Moje dwie notki o rasizmie

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 Od prawie trzech tygodni Żydzi szaleją w amoku, starając się za wszelką cenę oskarżyć Polaków o antysemityzm.  Ten ostatni to przecież forma rasizmu.  Wydaje się więc celowe przypomnienie moich dwóch dawnych notek poświęconych  temu zjawisku.  Pierwsza z nich, napisana w 2009 r., nosi tytuł "Miliony ofiar walki z rasizmem" i poświęcona jest głównie Murzynom:

  "Musimy zdać sobie sprawę z tego, że rasizm jest naturalnym stanem  umysłu ludzkiego.  Badania antropologów wykazały, że każde prymitywne plemię sądziło, że to oni właśnie są prawdziwymi ludźmi, a swoich sasiadów uważało za dużo gorszych od siebie.  Do skrajności doszło w Melanezji na wyspach Fidżi.  Tamtejsze plemiona uważały swoich sąsiadów po prostu za bydło rzeźne.  Schwytanych jeńców tuczono, a następnie zjadano.  Dopiero przybyli z Europy misjonarze chrześcijanscy skłonili wyspiarzy do zmiany obyczajów.
  Nie było to wcale przypadkowe.  To właśnie chrześcijaństwo było pierwszą religią, która z taką siłą głosiła, że ludzie są równi wobec Boga.  Dobitnie mówił o tym sam Jezus.  Idea walki z rasizmem ma korzenie chrześcijańskie.  Niestety, słuszna idea walki z dyskryminacją rasową wyrodziła się w naszych czasach w "polityczną poprawność", ktora jest w swojej istocie inną odmianą rasizmu.
  Rasistą jest bowiem nie tylko ten, co woła n.p."bić Murzynów!", ale i ten, kto traktuje z pobłażaniem występki i zbrodnie popełniane przez Murzynów i robi to tylko ze względu na kolor ich skóry.  Oznacza to bowiem, że kryterium rasy jest dla niego ważniejsze niż cokolwiek innego.  Większość elity intelektualnej na Zachodzie zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy.  W imię walki z rasizmem narzucili oni fałszywy obraz świata, w którym za całe zło odpowiadają wyłącznie biali, a Murzyni to szlachetne ofiary o których nie wolno powiedzieć nic złego.
  Skutki tego okazały się fatalne przede wszystkim dla samych Murzynów.  W latach 1994-2005 w Ruandzie, Burundi i Kongo toczyło się kilka wojen międzyplemiennych w których, według szacunków ONZ zginęło ponad 5 milionow ludzi.  Wszyscy milczeli i udawali, ze nic zlego sie nie dzieje.  Elity intelektualne nie protestowaly, bo byloby to sprzeczne  z ich ideologia walki z rasizmem oraz z polityczna poprawnoscia.  W ten sposob tolerowano wzajemne mordowanie sie Murzynow.  Walka z rasizmem spowodowala wiec miliony dodatkowych ofiar w ludziach.
Opublikowano: 16.09.2009 19:23." {TUTAJ(link is external)}.

  Drugi tekst powstał w 2013 roku i jest polemiką z artykułem Waldemara Łysiaka o antysemityzmie.  Nazwalam mój wpis "Kilka słów o rasizmie":

