szefa sowieckiego wywiadu wojskowego GRU. Widać Putin nie bawi sie w Seryjnego Samobójcy jak u nas za POlszewików. Żeby jeszcze nie wyszło, że sowieci oprócz zamordowania do spółki z POlszewią Lecha Kaczyńskiego i 95 Polskich Patriotów pod Smoleńskiem 10.04.2010r. pisali nam ustawy Sejmowe za pośrednictwem oficerów SKW. Oj będzie się jeszcze działo. Już teraz wszystko jasne dlaczego tak POlszewicy, Petru i KOD tak wściekle atakują J.Kaczyńskiego, PAD i rząd B.Szydło. Oni po prostu boją się panicznie, aby nie wyszły na wierzch ich morderstwa, machloje, przekręty i kradzieże. Petla coraz bardziej zaciska się na ich szyjach.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1503891