  "Co to jest rasizm?  Wydaje się, że nawet Waldemar Łysiak nie wie tego zbyt dobrze.  Takie odniosłam wrażenie po przeczytaniu jego tekstu "Antysemityzm" w ostatnim numerze "Do rzeczy" /nr 16/2013/.  
  Jest to bardzo obszerny artykuł /na prawie siedem bitych stron/, zaczynający się od cytatu z Napoleona Bonapartego:
 "Wszelki rasizm jest obłędem i łajdactwem".
  Potem autor pisze o Żydach oskarżających wzystkich wokół o antysemityzm, o niesłusznych oskarżeniach wobec Polski i Polaków, o Żydach komunistach i ubekach, o antysemityźmie głoszonym przez niektórych Żydów, o Przedsiębiorstwie Holocaust, histerycznych kampaniach t.zw "Salonu" i podobnych sprawach.  Jest to zręczna kompilacja dobrze znanych faktów, które zebrane do kupy robią silne wrażenie.
  Na ostatniej stronie Łysiak zajął się jednak także filosemityzmem.  Pisze: "Ja też brzydzę się filosemityzmem nie mniej niż antysemityzmem", a kawałek dalej stwierdza:
  "Jako wyżej rzekłem: filosemityzmem brzydzę się także.  Przy czym gniewa mnie nie tylko filosemityzm werbalny, lecz i milczący, ergo: bezsłowny.  Choćby milczenie Kościoła, który kornie znosi wszelkie zniewagi ze strony Żydów (...) wobec ktorych Kosciół chowa głowe w piasek.".
  Trudno sie z tym nie zgodzić, lecz uważam, iż Waldemar Łysiak nie zauwazył jednej rzeczy: filosemityzm jest takim samym rasizmem jak antysemityzm.  Wbrew popularnemu poglądowi, rasizm nie polega wcale na biciu kogoś, prześladowaniach, czy upokarzaniu.  Jest on sposobem patrzenia na ludzi, przy którym najważniejszą cechą osoby ludzkiej jest jej przynależność rasowa.
   Rasistą jest chuligan bijący Murzyna /lub Żyda/ tylko za to, że jest on Murzynem /lub Żydem/.  Rasistą jest jednak również sędzia wydający łagodny wyrok tylko dlatego, iż podsądny jest Murzynem /lub Żydem/.  Dla obu najważniejsze jest kryterium przynalezności rasowej.  Najlepszą ilustracją tej kwestii jest stary dowcip o rozmowie miedzy dwoma dyrygentami: sowieckim i amerykańskim:
  "Dyrygent sowiecki przechwala się: w mojej orkiestrze jest dziesięciu Żydów".  Amerykanin na to: "Wie Pan, ja się nigdy nie zastanawiałałem, kto w mojej orkiestrze jest Żydem.  Ja tylko słucham jak oni grają.".
  No coż, muszę powiedzieć, że postawa amerykańskiego dyrygenta najbardziej mi odpowiada.  Wróćmy teraz do sprawy antysemityzmu.  Łysiak w swoim artykule pisze "Zatem ów "pocałunek śmierci ( tak Jankesi zwą oskarżenie o antysemityzm) bywa przyznawany wybiórczo,", a pod koniec całego tekstu stwierdza: "A Salon owym piaskiem zasypuje wzrok i słuch komu tylko sie da, chłoszcząc grzbiety pejczem "antysemityzmu".".
  Muszę Łysiaka pocieszyć - ta chłosta przestała być już specjalnie dotkliwa.  Żydzi miotając  oskarżenia na prawo i lewo doprowadzili do kompletnej dewaluacji tego zarzutu.  Podam dwa przykłady z naszego polskiego podwórka.  Jesienią 2012 Dawid Wildstein oskarżył o antysemityzm Rafała Ziemkiewicza.  I co - i nic.  Nawet wrzasku w mediach nie udało się zorganizować.  Nieco więcej hałasu wywołał na początku kwietnia wywiad prof. Jasiewicza dla "Focus" /TUTAJ(link is external)(link is external)/, w którym profesor powtórzył znane od ponad 50 lat i dobrze udokumentowane tezy Hannah Arendt o tym, iż żydowscy kolaboranci ułatwili hitlerowcom przeprowadzenie Holocaustu.  Awantura ucichła jednak po kilku dniach.
  Wymyślono zresztą prosty sposób na uniknięcie tego problemu.  Nazywa się on: "popieramy Palestyńczyków".  Sześć dni temu media obiegła wiadomość, że słynny fizyk, prof Stephen Hawking poparł bojkot Izraela nie jadąc na konferencję do tego kraju.  Uniwersytet Cambridge tłumaczył potem, iż Hawking jest chory.  Jak by to nie było  /TUTAJ(link is external)(link is external)/ mogliśmy przeczytać, że:
  "Bruce Willis i Jean-Claude van Damme mieli uczestniczyć w premierze filmu „Niezniszczalni 2" w Tel Awiwie, ale nie przyjechali. Koncert w Izraelu odwołała słynna wokalistka jazzowa Cassandra Wilson, dołączając do takich gwiazd jak Lenny Kravitz, Carlos Santana czy Macy Gray. Roger Waters z Pink Floyd, wzywając do udziału w kampanii BDS, opowiadał o wrażeniu, jakie zrobił na nim mur zabezpieczający Izraelczyków przed atakami terrorystycznymi.".
  Zauważmy, że przy takim podejściu do sprawy piętno rasizmu znika.  Zarówno Żydzi, jak i Palestyńczycy są Semitami." {TUTAJ}.

  Zwłaszcza ta druga notka jest na czasie.  Widać to choćby po tym, iż wspomniałam w niej, że "Jesienią 2012 Dawid Wildstein oskarżył o antysemityzm Rafała Ziemkiewicza."  Obecnie oskarża go o to samo pewna brytyjska posłanka, domagająca się w dodatku, by zakazać Ziemkiewiczowi wstępu do Wielkiej Brytanii.  Głupota Żydów bywa niezmienna.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Genialne odkrycie!  A więc filosemici muszą się spowiadać i pokutować w Wielkim Poście za to, że są filosemitami! 

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1558118

Drobna korekta

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1558134

pisząc,  że Żydzi i Araby są semitami ignorujesz fakt, że lud Usraela to potomkowie Khazarów czy też Chazarów. Biblijni Żydzi rozproszyli się po Świecie i jest ich w Usraelu może 2 %...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1558137

Po zarzutach o antysemityzm i oskarzeniach Steinberga "Chicago Sun-Times" otrzymala setki listow protestacyjnych. W jednym z nich Joyee Selby m.in. napisal:

"Jest niefortunne w Stanach Zjednoczonych, w ktorych przypuszczalnie mamy wolnosc slowa - ze istnienie roznych opinii dwoch osob powoduje, iz jedna z nich staje sie antysemita. Kiedy wyglaszana jest jakas opinia na temat Niemcow, Wlochow, Szwedow itd. -- nie sa one wyjasniane na scenie w swietle reflektorow, I nikt nie robi wokol nich zamieszania.

Jednakze, niech ci Bog dopomoze, jezeli masz nieporozumienie z Zydem. Musisz byc antysemita, poniewaz sie nie zgadzasz. (...) Nie musimy sie zgadzac ze soba nie musimy sie lubic nawzajem, nie musimy byc dla siebie grzeczni. Nie czyni to jednak nikogo antysemita. Powoduje to tylko, ze jestesmy różni."

(...)

Wyjątek z artykułu opublikowanego w "Rzeczpospolitej"  oraz "Dzienniku Zwiazkowym" w Chicago.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1558144

Przeczytałem obie notki. Urocze. Takie eleganckie, wyważone i uczesane. Ładne.

Dzisiaj gra nabrała tempa! Obie strony podniosły poziom (jeśli można określić to, co obserwujemy poziomem) o kilka stopni. Już nie ma mowy o antysemityzmie. Dzisiaj malują na naszej ambasadzie swastyki. Nie jesteśmy już antysemitami!

Jak w ruskim cyrku: ciri bi, ciri ba! Było i nie ma!

Ale za przypomnienie owych odległych czasów dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1558237

Dożyliśmy czasów kiedy Żydzi malują swastyki na naszej ambasadzie!!!. Miałem nie pisać na ten temat. Napisałem na inny . Marc Ginsburg dokonał pierwszej w historii transakcji sprzedaży mieszkania za kryptowalutę. Mieszkanie zlokalizowane jest w Kijowie. Jego przodek w 1912 roku wybudował w Kijowie dom pod względem wysokości drugi w tym czasie w Europie. Więcej o tym w moim blogu, którego tytułu nie podaję.

Pozdrawiam.P.S.

Od 6000 tysięcy lat (ucieczka z Egiptu), Żydzi wypominają swoje krzywdy doznane od Gojów. Nie bójmy się tego tacy są, mają długą pamięć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1558273